duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 03 Kwi 2020, 12:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Cze 2007, 12:34 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
a mówiłam zgonić facetów;))
(najlepiej z misją - u mnie kiepsko z misją :P ), chociaz popolitykowac lubię

ale uskutecznię plan "B", chociaz idą wakacje (w sejmie też) i mogą byc rozleniwieni i nieuchwytni;)

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Cze 2007, 23:29 
zorga domowa
Awatar użytkownika

pierwsze zestawienie koniec końców zabawne
drugie - no tak właśnie rządzi Minister Edukacji, ale cóż facet ma misję, no i ma partię, która ledwo przeszła próg wyborczy, promuje ją. niszowa partia niszowe poglądy.
Odpowiedzialność za to co on wyprawia i tak według mnie spada na tego co mu tak odpowiedzialną władzę dał

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lip 2007, 18:53 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
w jakimś dzisiejszym tygodniku wypowiadał się czytelnik na temat emerytur. Postulował by oprócz składek na zus każdy musiał wychować następcę, pracującego na emeryta. W przeciwnym wypadku niech żyje z pieniędzy których nie wydał na dzieci. Ciekawy, acz utopijny pomysł.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2007, 23:34 
zorga domowa
Awatar użytkownika

w przypadku emerytur "by miec koniecznie potomka" - tutaj za duzo by się państwa wpychało, Ja jestem za tym, żeby było mniej ideologii w idei państwa, znaczy się, że jeżeli wybrano ZUS, no to bez podtekstów, po prostu technicznie wybrano system, gdzie obecnie pracujący wspierają emerytów.
Trzeba się więc liczyć z brakami i problemami, jakie niesie ze sobą ten system. Wołanie więc żeby było więcej ludzi, bo nie ma kto płacić na emerytury to juz ideologia. Jesli panstwo wybrało taki system, niech teraz zachętami podatkowymi, albo wspieraniem rodzin przyczynia się do wzrostu ilości dzieci. Albo zastanawia się skąd sprowadzić nowych obywateli. Ale nie jestem za tym, żeby wzbudzac poczucie winy w tych, którzy nie dostosowali sie do wymogów państwa i nie wpisali sie w jego pomysły co do systemu emerytalnego nie zostawiając potomka.

Ostatnio edytowany przez jola 04 Lip 2007, 23:45, edytowano w sumie 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2007, 23:41 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cały list do Benedykta XVI w "okienku duchowym"
no zgadzam sie apelem, że czas już coś zadziałać w tej sprawie i to na najwyższych kościelnych szczeblach, bo szczeble krajowe nie dają sobie rady. Brak im woli działania, zapewne dlatego, ze w poważnej cześci szczeble krajowe, znaczy się biskupi są bardzo podzieleni względem sprawy i nie potrafią się jednoznacznie opowiedzieć - a tu trzeba jak w Biblii - tak, tak, nie, nie (bez rozważania tysięcy niuansów).

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lip 2007, 16:15 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
Co premier miał na myśli??????mówiąc:Polsce szkodzą szatani

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 09 Lip 2007, 18:01 
naczelny amerykanista

Dołączenie: 20 Cze 2007, 23:40
zuska_ napisał(a):
Co premier miał na myśli??????mówiąc:Polsce szkodzą szatani

Premier popisał się znajomością poezji polskiej; zacytował Ujejskiego: "Inni szatani byli tam czynni". Poeta pisał o rebelii chłopskiej Jakuba Szeli i wskazywał na zewnętrzne inspiracje tego wybuchu.

O ile się domyślam, - premier sugeruje,że dzisiejsi strajkujący również są skądś (z zagranicy?) inspirowani .
Tylko się domyślam, bo to może był jakiś skrót myślowy. I znów wyszło nadużycie semantyczne. ;-)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2007, 19:19 
zorga domowa
Awatar użytkownika

to ciekawe.
faktycznie, gdyby śledząc politykę można było znajdować odwołania, bawić się w konwencję, byłoby to twórcze i zabawne. Z wypowiedziami Kaczyńskiego mam jednak problem. W linku widac uśmiechniętą twarz, sugerującą, że być może wypowiedź jest konwencją.
Śledzę wypowiedzi Kaczyńskiego od czasu kampanii wyborczej i nie widzę lekkości języka. Prezydent ma język "cięższy", formułowanie myśli wychodzi mu bardzo nieskładnie, lepiej jest z bratem, ale to też nie jest lekkość przyjemna do słuchania.
Od czasu kampanii język obu jest bardzo agresywny i częściej przyziemny niż metaforyczny. Premier mówi dłuższe przemówienia (ekspoze np) bez kartki i myli się często - jak np nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe. Metafor używa do podkreślenia wypowiedzi, ale to nie zabawa, to służy wzbudzeniu emocji negatywnych - "my stoimy tam gdzie kiedys, a oni tam gdzie ZOMO" (o przeciwnikach politycznych, w domyśle PO).
Dlatego wypowiedź z inspiratorami - sztanami nie jest dla mnie zabawna. Nawet, jak to metafora, rozumiem, że wypowiedziana jest celowo. Kontekst z Szelą tylko dodaje negatywnych treści.

Ostatnio edytowany przez jola, 09 Lip 2007, 20:18, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2007, 20:11 
chochlik domowy

ojej!Radio Zet mi powiedziało ,że pan Lepper już nie jest wicepremierem!został odwołany,z powodu jakiejś afery chyba korupcyjnej.nie słuchałam uważnie ,bo nie byłam przygotowana na kolejną ciekawą wiadomość.najpierw 1,5 kilo kokainy pana P.potem ,,miłe" słowa ojca dyrektora,no a tu jeszcze TO.sypie się coś czy jak.... :roll:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2007, 20:16 
zorga domowa
Awatar użytkownika

po mojemu beda nowe wybory

jedno mi się tylko nie zgadza - do tej pory afery, trzęsienia ziemi zwiazane z rządem bywały w piatek - może cobyśmy sie nie nudzili w weekend.
Dlatego mój maz słyszac o odwołaniu powiedział - dziwne, przeciez dzisiaj poniedziałek. Może dlatego zadbabno o dziwną godzinę;))

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2007, 20:41 
zorga domowa
Awatar użytkownika

jednak zmieniam zdanie, nie bedzie wyborów. Samoob. nie jest gotowa, przecież w sondażach spada, będzie teraz maszynką do głosowania. Znaczy się będzie tak gniło jeszcze przez dwa lata.
Chyba..., że w któryś piętek będzie polityczne trzesienie ziemi, prezydent ogłosi nowe wybory (Kaczyńscy to mistrzowie destrukcji, a dwa lata to duzo, wystarczy na ten przykład, że ktos z opozycji wypowie się brzydko o torebce albo butach posłanki Szczypińskiej i może wystarczy;)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lip 2007, 01:16 
zorga domowa
Awatar użytkownika

odwołany został także min sportu Lipiec. A dlaczego??
Popatrzcie co sie dzieje za oknem, czy tak powinien wyglądać lipiec?? i Już wszystko jasne;)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lip 2007, 01:41 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
dziewczyny ćśśśś nie zapeszajmy, może się sypnie, ale ciszszszaaaa :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lip 2007, 21:25 
chochlik domowy

a ja myślę,że Lepper musiał polecieć ,bo: nikt nie może sie domyslec ,że guru dotknął swoją wypowiedzią małżeństwo i teraz mąż sie obraża na guru i jego elektorat.na pilelęgniarki nie ma pomysłu a te się uczepiły jak rzep psiego ogona i nie chcą puścić.na drogi nie ma kasy a Euro 2012 tuz ,tuż.deficyt budżetowy total.trzeba sie jakos rakiem wycofac.tylko dlaczego?acha .pan L. won,opozycja drapieżna,ach ,och musimy organizować przedwczesne wybory bo w takiej sytuacji ,rząd mniejszościowy nie ma szans na rządy dobre dla Polski.
a że poplecznicy pana L.są stanem chytrusków i łakomczuszków, byle kijkiem ich od korytka nie odgonisz.i co teraz?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lip 2007, 12:01 
zorga domowa
Awatar użytkownika

już drugi dzień mija, a na Leppera nie przedstawiają żadnych mocnych dowodów. Nie lubię teorii spiskowych i Lepper nie z mojej bajki, ale czyżby - rzeczywiście tym razem miał nosa i to prowokacja??
Podoba mi się tez bardzo formuła jaką przedstawiła wczoraj Samoobrona: "wychodzimy z koalicji (.....) ale zostajemy w koalicji"
to chyba nazywa się dialektyka;))

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lip 2007, 18:57 
zorga domowa
Awatar użytkownika

ale dalej nie jest podane jakie konkretnie zarzuty ciążą na Lepperze (a przeciez został zdymisjonowany), cała akcja ostatecznie nie doszła do skutku (pięniądze nie zostały wziete), Leppetr broni sie że sprawą odrolnienia zajmował się właśnie Kowalczy (czyli poseł z ramienia PiS-u) a tak w ogóle to resort nie miał w kompetencjach w ogóle mozliwości rozpatrywania na co jest przekwalifikowania ziemia (a taka pułapka została zastawiona, bo w dokumentach były jakies absurdalne plany, na które wg CBA, nie powinni się urzędnicy zgodzić).
Ludzie zajmujący sie sprawami mówią, że przepisy, które dają tak dużo władzy urzędnikom sa korupcjogenne. Żeby nie było korupcji należy zmienić przepisy, a nie wodzić na pokuszenie urzędników, dając im za duże mozliwości, albo podrzucając prowokacyjne miliony.

No i ta prowokacja - prawie wszystkie kraje zabraniają jej stosowania. Przez pół roku kupa urzędników obracając 3 mln zł konstruowała sytuację fałszując dokumenty, podstawiając osoby, woząc miliony ze sobą. Czy to przypadkiem nie jest tak, że konstruując sytuację po prostu ją stworzyli (bronią się, że był grunt, sygnały, że ktos jest chetny do korupcji). To nie taniej było zmienić przwepisy??
Czy to wszystko jest moralne?? Z punktu widzenia państwa, czy rolą rządu jest budować służby samośledzące siebie i monitorujące władzę?? Czy nie powinny załatwiac tego dobre przepisy. CBA jest podporządkowane premierowi - a co będzie jak tenże premier będzie skorumpowany??
Lepper na którym ciążą wyroki nie powinien zasiadać w ogóle w rządzie. Zasiada, ale jest wystawiany na pokuszenie. Z tego powodu ta sytuacja jest dodatkowo z założenia chora.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lip 2007, 01:06 
chochlik domowy

dzisiaj w ,,Zet"ce slyszałam,że najprawdpodobniej L.został ostrzeżony.być może niechcący przez Gosiewskiego a być może przez kogoś innego,kto też znał sprawę,a jest przeciwny prowokacjom-tu padło podejrzenie na Romana.jednym słowem sprawa zaczyna się rozmywać,i pewnie znowu nie będzie wiadomo po co to wszysko było,a L. po raz trzeci powróci do łask rządzących.ale za to wszyscy zapomną co powiedział guru o małzonce.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lip 2007, 10:31 
naczelny amerykanista

Przed kilkoma laty słyszałam,że "ktoś słyszał", jakoby ojciec Rydzyk był zwyczajnym w miarę inteligentnym facetem, o normalnych, przyzwoitych poglądach.
Ale lubi być guru. Czyli musi się dostosować do poziomu swoich wielbicieli, jeśli chce ich mieć. W rzeczywistości niezbyt tych swoich wyznawców szanuje, oględnie mówiąc.
Może to plotka, może nie.

Jola wspomniała o języku braci Kaczyńskich - mówią niezbyt składnie, niezbyt ładnie. A obaj mają doktoraty z prawa.

Powiem tak - trudno jest udawać głupiego.

Gdy się czyta wywiady, artykuły Kaczyńskich na tematy zawodowe, czyli prawnicze, albo pamięta ich audycje o tych sprawach traktujące - to widać, że to ludzie wykształceni, inteligentni, dobrze posługujący się polszczyzną.
Gdybyż pozostali przy tym , na czym się znają!
Ale zabrali się za politykę.

Jako ludzie inteligentni, wiedzą, jaki jest poziom ich elektoratu.
I próbują mówić językiem tego elektoratu.
Podobnie jak o. Rydzyk.

Aby udawać głupiego, trzeba mieć specjalne zdolności.
Ojciec Dyrektor chyba ma większe?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lip 2007, 12:50 
zorga domowa
Awatar użytkownika

mam wrażenie jednak, że bracia Kaczyńscy są w pierwszej kolejności politykami, a doktoraty z prawa są poboczną działalnością. Było tak od czasów "Solidarności" (pomijając okres wyprawy po księżyc;). Przed 89 działali, ale nie tak ekspansywnie jak potem. "My stoimy tam gdzie wtedy" - no Jarosława nie znalazłam dużo, Lecha było trochę więcej, ale to raczej nie oni mogą mówić - my staliśmy, sugerując, że byli pierwszymi graczami.
Potem po 89 doszli wysoko, byli blisko Wałęsy. Ale mam wrażenie, że oni niosą w sobie destrukcję, szczególnie Jarosław. Nie mają zdolności do budowania, taka konstrukcja psychiczna.
Pod hasłem destrukcji doszli dwa lata temu do władzy. Miałam wtedy wrażenie, że mają plan, mówią językiem tych, do których się zwracają, bo to taki PR. Zebrali niezadowolonych z tego co dzisiaj i z tego, że w ogóle był okrągły stół 18 lat temu do tego odwołali się do haseł socjalnych (Polski solidarnej).
Od dwóch lat jednak mit o planie, w ogóle zdolności do budowy czegokolwiek podważa sam Jaroslaw Kaczyński. Nie ma pola gdzie odniósłby sukces, ewentualnie cos zbudował. Polityka zagraniczna leży, gospodarka nieruszana, więc jakoś hula, reformy wewnętrzne państwa - brak lub pat (służba zdrowia), nawet sztandarowe hasło -lustracja, przeprowadzona nieskutecznie, w efekcie jej nie ma.
Nie ma sukcesów, samo mówienie językiem wyborców to za mało, ale zgadzam się, że to chyba jedyna konsekwentnie realizowana wartość;)

Podobne listy, zacytowane powyżej, mogliby napisac w obronie RM moi rodzice. Gdyby to tylko chodziło w wypadku Rydzyka o byciem guru - ale to się dzieje pod sztandarem "głosu katolickiego", czyli ten sztandar jest szargany, no i wchodzą w grę pieniądze. Moi rodzice zasilają pracowicie konto RM, mimo, że to własnie oni należą do najbardziej poszkodowanych na transformacji i sa efektem rabunkowej gospodarki PRL - czyli sa emerytami, którzy maja mało, bardzo mało.
Tylko, że są dorośli, sami nieopatrznie oddali częśc swojej wolnosci o.Rydzykowi, nikt ich nie zmuszał i to też jest prawda. Elektorat Radia Maryja istnieje także dlatego, że jest zapotrzebowanie na taki głos. O.Tadeusz mógł to zapotrzebowanie cynicznie wykorzystac. I właśnie problem tego jak bardzo cynicznie to robi. Dla mnie bardzo, i jak na razie nie ma mocnego na niego.
Szkoda.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lip 2007, 12:52 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Kaczyński twierdzi, że Rydzyk go przeprosił. W wywiadzie wczoraj powiedział, że darzy prezydentową sympatią.
Dobre.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lip 2007, 00:41 
zorga domowa
Awatar użytkownika

na wielodzietnych.org w obronie RM napisano, że taśmy spreparpwano, ze podobno nie mają słowa "czarownica" w treści, a gazety podają.
A dla mnie taśmy to naprawdę nie jest to nic takiego. O Rydzyk uzywał konwencji, mówił do zamknietego grona wiec mówił dokładnie to co mysli - o eutanazji itp. zapewne bardziej o ilustrację mu chodziło i użył przykładu prezydentowej. O Żydach i wyprzedawanym mieniu - przeciez o tym nieraz była mowa na antenie.
Ja się nie zgadzam z przekazem RM na przykład w takiej postaci
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20070526&id=my11.txt
I sprawa taśm cieszy mnie z tego powodu, że cos się ruszyło. Gdy rok temu nasz episkopat dziękował RM za ewangelizację, to ciężko przezywałam to jako katolik.
Al Capone poszedł siedziec nie za ogromne przekrety, które robił, za rozboje, ale za to, że znaleziono maleńki haczyk w podatkach na niego, wczesniej był nie do ruszenia. Mam nadzieję, że te taśmy, które chociaż nic nowego nie wnoszą, poruszyły jakąś lawinę, która spowoduje reakcje.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lip 2007, 01:12 
chochlik domowy

a mnie boli najbardziej to ,ze od samego początku jak tylko RM powstało,ludzie zaczęli się kłócić.bo ojciec dyrektor z jednej strony daje ludziom to co dla wielu jest bardzo ważne-wspólną modlitwę,ale równocześnie sączy do serc słuchaczy jad.
oszukuje wielu naprawdę naiwnych ludzi.moja teściowa odizolowała się dzięki RM od męża.koleżanka mojej mamy pokłóciła sie z nią,bo moja mama nie chce słuchać RM.
miłe babcie zmieniają się w drapieżne fanatyczki,które nawet krzywdę zrobią a na ojca dyrektora słowa złego powiedzieć nie dadzą.
on sam zachowuje się jak guru-korzysta bez skrupułów i krępacjii z zasobów dostarczanych ,przez często naprawdę ubogich ludzi.smutne.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lip 2007, 01:50 
samurajka

zajrzałam na chwile, ale uciekam, bo mnie krew zalewa, wolę nie wiedziec, nie słyszeć i uśpijcie mnie, obudze sie jak to wszystko rymsnie, gorzej, że wtedy ja tez moge spasc... :evil:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Sie 2007, 13:52 
samurajka

wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :twisted: :evil: :twisted: :roll: :shock:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Sie 2007, 13:51 
naczelny amerykanista

A co tu tak cichutko?

Jak się czujecie w świecie powszechnej inwigilacji?

Mnie jakoś tak dziwnie, wydaje mi się, że żyję w stalinowskim Sojuzie.
( Az taka stara nie jestem, proszę się nie martwić; znam tylko z opowiadań, z historii i literatury).
Okazuje się, że to s w o i tworzą układ, to swoich trzeba wykosić.
Żeby koloryt sytuacji był ten sam, jest nawet coś na kształt procesu moskiewskich lekarzy. (Przypomnę - szkodzili pacjentom).
Wszystko już było.

Ciekawa jestem, czy sprawdzi się jeszcze jedna analogia - że to Lenin padnie, a władzę obejmie Stalin.

Rzeczywiście, historia powtarza sie jako farsa.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Sie 2007, 15:43 
samurajka

mnie tam nie do smiechu, nawet zaczynam sie bac...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Sie 2007, 23:30 
samurajka

zaczynam się zabierac za angielski...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Wrz 2007, 00:35 
naczelny amerykanista

Haniutka napisał(a):
zaczynam się zabierac za angielski...

No bo skoro Donald to też kaczor...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Wrz 2007, 12:47 
zadomowiony

Dołączenie: 16 Cze 2007, 20:38
Miejscowość: Szczecin
I jak wam się podoba to co zaserwował maluczkim kaczmarek i koledzy?? Krauze wg. Dziennika nie wraca do polski. Mnie krew zalewa,że politycy są tak ubabrani w łapówki (krauze "najlepszy płatnik"), firmy żon, mężów polityków na specjalnych względach. Chciałabym polityki nieskorumpowanej, ale widzę,że nie ma takiej możliwości nigdzie w świecie, że to są chyba zbyt kuszące propozycje dla polityków i po prostu nie potrafią odmówić. Zresztą nie wiem jak sama bym się zachowywała będąc narażoną na takie "pokusy". Czy jest możliwe być wpływowym politykiem i nie brać?
I nie jest to moim zdaniem w ogóle związane z formacją polityczną, większość u władzy zachowuje się tak samo. I nie wierzę,że PO po przejęciu władzy będzie idealne, a wręcz przeciwnie. Może być gorzej tylko nam nic nie będzie wiadomo.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Wrz 2007, 16:47 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
Słuchając wczoraj jakim językiem panowie rozmawiają odniosłam wrażenie, że rządzi nami półświatek.

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników