duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 24 Wrz 2018, 19:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: 18 Cze 2007, 23:21 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
No ja na ten przykład kocham kino i bardzo cieszę się z takiego cyklu w TV2.Chciałaby zapytać, które filmy zobaczyłybyście /zobaczylibyście/ więcej niż jeden raz?
Zacznę od siebie :
1. Stalowe magnolie.
2. Czułe słówka .
3. Wiek niewinności.
4. Niemoralna propozycja.
5. Amelia.
6. Czekolada.
7. Marzyciel.
8. Podwójne życie Weroniki.
9. Trzy kolory.
10. Bondy z Rogerem Moorem.

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Cze 2007, 08:55 
Domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 23:05
Tutaj skromnie będzie.
Więcej niż raz obejrzałam Bondy z Rogerem Moorem, ale nie wiem, czy to się liczy, bo mam wrażenie, że nigdy do końca. To już anegdotyczne w naszej rodzinie - Bond jest, mama sobie pośpi. Ale zawsze miałam zapał, aby wytrwać :D
Stalowe magnolie widziałam więcej niż raz i chyba Czułe słówka też.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Cze 2007, 10:45 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
te filmy widziała akurat wszystkie, chociaz co do Bonda mam te same wątpliwości co Kasia - czasami nie dotrwałam do końca, wszystkie mi sie kręcą
ale na standardowe pytanie - którego Bonda lubisz najbardziej? odpowiadam - tego z "Nagiej broni", mimo żartów niskiego lotu moze czasami, ten film mnie nieustająco smieszy;) (no co ja poradzę;)

Amelia i Czekolada - czy to filmy podobne według Was??

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Cze 2007, 13:56 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Mają podobny klimat . Gdzieś jest taka inność i wrazliwosc , którą bohaterki /dobre wróżki/wkładają w szprychy rozpędzonego , poukładanego rutynowo życia , gdzie nie ma przestrzeni na osobiste szczęście /nawet nie wypada/...
Odnośnie Bonda -oglądamy rodzinnie jako znakomita komedię .

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Cze 2007, 15:22 
domownik

Dołączenie: 16 Cze 2007, 13:19
Miejscowość: Dublin
Ja zaczelam ogladac polskie filmy(jak maz spi) i juz mam na koncie:
Jasminum(polecam)
Swiadek koronny(sredni)
Plac Zbawiciela(mocny i polecam)
Jak bede cos dalej ogladac to dam znac
Kasia sie zarejestruje tutaj na forum to podsunie wiecej bo ona ma tego troche i wiele mi wyjasnia

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Cze 2007, 21:04 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
uwielbiam Amelię,Weronikę ,z kolorów Niebieski chociaż pozostałe dwa też są cudne-głównie nastrój budowany muzyką,i Bondy-wsie.nie rozpoznaję ,który jest który natomiast wzrusza mnie i zachwyca brak efektów komputerowych ,pomysłowość wynalazków,scenografia.
kiedyś sporo oglądałam niestety chyba dość chaotycznie,bo nie pamiętam wielu tytułów natomiast kojarzę treść jak zobaczę pierwsze sceny np.serial z młodym Lindą nauczycielem wiejskim.
mój ulubiony serial to ,,Daleko od szosy",filmy(oprócz powyższych) ,,Linia życia",,K-PAX",,Vanilla sky" , ,,Top gun,",,Dirty Dancing "1 i 2 ale dopiero po obejrzeniu dodatków,och,i tyle innych jeszcze.....
a czy lubicie kino bollywodzkie?wiecie: ,,Czasem słońce,czasem deszcz".,,Gdyby jutra nie było"itd.
.wiem,że takie są wytyczne ,że nie ma tam być sexu ,bo mają to być filmy na pokazy familijne,ale wzrusza mnie to jak ładnie tam ,pokazywane są uczucia pozytywne.i choreografia,i kolory i scenografia,ach.to jak ,,Dirty Dancing "w naszych szarych realiach lat '80. :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 13:03 
zorga domowa
Awatar użytkownika

moja córka kocha bollywood
a mnie przeraża te kilka godzin, które trzeba przysiąść - bo te "czasem słońce czasem deszcz" to chyba z 3 godziny trwają, ale nic Ola juz kilka razy widział i jak jej będzie smutno, to pewni znowu sobie właczy.

Pytałam o czekoladę i Amelię, bo one oczywiście sa podobne, ale wiecie co mnie zastanowiło"?
W czekoladzie jet logicznie, bohaterka odnajduje swoją drogę, zmieniając się przy tym, pomaga innym sie zmieniać, ale w Amelii - przecież ta kobieta powinna byc potworem, po takim dzieciństwie jakie miała - nawiedzona mamusia, tatuś też nie lepszy, rodzicom się nie układało, trauma śmierci jednego z rodziców, notoryczna samotność
no a efekt całkiem odwrotny, to ona jest tym, kto pomaga zmieniać się innym (czasami nietrafnie analizuje sytuację), ale w każdym bądź razie to super dobra osoba, czyniąca dobro

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 14:10 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 16:21
Miejscowość: Warszawa/Bikówek/Kutno
jestem prawdziwą kinomaniaczką. z natężeniem zależnym od czasu i warunków oglądam co popadnie. nie potrafię tez przejść bez zatrzymywania obok stoliczka z filmami (w Warszawie sprzedają na ulicy filmy które są dodawane do gazet).

z bolywoodzkich klimatów widziałam tylko Monsunowe wesele baardzo mi sie podobało - takie gorączkowe przygotowania do ślubu

a filmem który mogłabym oglądać bez końca jest Wszystko o mojej matce. Widziałam już chyba 9 razy. czasem mam po prostu ochotę go obejrzeć, choć znam już właściwie na pamięć.

bardzo lubię też Fortepian. Chyba za ogólny klimat filmu, i poszczególne sceny. czekam na nie i sie delektuję. widziałam chyba z 5 razy.

Smażone zielone pomidory - to taki typowo babski film i lobię go bardzo chociaż napawa mnie smutkiem klimat przemijania - większa cześć fabuły to wspomnienia kobiety w domu starców

ostatnio zabieram się też żeby po raz drugi obejrzeć W stronę Marakeszu.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 14:36 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Monsunowe wesele też mi się podobało
no tak zapomniałam o tym i tam też śpiewają i tańczą, tylko to chyba nie jest takie typowe bolywood,
A Aldomowar wywołuje takie skrajne emocje, albo sie go lubi, albo wręcz przeciwnie. Ja widział "kwiat mojego sekretu" i bardzo mi sie podobał, tam były oddane bardzo dobrze kobiece emocje.

Mam tak samo z filmami, kupuję te w gazetach, mam pokaźny zbiór.

Wszystko o mojej matce też - ale jeszcze nie ogladnęłam, zrobię to jak tylko bedę miała czas i pogadamy, dobrze??? :)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 16:52 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

O właśnie smażone zielone pomidory! -fajnie opowiedziana historia. W filmach uwodzi mnie to, jak kto umie snuć opowieść i egzemplifikacją niech będzie Pożegnanie z Afryką z Meryl Streep czy Indochiny z Katrin Deneuve .

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 17:14 
chochlik domowy

czekolada?!-proszę podrzućcie kawałek fabuły bo sobie nie radzę z przypomnieniem :oops:
,,Smażone...",,,Wszystko...",,Fortepian", ,,Kwiat...",oglądałam i owszem ciekawe,do pomyślenia,do zrozumienia.
jednak nie mój typ do ulubionych.moj ulubiony musi być taki mało realny,bardziej fantazja niż dokument,mieć element zaskoczenia,jakieś przesłanie,motto,nadzieję.bardziej bajka niż reportarz.
:roll:
steffburton czemu TE są Twoimi ulubionymi?
jolu bollywodzkie filmy są do wyboru do koloru jest ,,siekanka" i ,,strzelanka"pełen asortyment!mnie zadziwia,że każdy z nich jest inny chociaż aktorzy prawie we wszystkich ci sami.i najciekawsze,że przez te 3 prawie godziny się nie nudzisz!? :shock: ot wymyślili.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 17:16 
chochlik domowy

a,, Dom dusz"Quatromamo?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 20:21 
chochlik domowy

a 'propos Jamesa Bonda,a kto to sie właśnie teraz w tvp 2 skrada w filmie ,,Operacja piorun" :idea: :D

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 21:24 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dom dusz oj bardzo przypadł mi do gustu-tym bardziej, że film powstał na podstawie książki Isabel Allende "Dom duchów". Niesamowita powieściopisarka . Co ciekawe w tym filmie są motywy autobiograficzne .
A Bonda męczy Michał ale już oczy zaszły mu snem. Reszta w podgrupach . Woju wybył na koncert do innego miasta i nie zaznam spokoju , bo pewnie nie ma powrotu będę szukać po Chorzowie zgagulca. Jano skrzeczy bo na wagarach spalił sobie plecy a wodzu pzred wyjazdem rzuca sie po robótkach domowo remontowych to tu to tam . :roll: malucha posłuchała bajeczki in odpadła, kot i pies też .

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 21:59 
domownik

Dołączenie: 18 Cze 2007, 12:36
Ja sobie właśnie osuszam łzy po ponownym -po latach- obejrzeniu "Wielkiego błękitu " .A córka wzdycha " jaki on pięęękny ":) (Jacques oczywiście , też tak wzdycham ,tylko cichutko ;))

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 23:07 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Większosc filmów które wymieniłyscie oglądałam też więcej niz raz. Za bolywood nie przepadam, dla mnie to jakies dorabianie ideologii do maksymalnego kiczu. Monsunowe wesele bardzo mi się podobało, ale to nie bolywood, poetyka podobna tylko. Uwielbiam jeszcze "godziny", "niebezpieczne związki" W ogóle lubie kino, choc ostatnio tak często nie chodzę. Ale niedługo wakacje, dzieci będa z moimi rodzicami nad morzem, a ja w tygodniu będę nadrabiała filmowe zaległości.
A ostatnio byłam na fimie totalnie z innej bajki, tzn na trzeciej częsci "Piratów" i bardzo mi się podobała, a Johnny Depp jak zwykle rewelacyjny.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 23:30 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 16:21
Miejscowość: Warszawa/Bikówek/Kutno
Lista moich ulubionych jest dłuuugaśna.
Wszystko o mojej matce - od tego filmu zakochałam sie w Almodovarze. Zafascynowała mnie postać tytułowej matki. Kimś właśnie takim chciałabym być. chociaż jej historia jest smutna i trochę straszna, to jej postawa baardzo mi zaimponowała. A do tego uwielbiam słu8chać jak oni mówia po hiszpańsku. :) teraz mi sie przypomniało Drżące ciało tez zakochałam sie w głównym bohaterze a dodatkowo urzekło mnie jak zaplątane były losy wszystkich postaci. uh na razie tyle, bo mnie tu juz spać wyganiają

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2007, 23:56 
zorga domowa
Awatar użytkownika

drżące ciało ma być dodane teraz do wyborczej w pt.

Zuska - a Undergrand Kusturicy - ten spełnia wymienione warunki podobałby Ci się chyba, a może już widzialaś

Moja Ola też sobie spaliła plecy na wagarach

Ja lubię drugie dno w filmie - widział ktoś "Spaleni słońcem" Michałkowa? - dla mnie genialne. Zaczyna się jak sielanka, a potem wychodzi groza, która jednocześnie nie przestaje być sielanką, (albo tak doskonale wszyscy udają). Smieszne i straszne zarazem, do tego ładne - rosyjska wieś, dacza, pokazany zmieniający się świat, stary odchodzi, dlatego zaczyna się od melodii - ta ostatnia niedziela

A Pan i władca na krańcu świata - takie kino morskie, ale piękne, jaki tam jest ładny Rasel Crow (czy jak to się pisze) hmmm

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Cze 2007, 00:07 
zorga domowa
Awatar użytkownika

zuska_ napisał(a):
czekolada?!-proszę podrzućcie kawałek fabuły bo sobie nie radzę z przypomnieniem :
.....
i.i najciekawsze,że przez te 3 prawie godziny się nie nudzisz!? :shock: ot wymyślili.

właśnie sobie tego nie potrafię wyobrazić :)
a czekolada to o dziewczynie wędrującej z córką i wyrabiającej w miejscowościach, gdzie się zatrzymuje czekoladę. Zakłada cukiernię w małym miasteczku i naraża się burmistrzowi i reszcie mieszkańców, którzy potępiają takie frywolne pozwalanie sobie na małe przyjemności, jak zjedzenie czekoladki. Ale też dochodzi do małej lawiny zmian jeśli chodzi o innych mieszkańców, którzy nie są za takim rygorystycznym trzymaniem się zasad.
No i sama główna bohaterka ma swój problem...
Bardzo fajny film, smaczny:) i ładna muzyka

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Cze 2007, 22:52 
chochlik domowy

Jolu!bardzo dziękuję,za ,,czekoladę!już pamiętam!ta dziewczyna to Juliette Binoche,i robiła ,,czarodziejskie"przepiękne czekoladki!
Kusturicy widziałam tylko ,,czarny kot,biały kot",trochę nie moje klimaty.
a ,,Orlando" ktoś pamięta?ja oglądałam -w kinie -ze trzy razy,za każdym razem bardziej mi sie podobał.
a z romantycznych ,,zakochany Szekspir"ach...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Cze 2007, 00:41 
zorga domowa
Awatar użytkownika

tych dwóch ostatnich nie widziałam, "zakochanego Szekspira" mam z jakiejś gazety, no i czeka na wolny wieczór

SYLWIA

Widziałyście może, własnie skończył sie na jedynce. Podobał mi się. pamiętam jak film wchodził kilka lat temu do kin i pokazała sie seria artykułów o Sylwii Plath i jej związku z poetą Tedem Hughesem.
Były podlane takim harlekinowym sosem - jaki on był okrutny i zdradzający, jaka ona biedna i uciskana, ale też sama niezrównoważona. Pamiętam też recenzje nie za dobre filmu, że tylko na związku skupiony, że takie jednowymiarowy.
No i zaskoczenie - bardzo mi się podobał, bo to był film o kobiecie, która niosła w sobie destrukcje. To co budowała niszczyła. Oszczędnymi środkami pokazano i ją i bardzo fajnie lata 50-60. XX w.
Porządek, jaki niosły w sobie te czasy spowodował chyba, że udało jej się zbudawać az tak dużo. Dzisiaj, w czasach zmieniajacych się jak w kalejdoskopie wzorców zycia, byłoby jej chyba trudniej. Ona trzymała się wzorca typowego dla matki i zony z jednej strony, z drugiej niszczył ja jej własny fatalizm, który w końcu zwycięzył. Smutny film.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Cze 2007, 14:06 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19 Cze 2007, 16:00
Miejscowość: Mysłowice
czesc, ogladałam z mężem dwa razy Amelie, Marzyciela.
Mi bardzo w pamięci został film ,, Życie ktorego nie było" taki o maciezyństwie. ze dwa razy ,,Raport mniejszości". Z cztery razy chyba ,,Piąty umysł" podoba mi się muzyka.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Cze 2007, 18:01 
domownik

Dołączenie: 21 Cze 2007, 22:17
Miejscowość: Radom
to ja jeszcze dorzucę "Piratów z Karaibów" czesc 3, zaciągneły mnie dzieci, chociaż ochoty nie miałam - no i wyszłam zrelaksowana i zadowolona :)
według mnie film powinien bawić, Marzyciela oglądałam, ale wylałam za dużo łez :wink:
teraz się szykuje na komedie A właśnie że tak z Diane Keaton uwielbiam tą babkę :D
oprócz jednak filmu wolę książkę więc tu żadnym tytułem raczej nie błysnę :lol:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Cze 2007, 00:15 
chochlik domowy

Joanno!Piąty umysł czy Piękny umysł?jesli piękny to wiem o czym mówisz ,rzezcywiście piękny film.
SYLWI dziś nie widziałam ale ,,wpadłam"na mój ukochany serial:JAN SERCE.nie zliczę ile razy to widziałam i za każdym razem przeżywam jak kretynka
:oops: niepowodzenia Jasia...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2007, 20:31 
chochlik domowy

ojej ,dziś mój drugi ulubieniec-Leszek!znaczy ,,Daleko od szosy" :D

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lip 2007, 12:04 
zorga domowa
Awatar użytkownika

wczoraj na dwójce (tam noca jest cykl prowadzony przez Torbicką "Kocham kino") leciała "Miłość Swanna" widział ktosik??

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lip 2007, 21:43 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

oj niestety nie:(znowu przegapiłam

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lip 2007, 21:50 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Ciepły film dzisiaj widziałam -taksówka do Kanady -jeszcze teraz mam uśmiechnięcie w okolicach serca.Niedawno lecial film o chłopcu który miał raka mózgu /z Wiliamem Hurtem/ i też zostawił po sob ie pozytywne wibracje...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lip 2007, 20:58 
domownik

Dołączenie: 16 Cze 2007, 13:19
Miejscowość: Dublin
Ja oststanio ogladalm Swiadek koronny i wszystkie odcinki serialu Odwroceni i teraz mamy pozyczony Pitbul, w szoku bylam,mi sie podobalo,ale mezowi musialam tlumaczyc i z tym ciezko bylo,ale ja chyba lubie takie filmy

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lip 2007, 08:47 
domownik

Dołączenie: 18 Cze 2007, 10:55
A ja wczroar obejrzałam dwuipak,dwa odcinki "Greys AnatomY'..Uwielbiam, moze jest wsród Was fanka?

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników