duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 11 Gru 2018, 21:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: matka-kurka
PostWysłany: 21 Paź 2007, 13:13 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
fajny blog polityczny
podobno, nie zdązyłam przestudiować jeszcze w całości,
polecił mi szwagier
matka-kurka to facet, wbrew pozorom

http://www.matka-kurka.net/

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 00:41 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Gru 2007, 02:18
Miejscowość: Lublin
Pytałaś o moją opcję polityczne :) No to masz 95 % zgodności. Gdy sobie zrobiłem test zgodności z "Gazety", to mi największy wyszedł z PO i to było raptem 63%. M_K czytuję regularnie i zachodzę w głowę kto to jest?
Kim by nie był jest niezaprzeczalne, że wywarł znaczący wpływ na rzeczywistość polityki, bo w czasie kampanii wyborczej można było zauważyć reakcje polityków na jego komentarze i to wszystkich opcji. Zresztą chyba sobie z tego zdaje sprawę.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 02:02 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
wywarł znaczący wpływ na rzeczywistość polityki, bo w czasie kampanii wyborczej można było zauważyć reakcje polityków na jego komentarze i to wszystkich opcji.

znaczy się to taka szara eminencja naszej polityki
no ciekawe kto to

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 08:37 
zadomowiony
Awatar użytkownika

E tam zaraz eminencja :) Myślę że raczej ostro reagujący komentator rzeczywistości, z dobrym piórem (klawiaturą?). A gdyby nawet, to więcej takich eminencji :D A ja tylko napisałem, że zauważyłem wpływ tych komentarzy na wypowiedzi polityków. No, może było odwrotnie? W końcu może mi się tylko wydawało? Czy ja wiem? Jeżeli to jakiś propagandzista polityczny, to na naprawdę dobrym poziomie :)
Jak by nie było, czytuję z ochota i w większości się zgadzam :D

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 10:57 
zorga domowa
Awatar użytkownika

"Jeszcze parę tygodni wytężonej pracy prawa i sprawiedliwości i po partii PiS zostanie stęchły zapaszek i być może w końcu wyłoni się z tego środowiska jakaś cywilizowana forma uprawiania polityki, na czym już mniej mi zależy, ale zmartwić bym się nie zmartwił."
w tych wyborach głosowało na PiS więcej ludzi niz w poprzednich, stęchły zapaszek to może zostanie po Samoobronie i innych przystawkach, ale nie po PiS jako formacji, takim sposobie myślenia wyborców, który zagospodarowali, raczej myśle, że to zejdzie do podziemia i tam będzie sobie zimowało i czekało aż w dogodnym momencie nie chwycić kartki do głosowania i postawić krzyż yk w odpowiednim miejscu

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 12:21 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Przed tymi wyborami byłem przerażony. Nie dziwiło mnie zachowanie SLD-owców, SO czy nawet LPR, ale PiS to byli "nasi", tzn. nie skompromitowani, godni zaufania, bardziej uczciwi, już doświadczeni... A tu wyszła zgroza! Moralne dno, nieudacznictwo, dziadostwo i nienawiść. No można by długo wyliczać i się nie powtórzyć - zostawię to niedościgłemu Matce_Kurce. Dla mnie dość, że mi wstyd, gdy wychodzi skompromitowany komuch i głosi rzeczy z którymi muszę się zgodzić.
I wychodzi "mój" polityk i ręce opadają. I patrzę na to co się dzieje i zgroza mnie ogarnia. I nie mam już złudzeń, jak 15 lat temu. PiS to bolszewizm w czystej postaci :!: To żadna prawica, to zbieranina o mentalności rzezimieszków i rakarzy. Homo Sowieticus wyekstrahowany!
I baliśmy się tu razem z żoną, że reszta społeczeństwa jest podobnie zniszczona, przez te pokolenia sowietyzacji.
I na szczęście nie mieliśmy racji. Wyrosło nowe pokolenie, trochę tak jak przed wojną, to pokolenie które reprezentuje jeszcze prof. Bartoszewski. To zupełnie nowa jakość. Młodzi, wykształceni, bez kompleksów. Ich trudno omamić, oszukać... z nimi można podyskutować... posłuchają i zrobią swoje - po swojemu.

Lubię posłuchać Bartoszewskiego - młodzi przechodzą pytają co powiedział, czasami siądą wysłuchają do końca, dopytają. Koło się zamknęło. Mamy pokolenie które już nie jest obciążone bagażem przeszłości, a wcale się od niej nie odcięło. Zapytacie na jakiej podstawie to piszę? Badania jakie, czy coś? :) Ano widzę, wy też widzicie a jak nie, to zobaczycie. Tak to trochę na wyrost piszę, ale moja trójka jest już dorosła, to się wymądrzam może za nadto. Przepraszam, w końcu piszę do równie doświadczonych rodziców :)

Tak tu trochę odjechałem z tematem, ale tyle razy człowiek ma wątpliwości, czy to wszystko ma sens? Jak ludzie patrzą dziwnie na tę "patologiczną" rodzinę, jak współczują i wyrażają zrozumienie i jak to się władze wszelakie "troszczą" i "pochylają nad losem" i każdy wie lepiej... No ma sens, trochę przejrzałem to forum, trochę was zaczynam poznawać... no to tak piszę, tak bardziej do siebie. :) Moi drodzy! Wygląda na to, że dobrze robimy to co robimy :D

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 16:28 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Lis 2007, 13:53
Miejscowość: BIAŁYSTOK
Zenek za dużo czytasz Gazety Wyborczej oraz słuchasz Lisa i Żakowskiego :lol: :lol: :lol:
Miłego dnia

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 18:56 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
Zenek za dużo czytasz Gazety Wyborczej oraz słuchasz Lisa i Żakowskiego

to jeszcze nie argument;)
a tak swoją drogą Żakowskiemu się w tym roku urodziło dziecko, wiecie

nie w sensie plotek, ale doświadczenia życiowego to ciekawe, łącznie wychodzi mu troje dzieci, z tym, że starsza dwójka już ponad dwudziestoletnia

ale Żakowski to jeszcze inna bajka i to co innego niz pisze Zenek
ja na przykład uważam Żakowskiego za lewicowca, takiego co szuka sprawiedliwości społecznej, chciałby równości dla zasady, a ten kto ma lepiej, niech się wstydzi

ja na ten przykład bardzo nie lubię takie sposobu patrzenia, a podpisuję się pod tym co Zenek napisał, chociaż może mniej wierze w rozsadek przypisany tak odgórnie całej grupie, bardziej widzę procesy i że z czegos ten a nie inny wybór wynika.
I mimo, że też myślę o tym, że dużo się dzieje obecnie i w niedalekiej przeszości, co wynikałoby z komunizmu, to wiem, że ten komunizm nie był tylko i wyłacznie narzucony, odwzorował potrzeby i zachowania ludzkie.
Nie tylko on jest zagrożeniem.
Znaczy się wietrzę, że prędzej czy później pojawią się nowe problemy;)))

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 19:13 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

Wybacz Jolu ale jak ktoś pisze:
" PiS to bolszewizm w czystej postaci Exclamation To żadna prawica, to zbieranina o mentalności rzezimieszków i rakarzy. Homo Sowieticus wyekstrahowany! "
to są to zwykłe bzdury powtarzane za Gazetą Wyborczą oraz panami Lisem i Żakowskim.
Każdy ma prawo do swoich poglądów i jeżeli ktoś jest zwolennikiem PO lub LiD czy Samoobrony lub LPR to ja szanuję taką osobę bo ma prawo do swoich poglądów.
Ale jeżeli ktoś pisze zwykłe pierdoły nie mające nic wspólnego z prawdą to mnie to boli.
Dlatego porównywanie PIS do Sowietów mnie wnerwia :lol: :lol: :lol:
To tyle.
P.S.
A w PIS-ie też mi się wiele nie podoba

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 19:37 
zorga domowa
Awatar użytkownika

ok
zgadzam się, że takie uogólnienia mogą dotykać i rozumiem o co Ci chodzi.

I jeśli przyjąć, że polityka wywołuje emocje, to przyjmując, że jestesmy tylko ludźmi i bedziemy chcieli sobie czasami wylac pomyje na naszych przeciwników politycznych, to proszę o wymyślnie kodu, zrozumiałego dla wszystkich forumowczów np. :
:!: uwaga teraz wylewam pomyje, bom wnerwiony, zwolnennicy ... (tu wspiac partię) nie czytać :!:
albo krócej: :!: *** :!:

ponieważ musimy sie pomieścić tutaj we wzajemnym szacunku zwolennicy: LiD(16%), PiS (22%), PO (38%), LPR (5%), PSL (2%), tak wynika z ostatniego sondazu ;)

co Wy na to??

co do metod, też rozumiem, bo tak sie przygladałam poczynaniom z rządu 2005-2007 i jednak odnajdywałam takie metody, jak zywcem z PRL-u, tylko jednak mam wrażenie, że te metody mają konkretnych autorów - Kaczyński sam swoim charakterem firmuje wiele posunieć, on ma jakąś destrukcje w sobie, dlatego ma problemy z budowaniem. W sumie jak szukać konkretu, tego co udało się jego ekipie zbudowac, to jest problem, żeby znaleźć.

A potem już szło, bo dobór ludzi odbywał się po linii lojalizmu, co było przyczyna takiego a nie innego zestawu charakterologicznego, a znowóz to odpowidało za posuniecia jeszcze niżej postawionych. generowało zachowania.
Do tego przystawki - toć była przecież czysta gra o władzę, o bycie zauważonym, i Lepper i Giertych dzielnie walczyli. To co robili wynikało z logiki sytuacji, a odpowiedzialność za negatywy, jakie z tego wynikły spada według mnie na Kaczyńskiego.

I prawdą jest niestety, ze komuna to też nie był tylko i wyłącznie jakiś z księżyca wymyślony zbrodniczy system, on był budowany takimi samymi mechanizmami i zależnościami, które wynikały z postaw ludzi. miał władzę, to ja wykorzystywał, wykorzystywał ją bo się bał, że ktos inny wykorzysta. Generalnie im więcej władzy w rękach państwa tym gorzej, komuna na tym stała. Kaczyński też dążył do zawłaszczenia przez państwo coraz większej władzy, chciał jak najwięcej kontrolować.
I w takim sensie PiS odtwarzał niektóre cechy komuny, też tak uważam.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 20:19 
zorga domowa
Awatar użytkownika

ps. w sondażu zabrakło partii Ê¡ i Partii Kobiet

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 21:29 
zadomowiony
Awatar użytkownika

No dobra, trochę przesadziłem. Argento, jeżeli poczułes sie osobiście dotkniety, to przepraszam. Wyborczą czytuje sporadycznie. Niestety mam swoje "jedynie słuszne poglądy", i bywam zbyt radykalny w osądach. Zdania o wyżej wzmiankowanej partii nie zmienię i nic na to nie poradzę, że się na niej zawiodłem.
We wszystkim trzeba mieć odrobinę przyzwoitości i jeżeli to jest "lewicowość" lub "prawicowość" to ja już nic nie rozumiem, albo rozumiem za dużo. A od "naszych" wymagam nieco więcej tej przyzwoitości i nie mogę się godzić na środki uświęcone przez cel, w szczególności gdy ten określony mgliście i nijako.
Jeszcze raz proszę o zrozumienie, i zacytuję siebie z kontrowersyjnego postu : ...no to tak piszę, tak bardziej do siebie.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 21:42 
zorga domowa
Awatar użytkownika

oo, to też fajna formułka.Jak ktos będzie chciał się powkurzać, pisze wcześniej:
piszę, tak bardziej do siebie.
:))))
pamiętajcie:)

a swoją drogą Zenek, u Was tam wygrał PiS zdaje się, te województwa wschodnie tak miały

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 21:47 
zorga domowa
Awatar użytkownika

znalazłam mapkę
wygrał i to z jaką przewagą
http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/
to Ty musisz czuc się trochę wyobcowany z takimi poglądami;)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 22:02 
ptak paradoksalny
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Gru 2007, 10:02
Miejscowość: Dolny Śląsk
bolszewizm [ros.], stworzona przez W. Lenina filozofia działania polit., zmierzającego do przejęcia władzy w imieniu proletariatu przez zaw. rewolucjonistów. enc.PWN

:roll:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 22:24 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

Zenek ja tam obraźliwy nie jestem :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Cię gorąco)))))))

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 22:33 
zorga domowa
Awatar użytkownika

dudi napisał(a):
bolszewizm [ros.], stworzona przez W. Lenina filozofia działania polit., zmierzającego do przejęcia władzy w imieniu proletariatu przez zaw. rewolucjonistów. enc.PWN

no tak, ale ta cała filozofia, którą władza się kieruje dążąc silnie do kontrolowania wszystkiego, pozbywanie się myślących inaczej, i do tego ostrymi rewolucyjnymi metodami (oskarżyc bez wyroku, napietnowac, zgładzić), nazywa sie potocznie bolszewizmem.
Bolszewicy zresztą to efekt podziału w łonie partii komunistycznej właśnie na bolszewików i mieńszewików (z tymi drugimi ostro się rozprawiono, gorzej niz z wydalonymi prezesami w PiS-ie, żartowałam;)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 22:39 
zadomowiony
Awatar użytkownika

A miałem się odgryźć, ale co mi tam. Ten wschód to takie dziwne miejsce. Teściowa pojechała dziś po południu do stolicy :lol: Miała świetną podróż! Prawie nikt nie jechał w jej kierunku, wszyscy na wschód :!: Cywilizacja tam jakaś czy co :?:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Gru 2007, 22:41 
zorga domowa
Awatar użytkownika

komu chciałes się odgryźć i czy miało by być pisane tylko do siebie?;))))

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2007, 00:51 
zadomowiony
Awatar użytkownika

No dobra, ide zakładać konkurencyjną stronę wielodzietni.out albo jakoś tak :D Tam nie pozwolę sobie przeszkadzać :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2007, 01:05 
zorga domowa
Awatar użytkownika

ale ja tak z sympatii
co Ty myślisz, że moja rodzina nie ze wschodu, my tu na zachodzie wszyscy ze wschodu, a niby skąd mamy być;))

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2007, 01:17 
zadomowiony
Awatar użytkownika

No ja na tym wschodzie, to tez tak nie całkiem z TEGO wschodu, tylko z północnego :D A K.Kolberg pisał: "Chłop lubelski ponury a nieużyty jest" :) Potrzebuję jeszcze z 38 a ziemi i się zostanę chłopem tego typu pełną gębą. :shock: I będę najbardziej ponurym a nieużytym kurpiem na caałej lubelszczyźnie :wink: :P

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2007, 01:57 
zorga domowa
Awatar użytkownika

no to ja też niezupełnie ze wschodu, moja rodzina pochodzi spod Krakowa, a konkretnie spod Tarnowa, a jeszcze konkretniej spod Brzeska Okocim;)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2007, 10:58 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

A moja babicka pochadzi z Chrzanowa :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2007, 13:41 
zorga domowa
Awatar użytkownika

a to moja mamiczka pochodzi spod Tarnowa, o stąd
a taticzka skądś z północy
a ja sie urodziłam w Krakowie:)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2007, 14:15 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

monika napisał(a):
Muszę powiedzieć, że mi się z Bartoszewskim genialnie "rozmawia" oczywiście przez czytanie...
Takie doświadczenie - i śladu zgorzknienia, odwetu w oczach, tylko właśnie mnóstwo konkretnych rzeczy zrobionych w życiu.

Fajny artykuł Rafała Ziemkiewicza

Władysław Bartoszewski, gdy pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych, zasłynął porównaniem Polski do brzydkiej i pozbawionej posagu panny, która nie może kaprysić, tylko musi brać, co się trafi. Pierwsze tygodnie nowej polityki zagranicznej firmowanej przez Donalda Tuska – z profesorem Bartoszewskim w tle – nasuwają porównanie inne: z kobietą, która musi wracać wieczorami z pracy kolejką podmiejską i ciemnymi zaułkami, i której najżyczliwsi potrafią udzielić tylko jednej rady: w razie czego nie broń się, bądź posłuszna i nie napinaj mięśni, to mniej cię będzie bolało.

Słyszeliśmy wielokrotnie, że polityka zagraniczna polegająca na awanturowaniu się, stawianiu żądań, potrząsaniu szabelką i dąsach do niczego nie prowadzi. Może i prawda; spytajmy zatem, do czego w takim razie prowadzi polityka otwartości, uśmiechów i zapewnień o przyjaźni. W stosunkach z Rosją nowym otwarciem stała się rezygnacja z weta wobec członkostwa Rosji w OECD i uzyskana w zamian obietnica zniesienia embarga na polskie mięso. Sukces problematyczny, bo zgodziliśmy się, aby owo zniesienie embarga nastąpiło w drodze porozumienia dwustronnego. Cały spór w swym istotnym wymiarze, znacznie ważniejszym niż korzyści czy straty ekonomiczne, tyczył się tego, czy dla Rosji jesteśmy częścią Unii Europejskiej i musi nas ona traktować tak samo jak wszystkie inne unijne kraje, czy też Rosja może naszego członkostwa w Unii nie przyjmować do wiadomości. Opierając się naciskowi ekonomicznemu zmusiliśmy kraje starej Unii do opowiedzenia się po naszej stronie; nie ma co udawać, nie miały na to ochoty, ale musiały, bo w świetle prawa wspólnotowego nie ma mięsa polskiego, niemieckiego czy belgijskiego, a tylko unijne. A teraz, godząc się na rozmowy dwustronne, przekreśliliśmy szczyt w Samarze i na przyszłość daliśmy
– Rosji możliwość wywierania na nas nieograniczonych nacisków, a zachodnim sojusznikom pretekst do ignorowania naszych ewentualnych próśb o pomoc. I jeszcze zapłaciliśmy za to wyrzeczeniem się jednego z nielicznych narzędzi nacisku na Rosję, jakie mieliśmy, bo członkostwo w OECD jest dla Kremla sprawą naprawdę istotną.

W Niemczech zaś premier Tusk spędził czas w bardzo serdecznej atmosferze, ale na wszystkie zgłoszone oczekiwania usłyszał to samo co jego poprzednik, czyli trzy razy „nein”. Niemcy nie zrezygnują z nowej interpretacji historii wojny światowej, czyniącej ich ofiarą polskich wypędzeń, nie zagwarantują powstrzymania roszczeń swych obywateli do polskich majątków i ani myślą przejmować się naszymi obiekcjami w kwestii bałtyckiej rury. Zaklęcia o przyjaźni nie przełożyły się na żadne konkrety.

Zdaje się z tego wynikać, że przywódcy Rosji i Niemiec są zdecydowani zrobić z nami to, co im wygodne, i nie ma dla nich znaczenia, czy się będziemy dąsać, czy uśmiechać. Donald Tusk postanowił się w tej sytuacji uśmiechać. Może i rzeczywiście wtedy mniej nas będzie boleć?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Gru 2007, 16:50 
zorga domowa
Awatar użytkownika

no ale jednak jest pozytyw - mięso może pojechać na wschód.
Niemcy też zostali zaskoczeni tym, ze muzeum drugiej wojny mogłoby powstać w Gdańsku. Czyli Polska wysuwa propozycje, do których trzeba się odnieść.
Dobra atmosfera to też ważna sprawa według mnie.
Nadmierne dbania o dobrą atmosferę, jakie prezentował Kwasniewski mi sie nie podobało, on jechał na obchody zakończenia drugiej wojny do Rosji, wiedząc, że nawet nie zostanie przyjety, dodatkowo jechał na obchody triumfu Rosji, a przeciez u nas to byl moment rozpoczecia sie nowej okupacji.
Kaczyńscy robili w polityce zachodniej według mnie coś całkiem przeciwnego. Nadmiernie eksponowali konflikty (nawet te całkiem nieważne, jak konflikt o ziemniaka), powodując się najmniejszymi pretekstami zrywali współpracę i rozmowy.
Odpowiadają tez za złą atmosferę, która zapanowała wokół Polski.
Jednocześnie polityka zagraniczna Kaczyńskich mam wrażenie wcale nie była twarda, jak przychodziło do konkretów - w sprawie rury nic nie udało im się zrobić, stosunki z Rosją utknęły, wobec Uni Europejskiej najbardziej spektakularnie demonstrowano sprzeciw przed szczytem - na nic się nie zgodzimy grzmiano, zablokujemy. Nie minął jeden dzień Polska zgadza sie na wszelkie propozycje do tego twierdzi, że w zamian zaoferowano jej mechanizm Joaniny, czego nie potwierdzają inne kraje.

Taka polityka jest nieskuteczna, decyzje są podejmowane dalej, mimo sprzeciwu Polski, tylko dzieje się to ponad głowami Polski. Polscy politycy zaś stali obrażeni w koncie i tupali nogą. Tylko jakie praktyczny efekt tego tupania??

Podobno w polityce zagranicznej wazne jest, by znać swoje miejsce, to znaczy zdawac sobie sprawę z tego jaką ma się pozycję. Wtedy procenty manewru zmniejszają sie, bądź zwiększają. Podobno nasza sytuacja odpowiada około 20% mozliwości manewrowych. To znaczy na tyle będziemy mieli wpływ. Reszta to geopolityka, decyzje duzych.
(o to zdaje się chodziło Bartoszewskiemu)
Dlatego ważne, zeby jak najwięcej się da byc przy tych decyzjach, które nas dotyczą (nic o nas bez nas), znajdować jak najwięcej dojść do polityków decyzyjnych, rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać. Czyli własnie bywać, własnie usmiechać się słuchać, mieć w dyplomacji jak najwięcej ludzi, którzy maja poważanie, dobrze są odbierani.
Mieć żelazne zasady do których będzie się dopasowywać postulaty i posunięcia, to znaczy mieć wizję polityki zagr. Własnie tej wizji, wobec zmiennego zdania Kaczyńskich (raz blokowanie szczytu UE, potem zgadzanie se na wszystko) ja nie widziałam.
A mam wrażenie, ze Tusk ma wizję - to znaczy co do Iraku pyta się, a jaki jest tu interes Polski? skoro go nie ma wojska wychodzą. Co do Rosji, Niemiec zadaje to samo pytanie. Jadąc na szczyt UE zapowiada, że skoro prezydent bedzie blokował kartę praw podstawowych, nie jest za. Jednocześnie podpisujemy traktat reformujący (czyli gdzieś hamujemy, ale możemy zgodnie z naszym interesem przyłożyć do czegoś innego rękę).
Ja politykę zagraniczną Tuska odbieram jako spójną i przez to dobrą (na razie).

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Gru 2007, 11:51 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

Masz rację Jolu z tym mięsem tylko zobaczymy jakim kosztem nam to przyszło.
Za kilka miesięcy wszystko będzie jasne

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Gru 2007, 14:18 
zorga domowa
Awatar użytkownika

masz rację, będziemy im tutaj bacznie patrzeć na ręce:))
a jak dadzą ciała, to im tutaj nastukamy (tak do siebie to będzie;))

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Wrz 2008, 20:10 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Matka_Kurka na salonie24 i na salunie24

Przeczytałem u Azraela ciekawy tekst:
http://azraelk.wordpress.com/2008/09/12 ... #more-1795
potem taki:
http://azraelk.wordpress.com/2008/09/15 ... #more-1803
potem poszedłem za śladem na salon24 i znalazłem np. taki:
http://ketman.salon24.pl/92939,index.html
i taki:
http://ketman.salon24.pl/92867,index.html
znalazłem kolejny ślad:
http://ketman.blog.onet.pl/
a u Matki_Kurka taką dyskusję:
http://www.matka-kurka.net/forum/viewtopic.php?p=3535
Potem znowu wróciłem na salon24 i znalazłem już zajawkę o budowie nowego portalu:
http://ketman.salon24.pl/38968,Ketman,tag.html
Nie wklejam żywcem tekstów. Jest ich za dużo i tylko wyrywkowo podałem parę linków, ale uznałem że warto.
Pozdrawiam powakacyjnie :grin:
ZD

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników