duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 21 Maj 2018, 10:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ] 

Na kogo zagłosujecie?
Ankieta zakończyła się 02 Lip 2010, 15:36
na Gajowego 69%  69%  [ 9 ]
na Babcię 8%  8%  [ 1 ]
na nikogo 8%  8%  [ 1 ]
nie wiem jeszcze 8%  8%  [ 1 ]
wiem, ale nie powiem 8%  8%  [ 1 ]
Razem głosów : 13
Autor Wiadomość
 Temat postu: ANKIETA
PostWysłany: 25 Cze 2010, 15:36 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
no to może takie małe przedwybory, ale bez nerw proszę 8) :570: :568:

Ostatnio edytowany przez Q-mamma 03 Lip 2010, 15:19, edytowano w sumie 2 razy

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: ANKIETA
PostWysłany: 25 Cze 2010, 15:45 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
he, he punkt za poczucie humoru
uwaaaga głosuuuuję
tylko bez nerw, tyko bez nerw..... już

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 25 Cze 2010, 16:27 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

tiaa :twisted: czerwony kapturek się wygadał :P

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 26 Cze 2010, 00:56 
zorga domowa
Awatar użytkownika

ciekawe kim jest tajemnicza babcia??

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 26 Cze 2010, 12:46 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Po wyborach zobaczymy czy to wilk, czy babcia

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 27 Cze 2010, 22:52 
domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 02 Sty 2008, 23:43
zagłosowałam, bez nerw :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 27 Cze 2010, 23:11 
z bukowego domu:)

Dołączenie: 25 Wrz 2007, 21:29
I zagłosuję - bez nerw! :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 28 Cze 2010, 22:14 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Mówcie , co chcecie ale Jarosław jest genialnie opanowany w porównaniu z dawnym Jarosławem :roll:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 28 Cze 2010, 22:58 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
może jest na lekach :?: moja ciotka po wypadku, gdzie zginął jej syn brała długi czas mocne leki uspokajające

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Cze 2010, 10:24 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Haniutko , ale po lekach człowiek nie mam refleksu i nie myśli składnie -oddajmy sprawiedliwość .

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Cze 2010, 12:56 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Sie 2007, 10:56
Miejscowość: tam, gdzie wrony zawracają
Ależ oddam mu nawet chętnie Prawo i Sprawiedliwość, niech se to weźmie do jakiejś innej piaskownicy i nie straszy...

Nie ma wymarzonych kandydatów, nie każdy dobry kandydat byłby dobrym prezydentem i na odwrót czasem kiepski, niemedialny kandydat mógłby być prezydentem dobrym.
Jeden stał się łagodnym sympatykiem lewicy, drugi nie będzie już krzywdził zwierząt - to przecież tylko słowa - taka zabawa. Przecież nikt poważny na taki deklaracje się nie będzie nabierał (?) 8)
Lepiej przejrzeć dotychczasowe dokonania i styl działania - to się przecież nie zmieni po wyborach. Więc przypomnijmy sobie, co kto robił w czasie Okręgłego Stołu i gdzie siedział i za co (czy za ile?)? Kto działał nadstawiając własną gębę, a kto wystawiał brata do wykonywania zadań? Kto i ile razy mówił, że to co mówił kiedyś jest nieważne (choćby to o monopolu władzy, czy sojuszach politycznych, ale jest tego pełno!)? Kto kierował się ideą, a kto ideologią? Można tak długo, ale to wszystko było już napisane, tylko i tak każdy czyta to, co mu wygodniej.
To, że z dwóch kandydatów jeden jest lepszy, nie oznacza, że jest najlepszym z możliwych kandydatów, tak jak to, że jeden jest dla mnie bardziej wiarygodny, nie znaczy, że nigdy nie skłamał, ani nie powiedział głupoty...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Cze 2010, 23:04 
samurajka

Cytuj:
Haniutko , ale po lekach człowiek nie mam refleksu i nie myśli składnie -oddajmy sprawiedliwość

bez przesady, sa leki nowej generacji, poza tym jesli w odpowiednio dobranych dawkach, to powinny działac wyciszająco, uspokajająco, a nie tak jak napisałaś powyżej

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Cze 2010, 00:04 
naczelny amerykanista

Dołączenie: 20 Cze 2007, 23:40
monika napisał(a):
Ja nie mam pojęcia, jak dorosły człowiek może się jeszcze nakręcać na jakies ideologie

Są tacy ludzie, którzy lubią, by ktoś ich zwolnił od myślenia, chcą wierzyć, zawierzyć do końca. To nie są zwolennicy, to są WYZNAWCY.

Przykład z pozornie całkiem innej beczki:
Na oddziale intensywnej terapii noworodków leży pod kroplówką 14-dniowy chłopczyk, z wagą urodzeniową 3500, obecnie 2700. Matka ma za mało pokarmu, ale nie pozwala dziecka dokarmić sztucznie. Ma być naturalnie!
Rodzice ustalają, że zabierają dziecko do domu - i tylko pierś.
Duże miasto, oboje z wyższym wykształceniem.

Broń nas, Panie, przed fanatykami, jakiejkolwiek proweniencji!

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Cze 2010, 11:06 
zorga domowa
Awatar użytkownika

a dlaczego dziecko jest pod kroplówka?? znaczy się skąd intensywna terapia, z powodu ilości pokarmu, czy jakieś inne przyczyny?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Cze 2010, 21:30 
zorga domowa
Awatar użytkownika

pytam, bo jeśli przyczyną nie jest jakaś choroba, a w szpitalu po prostu orzekli, że jest za mało pokarmu, to akurat biorę strone rodziców, czyli cała argumentacja do mnie nie trafaia.
Mleko sztuczne jako nowoczesność, - nie kupuję.
Za mało pokarmu - to się wytworzy, no chyba, że jakoś nie idzie z karmieniem na całej linii. Ale jak chcą próbować, to niech próbują.
W XII jak byłam w szpitalu były dokarmiane wszystkie dzieci, mleko sztuczne lało się strumieniami. Mam alergię na takie argumenty

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Cze 2010, 22:03 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Sie 2007, 10:56
Miejscowość: tam, gdzie wrony zawracają
Co do wyznawców, to zgadzam się całkiem, ale z tym karmieniem, to jednak Maria Skłodowska była kobietą ;-)
Tutaj trudno osądzać nie mając danych, ale lekarze często działają jak wyznawcy właśnie - nie widzą i nie słyszą...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Cze 2010, 22:57 
naczelny amerykanista

Ale jeśli noworodek jest zagłodzony i odwodniony, to jest stan zagrażający jego życiu!
Dziecko przywieziono z domu. Na sygnale.
Tyle wiem.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Cze 2010, 23:02 
naczelny amerykanista

A propos ankiety:
W pewnej gminie na Podkarpaciu podczas wyborów prezydenckich w 1995 roku padł JEDEN głos na Kwaśniewskiego, reszta głosowała prawomyślnie na Wałęsę.
Ponoć długo trwało śledztwo - kto to.

Od dziś zaczynam u nas węszyć, "kto to"?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Lip 2010, 01:13 
samurajka

Cytuj:
Przykład z pozornie całkiem innej beczki:
Na oddziale intensywnej terapii noworodków leży pod kroplówką 14-dniowy chłopczyk, z wagą urodzeniową 3500, obecnie 2700. Matka ma za mało pokarmu, ale nie pozwala dziecka dokarmić sztucznie. Ma być naturalnie!
Rodzice ustalają, że zabierają dziecko do domu - i tylko pierś.
Duże miasto, oboje z wyższym wykształceniem.

to nie jest argument, że dziecko ma niższa wage urodzeniowa niz na początku, tk jest bardzo często, chociaz tutaj spadek jest juz duzy,
ale jaka jest przyczyna, że matka ma za mało pokarmu? i skąd to wiadomo po 2 tygodniach karmienia, skoro ilośc pokarmu stabilizuje sie około 1 miesiąca.

Pewnie jak zwykle orzeczono: za mało pokarmu i wsio co zrobiono dla tej matki i dziecka. Czy podawano jej ziołowe herbatki na wzmocnienie laktacji?
Czy pokazano jej jak prawidłowo karmić? Czy poinformowano ją, że powinna sobie kupic laktator i co godzine ściągac mleko, by pobudzić laktację? Czy poinformowano ją, że takie ściagane mleko powinna oprócz normalnego karmienia podawać dziecku metodą "z palca" lub "na strzykawkę" ?
itp itd...

Nie znam faktów dotyczących tej konkretnej sprawy, ale do takich sensacji z karmieniem podchodze ostroznie, bo zazwyczaj z opowieści róznych kobiet, wyciagam wniosek, że nie tyle one miały za mało pokarmu ile nie trafiły na kompetentny personel, który przeszkoliłby i pomógł młodej mamie inaczej niz stwierdzeniem "trzeba dokarmiać"
Sama miałam mało pokarmu przez pierwsze kilka dni ale (niestety za duże pieniądze) nie zostałam pozostawiona sama sobie w szpitalu, w którym rodziłam, wszystkie powyższe metody wspomagające zastosowałam osobiście i mała po początkowej utracie wagi wskoczyła w krótkim czasie na najwyższy centyl i utrzymywała go mimo karmienia wyłącznie piersią do 1-szego roku życia (zalecenie pediatry-homeopaty w celu zminimalizowania alergii-co się bardzo sprawdziło)

Mam teraz także świetny przykład w znajomej, matce 3 dzieci, której dwa razy nie udało sie karmić piersią, bo wszyscy powtarzali, że za mało pokarmu i w końcu temu wierzyła i przestawiała dzieci na mleko sztuczne, a teraz za trzecim razem sie uparła, że chocby nie wiem co karmi naturalnie i proszę, po początkowych kłopotach- dziecko jest juz rok na cycu

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Lip 2010, 14:49 
naczelny amerykanista

Jacy my fajni jesteśmy!
W dziale osobistym dyskutujemy o polityce, a w politycznym - o karmieniu piersią.
Wiadomo, przy wielodzietności trudno o porządek! ;-)
W kuchni, przy obieraniu kartofli, ze starszakiem rozmawiamy o sensie życia, a w salonie maluchy budują z koców namiot.

Wiemy, że totalitaryzm łączy się ze słowem "wszystko, każdy".
"Każda kobieta może karmić piersią".
Otóż nie każda. Może tych wyjątków jest mało, ale są.
Tymczasem w szpitalach zapanował terror laktacyjny, nie wiem, gdzie wy macie tych lekarzy, którzy każą dokarmiać sztucznie.
Sposobów na pobudzenie laktacji jest dużo, ale zdarza się, że wszystkie zawiodą, i nie pomogą żadne sposoby.
To co, dziecko mam być głodne?

Wydaje mi się też, że właśnie ten "terror" działa przeciw naturalnemu karmieniu. Matka musi być wyluzowana, nie powinna mieć przekonania,że coś MUSI, bo jak nie karmi, to jest złą matką. Istota macierzyństwa nie zawiera się ani w naturalnym porodzie ani w naturalnym karmieniu, tylko w zabezpieczeniu potrzeb dziecka.

Nasz przykład:
Dziecko 3 tygodnie na OIOM-ie, "okablowane, tzn. podpięte do różnych urządzeń, więc z konieczności karmione butelką (mlekiem matki).
Po powrocie do domu powinno ssać pierś, ale nie chce, najwyżej przez kapturek, ale kapturek jest powodem niewystarczającej stymulacji.
Długa lista doradców laktacyjnych, po wyczerpaniu różnych sztuczek, poleca jeden sposób - przetrzymać, aż zassie.
Czyli dziecko ma wyć z głodu?
"Powyje, i zassie".

Na szczęście młoda matka nie wyobrażała sobie , by dziecko po takich przejściach miało wyć przez kilka godzin.
Kupiono elektryczny laktator, zapas kapturków, butelek, smoczków i puszkę mleka modyfikowanego. Na wszelki wypadek. Żadnych moralnych oporów przed dokarmianiem.
Minęły trzy miesiące. Maleństwo długo ssało przez kapturek, nawet co godzinę, dokarmiane resztkami z laktatora (mało się ściągało).
Teraz ssie już normalnie, po prostu pewnego dnia załapało i już.
Puszka sztucznego mleka jeszcze nie rozpakowana. Nie była potrzebna.
Ale gdyby była potrzebna, matka nie miałaby kompleksów, że dokarmia.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Lip 2010, 18:47 
Femina medica
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 23:12
Miejscowość: Warszawa
rycerzowa napisał(a):
Długa lista doradców laktacyjnych, po wyczerpaniu różnych sztuczek, poleca jeden sposób - przetrzymać, aż zassie.
Czyli dziecko ma wyć z głodu?
"Powyje, i zassie".

Rycerzowo, wybacz, ale jeśli doradcy doradzają takie rozwiązanie, to... mam poważne wątpliwości co do ich kompetencji :?
Sama jestem trochę zaangażowana w poradnictwo laktacyjne i wiem, że trafiają się (choć na szczęście rzadko) przypadki bardzo skomplikowane. Dobry doradca powinien opierać się na następującej hierarhii:
1. Dziecko musi jeść.
2. Najlepszy dla dziecka jest pokarm matki.
3. Sytuacja optymalna to taka, kiedy dziecko je pokarm matki wprost z piersi.
Oczywiście, dążymy do sytuacji optymalnej, ale czasem trzeba trochę odpuścić, żeby mały człowiek i jego mama w ogóle byli zdolni do współpracy ze sobą na wzajem i z doradcą. Mieszanka, to dla mnie ostateczność. Moje dzieci tego uniknęły, choć z karmieniem nie zawsze było łatwo. Jednak po to wymyślono mieszanki, by pomóc, gdy jest to niezbędne, bo w danym momencie inne metody są nieskuteczne lub niewystarczające. Kłopot powstaje wtedy, gdy nie stosuje się mieszanek tylko wtedy, gdy są konieczne i gdy całą pomoc matce sprowadza się jedynie do dokarmienia malucha i orzeczenia, że nie jest ona w stanie wykarmić dziecka naturalnie. Sztuka polega oczywiście na tym, by prawidłowo ocenić, kiedy podanie mieszanki w istocie jest potrzebne, a kiedy wystarczą inne metody.

To, tak kontynując OT ;-) Na temat główny wątku nie mam nic do powiedzenia... ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Lip 2010, 21:21 
naczelny amerykanista

Katarzyna napisał(a):
[ Jednak po to wymyślono mieszanki, by pomóc, gdy jest to niezbędne, bo w danym momencie inne metody są nieskuteczne lub niewystarczające.

I o tym młode matki powinny wiedzieć!
Przede wszystkim o tym, że karmienie naturalne jest środkiem, a nie celem.

Swoją drogą idea karmienia wcale nie jest taka odległa od polityki.
Lekarz/doradca laktacyjny jest jak przywódca, musi być odpowiedzialny za słowo.
Taki ktoś się pewnie boi, że gdy powie, że sztuczna mieszanka jest dopuszczalna, to matki rzucą się do butelek z powodu byle trudności, byle kłopotów.
Ale gdy upiera się, że każda kobieta może sama karmić, to niektóre zagłodzą dziecko, tak głęboko uwierzyły.
Czasem mam wrażenie, że wyborcy lubią być trzymani za pysk, lubią tylko czarno-białe sytuacje, nie lubią sami decydować - bo to ich zwalnia od myślenia.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Lip 2010, 21:46 
Femina medica
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 23:12
Miejscowość: Warszawa
rycerzowa napisał(a):
Czasem mam wrażenie, że wyborcy lubią być trzymani za pysk, lubią tylko czarno-białe sytuacje, nie lubią sami decydować - bo to ich zwalnia od myślenia.

Nie tylko wyborcy... To się nazywa "oszczędność poznawcza" - gdy nie trzeba wnikać w szczegóły i niuanse i podejmować odpowiedzialnych decyzji, to człowiek ma prostsze życie...
Współczesny świat na tym stoi. W zasadzie ludzie już na niczym nie muszą się znać, bo od wszystkiego są specjaliści. Wystarzcy im zaufać. A jak ludzi dobrze postraszyć i wmówić im, że sami nie są w stanie sobie poradzić, to bardziej będą skłonni zaufać specjaliście. I tak w każdej dziedzinie... Jak ciężko mają ci, co nie chcą (nie potrafią, nie mogą) ślepo zaufać, wiem aż za dobrze na własnym przykładzie...

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników