duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 22 Sty 2018, 00:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 01 Maj 2010, 13:05 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
być może
jak będzie zobaczymy

Z wywiadu z Anną Komorowską:

Bo co jest najważniejsze?

- Żeby w ciężkich chwilach zawsze być razem.

Bo były?

- Niemało.

Wypadek dziecka?

- Dyżurowaliśmy przy nim kilkanaście tygodni na zmianę, całą rodziną. Jest już zdrowe. Nie chcę o tym mówić. Powiem tylko, że wtedy dotarło do mnie, że dla człowieka, który musi sprostać takiemu wyzwaniu, przeszłość wydaje się bezproblemowa.

(...)
Czasami się zastanawiałam się, co by było gdyby. A potem jedno wpadało z wołaniem: mama, głodny jestem. Drugie płakało, że trzecie je pobiło. Czwarte: mama, on mi to zabiera. A piąte było najmłodsze i starsze bardzo mi przy nim pomagały. Dom jest jak przedsiębiorstwo funkcjonujące 24 godziny na dobę. Potrzebuje menedżera, który wszystkich zorganizuje, wyznaczy zadania, przypilnuje ich wykonania, rozładuje napięcia i stworzy atmosferę, by każdy się czuł dowartościowany i spełniony. W kuchni na ścianie wisiał kalendarz z planem lekcji oraz z terminami wizyt lekarskich, wywiadówek i zajęć pozaszkolnych. Kto do której godziny gdzie oraz dokąd i skąd. Żeby wiedzieć, kiedy mam się zacząć niepokoić. Bo wolność wolnością, ale kontrola musi być.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75480,7676333,Anna ... &startsz=x

no i bardzo mi się podoba co mówi
zna życie
i oczywiście wole ten wariant niż zastępcza Marta Kaczyńska u boku wujka

- a dyskusje o wizerunku, a szczególnie na forach dla wielodzietnych (!!), gdzie czytam o podbródkach, talii i (w stylu - uff, nareszcie zrozumiała zyciowy błąd), ze AK chodzi na fitness - wsrrrrtrętne

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Maj 2010, 15:14 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
Bardzo sympatyczna , taka normalna rodzina -bardzo w moim guście:) Wywiad też mi się podobał.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Maj 2010, 17:10 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 04 Lis 2009, 18:17
Miejscowość: Rumia
Dzięki Jolu za to co napisałaś, bo ja sporo chyba namieszałam u maćkowych orgów bo już nie mogłam czytać ich obrzydliwosci na temat pani Komorowskiej, że ona gruba itd... Ja też nie należę do chudych i napisałam że wolą ją grubą niż panią Martę i kota U boku Jarosława, myślałam że mnie zjedzą żywcem. Osobiście nic nie mam do pani Marty choć gdzieś przeczytałam, że ona przystępuje do sakramentów a przecież jest rozwódką, chyba że dostała unieważnienie kościelne, bo o to teraz nietrudno. A oni są takimi hipokrytami, że aż krew człowieka zalewa. To że pani Marta jest rozwódką a pan Jarosław nie ma żony i dzieci to absolutnie im nie przeszkadza ale po innych którzy są po rozwodzie albo nie mają dzieci to jadą jak po kobyłach. Ot takie myślenie wielodzietnych praktykujących katolików.....brrrrrrrrrrrrrr obrzydliwe i obrzydliwi to ludzie. A Maćkowi rtrzeba życzyć żeby jego żona w przyszłości wyglądała tak ładnie jak pani Ko morowska bo on najbardziej po niej jechał. Mam nadzieję, że jako psycholog nie przyjmuje pacjentów, bo gdyby taka puszysta do niego przyszła to zamiast pomocy to usłyszałaby że nie ma wyglądu wizerunkowego...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Maj 2010, 17:29 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 04 Lis 2009, 18:17
Miejscowość: Rumia
P.S. Jolu włąśnie się dowiedziałam, że niejaka panie Aneta na orgu zamierza mnie zbanować za mój ostatni wpis. "Tak strasznie się tego przestraszyłam tego że aż się boję że chyba się rozpłaczę" :572: Straszne że aż tylu niemądrych ludzi jest na takim jednym forum, może mnie namierzą jak Pawła o którym Wam pisałam i będą mnie zastraszać w domu lub w pracy? :-(

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Maj 2010, 17:32 
zorga domowa
Awatar użytkownika

nie lubię komentować tego co na innych forach, każdy pisze co chce. Ale czytając o żonie Komorowskiego myślałam, że spadnę z krzesła. No i dużo tego jest, jakby temat konik. Nie wiem, czy to jakiś obowiązek być szczupłym jeśli się jest wielodzietnym?? No i zawsze mi się wydawało, że jakaś solidarność środowiska jest, że nie co do poglądów, to się nauczyłam, ale że do wyglądu to nie wiedziałam, że aż tak źle z tym.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Maj 2010, 17:35 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
właśnie się dowiedziałam, że niejaka panie Aneta na orgu zamierza mnie zbanować

na swoim podwórku każdy może robić co chce;), ale co do Komorowskiej, to jest mi ogromnie zal, że wielodzietni się na niej wyżywają.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Maj 2010, 19:10 
domownik

Dołączenie: 10 Lut 2010, 10:35
Do ericksona przyszła kiedyś kobieta, która mocno cierpiała z powodu duzej nadwagi, nie potrafiła sie odchudzić, chociaż bardzo chciała. Wiecie , co powiedział Erickson - tak jest pani gruba jak słoń - a potem pracował z nią dalej..... skutecznie. No ale Erickson mógł sobie na to pozwolić, bo wielkim terapeutą był. Polecam "Niezwykła terapia", jak ktos lubi takie klimaty.
Chilka nie zamierzam przenosić tu orga. Com napisała, zostaje. Ja też nie wchodze na strony satanistów po to, zeby potem pisać jacy ci ludzie są okropni, co znowu fatalnego napisali, mają źle poukładane w głowie, zostawiam satanistów samych sobie. Może zostaw org-owców samych sobie. W rewanżu proponuję wnioskować o zbanowanie mnie z net-u.
Może skończę, bo napiszę za dużo. Kobieto, wyluzuj i zapomnij o orgu.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Maj 2010, 20:51 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
W rewanżu proponuję wnioskować o zbanowanie mnie z net-u.

figa z makiem;)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Maj 2010, 21:19 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Sie 2007, 10:56
Miejscowość: tam, gdzie wrony zawracają
Chyba macie za dużo czasu... :shock:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Maj 2010, 23:12 
zorga domowa
Awatar użytkownika

podobne uwagi prowadzą do zaniku aktywności forumowej;)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Maj 2010, 23:59 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Przepraszam...

Chociaż może lepszy jest zanik aktywności, niż obgadywanie obgadywaczy cudzych talii. Po co się cały czas zajmować cudzą głupotą, czy chamstwem?
A jeszcze przenoszenie sporów z innych forów na to? Idźcie się prztykać tam, przecież obydwie panie macie te możliwość :?

Gdyby wszyscy pisali tylko, kiedy mają coś ważnego do powiedzenia, to pewnie fora by zanikły, ale aktywność za wszelką cenę?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 00:28 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Mi też nie podoba się czepianie cudzego wyglądu, szczególnie matki wielodzietnej. Ale niestety wizerunek jest niezwykle ważny i wiele osób tylko na to zwraca uwagę. Pani Komorowska, a raczej właśnie spece od kształtowania wizerunku, też podzielają ten pogląd, bowiem przyszła dama zaczęła chodzić na fitness i się odchudzać! Może nam się nie podobać kult szczupłości, ale niestety światu się podoba, a żona ewentualnego prezydenta nie ma się podobać jakiejś niszowej grupce, ale większości.
Zastanawiałam się też, jak Pani Komorowska zamierza pogodzić zajmowanie się domem i obowiązki pierwszej damy, szczególnie, że podobno nie zamierza się przenosić do pałacu prezydenckiego.

Pees:

1) Też zwróciłam uwagę, że kiedyś był na orgu temat gdzie niezbyt miłe padały teksty dotyczące wyglądu żony Bronka. Temat jednak który tak zbulwersował chilkę był w tym wątku http://wielodzietni.org/comments.php?Di ... =1#Item_27 (czy to jolu spowodowało że spadłaś z krzesła? :shock: )

2) chilka również bardzo martwiła się tym, że biedna Marta została zmuszona przez despotycznego wuja, aby zastąpić kota w roli pierwszej damy, tudzież o jej brak uczuć : tutaj mamy wyjaśnienie całego zamieszania http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... alu_w.html, zresztą nigdzie wcześniej nie było powiedziane, że ma być substytutem pierwszej damy, a jedynie, że ma wesprzeć stryja w kampanii.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 00:47 
zorga domowa
Awatar użytkownika

z krzesła raczej takie dialogi mnie powalały:

# (...)
*ona to wzdęcia dostała od tej kaszy......................................
*A może w ciąży jest?
*ale gdzie??
na podgardluuu??
*pozamaciczna?
*:crazy::crazy: (...)

tu

nie chodzi mi personalnie o dowalankę, każdy na swoim podwórku pisze co chce (dlatego piszę tu nie tam), ale chodzi mi o fakt - zero solidarności wielodzietnych

co do prezencji, wierze, że z każdego mozna wykrzesać dobrym ubraniem, fryzurą ogromnie duzo. Pamiętam, że o Marii Kaczyńskiej tez źle pisano, brzydka itp. A teraz okazuje się, że nie było tak źle.

Cytuj:
Może nam się nie podobać kult szczupłości, ale niestety światu się podoba, a żona ewentualnego prezydenta nie ma się podobać jakiejś niszowej grupce, ale większości.

no tak ale zdjęcia zostały zrobione, jak jej się jeszcze w ogóle nie śniło o ewentualnej prezydenturze męża
a teraz chodzi na fitness - no i dobrze (skąd zresztą te rewelacje??)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 01:02 
z bukowego domu:)

Dołączenie: 25 Wrz 2007, 21:29
Anka Komorowska - bardzo fajna kobitka!

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 07:59 
Awatar użytkownika

Mam chyba co raz większe problemy komunikacyjne, ja piszę: jak matka wielodzietna poradzi sobie z byciem pierwszą damą? O tym czy podoba nam się czy nie, istnieje kult szczupłości - w odpowiedzi słyszę, Komorowska bardzo fajna kobieta. A czy ja napisałam, że niefajna? :shock:

@Jolu, ja podałam odnośnik do wątku, który tak oburzył chilek, a nie to co kiedykolwiek zostało powiedziane o p. Komorowskiej.

@:Michał, ja mam czas, bo karmię ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 12:17 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Pani Komorowska dzieci ma raczej dorosłe, więc w czym miały by jej przeszkadzać? A to jak wygląda na prawdę jest rzeczą drugorzędną, to nie kasting na hostessę... Jest wystarczająco ciepła i dojrzała, rzeby dac rade w roli drugoplanowej. Tym bardziej, że może być porównywana najwyżej z kotem...

Czas...
- może zacznę karmić...? :P

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 15:53 
Awatar użytkownika

Znowu czegos nie czaje, czy ktos uwaza inaczej niz moi przedmowcy? Z kim wiec ta dyskusja?
Pytanie czy odnajdzie sie w roli pierwszej damy wynika, z tego co sama mowila, ze nie przeniesie sie do palacu prezydenckiego I ze ma nadzieje, ze prezydentura meza wiele w ich rodzinnym zyciu nie zmieni.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 16:07 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
Z kim wiec ta dyskusja?

nie rozumiem, ja się odnosiłam do wyglądu i dyskusji o nim na innych forach,
a to czy uda się Komorowskim rodzinnie przystosować do roli prezydenckiej? pewnie sobie poradzą, jakoś mnie to pytanie nie rusza

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 16:57 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Cytuj:
Naprawdę, Komorowska sama najlepiej się zajmie swoim cellulitem i (nad)wagą. I sporo jadowitych forumowych krytyków różnej maści też powinno to zrobić.
ha ha właśnie to samo sobie pomyślałam . Największą wina pani Komorowskiej w sprawie wszystkiego co jest nią i i koło niej wynika z tego, że jest żoną Bronka z drużyny ( Hurra...) przeciwnej :P

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 18:06 
Awatar użytkownika

Qumo, oczywiscie ze masz racje. Dla zwolennikow jest mila I ciepla (pytanie czy to sa podstawowe cechy pierwszej damy?) Dla co ponektorych przeciwnikow noezbyt reprezentacyjna, bo gruba, dla femoinistek ofiara patriarchatu.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 18:27 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

znam wiele puszystych kobiet które są damami . Chude czy szczupłe to nie wyznacznik urody. Nie mogę ścierpieć chudej małej teściowej , która się brzydzi moim ukochanym W. Mannem bo gruby-a on miły i dowcipny i to na pierwszym planie, a nie szczupłe i przykre a często niezbyt użyte osoby. Ja sobie inaczej go nie wyobrażam . Głupota i tyle . Mądry człek ma rządzić mądrością, a nie żeby się tłuszcza natrząsała z czyjegoś ciała . Ono nie do podobania. A druga rzecz czasem ktoś ma taką osobowość , że "mankamenty " figury nic do tego nie mają.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 19:09 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
Cytuj:
co do prezencji, wierze, że z każdego mozna wykrzesać dobrym ubraniem, fryzurą ogromnie duzo.

Przykład minister Anny Kalaty chyba daje duże nadzieje 8)

Cytuj:
Dla zwolennikow jest mila I ciepla (pytanie czy to sa podstawowe cechy pierwszej damy?)

Aniu, ja nie bardzo rozumiem o co pytasz?
może po prostu wymień jakie sa dla ciebie podstawowoe cechy pierwszej damy i sie do tego ustosunkuję, bo tak to mnine sie osobiście wydaje , ze własnie ciepło jest fajną cechą, teraz wszyscy podkreślali, ze Maria Kaczyńska taka była. Nie ma co ukrywać, że przeciez rola pierwszej damy, czy tez pierwszego dżentelmena ( ? ) to nie jest to samo co rola prezydenta 8) Sądzę, że oprócz bycie ciepłym, dobra cecha jest bycie dobrze zorganizowanym i tyle. Będzie zapewnie towarzyszyć męzowi w reprezentacji kraju na ważnych wydarzeniach, ale przeciez nie musi mieszkac w pałacu prezydenckim, czy jakis przymus jest? dzieci sa prawie dorosłe, a nawet jesli byłyby małe to pytanie jest niestosowne, jak ona sobie poradzi- przypomina mi się ta wielodzietna minister ( wówczas ciężarna z trzecim, czy czwartym dzieckiem) - zapomniałam nazwiska, wiecie była taka afera w sejmie...
Uważam, tez że PR-owo jako przeciwwaga do kota, to całkiem nieźle wygląda, a polki moga się znia spokojnie identyfikować, bo jednak większośc polek nie wygląda jak "odpicowana anorektyczna warszawka" tylko własnie tak bardziej swojsko

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Maj 2010, 20:58 
Awatar użytkownika

Haniu, osobiscie mnie mało ta pierwsza dama interesuje. Po prostu się zastanawiam nad cechą miła i ciepła, chyba tylko gorsze może być sympatyczna ;-) Co do swojskości, to w sumie możesz mieć racje, taka babka zza płota, niezbyt atrakcyjna, uśmiechnięta z nadwagą, myslę, że rzeczywiście może się to podobać.
Wbrew pozorom kalendarz I damy zazwyczaj jest dość szczelnie wypełniony, oprócz wizyt męża, jest działalność charytatywna (tu pewnie ta ciepłota to duży plus), często tzw sprawy kobiece. Pewnie dobrze jak I dama zna obce języki, żeby mogła mniej oficjalne rozmowy prowadzić.

jeszcze co do nabijania się z wyglądu, mnie to mierziło zawsze, czy byłam czyjąś zwolenniczką czy nie, też nie mogłam słuchać wypowiedzi dotyczących brzydoty M.K, czy kurduplowatości jej męża, nie ukrywam, że ciągłe podkreślanie roli kota jarosława, dla mnie jest podobnie przykre jak naśmiewanie się z tuszy pani Komorowskiej. Swoją droga to naprawdę musi być niefajne, mieć 60 i być totalnie samotnym.

PS

a to znacie? Niedosyć, że wielodzietny, to jeszcze poeta;)
"Nie mogę zrozumieć, po co wam kobiety
Jakieś nowomodne, płciowe parytety
Skoro w Polsce zawsze nie my kobietami
Rządzimy na co dzień – lecz kobiety nami
Ale jeśli chcecie władzy, to ją bierzcie
Zdobądźcie Sejm polski wyzwolone wreszcie...
Wypędźcie stąd mężczyzn bez prawa do łaski
Pozbawcie Marszałka władzy oraz laski
Niech tu laska rządzi, bądź co bądź kobieta
Wyrwana z rąk męskich wskutek paryteta
"

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 04 Maj 2010, 08:43 

Dołączenie: 23 Cze 2007, 13:39
Ogladałam w TV wywiad z nią - fajna i mądra babka, bardzo naturalna.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 04 Maj 2010, 15:15 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

I gruntownie wykształcona . Łaciny uczy się z przemów i rozpraw starożytnych myślicieli- nie mam obawy o intelekt. Ale to harcerka , kobieta natury. To nie to , ze ona nie pasuje do polityki. Ten sztuczny świat nie pasuje do tej mocnej i wspaniałej babki.

Tu są jej królestwa i miejsca. I tu niejeden jej się kłania.
http://www.fakt.pl/Komorowska-nawet-dzika-oprawi-,galeria-artykulu,67129,1.html

Image

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 04 Maj 2010, 19:38 

Dołączenie: 23 Cze 2007, 13:39
Q-mamma napisał(a):
I gruntownie wykształcona . Łaciny uczy się z przemów i rozpraw starożytnych myślicieli

Mówiła że jest filologiem klasycznym.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 04 Maj 2010, 21:22 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

ano

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 05 Maj 2010, 11:20 
domownik

Dołączenie: 20 Sty 2008, 10:07
Sama jestem mysle, ze podobnym typem co pani Komorowska - dzinsy, bluza, brak makijazu, tylko pewnie mniej gruntownie wyksztalconym. I wiem, ze gdybym miala byc jakas pierwsza dama ;> musialabym naprawde mocno nad soba popracowac. Wbic sie w garsonke, przeprosic z kosmetyczka i fryzjerem (i manikiurzystka) itp. itd. Ale jak widac po kolejnych pierwszych damach jest to jak sadze do zrobienia.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 05 Maj 2010, 15:59 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Najmniej reprezentacyjna była Danusia Wałęsowa , ale nikt specjalnie jej po pietach nie deptał i słusznie. Damy jak czuja się na siłach to proszę bardzo ale niekoniecznie .
[url]http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/51,96856,2954829.html?i=2
[/url]
http://www.fakt.pl/Takie-sa-zony-politykow-Galeria,galeria,706,1.html
No a jak żona utalentowany polityk miałaby niemedialnego męża to też nie teges? Dyskwalifikacja ? I kto traci ? państwo. A żona co to biżuteria ? Piesek salonowi , bawidamka? No to pora na kobiety do towarzystwa-gejsze.

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników