duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 21 Maj 2018, 11:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Koniec z meldunkami
PostWysłany: 28 Kwi 2008, 18:06 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 57197.html

Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie jak to będzie funkcjonować.

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Kwi 2008, 20:13 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:05
Miejscowość: Szczecin
to dopiero zrobi się bałagan administracyjny - ciekawe

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Kwi 2008, 12:54 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Mar 2008, 19:27
Miejscowość: þórshöfn
Dokładnie!

Ja do nie dawna byłam nadal zameldowana u rodziców, nasze dzieci domeldowywano automatycznie do mnie, a mój mąż- całkiem inna miejscowość :shock:

I żadnych problemów nie było.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2008, 13:44 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
funkcjonowac będzie dokładnie jak funkcjonuje, tyle, ze zniknie ten głupi obowiązek, którego i tak nikt nie respektuje

no i nareszcie na poczcie będzie mozna odebrać list gdziekolwiek by się było- na dowód osobisty- imię i nazwisko, a nie adres... pamiętam jakie były komplikacje, gdy rodzice mi wysyłali przekazy pieniężne na wakacje do babci... jak przyszło awizo, to leciało się do listonosza, poprosuic by przyniósł jeszcze raz, siedziało w domu, otiwerało drzwi listonoszowi i mozna było odebrac, bez okazywania żadnego dokumentu... tak to może odebrac nawet obca osoba, np sprzątaczka... beż żadnego upowaznienia...

poza tym po co w ogóle jest ten meldunek???

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2008, 13:53 
Awatar użytkownika

W mojej wsi są dwie Anny Olichwier - różni je jedynie adres zameldowania - jakie to może mieć dla nich konsekwencje? Jak myslicie?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2008, 14:02 
samurajka

Yenno sa jeszcze drugie imiona i jest jeszcze cos najwaznieszego PESEL... na swiecie ludzie posługuja się swoim odpowiednikiem naszego peselu, pesel jest w każdym dokumencie. poza tym jednak mimo wszystko np korespondencja itd... ida obok imienia i nazwiska na dany adres, wystarczy podac ten adres w urzędzie- tyle, że teraz nie będzie takiego obowiązku, wiec jesli jedna anna poda aktualny adres, a druga nie, to już strata tej drugiej...

przeciez zniesienie obowiązku meldunku to nie oznacza, ze nagle ludzie nie będa nigdzie podawać swoich adresów... tylko, ze nie maja obowiązku się meldować, czyli podawać, gdzie aktualnie przebywają... to dwie zupełnie rózne sprawy... jakos w USA i innych wielu państwach sobie radzą, więc po prostu trzeba zobaczyć jak oni to robią.

Ostatnio edytowany przez Haniutka, 30 Kwi 2008, 14:04, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2008, 14:54 
Awatar użytkownika

A jak żona zmieni zamki , mąż zechce wejść do własnego mieszkania, a ona wezwie policję i powie, ze on tu nie mieszka?
A skąd szkoła będzie wiedziała, że dziecko nie uczęszcza jeśli w tej chwili ustala to za pomocą ewidencji ludności i meldunku właśnie?

To przykłady z życia.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2008, 15:07 
samurajka

w takiej sprawie jak piszesz powyżej nie powinno decydować to, czy maz (lub ktokolwiek) jest zameldowany w tym mieszkaniu, tylko czy jest jego współwłaścicielem (właścicielem) , jesli nie jest to z jakiej racji ma zostac wpuszczony ???
o prawie do mieszkania powinien decydowac akt notarialny, a nie meldunek tak jak jest teraz, to jest absurd.
czasem własciciel nie może wejąć do własnego mieszkania, bo nie jest zameldowany, a lokator siedzi w najlepsze, bo się zameldował i ma prawo...

( nie wszystkie małżenstwa maja wspólnotę, poza tym mieszkanie może byc majątkiem odrębnym, posiadanym jeszcze przed małżeństwem, lub uzyskanym w spadku)

Dziecko tez ma pesel, rodzic zgłaszając dziecko do szkoły powinien podać pesel, wtedy widać, które dzieci zgłosiły sie do szkół, a które nie. No problem. mamy erę komputerów- wystarczy sprawny system ogólnopolski.

w tej chwili tez jest tak, ze przeciez dziecko mozna wymeldować, nie zameldowac nigdzie indziej i co??? tez nie wiadomo czy chodzi do szkoły...

Ostatnio edytowany przez Haniutka 30 Kwi 2008, 15:11, edytowano w sumie 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2008, 15:24 
Awatar użytkownika

Haniu moja sąsiadka, gdyby jej nie zmuszono nie posłałsby, ani nie zgłosiła dzieci do szkoły.Nie byłyby szczsepione, ani nie były by pod opieką pielęgniarki środowiskowej - ona jest lekko upośledzona, analfabetka...
Żona mężowi zmieniła zamki w jeden dzień. bez sądu, akt notarialny był chyba na nią ale mieszkanie kupili wspólnie po ślubie - ona wcześniej miała je jako spółdzielcze, czy jakoś podobna forma własności.

Teraz dostajesz akt urodzenia dziecka od UM w którym rodzisz, a ewidencja ludności w miejscu zamieszkania dostaje informację i nr PESEL, jednocześnie melduje dziecko..

Ostatnio edytowany przez Yenna, 30 Kwi 2008, 15:26, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2008, 16:40 
samurajka

Jednoczesnie melduje dziecko, które tak naprawdę może przebywac na drugim końcu Polski... więc ten meldunek to taki pic na wodę... urzędnik odbebnił swoje, zameldował dziecko... a dalej róbta co chceta, policja szukając dziecka, gdy zgłosi to szkoła powie "sorry, nie ma go w miejscu zameldowania" :lol: :P

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2008, 20:23 
samurajka

kiedy moja babcia zmieniła adres korespondencyjny, chciałysmy wysłac do urzędu gminy ogólnie oświadczenie o zmianie adresu do korespondencji- i co sie okazało???
Ze do każdego wydziału musimy napisac odrębne pismo... kosztowało nas to chyba około 100 zł ( listy polecone za potwierdzeniem odbioru )
bzdura...

to nie w meldunku lezy skutecznośc odnajdywania kogos, tylko w bazie danych i dobrej komunikacji międzu urzędami.
jak ktos bardzo chce to wystaczy wynając detektywa i w 2 dni odnajduje i bez meldunku...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Maj 2008, 19:58 
Awatar użytkownika

Widzę obie strony medalu ale kto chciał oszukiwać to bez meldunku też to zrobi. Może nawet łatwiej.
Tak jeszcze myślę jak policja będzie szukać podejrzanych? W bazie danych teleadresowych przestępca może nie chcieć pojawić się a meldunek, nawet fikcyjny jednak jest jakimś tropem.
Widzę dużo takich niejasnych kwestii - np. ulga jeśli nabywa sie spadek, nie ma się innego lokum i mieszka się w tym nabytym przez 5 lat - jak to będą sprawdzać - teraz wystarczył meldunek, a różnica kwotowa tej ulgi jest spora.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 00:39 
samurajka

Yenno, ja bym powiedział inaczej- wystarczy być zameldowanym przez 5 lat i jest ulga, mieszkac możesz zupełnie gdzie indziej... ( to nie tylko przy spadku jest ta ulga)

Wiem o tym, bo mam znajomych którzy inwestują w nieruchomości, kupuja na podstawione osoby np. zona melduje się w jednej nieruchomości, mąz w drugiej, w innych meldują rodzinę, czekaja 5 lat i sprzedają...oczywiście w tzw międzyczasie wynajmuja komuś... inny znajomy buduje domy, melduje siebie lub narzeczona, a tak naprawde wynajmuje komuś i po 5 latach sprzedaje z minimalnym podatkiem... podwójny zarobek- na wynajmie i na sprzedazy...

Ostatnio edytowany przez Haniutka 02 Maj 2008, 00:41, edytowano w sumie 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 11:05 
samurajka

tak , to prawda przepisy trzeba zmodyfikowac, ale może przy okazji 'zejdą' własnie te absurdalne, opierające się wyłącznie o meldunek a nie o faktyczne miejsce zamieszkania.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 13:54 
Awatar użytkownika

Mam wrażenie, że tę rewolucję zaczęto od końca - tzn. najpierw zniesiemy meldunki a potem zmodyfikujemy inne przepisy jak już zobaczymy do czego ten meldunek był potrzebny...
Zatrudnilibyście osobę o której nie wiadomo gdzie mieszka? Nie znam się na prawie pracy ale tu też mogą być ciekawe sytuacje.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Maj 2008, 01:11 
samurajka

to prawda Yenno, ze jak zwykle zaczęto od końca... powinno się zmodyfikowac przepisy napierw, bo będzie bałagan...

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników