duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 23 Wrz 2018, 20:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: DYSKUSJA O CZYTANIACH
PostWysłany: 17 Lip 2010, 19:19 
domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Lip 2010, 20:58
ZIBI napisał(a):
4 LIPCA 2010
(Łk 10,1-12.17-20)
Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu. Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają. Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie.

To dzieło głoszenia dobrej nowiny o Królestwie Bożym ma trwać aż do zakończenia systemu rzeczy. Jezus nie tylko apostołom nakazał głosić, ale całemu ludowi Bożemu - od drzwi do drzwi.
Nie podzielił uczniów na "duchowieństwo" i "laikat"...

A Królestwo Boże wkrótce zaprowadzi raj na całej ziemi i panować będzie z nieba nad cała rajską ziemią...To naprawdę wspaniała dobra nowina.

Objawienie (Apokalipsa)21 : 3-5
"Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.
 I Zasiadający na tronie rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”. Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”. "

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Lip 2010, 20:02 
Generalissimus domownikuss

Dołączenie: 21 Cze 2007, 10:25
Miejscowość: Toruń
dziewięciokrotna nie dopisuj się do tego wątku
tu są frg Pisma dla KK na każdy dzień, który podaje ZIBI

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Lip 2010, 20:10 
domownik
Awatar użytkownika

Babka4 napisał(a):
dziewięciokrotna nie dopisuj się do tego wątku
tu są frg Pisma dla KK na każdy dzień, który podaje ZIBI

Nie zauważyłam zastrzeżenia, że ten wątek jest tylko i wyłącznie dla duchownego. Bardzo przepraszam, że śmiałam zakłócić wasz porządek.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Lip 2010, 10:33 
domownik
Awatar użytkownika

monika napisał(a):
ZIBI nie jest duchownym. Umówiliśmy się, że bardziej "obrazoburcze', tzn mniej strawne dla bardzo wierzących ludzi wątki zamieszczamy na podforum filozoficzno-duchowym. I tam sobie można porozmawiać na wszystkie religijne tematy jakie przyjda do głowy.

Osoby ukształtowanej w wierze i tak nie nawrócisz, co najwyzej zirytujesz, także prosze o merytoryczne dyskusje w tamtym watku, a nie wklejanie "zajawek" gdzie popadnie. My się nie chcemy nawracać na wiarę SJ, przynajmniej mówię za siebie :mrgreen: . Ale podyskutowac bardzo lubie, jesli mam czas i nie jest 40 w cieniu :mrgreen: 8)

To dlaczego, Moniko, dyskutujesz tutaj, mnie zabraniając się wypowiedzieć? Jeśli ja przestanę mówić, kamienie będą mówić o Bogu. Przytaczanie słów Biblii, których wielu nie rozumie - nie na wiele się zda.
I nie w celu "nawrócenia Ciebie" piszę o Biblii - bo niby na co mam Cię "nawracać" gdy nigdy Prawdy Biblii nie poznałaś?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Lip 2010, 10:43 
domownik
Awatar użytkownika

monika napisał(a):
Dziewięciokrotna - takie mamy zasady. Dla osób innych niż katolickie wyznań, mocno wątpiących i niewierzących chcących sobie podyskutować o wierze i okolicach jest okienko filozoficzno-duchowe. Są wśród nas ludzie, którzy niespecjalnie lubią, jak sie nazywa ich wiarę błędem i wynaturzeniem, spróbujmy uszanować uczucia wszystkich i nie uszczęśliwiać się na siłę.

O ile wiem, to nie wszyscy wielodzietni są katolikami. Czy oni muszą się kryć na tym forum? Mają być użytkownikami drugiej kategorii? Czy taka jest wasza katolicka tolerancja? Czy to nie jest łamaniem wolności słowa zagwarantowanego przez konstytucję RP i prawo internetowe? Nikogo nie obrażam, więc mam prawo do pisania o swoich wierzeniach i przemyśleniach.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Lip 2010, 13:18 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 04 Lis 2009, 18:17
Miejscowość: Rumia
To się zapisz na inne forum dla jehowych i będzie git. Ten wątek jest przeznaczony dla Zibiego i czytań i tak ma być bo myśmy się tak umówili i ty musisz to uszanować a jak nie potrafisz to pa pa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 19 Lip 2010, 09:36 
domownik
Awatar użytkownika

monika napisał(a):
każdy kto tam wejdzie robi co mu do głowy strzeli.

Jak to leciało?
"Odważni żyją krótko, a tchórze - wcale..." - Czy jakoś tak...
Niezłe, szkoda, że to tylko:
Parole, parole, parole....

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 19 Lip 2010, 21:46 
domownik
Awatar użytkownika

monika napisał(a):
Ekhem?

Z udowadniania że nie jestem tchórzem wyrosłam, bo wiem, że nie jestem :P .
Zasady wyjaśniłam pokrótce:

- nie chcemy się nawrócić na jakąkolwiek wiarę i nie chcemy żeby ktoś nas nawracał. Nie znaczy NIE a nie "chi chi chi tak, bo my tacy nieśmiali i pusto mamy w główkach, uprzejmie prosimy o oswiecenie a zaraz grzeczniutko potruchtamy przemyślec swoje życie i złożyć samokrytykę za głupotę"...
- nie chcemy, żeby dyskusja o pietruszce czy wakacjach przerodziła się znienacka w dysputę religijną.
- niektórzy w ogóle nie chcą rozmawiać na tematy religijne i mają do tego święte prawo, nie wszystkich to kręci, a niektórych kręci od czasu do czasu jak mają nastrój. I to trzeba uszanować
- forów religijnych mniej lub bardziej jest od metra, my generalnie chcemy sobie tak bardziej laicko potrajkotać bez ustalania, co na ten temat Biblia i różni ojcowie założyciele wszelakich wyznań

Zasady wyjaśniłam, już chyba jasniej się nie da. Jako trzódka do pasienia marny z nas materiał. Jako rozmówcy - podobno jesteśmy sympatyczni, m.in. pod warunkiem, że nie próbuje się nas traktować instrumentalnie jako pola do uprawiania swoich misji.

Osoby odważne, z otwartymi głowami i szerokimi horyzontami myślowymi wiedzą, że nikt siłą nie może nic zrobić przez monitor...Nie da się nikogo siłą "nawracać". Zresztą nie można "nawracać" ludzi, którzy nigdy prawdy nie znali. Można tylko otworzyć - uchylić nieci drzwi do Prawdy. A szukać już musza sami. Chyba właśnie na tym polega dyskusja, że każdy pisze o swoich głębokich przeświadczeniach i wierzeniach, niczego nie ukrywając, choćby się to miało większości nie podobać. Lizusostwo i tchórzostwo - i tak wyjdą na jaw w końcu...
Siła, to katolicy nawracali poprzez krucjaty, świętą inkwizycję i straszenie "ogniem piekielnym" ciemnych parafian...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Lip 2010, 07:50 
domownik
Awatar użytkownika

monika napisał(a):
Dyskusja, normalna rozmowa nie polega na zalewaniu "przeciwnika" swoim stanowiskiem przy każdej okazji.

A zresztą - wyobraź sobie, że dołączy do nas jeszcze muzułmanin, buddysta, animista i ateista. Kazdy wyłoży swoją wizję świata - i pewnie zostanie przy swoim. Tak jak pisałam - do pustego mozna taką mądrość wlać - zwłaszcza jak ktoś coś odrzuca i poszukuje kompletnego światopoglądu, ale zwykle już jakiś mamy, i proponowanie nam jakiejś totalnie innej wizji świata zwykle mija się z celem.

Można sobie spokojnie porozmawiac o detalach, ciekawostkach, ale nie narzucać swojego świata innym.

Byłabyś szczęśliwa, jakby ci muzułmanka kazała się opatulić, czytać Koran i bic pokłony, bo straszliwie błądzisz, a sama nie wiesz jak ten Koran pięknie jej świat wyjaśnił i z tobą też tak na pewno będzie jak temu poświęcisz czas? Skąd wiesz, ze nie, jak nie czytałaś i nie miałaś się okazji pozachwycać, a to co słyszałaś to kłamstwa i stereotypy?

Takim językiem gadają wszyscy agitatorzy religijni świata, wszyscy się troszczą i załują nieuświadomionych :P. Nam jest naprawdę dobrze bez tych "uchylonych drzwi prawdy".

Ależ niech każdy wyłoży swoją wizję świat i Boga, będzie ciekawie, barwnie - a forum zacznie żyć! Nie rozumiem z jakim "cele" to by się mijało...
Człowiek szuka całe życie - a jeśli już wydaje mu się, że znalazł Prawdę - to powinien się utwierdzać w tej pewności także w konfrontacji swych wierzeń i poglądów z poglądami wyznawców innych religii. Natomiast jeśli boi się takiej konfrontacji i dyskusji, to znaczy, że nie jest siebie i swoich wyborów pewien...Nie ma obawy aby zachwycił mnie Koran,. Znam niektóre jego nauki i w niczym nie umywają się do Księgi Ksiąg - Biblii.
Chętnie dyskutuję ze wszystkimi ludźmi, a poznawanie ich poglądów religijnych jest pasjonujące i interesujące.
Jak na razie są tutaj jedynie katolickie modlitwy i wklejenia tekstów biblijnych, których większość nie czyta, a jak czyta - to nie rozumie, ale nie śmie zapytać o znaczenie cytatów...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Lip 2010, 11:16 
domownik
Awatar użytkownika

monika napisał(a):
Sama sobie lubię pogadać z ludźmi innej orientacji i wygrywać w dyskusji, także intencję rozumiem 8) .

Tylko prośba jest taka - nie dodawaj tematów i wstawek religijnych wszędzie, nie rozmawiaj TYLKO o religii, bo to naprawdę bardzo męczy.

Szczerze mówiąc nie bardzo mam czas, żeby Ci odpowiadać teraz, kilka rzeczy "z urzedu" chciałam poustawiać i bardzo proszę, żebyś spróbowała nie przesadzać z tymi "naukami". Co za dużo to nie zdrowo, zwłaszcza w sezonie urlopowym (i końcówce przedurlopowego 8) ).

A co tu urlop ma do rzeczy? Czy u Was tu zwykle "martwica" zapada latem? Chyba nie...
Ja nie zapoczątkowuję tematów religijnych, włączam się do dyskusji w naturalny sposób - prezentując odmienne poglądy - jak to zwyczajnie przebiega w dyskusji. Nie piszę "TYLKO O RELIGII". Męczy Cię moje pisanie?
Przecież możesz je ignorować. Zaręczam Ci, że wiele osób pozytywnie wyraża się o poglądach i działalności Świadków, i to często są osoby wykształcone, z pewną pozycją w świecie nauki. Nie pisz więc w imieniu wszystkich ludzi czytających internetowe wpisy.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Lip 2010, 13:43 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
Cytuj:
włączam się do dyskusji w naturalny sposób -

a jednak coś jest nie tak.
Wspólnoty z wielodzietnymi nie czujesz specjalnej (w innym wątku, dokładnie tak stwierdziłaś). Obchodzi Cie tylko promocja swojej religii. Jednak o niej piszesz - CIĄGLE.
Reklam nie lubimy, A Ty jesteś jak przekaz reklamowy.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Lip 2010, 13:54 
domownik
Awatar użytkownika

jola napisał(a):
Cytuj:
włączam się do dyskusji w naturalny sposób -

a jednak coś jest nie tak.
Wspólnoty z wielodzietnymi nie czujesz specjalnej (w innym wątku, dokładnie tak stwierdziłaś). Obchodzi Cie tylko promocja swojej religii. Jednak o niej piszesz - CIĄGLE.
Reklam nie lubimy, A Ty jesteś jak przekaz reklamowy.

Możesz napisać - nie lubię czytać o twojej religii. To będzie prawda. To co napisałaś - to fałsz. Piszesz w liczbie mnogiej, a na forum jest więcej niż kilkanaście osób, więc nie pisz także w ich imieniu. CIĄGLE - to odpowiadam na wasze ataki i zarzuty. Nie tworzę nowych tematów religijnych!
Nie są to żadne reklamy. Mam takie samo prawo do wypowiedzi jak katolicy, ateiści czy buddyści i muzułmanie. Gwarantuje to prawo internetowe i konstytucja naszego kraju.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Lip 2010, 14:19 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
fajna jesteś;) wyrobiona w dyskusjach internetowych. Wiesz, że trzeba atakować za pisanie w l.m. A nie słusznie. My nie lubimy reklamy, poniewaz my, czyli ta społecznosć internetowa utworzyliśmy cos takiego jak zsyp, gdzie reklamę wyrzucamy.
I to jeśli chodzi o stronę gramatyczną.

Wiesz jak bronić swojej religii. bardzo to ładne. jednak nie zmienia faktu, że zachowujesz się jak jedna wielka reklama. Gdybyś chociaż lubiła wielodzietnych...;)

Acha, jeszcze prawo i sprawiedliwość.
Cytuj:
Mam takie samo prawo do wypowiedzi jak katolicy, ateiści czy buddyści i muzułmanie. Gwarantuje to prawo internetowe i konstytucja naszego kraju.

:) Zapraszam do jakiejś fajnej serwerowni, można wykupić sobie miejsce, domenę. I szaleć - pod ochroną prawa internetowego i konstytucji.
powodzenia:)

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników