duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 20 Sie 2018, 23:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 16 Mar 2009, 13:33 
domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 09 Lut 2009, 13:20
Miejscowość: Lublin
"Egzekucja nastąpi w piątek o godzinie 16.30 w kościele w Milejowie”. Taki szokujący SMS dostali wierni. O wskazanej porze ludzie stawili się tłumnie.

Więcej na stronie
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090315/NEWS01/653237430

Moim zdaniem ta akcja jak i wiele innych jest rozpaczliwym szukaniem wiernych świeckich przez wiernych duchownych. Mam wrażenie, że księżom chodzi o ilość, żeby dużo ludzi było w kościele (budynku), żeby tłumy adorowały Najświętszy Sakrament, żeby ludzie się modlili i przystępowali do sakramentów.
Ponieważ ludzie nie chcą przyjść do kościoła – budynku, to kościół?, to Pan Bóg? (właściwie to nie wiem kto) przyjdzie do nich. Nie masz czasu na modlitwę, na adorację na spowiedź itd. to nic, możesz teraz to zrobić w tzw. między czasie, pisząc na komputerze w godzinach pracy zawodowej lub spędzając wolny czas przed komputerem. Wystarczy tylko kliknąć i już .

Co wy o tym sądzicie, mnie się to nie podoba. Moim zdaniem Bóg nie jest taki, On się nie narzuca.

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Mar 2009, 13:53 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
podobne pytania stawiałam sobie w tym wątku:
http://wielodzietni.net/viewtopic.php?f=18&t=2536
ale mnie akurat te akcje przekonują.
Ta akcja z sms-ami też
Nie to, ze byłabym najlepszym adresatem, akurat ja tego nie potrzebuję (chyba). Ale te niekonwencjonalne pomysły są takie na czasie. Żeby je wymyślić i zrealizować potrzeba czasu i zaangażowania. Potem trzeba jeszcze zagospodarować zainteresowanie, które się uzyskało. To wszystko polega na wykorzystaniu współczesnych sposobów docierania do ludzi.
Nie myślę, żeby to był "narzucajacy się Bóg". To tylko sposób dotarcia do ludzi, tych co chcą im powiedzieć o Bogu.

W zamyśle księdza prawdziwy przekaz będzie przede wszystkim na nabożeństwie, w tym wypadku drogi krzyżowej. Ludzie zaalarmowani sms-em przyszli, może znajdą jakieś odpowiedzi dla siebie w czasie nabożeństwa. Inaczej by ich w kościele w tym csasie nie było. Ale myśle, że ksiądz, który porywa sie na takie niekonwencjonalne działanie nie robi tego w celu prostego zagonienia ;ludzi do kościoła. Proste zaganienia robi się prostymi metodami, można postraszyć (dzisiaj na nikogo to już nie działa), prosić. Ten ksiądz i tak pewnie usłyszał wiele: a po co ci to, daj spokój, itp. Dla mnie byłby to raczej świadczy na korzyść ksiedza, że chciało mu się zadziałać niekonwencjonalne. Że mu sie chce.
Pułapką jest tylko, że sms ma dramatyczną treść, takie rzeczy "kupuje" sie tylko raz. Ile razy mozna powtórzyć taką akcję??

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 08 Lip 2010, 08:40 
domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Lip 2010, 20:58
Księża są bardzo pomysłowi. Jak ja byłam katoliczką pewien młody, przystojny ksiądz grał w kościele na gitarze, fama o tych kazaniach z akompaniamenem rozchodziła się na całe miasto. Za granicą już od dawna księża posługują się różnymi wabikami aby swoich parafian zwabić do kościołów. A mimo to zamyka się tam kolejne świątynie. W Polsce katolicyzm nadal jest dość silny, bo wspierany przez politykę i tradycję. Ja jednak preferuje duchowość i szczerość w kontaktach ze Stwórcą, dlatego kościół katolicki i jego wabiki nigdy mi nie odpowiadały. Kościół w swoich dogmatach, tradycjach, świętach i postępowaniu rozmija się ze Słowem Bożym. Nie znajdowałam tam wsparcia w moim trudnym zmaganiu się z wychowaniem dziewiątki dzieci. Dlatego porzuciłam tę religię.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 08 Lip 2010, 11:57 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Witaj Dziewięciokrotna:)
Cytuj:
Dlatego porzuciłam tę religię.

a jednak dużo piszesz o religii. Jesteś teraz w jakiejś wspólnocie??

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 10 Lip 2010, 14:58 
domownik
Awatar użytkownika

jola napisał(a):
Witaj Dziewięciokrotna:)
Cytuj:
Dlatego porzuciłam tę religię.

a jednak dużo piszesz o religii. Jesteś teraz w jakiejś wspólnocie??

Ponad 20 lat. Jak już wspomniałam - chciałam mieć mądre biblijne rady przy wychowywaniu 9 moich dzieci i nie zawiodłam się.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 10 Lip 2010, 16:32 
zorga domowa
Awatar użytkownika

jesteś Świadkiem Jehowy??

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Lip 2010, 10:22 
domownik
Awatar użytkownika

jola napisał(a):
jesteś Świadkiem Jehowy??

Tak, od urodzenia szóstego dziecka. Było mi wówczas ciężko jako wielodzietnej katoliczce. Zewsząd słyszałam, że pewnie mam "każde z innym", i że jestem idiotką, że nie usuwałam...Potrzebowałam silnego wsparcia ze strony Boga i religii. Księża z mojej starej religii KK - okazali się podli, obłudni i pazerni. Musiałam zmienić wyznanie żeby w ogóle przetrwać psychicznie, emocjonalnie, duchowo, ale i fizycznie... To było pilne dla mnie
Nie rozczarowałam się w zborze Świadków Jehowy i jestem szczęśliwa z tego powodu, że dzieci mają nadzieję na przyszłość opisaną w Biblii.

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników