duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 18 Paź 2018, 21:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Elza
PostWysłany: 23 Lis 2011, 00:04 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Miejscowość: Poznań/Mosina
cudne psiaki...a na tej soczystej zieleni...oj :D wspomnienie lata...a tu szron za oknem brrryyyy

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 08 Gru 2011, 18:21 
z bukowego domu:)

Dołączenie: 25 Wrz 2007, 21:29
Mój brat się zawziął - wbrew opinii psiego trenera - i socjalizuje znalezioną sukę.Z bardzo dobrymi wynikami :D Podziwiam, że przy nawale pracy znajduje na to czas.No ale taki jest mój brat ! :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 19 Sty 2012, 20:39 

Wróciliśmy z wieczornego spaceru z Elzą.Powiem wam - nie ma lepszego odstresowania po ciężkim dniu.Próbowałam resetować się z książką, telewizorem - jak wracam z pracy mam tylko takie marzenie - ciepełko na kanapie.Ale to nie odpręża w pełni.Warto się przemóc, wyjść i powałęsać z psicą.Po prostu namacalnie czuć, jak zmęczenie się rozpuszcza - taki prysznic zmywający natłok myśli.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Maj 2012, 00:14 

Mieliśmy dziś akcję z wężykiem - córka wpadła do domu, ze wąż w garażu.Wpadamy do garażu - Elza nad półmetrowym zaskrońcem -wężyk leży, uśmiechnięty pies czuwa.Pies dostał kostkę, wężyk na kijku powędrował do lasu.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 19 Cze 2012, 22:09 

Elza - pod opieką jednej z córek - chodzi na szkolenie.
Wcześniej chodziła ze mną - znaczy pies, nie córka :D - i córka bardzo krytycznie traktowała moje doniesienia.To gatunek córki, która w wieku osiemnastu lat wie wszystko lepiej :mrgreen:
I znów się potwierdza teoria - nikt nie dojrzewa na matczynym doświadczeniu, jeno na własnym :572:
Nagle zrozumiało moje dziecko - co powtarzałam wielokrotnie,ale nie znam się - w opinii córki :-( , że treser powiedział DO PSA SIĘ NIE MÓWI DWA RAZY, ALE WYMAGA.
Czyli nie ma słodkiego Elzia, Elzia no usiądź, Elzia no siadaj.WY TO TEGO PSA ZAMĘCZACIE TRESOWANIEM - słyszeliśmy od córci zdegustowanej.

Nie chodzi tu oczywiście o fakt znęcania się nad psem :P Po prostu jak ma dostać kiełbaskę za wykonanie komendy - dostaje jak zrobi porządnie. A córcia uznała, że pieska - tak jak i ją sztorcujemy i na wychowaniu się nie znamy(typowe przeniesienie - utożsamiła zakazy wobec niej z zakazami dla psa) :idea:
W każdym razie jak razem poszły na szkolenie - wytresowała się córka.
Ostatnio jak drugi raz rzuciłam spokojnym głosem komendę :D - kto mnie zmieni przy desce do prasowania - usłyszałam:JAKBYŚ MAMO MIAŁA ZDOLNOŚCI TRESERSKIE, NIE MUSIAŁABYŚ POWTARZAĆ.
Córka nowo zdobyte umiejętności przenosi na życie :569:Znowu obrywam ja - a córka znów wie lepiej!
ps
W każdym razie - pies uuuuwielbia szkolenie. Polecam wszystkim właścicielom! Jak się pozna zasady (znaczy konsekwencja bez krzyku czy śladów przemocy)- szkolenie psa dla zwierzaka jest przyjemnością, a dla właściciela...JESZCZE WIĘKSZĄ PRZYJEMNOŚCIĄ.
NIKT TAK W ŻYCIU NIE CHCE SŁUCHAĆ I UCZYĆ SIĘ JAK PSINA NASTAWONA NA DOBRY KONTAKT Z WŁAŚCICIELEM :lol:
Polecam na odreagowanie stresu!!!
A przy okazji masę spraw załatwia się z nastolatkiem!

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Lip 2012, 01:09 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
he he, super Isiu :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 25 Sie 2012, 01:47 

Nasza Elza właśnie skończyła trzy lata. Już chyba ostatecznie ukształtowała swoje wady i zalety. Można pokusić się o podsumowanie.
Zalet bez liku - nigdy nie mieliśmy chyba psa tak bardzo w nas zakochanego i dostosowującego się do piątki właścicieli. Czuje każdego z nas. Do każdego inaczej podchodzi. Wie, kto lubi bijatyki z kijkiem, a kto spokojne lizanie po ręce.Uwielbia jazdy samochodem, bieganie przy rowerze i pływanie na drugi brzeg jeziora przy bezustannym odliczaniu całej naszej piątki (jak ktoś zanurkuje - pies już sprawdza teren).Wykonuje z radością sto sztuczek - ku podziwowi otoczenia..Nie niszczy, nie ucieka, nie odstępuje nas na krok.
Wady - niespecjalnie lubi małe psy idąc na smyczy (bez smyczy je olewa) - trochę się wydziera :P . I to a propos wad :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 04 Lis 2012, 01:50 

http://youtu.be/vAuNNORNdIQ

Mały pokaz (malutki :D ) umiejętności Elzy - zabawa z moim synem.
Syna nie było kilka tygodni, więc ekscytacja niesamowita.Pokazuje psica to szczęście w działaniu i emocje - wróciłeś, wróciłeś!!!Kto się tak umie cieszyć...

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników