duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 19 Wrz 2018, 22:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: 28 Sie 2010, 23:59 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Sie 2007, 10:56
Miejscowość: tam, gdzie wrony zawracają
krystell napisał(a):
''Ale nie do przejścia jest rezygnowanie z niektórych miejsc, gdzie jechać musimy, a psa nie chcą, czy też po prostu przez część czasu musiałby siedzieć w pokoju. Nie, wykluczone.''

a weź,ludzie,którzy nie lubią zwierząt są ble....bez nich też da się żyć :-)

no i ...biorąc nasz przykład...nawet Ci, niby zagorzali przeciwnicy czworonogów,przegrali z miłością do nas i zaczęli tolerować naszych milusińskich...dobry sposób na tolerancję :-)

Ja bardzo lubię psy (więc nie jestem "ble"), ale nie przyjmujemy gości ze zwierzętami, bo nie wszyscy inni moi goście muszą lubić psy. W pensjonatach i innych tego typu miejscach, gdzie występuje wspólna przestrzeń pies jest dużym problemem. Ale są miejsca, gdzie przyjmuję psy. Ja tam wolę przyjmować dzieci, a to się wyklucza.
Ale własnego psa mi brakuje...

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 19:48 
z bukowego domu:)

Dołączenie: 25 Wrz 2007, 21:29
Michał, chyba dojrzewasz do psa :D Tobie to bym podhalana proponowała - kózek dopilnuje z radością!

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 09:59 
domownik

Dołączenie: 21 Maj 2010, 09:50
Miejscowość: wrocek
Michał,a ja mam i psa i dzieci i szczurka i nic się nie wyklucza...wszystko można pogodzić..nam się to udaje wyśmienicie :-)

miłego dzionka :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 12 Wrz 2010, 16:02 
nowicjusz domowy

Dołączenie: 22 Mar 2010, 22:46
My mamy psa od zawsze, dzieciaki nie wyobrażają sobie życia bez psa. Niektórzy po prostu nie czują sie szczęśliwi bez zwierzaka. Ja taka bylam i jestem... Po calej Europie jeździmy od 10 lat z coraz wiekszą ilością dzieci i psem. Da się i jest fajnie. A jakby co, zawsze są hotele dla psów,: tu masz przykładowy cennik:

psy duże(powyżej 25kg)* 30 zl za dobę
psy srednie(20-25kg)* 25 zł
psy małe(do 20kg)*15-20 zł
*)zależy od wielkości psa
Karma wliczona w cenę
Spacery GRATIS!

I jeszcze jedno, teraz w schroniskach możesz dostać psa z pełnym opisem, np: czy lubi dzieci, dużo szczeka albo nie, itp. W Gdańsku tak jest, możesz sobie psiaki obejrzeć najpierw przez internet:
http://gdansk.schronisko.net/
Szczotek strasznie mi się podoba:)
Pozdrawiam bardzo,
Iv.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 12 Wrz 2010, 16:56 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
nasz pies już jest strasznym dziaduniem ... wkurza as maksymalnie 2 razy w roku kiedy ma zmianę sierści (musieliśmy się pozbyć dużego dobrego odkurzacza bo jakoś niestety już nie dał się odpsić) i kilka razy w roku z racji amorów- nie można spać :twisted: . Poza tym kochamy naszą pierdołę saską . Podobno jeszcze pociągnie mimo licznych zabiegów chirurgicznych.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 12 Wrz 2010, 19:39 
Domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 23:05
Iv., Ty mnie tu nie pozdrawiaj i psów nie pokazuj, bo jeszcze córka zobaczy :) ...Wczoraj byliśmy na imprezie firmowej za miastem, a tam były śliczne psiaki do sprzedania. Ania prawie cały dzień przy nich spędziła :)

Do hotelu... to bym tak jakoś nie mogła... No, nie pasuje mi to :(

ps. Miałam nie zaglądać, a zajrzałam pod link, jaki podałaś. No fajny ten Szczotek.

...Ale jak ja już czuję się prawie przekonana, to do przekonania męża jeszcze baaardzo długa droga. A męża nie wymienię na pewno!!! ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 12 Wrz 2010, 21:42 
nowicjusz domowy

Dołączenie: 22 Mar 2010, 22:46
:mrgreen: Takiemu Szczotkowi byłoby milion razy fajniej z Twoja Anią, nawet gdyby raz czy dwa razy w roku musiał przemęczyć się w hotelu. A mąż zaakceptuje i pokocha psa, jakoś takie mam przeczucie:)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Wrz 2010, 01:18 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
U nas w zasadzie decyzja zapadła - będzie pies. Choć cały czas myślę o tych naszych wyjazdach. Na razie nasza A (opiekunka) powiedziała, że chętnie będzie zostawała u nas jak nas nie będzie, bo uwielbia psy i zawsze jakiegoś miała. Tyle, że ona też potrzebuje urlopu i bierze wtedy kiedy nas nie ma. Z wybieganiem nie będzie problemu, na wyjazdy w Polskę będziemy zabierać, reszta się zobaczy.....

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Maj 2011, 14:28 
domownik

Dołączenie: 13 Maj 2011, 13:37
zdecydowanie mieć. Szczególnie gdy są dzieci to uczy wiele takiego malucha

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Maj 2011, 16:13 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Miejscowość: Poznań/Mosina
przez lata miałam psy.....kocham te czworonogi, ale teraz własnie ze wzg na ilość obowiązków i wyjazdów nie zdecydowałabym się...a ponieważ nie wyobrażam sobie życia bez zwierzaków( także ze wzg na dzieci) mamy ptaki, rybki i koty....to wszystko plus nasza gromadka to niezłe zoo :mrgreen: ....ale np kot jest łatwiejszy w utrzymaniu : nie ma konieczności wychodzenia z nim na regularne spacery, łatwiej prosić sąsiadów o dopilnowanie w razie niedługich wyjazdów itd.....

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 19 Maj 2011, 16:06 
zadomowiony

Dołączenie: 16 Cze 2007, 21:19
Miejscowość: Poznań
Sylwia, czyżby Sisiunia miała towarzystwo?(bo napisałaś koty), albo mi coś umknęło(Baśka wspominała kiedyś, ze ma kolejnego brytka do adopcji, ale tyle rozmów z innymi kociarzami miałam przez ten cały czas na temat kolejnych kotow, że mogłam o czymś zapomnieć)
moje kocianny mają od listopada konkurencję-kocura tym razem

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 19 Maj 2011, 16:17 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Miejscowość: Poznań/Mosina
W ubiegłym roku w maju ( czyli to już rok temu!) Ewce zdechł króliczek....no i Basia się tym nieszczęsciem bardzo przejęła....Ewka chciała drugiego króliczka, a ja stwierdziłam, że nie tak od razu - potrzeba tzw okresu "żałoby"....No a Basi z miotu "T" została zezowata koteczka kremowo - liliowy point - i spytała czy może Ewce sprezentować Tarę ( Zyzię).Kotka miała wówczas 7-8 miesięcy. Jest zupełnie inna niż Sisiunia bo i młodsza i inny charakterek - bardzo zresztą do Ewki pasuje. Chwilę trwało zanim nasza hrabina Sisi ją polubiła, ale teraz to takie same kumpele jak Zuza i Ewa. :564:
Oczywiście teraz Marianna chce kota, więc Twoja złota myśl, że jeden kot w domu to conajmniej o jednego za mało ma swoje potwierdzenie u nas w domu :mrgreen:
Znalazłam też domy dla trzech innych kotek do adopcji z Basi hodowli 8) , więc można mnie już nazywać "pośrednikiem" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Basia była u nas w lutym na "wizytacji", bo kryła rudą kotkę niedaleko Czempinia, a więc rzut beretem od nas, a Zuza ( ale to chyba wiesz, bo się widziałyście) była ostatniej jesieni na MTP podczas wystawy kotów jako asystentka .
Więc sama widzisz, ze mamy juz kota na punkcie kotów :570:
I utrzymujemy bardzo ciepłe kontakty z Basią. To tak w skrócie.
Pozdrowienia od całej rodzinki dla Ciebie - kociaro !

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 14 Kwi 2012, 18:13 
nowicjusz domowy

Dołączenie: 25 Lip 2008, 14:01
Miejscowość: DeGie
Odświeżam temat.

Ostatnio się zastanawiałam co z tym psem, ale pewnie byście się pochwalili. U mnie po 2 latach z dwoma sznaucerkami bez zmian. Mamusia dalej idealna - takiego psa wam polecam bez wzgledu na wszystko, nawet kosztem modyfikacji wyjazdów, bo nie wierzę w brak wyjscia z takiego problemu. Młodsza dalej ma ADHD i tu mimo całej miłosci do niej nie wciskałabym takiego psiaka na siłę.

Moja sąsiadka z dwoma nastoletnimi synami, która się zarzekała i biła w pierś, że żadnego psa (a przewinęło się przynajmniej kilka przybłęd), od tyygodnia wychodzi na smyczy ze szczeniaczkiem. Poprostu to był przypadek i miłośc od pierwszego wejrzenia.

Tak się też zdarza:)

P.S A tak obserwując dzieci pod kątem wpływu posiadania psów - same pozytywy. Niestety obowiązki nadal ciążą nade mną, ale powiedzmy, że to kwestia ustawienia.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Sty 2013, 14:43 
domownik

Dołączenie: 13 Maj 2011, 13:37
wszytsko zalezy od tego, czy masz an niego czas

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników