duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 19 Wrz 2018, 16:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Znajdek
PostWysłany: 16 Gru 2008, 20:12 
Generalissimus domownikuss

Dołączenie: 22 Cze 2007, 00:41
na samym koncu chiba i my bedziemy mieli psa :roll:
dluuugo nie chcialm psa ani kota,to byly rybki i ptaszki
rybki wymieraja i nabywamy nowe,ptaszki zostaly ponownie zjedzone :?
kota ani psa za nic nie chcialam w domu to obecnie mam branka :570: :D zostal zakupiony na szlachetny cel ... zapelnienia brzuszkow biedniejszych na duze swieto,ale jako,ze mlody bardzo zabawny i blyskotliwy skonczylo sie,ze obecnie jestesmy wlascicielami rozbrykanego zwierzecia :roll: :D
i na dodatek wczoraj w nocy ktos podrzucil tutaj na ulice malutkiego szczeniaka,taki maciupki ,slodki,plakal cala noc :567: serce sie kroilo ,na samym koncu nie wytrzymalam,zeszlam na dol z mleczkiem,ale szczeniatko zupelnie malutkie nie chcialo wyjsc i nie dawalm rady ja do niego wejsc ,miejsce zamkniete z mala dziura
dzisiaj szczeniatko wypelzlo,slodki taki placzacy jak dzidzio,ledwo chodzi i chyba jeszcze dobrze nie widzi
coz robic dzeiciaki na ulicy juz si braly na straszenie szczeniaka,wiec pokrzyczalam z okna,poszlam pogadac z wszystkimi w bloku,no i go wzielam :roll: :D
ha,teraz to moj pierwszy pies w zyciu i dodatkowo zupelnie ciupenki szczeniaczek - RATUNKU - co robic????
wyslalam meza do zaprzjaznionego sklepu zoologicznego,mam nadzieje,ze cos poradzi ,tutaj prawie nikt nie trzyma psa,takze wlasnie czekam na nich czy przywiaza ze soba jakies dobre konkretne wiadomosci
czy mozecie sie podzielic doswiadczeniem

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Znajdek
PostWysłany: 17 Gru 2008, 13:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Kwi 2008, 22:39
Agnieszko, co z pieskiem???

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Gru 2008, 13:16 

oj,psiaczka zostawilam w mieszkaniu pustym na przeciw mnie w dos obszernej lazience,zrobilam mu z wielkiego kartona "domek"
wczoraj maz wrocil ze swiezymi wiadomosciami
piesina ma siersc krotka i kolor taki piasku :lol: w temacie :mrgreen: miesjca zamieszkania
jest malutki i trzeba poczekac ze wszystkim,brudasek taki i laza po nim takie male czrne robalki???pchly???matko,nie mam pojecia nigdy tych pasozytow na oczy nie widzialam,nie mozna go jednak na razie kapac ,trzeba odczekac miesiac,brrrrrr
szukam jakiegos kontaktu z weterynarzem choc tutaj nie jest latwo,bo owacy sie zajmuja zwierzyna kopytna a tutaj w okolicy nie ma zadnych psow :roll: ,aby moc kogos zapytac o jakis adres czy telefon
kupilismy mleko typu Bebiko 1 ,slepe to jeszcze troche i taki wiotki na nozkach,ale taki puszysty,znaczy nie wyglodzony
matko,trzeba sie napocic ,zeby to male zjadlo,nosem,lapkami pol sie wylewa :roll: ale na samym koncu napije sie do syta stekajac przy tym smiesznie,po jedzeniu robi sie grozny i tak sobie harczy i buczy nawet probuje zaszczekac :lol:
cudenki jest .pstrykne mu zdjecie,wlasie mnie natchnelo to Wam go pokaze
kupe pracy tylko z tym ciupenkim jest a ja mam malo czasu,wiec siedzi ,spi tam sobie sam
ma chyba syntom porzucenia/osierocenia bo siada w kacie i tak buczy
to byla nasza pierwsza noc i jak dzisiaj rano przyszlam o 6 do niego to nawet mnie poznal,slodziak taki
trzymam go na razie odizolowanego od wszystkich ,gosc ze sklepu zoologicznego powiedzial,ze trzeba uwazac czy nie jest chory i w ogole
jako,ze dla mnie to zupelna nowosc to jestem troche wystraszona i podchodze z dystansu
matko,tylko tego mi bylo trzeba do kompletu :roll:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Gru 2008, 14:15 

to jest psinka

Załączniki:
Copy of dicembre '08 070.jpg
Copy of dicembre '08 070.jpg [ 15.97 KiB | Obejrzany 11975 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Gru 2008, 14:18 

:D

Załączniki:
Copy of dicembre '08 075.jpg
Copy of dicembre '08 075.jpg [ 13.85 KiB | Obejrzany 11969 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Gru 2008, 16:49 
Awatar użytkownika

Agnieszko, no to masz kolejnego dzidziusia. Do opieki i kochania...
Ale zdaje mi się, że raczej całkiem spory piesek z tego maleństwa wyrośnie :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Gru 2008, 19:34 

o,tak mam tez takie wrazenie,ze bedzie spory jak urosnie
na razie chodze do niego w rekawiczkach i karmie Bebiko 1
za godzinke ide zobaczyc wete-a,bylam juz tam dzisiaj,ale maja takie godziny jak im sie podoba i zobaczymy co mi powie
ja sie boje robali,wiec mam troche chirurgiczne podejcie :roll: tym bardziej,ze ze mnie marny ekspert w psim temacie
ale jest uroczy,dzieciaki juz sie doczekac nie moga kiedy go bedzie mozna glaskac,na razie maja szlaban do wyjasnienia calej sytuacji
co do gerbarkow to ciezko,bo tutaj nie maja mieskow tylko owocowe,ale mam nadzieje,ze weter cos poradzi
dzieki za pomoc

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Gru 2008, 09:05 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Lis 2008, 21:04
Nooo, przy takim szczeniaczku to faktycznie jest co robić...Koniecznie trzeba skonsultować go z weterynarzem, żeby Wam czegoś do domu nie przytargał. Agnieszko cierpliwości to Ci teraz trzeba, ale jak będzie fajnie, gdy z nieporadnego malucha, zacznie się ujawniać duży mądry piesek! Wytrwałości kobieto!

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Gru 2008, 14:25 
zadomowiony

Dołączenie: 16 Cze 2007, 21:19
Miejscowość: Poznań
Agnieszko-z fotek, jakie wkleiłaś widzę, ze raczej nie będzie duży, myślę, że tak "do kolan" maksymalnie,ale sądzę, że sporo mniejszy

dzielna jesteśi masz kochane serduszko :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Gru 2008, 21:01 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
nie chcialabym sie powtarzac ale tak jak ze szczepieniem mozna jeszcze troche poczekac tak odrobaczenie i odpchlenie to sprawa nagląca.i pchly i robaki to wrog numer jeden psiego malucha.moga spowodowac nawet smierc.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Gru 2008, 12:22 

agnieszka napisał(a):
za godzinke ide zobaczyc wete-a,bylam juz tam dzisiaj,ale maja takie godziny jak im sie podoba i zobaczymy co mi powie

jestem!!matkomoja ile to ja mam teraz roboty i dodatkowo swieta bez dni wolnych dla dzieci,mozna zupelnie oglupiec i jeszcze na dwa ostatnie dni mielismy w Egipcie przerwany inernet :roll: wlasnie koncze moje cappuccino i szybko napisze co slychac u psinki
jak juz wyzej pisalam tego samego dnia udalam sie do weterynarza jak zreszta wszyscy sugerowali
weter zakropil psiaka na pchly,dal na odrobaczenie ,dal witaminy i szampon do mycia co dwa dni
takze wrocilam wieczorem do domu spokojniejsza i na drugi dzien zaraz wykapalam psinke w podwojnej dawce szamponem weterynarza i szamponem normalnym,troche tego paskudztwa plywalo na powierzchni (niezywego) :558: pozniej zostal wysuszony suszarka i owiniety w sweterek
na razie dostaje tylko mleko,zakupilam butelke taka za 3 poundy,bo z miseczki biedactwo i nosem ciagnelo i pol wylewalo ,koszmarek po prostu,strzykawka mozna bylo swira dostac,wiec w dysperacji poszlam do sklepu i zakupilam butelke dla niemowlakow i idzie nam swietnie i nareszcie sie juz maluch nie kiwa i taki spokojniejszy jest ,nie buczy ,biedula
jeny...ssie jak moje dziecie -niesamowite wrazenie tym bardziiej dla zielonej jaka w tych psich sprawach jestem :570:
obecnie oprocz Paczka,ktory na szczescie ma mleko zawsze gotowe :mrgreen: trzeba co 2-3 godziny (weterynarz)robic butelke dla psiaka :roll: :570: choc okazuje sie,ze nie chce jesc tak czesto,na szczescie ,wiec czas jest wydluzony na 4 godzinki :562:
wczoraj zostal wykapany juz drugi raz i nareszcie go glaskam bez rekawiczek :-) za dwa dni ostatnia kapiel i pojdziemy do wet na kontrol
jeszcze troche sie przewraca bo to male jest i weter powiedzial,ze bedzie mial okolo 20 dni,ale madra z niego psinka ,bo juz sie ladnie zalatwia w jednym miejscu,dosc czysty sie zapowiada :mrgreen:
nie mam pojecia czy to bedzie duze czy male mam spory dylemat czy go zostawic czy znalesc mu nowy dobry dom,choc juz sie bardzo do niego przywiazalam, nadal staram sie dystansowac i czekam z nadaniem mu jakiegos imienia :roll:
maz mowi,ze w sumie go wychowuje i bedzie ciezko obojgu :roll: ale to na prawde kupa pracy :oops:
teraz jak mnie juz poznaje i cos tam widzi,bo wczesniej sie obijal tu i tam :570: i tuli sie jest straszliwie rozkoszny :roll:
i dzieci dodatkowo juz nie moga sie doczekac kiedy go beda mogli glaskac :570: :roll:

ja ciagle zwlekam z imieniem i wmawiam sobie,ze to juz za duzo jak dla mnie ,ale coraz bardziej widze,ze siedze w tym po uszy :roll: ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Gru 2008, 20:17 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Chyba juz zostanie ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Gru 2008, 20:20 

:roll: i mnie tak pachnie :roll: ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Gru 2008, 20:25 

jako,zem swieza w psim temacie to czy te krople na odpchlenie to sie daje jednorazowo czy tez sie je wkrapia okresowo??????
czeka mnie jeszcze jedna kapiel w tym odrazajacym szamponie i wlasnie sie zastanawiam czy wszystko zejdzie??i jezeli tak sie nie stanie w jakim odstepie sie zakrapia??

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: odpchlenie
PostWysłany: 22 Gru 2008, 12:55 

Dołączenie: 21 Cze 2007, 10:25
Miejscowość: Toruń
jesli profilaktycznie to co pół roku
ale sądząc po szmponach to chyba powinna wystarczyc jednorazowa terapia

pytaj weta o wszystko

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 22 Gru 2008, 14:33 

dzieki Babka
zapytam weta na smierc :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 05 Sty 2009, 11:31 
Awatar użytkownika

Agnieszko, jak aktualnie ma się twój "znajdek"?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 08 Sty 2009, 00:00 

"znajdek" ,do ktorego nie chcialam sie za nic przywiazac dalej jest z nami i wabi sie Rocky - natchnelo meza w jeden dzien i sie przyjelo :lol: :lol:
psina rosnie,juz ladnie chodzi ,nie jest taki rozlazly w lapach tylnich,podczas podbiegu juz sie nie przewraca,je samodzielnie, spokojnie i systematycznie caly czas jest w mieszkaniu na przeciw(jeszcze nie szczepiony)ale teraz ma caly pokoj dla siebie i nie jest juz w lazience,ma dodatkowe wnetrze zamkniete na czyste powietrze,jak na razie nie ma wychodzic na dwor(porada weta), chodzimy juz wszyscy sie z nim pobawic,zaczal podgryzac nogawki dzieciom,matko ile pisku i radosci i czasem ze strachu placzu(3 latek),ze go chce ugrysc :roll:
robi to,to siku gdzie popadnie a juz myslalam,ze sie zapowiadal lepiej :roll:
daje rade z ewakulacje na szczescie ,bo nastepuje zaraz po jedzeniu i nadazam z kawalkiem gazety :570: choc zdarza sie cos i poza godzinowo :roll: nie zawsze w odpowiednio wyznaczonym miejscu :572:
coz,na razie jest!straszliwie duzo przy tym pracy z gromadka maluchow do ogarniecia :570:
na razie sobie radze :D zobaczymy dalej :roll: ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 08 Sty 2009, 21:49 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
dobrze bedzie Agnieszko.
okazaliscie milosirdzie biednemu zwierzaczkowi.
skoro mu sie tak lapki rozjerzdzaly to on chyba mial zaledwie kilka dni jak go znalazłas!od matki powinno sie go odłączyc nie wczesniej jak po kilku tygodniach...zrobilas Agnieszko naprawde wielką rzecz.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 10 Sty 2009, 01:51 

:oops:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Sty 2009, 18:08 
domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Wrz 2008, 14:52
Trzymam kciuki za zdrowie Znajdka-Rocky'ego i żeby Wam było dobrze wszystkim razem.
Przy okazji polecam:
http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp

Bo takiego malucha warto już uczyć pewnych rzeczy, które sprawią, że wspólistnienie z człowiekiem będzie bezkonfliktowe...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Sty 2009, 20:53 

dzieki Werka,
ostatnio czytam po internecie o psiakach,zeby byc troche poinformowana
:-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 15 Mar 2009, 12:16 
Awatar użytkownika

Odnawiam temat...
Agnieszko, może zechcesz powiedzieć nam, co słychać u twojego psiaka?
Fotki mile widziane :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 15 Mar 2009, 12:39 

oh,Rocky urosl niesamowice,ma sie super :D
pozniej moj pstrykne zdjecie(na pozegnanie) to zobaczycie jaki juz wielki,niesamowite :D

dzisiaj bedzie ciezki dzien,bo oddajemy psiaka takiem jednemu panu-znajomemu co ma wieeeelkaa posiadlosc i jest samotny i chcialby psa,jako,ze Rocky juz nie jest malenstwem potrzebujacym stalej opieki,wiec chetnie go do siebie przyjmie :cry: to bardzo ciezkie bedzie dzisiaj powiedziec o tym dzieciaczkom,ale nie mam zbytnio wiekszego wyboru,szkoda mi go tutaj u nas trzymac,czasu mam niewiele dla niego i prawie caly dzien przesiaduje sam choc miejsca ma dosc,ale wszystko beton no i siedzi caly czas tutaj nie mam mozliwosci wyprowadzac go gdzies indziej
szkola,dwa maluchy i codzienne zajecia wieczorne dzieci pochlaniaja nam kompletnie czas,dodatkowo mam zamiar przyjechac do Polski na okres wakacyjny i mowmy tutaj o 3 miesiacach,gdzie ta psina bedzie :566: tutaj nie ma sie nim kto zajac choc ludzi w domu nie brakuje,ale sie boja i to tez duze obciazenie,ktorego nikt sie nie chce podjac
juz wczesniej myslalam o tym ,akurat sie wczoraj pokazal znajomy i bardzo chcialby Rocky'ego,co oddaje doskonale moj wizerunek dobrego pana
ma wieeelka posiadlosc,lubi ps i caly czas tam przesiaduje
u mnie pol dnia musze go wiazac kiedy wracaja z pracy bracia meza :roll: i wstawiaja na plac samochody
takze moze juz od dzisiaj bedzie mial inny dom :567: :-) mam nadzieje lepszy

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 15 Mar 2009, 12:48 
Awatar użytkownika

Agnieszko, szkoda, że nie przygotowywaliście stopniowo dzieciaczków na tę okoliczność...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 15 Mar 2009, 12:57 

oni w sumie byli przygotowani tak troche od poczatku,ale decyzja byla ciagle oddalana,
wlasnie wczoraj widzielismy sie ze znajomym,ktory odpowiada doskonale moim wymaganiom i dodatkowo sam zapytal czy go nie moze do siebie wziasc
bedzie mozliwosc zawsze pojechac na odwiedziny :-(
wiem,ze brzmi to zwrodniale wszystko,ale tak szczerze to poswiecalam mu ostatnio bardzo malo czasu,minimum ,wiec troche juz mialam wyrzuty z tego powodu,tutaj bedzie mial opieke i obecnosc stala

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Mar 2009, 09:33 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Szkoda Agnieszko, ale skoro nie było lepszego rozwiązania... Fajnie, że będzie można go odwiedzać :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Mar 2009, 15:23 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Mar 2008, 19:27
Miejscowość: þórshöfn
Agnieszko, dobrze robicie, chociaż dzieci pewnie przeżyją to rozstanie.Jednak pies potrzebuje ludzi, towarzystwa, miejsca do pobiegania, więc myślę, że będzie szczęśliwy z nowym panem.
Nie miej wyrzutów- robicie to,co uważacie za słuszne dla psiaka. :D
A zdjęcie wklej koniecznie! :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Mar 2009, 01:55 

oj,ciezki to byl dzien wczoraj :cry:
z jednej strony to najlepsze rozwiazanie z drugiej smutek padl na cala rodzine :cry:
to tak troche dalej od zgielku miasta i cala droge Rocky byl spokojny
na miejscu tez byl spokojny,ciekawy nowego miejsca i ileeee miejsca
jest jeszcze mlody ,wiec mam nadzieje,ze sie szybko zaadoptuje,spodobali sie sobie nawzajem,takze pokladam,ze bedzie dobrze
dzieci juz w dorodze powrotnej chcialy wrocic go odwiedzic :roll:
gospodarz domu zadowolony,ze w ten sposob nareszcie bedziemy go odwiedzac,bo wstyd sie przyznac obiecalismy mu,ze bedziemy do niego zjezdzac na biesiady :oops: i przelecial rok bez wizyt :oops:
mysle,ze tak podstepem z tym psem nas wzial :mrgreen:
za tydzien sie wybieram,trzeba mu dac troche czasu :cry:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 05 Maj 2009, 00:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Paź 2007, 21:32
Miejscowość: Wrocław
agnieszka napisał(a):
dodatkowo mam zamiar przyjechac do Polski na okres wakacyjny i mowmy tutaj o 3 miesiacach,

Czy możemy liczyć na Waszą obecność w lipcu w Tychach? :D

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników