duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 26 Lut 2018, 05:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Cze 2008, 18:49 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
albo zabiere ze sobom albo pójdzie do znajomych na tych dni kilka.

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Cze 2008, 20:55 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
u mnie kiedyś sąsiadka karmi i wypuszcza , a ostatnio najstarszy -bo juz z rodzicami nie jeździwszy :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Cze 2008, 01:29 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
rodzina wielopokoleniowa ma i ten plus, że zawsze jest z kim zwierzaczki zostawić... :P :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Cze 2008, 10:19 
Generalissimus domownikuss

Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:03
My mamy od niedawna rybki i juz sasiad sie zaoferowal,ze bedzie karmic :mrgreen: My mu zawsze dokarmiamy kota jak wyjezdza.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Cze 2008, 13:43 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
orany mam kota i rybki :roll: :roll: zapomniałam , bo to nowość.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Cze 2008, 20:18 

Dołączenie: 22 Cze 2007, 00:41
Haniutka napisał(a):
rodzina wielopokoleniowa ma i ten plus, że zawsze jest z kim zwierzaczki zostawić... :P :mrgreen:

no,wlasnie ptaszki sie podrzuca dwa pietra wyzej.do rybek raz na dzien ktos zajrzy :mrgreen: ;-)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Cze 2008, 21:39 
z bukowego domu:)

Dołączenie: 25 Wrz 2007, 21:29
Ja mam nianię do psa :grin: Tę samą od 9 lat.

Mój staruszek zawsze w chwili naszego wyjazdu odstawia cyrk - chory jestem i biedny taki.Ostatnio przeszedł na obrażanie - nawet na nas nie patrzy. Na szczęście potem telefon i niania spokojnie - at,nic skubańcowi nie jest.Dobrze żre. No i faktycznie,upasie go zawsze :grin:

Jak się mieszka z dala od rodziny,to taka pani jest cudem.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Cze 2008, 22:55 
zadomowiony

Dołączenie: 16 Cze 2007, 21:19
Miejscowość: Poznań
my już dwa razy korzystaliśmy z pomocy naszego niania-raz, jak wyjechaliśmy do Wawy na kilka dni i ostatnio na czas naszego pobytu na krecie
Niań się wprowadził do nas(bo kocianny niezwyczajne z domu wybywać poza wypadami do rodziców/teściów), koty rozpuścił maksymalnie, z jedną był nawet u weta na zastrzyku, jak się przed naszym wyjazdem byla uprzejma rozchorować-czym doprowadził do wzruszenia wetkę, która uprzedzona powitała go słowami:"ooo, witam niania najlepszego w Poznaniu"
na Krecie o mało nie dostałam zawału, jak dostałam od niania sms-a z pytaniem, czy karmę mamy gdzieś schowaną, czy ma kupić :shock: :shock: :shock:
a zostawiliśmy mu taką ilosć, jaka wystarcza na prawie 3 tyg :shock:

generalnie koty zabieramy ze sobą do rodziców i teściów, mój tata żartuje, ze powinnam im uszyć plecaczki i zcapeczki, bo to turystki, choć nie przepdają za jazdą (wczesniej PKS/PKP, teraz własnym autkiem)

znajomi tachali się na wczasy z dzieckiem i trzema kotami do pensjonatu nad morzem

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lip 2008, 22:41 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Mar 2008, 19:27
Miejscowość: þórshöfn
A ja mam problem.
Nie mogę znaleźć dobrego domu dla naszego wilczura, mam cichą nadzieję, że przygarnie go po sąsiedzku moja mama, znają sie i lubią, ale mama tak niechętnie- ma dwa małe kundelki, które z moim Aresem się bardzo lubią ( wszystko to psy), zastanawia się też mój kolega, ale też się waha...
Niestety- Ares by nie przeżył podróży samolotem i miesiąca kwarantanny, przygarneliśmy go jak szczeniaka, ktoś go musiał nieźle tłuc :evil: , ma taki odruch do dziś,żę kuli się przy gwałtownym ruchu ręki mojej , czy męża, poza tym nie lubi hałasu.
Szkoda mi go bardzo, bo dzieciaki uwielbia, jak maluchy były ledwo chodzące , to kładł się, gdy przechodziły obok, żeby ich nie przestraszyć i nie przewrócić, co prawda mieszka sobie w kojcu, ale jest łagodny jak baranek, nigdy nikomu nawet przypadkiem krzywdy najmniejszej nie zrobił.
Martwię się- tyle rzeczy mam jeszcze do zorganizowania, załatwienia, a jeszcze mój Ares biedny...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2008, 14:13 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

Jeszcze popróbuję ze znajomymi, wolę żeby trafił do ludzi, których znamy... Szczerze, to bardzo to wszyscy przeżywamy,że psina musi zostać, ale on nawet jazdy samochodem nie znosi :cry:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2008, 19:37 
nowicjusz domowy

Dołączenie: 26 Cze 2008, 19:13
monika, ja jestem zalogowana na forum o szynszylkach i myszach i tam są wręcz organizowane "kółka wakacyjnej pomocy"- ludzie z okolicy biorą do siebie zwierzaki na czas kiedy Cię nie ma w wakacje, bo wiadomo, że targać gryzonie i ogromne klatki samochodem parę set kilosów to trzeba mieć coś nie tego...
tu adres psiego forum-
http://www.dogomania.pl/forum/
jest temat o braniu psiaków w podróż za granicę. ale może spróbować popytać o opiekę- na pewno ktoś się znajdzie. jedyne za co Cię mogą objechać to za karmę jaką karmisz- zwierzęciu nie wolno zmieniać karmy z dnia na dzien, więc pewnie osobie biorącej pupila pod opiekę powinnaś sie przyznać co psiak szama. a jeżeli to jest pedigree/chapi/frolic/darling/czy inny oskar z plusa- nie jest dobrze:D

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2008, 20:34 
chochlik domowy

Omego miła problem ma Attena nie Monika.
a problem polega na tym,ze Attena jedzie i nie wraca i obawia sie ,ze pies takiej podróży po prostu nie przezyje.nie pies w ogóle ale ten konkretny pies.
pies moniki sam sobie umie znależc nowych włąścicieli. :lol: ;-)
Prawda Moniko? :lol:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2008, 07:49 
nowicjusz domowy

Dołączenie: 26 Cze 2008, 19:13
zuska- wiem, że problem dotyczył atteny, ale monice chciałam wyjaśnić, że jest w błędzie, bo ludzie z takich for bardzo chętnie biorą zwierzaki innych. sama w ten sposób znalazłam w razie czego "niankę" dla moich gryzoni;)
monika- z hillsem możesz sie spokojnie na psim pokazywać:P
aha- mam jeszcze taką radę- w zależności od wielkości psa- 1-2 tabletek aviomarinu i psina śpi całą podróż, nie wymiotuje itp, itd. w razie, gdyby sie okazało, że musi jechać;)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2008, 11:17 
Atenno, czy problem dotyczy głównie lotu? Pytam, bo moi znajomi przewozili samolotem bardzo chorego psa, również bitego, łysiejącego z nerwów, sparaliżowanego. Lecieli do UK. Pies dostał dość bezpieczne środki uspokajające (spał chyba całą drogę), leciał w luku (ale nie z bagażem - jest specjalnie wydzielona część do przewożenia zwierząt, z odpowiednią temperaturą powietrza i ciśnieniem) i jakoś przeżył - nic mu się nie stało. Niewskazane są tylko b. długie loty, np. do Australii.
Jeżeli nie możesz z innych względów, to absolutnie Cię nie namawiam i myślę, że faktycznie możesz poszukać na forach typu dogomania czy nawet na gumtree - podpytam mojej mamy, bo ona działa na takich forach :-) Twoja sytuacja jest wyjątkowa - nie oddajesz psa bo Ci się znudził, tylko ze względów rodzinnych musisz wyjechać, więc nikt nie powinien pisać niczego niemiłego.
Życzę powodzenia!

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Lip 2008, 21:20 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Sie 2007, 10:56
Miejscowość: tam, gdzie wrony zawracają
A ja swoje zwierzaki w wakacje doję ;-)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Lip 2008, 21:53 

Dołączenie: 22 Cze 2007, 00:41
akurat w te wakacje to mnie doja :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Lip 2008, 22:04 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

Mariko, sam lot w naszym przypadku jest bardzo uciążliwy- jeśli polecimy z Gdańska, to czekają na co najmniej dwie przesiadki- w sumie cały dzień, do tego nie wyobrażam sobie,jak by to wyglądało z psem- przerzucanie go z samolotu do samolotu, dla nas dodatkowy stres- w końcu lecimy z czwórką dzieci :roll:...Rozważamy też lot z Berlina- i też nie jest to zbyt ciekawa opcja dla psa + czwórki dzieci, jak już pisałam Ares nie cierpi jazdy samochodem ( którym musimy do Berlina dojechać), w tym tygodniu bukujemy bilety i musimy się w końcu zdecydować,bardzo się denerwuję tą podróżą :roll:

Poza tym według przepisów islandzkich- miesiąc kwarantanny- naprawdę rozważaliśmy to ze wszystkich stron, ciężko się zdecydować na taką decyzję- zresztą,pewnie wiecie, jak można pokochać psa :cry:
Konsultowaliśmy to z weterynarzem Aresa i on z bólem, ale to odradził, znając jego lęki i podchodząc do tego mniej emocjonalnie niż my stwierdził,że jeśli oddamy go w dobre ręce, najlepiej do kogoś, kogo Ares zna,ojej, ciężko nam.
Myślę, że jednak moja mama go weźmie, on zna całą rodzinkę, myślę, że się zaaklimatyzuje,ech, wszystko się komplikuje...

Ostatnio edytowany przez attena, 07 Lip 2008, 22:05, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lip 2008, 08:46 
Atenno - teraz rozumiem. Jeżeli są przesiadki, a pies jest lękliwy, to faktycznie lepiej oszczędzić mu stresów. Życzę powodzenia w szukaniu nowej rodzinki!

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2008, 00:16 
domownik

Dołączenie: 16 Kwi 2008, 15:55
Miejscowość: prawie Rzeszów
Długo mnie tu nie bylo - wakacjowaliśmy się. Byliśmy w Chorwacji i czarna była z nami. Nie miałąm jej za bardzo z kim zostawić.
U moich rodziców była przez tydzień jak byliśmy na nartach i żreć nie chciała...
Teraz były plany, żeby ją u hodowczyni zostawić, ale akurat się jej suka miała szczenić, więc nie miałam serca jeszcze dodatkowego bagażu podrzucać.
No i w rezulatacie pojechałą z nami :cool:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2008, 10:39 
chochlik domowy

Mam pytanie do doświadczonych psich przewożników-czy sa jakieś bezpieczne środki którymi mozna nieco upokoic zwierzę? pani weterynarz poleciła nam aviomarin ale na na naszą bżdziąwę nie działa. :-(

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sie 2008, 19:19 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

Ojej, przeglądam posty i widzę, że nie napisałam Wam, co z moim poczciwym Aresem :oops:

Uff- wszystko się ułożyło, całkowicie przez przypadek.
W ostatnim tygodniu naszego pobytu w Polsce przyszli do nas znajomi w potrzebie mieszkaniowej- i chociaż nie chcieliśmy początkowo domu wynajmować, to stwierdziliśmy,że skoro możemy w ten sposób pomóc, to jednak się zdecydujemy :grin:
I na całe szczęście- nasi lokatorzy zakochali się w Aresie, i przejęli go razem z domem :mrgreen:
Moja mama czuwa z daleka, ale mówi, że jest wszystko w porządku, Ares chodzi na spacerki, rozpieszczają go niemiłosiernie przysmakami, więc chyba dobrze się stało.
A my też jesteśmy teraz zadowoleni, dom będzie ogrzewany, mamy pewność, że nic się nie będzie działo, bo to uczciwi ludzie, więc :grin: :grin: :grin:

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników