duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 22 Sty 2018, 04:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 05 Cze 2008, 18:10 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
aslom na duchowym:
Cytuj:
teraz jestem wyrywany do różnych prac domowych. Nic nie pomaga tłumaczenie Żonie, że jestem stworzony na obraz i podobieństwo Boga, a w niebie Bóg nie prasuje przecież!, więc ja też nie umiem :grin:

no mój też nie umie, ale może ja za mało nalegałam;).
Tylko, że u nas to nie tyle, że ktoś prasuje, tylko kończy się zawsze_obecną_wielką_górą_do_prasowania. Ale jak ktoś już ma wyprasować coś, to ja.
Kiedyś, młodą żoną będąc, protestowałam przeciw czemuś i zaprzestałam prasowania, mój mąż doszedł do stanu posiadania jednej koszuli, potem nie było już koszuli żadnej i... przyszło lato, przeszedł na polo. Nie osiągnęłam zamierzanych efektów.

Ale u mnie w domu tata prasował sobie zawsze sam
mama gotowała, prała, sprzątaliśmy rodzinnie

Gotujecie (Zibi gotuje na 100%), prasujecie, zmywacie Panowie??

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 18:15 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
a moi panowie wszystko umieją , bo ja nie umiem a nawet umieć nie chcę -po co umieć jak same pozytywy z tego nieumienia /jedna nic wtedy 3 wszystko ?/ . Pozytywny wymiar lenistwa progresywnego :) Syn nieraz sie zdumiewa nieprzyjaźnie zapodając przykład laskiego domu -kobieta robi mężczyzna odpoczywa kiedy tak patrzy jak ona robi. Ale co ja widze / koledzy syna , którym nawet nie wolno pokoju posprzątać idą na piwko , pociągną szluga przejadą sie autem i motorem bez stosownych dokumentów. Baa dostana nawet kieszonkowe , bo to honor dla rodziny ,z e dziecko na swe potrzeby nie musi pracować . Tak od najmłodszych lat -no to co ten facet będzie robił jak dojrzeje do roli "pana domu"??

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 18:18 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Teraz problem sprzątnia i prasowania skutecznie rozwiązuje przemiła pani, kótóra do nas przychodzi. Ale wiadomo, że czasem ma się ochotę założyć akurat taką rzecz, która wyrasowana nie jest i na tym polu mój mąż jest mistrzem, robi to szybko i efektywnie. ja za to noga w tym jestem straszna- mówią oczywiście o prasowaniu koszul, a nie np dzinsów :grin:

Ostatnio edytowany przez Anka, 05 Cze 2008, 18:18, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 18:24 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Chyba już o tym pisalam, mam znajomego, który dopóki nie dorobiła się Pani do sprzątania woził prasowanie mamie :!: Moja teściowa, chyba by mojego męża smiechem zabiła, jak by do niej z czymś takim przyszedł. A kolega, oczywiście, zdrowy, sprawny, a jego tłumaczenie orzecież mamie to przyjemność sprawia :oops: U nas zasada jest taka, że Pani sprząta tylko grube rzeczy, a pokoje dzieci mają sprzątać same, odstawiać po sobie naczynia, raz na jakiś czas odkurzyć i umyś podłogę i takie tam. Dla mnie to też jest moblilizująca, bo straszna ze mnie bałaganiara. No, ale mamy znajomych, których dzieci absolutenie nic nie sprzątają, zresztą ich rodzice też wychodzą z domu, nie posławszy nawet łóżka, bo przecież Pani pościele :twisted:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 05 Cze 2008, 19:06 
domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 22 Kwi 2008, 19:58
jola napisał(a):
Gotujecie (Zibi gotuje na 100%), prasujecie, zmywacie Panowie??

Ująłbym to tak: W miarę potrzeb i chęci - tak. To znaczy generalnie nie, ale jak jest potrzeba lub najdzie mnie ochota to coś ugotuję, uprasuję lub pozmywam :mrgreen:
Raczej się nie migam, choć szczególnej frajdy mi to nie sprawia.
Chociaż.... ostatnio sprzątałem z synami wielką szafę balkonową. Było super! musieli być bardzo grzeczni, żebym pozwolił im wejść na balkon i sobie pomóc :P :mrgreen: :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 19:19 

Dołączenie: 23 Cze 2007, 13:39
Mam męża pedanta :mrgreen: więc mam w domu porządek :mrgreen:
Mój mąż także potrafi zrobić pyszny obiad, ułożyc kafelki, naprawić wiele rzeczy.
Zwykle to on myje okna i odkurza.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 19:20 
domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 22 Kwi 2008, 19:58
przyślij do nas na przeszkolene :twisted: :P :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 19:44 
domownik

Dołączenie: 12 Lut 2008, 20:03
zuzanna napisał(a):
Mój mąż także potrafi zrobić pyszny obiad, ułożyc kafelki, naprawić wiele rzeczy.

a po ile taki maz?... :cool:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 19:57 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Mar 2008, 19:27
Miejscowość: þórshöfn
Ech... a mój mąz wszystko robi w domku...tyle że w Islandii :evil:

Mój mąż nie potrafi tylko zmywać (pewnie nie lubi), a tak- we wszystkim mi pomagał, jeśli miał na to czas...Przy dzieciaczkach- wszystko potrafi, tylko noworodków nie kąpał, nie czuł się zbyt pewnie ;-) , ale ubieranie, pampersy, karmienie ( oczywiście nie piersią :cool: )-full service.
Oprócz tego- złota rączka, i w dodatku- sam sprząta po remontach.Ależ się nachwaliłam :oops:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 20:19 

mio napisał(a):
zuzanna napisał(a):

a po ile taki maz?... :cool:

Nie oddam :grin:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 20:20 

monika napisał(a):
Nie wspomniałam o kompleksowej obsłudze dzieci, bo to dla nas oczywiste, ale raczej nie dla wszystkich. Kąpiel niemowlaków od zawsze była przywilejem męża - ma trzy razy większe ręce od moich :mrgreen:

U nas podobnie :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 21:14 
ptak paradoksalny
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Gru 2007, 10:02
Miejscowość: Dolny Śląsk
bardzo lubię gotować i jeśli jestem w domu to zdarza mi się bardzo często,choć wolę konkretne gotowaniae (obiady) niż skromne śniadanka
nie cierpię za to zmywania i sprzątania
z opieką nad dziećmi sobie radząę całkiem dobrze, kąpiele, zabawy itp. ale lekcje to już pilnuje żoncia...
nie jestem typem "złotej rączki" choć czasem "jak mus to mus"... :)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 21:42 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Mar 2008, 19:27
Miejscowość: þórshöfn
Mój mężulek właśnie tych swoich rąk się bał przy kąpaniu :mrgreen: , ale jak dzieciaczek podrósł- już nie było problemów :grin:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 00:03 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
mój mąż kąpał pierwsze, potem jakoś ja, a te ostatnie lądowały pod kranem raz na tydzień :mrgreen: :mrgreen:
no to już sama musiałam robić;)

przyszło mi do głowy, że najfajniej będzie, jak w tym wątku wersje męża i żony będą się różniły;)))

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 08:10 
Domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 23:05
Mój mąż oczywiście potrafi zrobić wszystko :) - sprząta, gotuje, pierze, dziećmi się zajmuje - wszystko, o ile jest taka potrzeba :)
Prasowaniem nikt się nie zajmuje! Od czasu do czasu koszula idzie do prasowania. Reszta rzeczy (głównie bawełniana) pozostaje w lekkim nieładzie.
Syn (po o przyszłych panach tu mowa) miga się okrutnie, ale robi, z mozołem i 100 razy napominany. No chyba, że akurat ma wenę na sprzatanie :) Potrafi też upiec ciasto i wieczorem robi nam herbatkę :)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 08:45 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
Mój mąż umie wszystko, ale nie wszystko musi robić w domu. Dużo czasu jest po za domem i ja jakoś od początku starałam się wszystko zrobić do jego powrotu, żebyśmy mogli pobyć , pogadać, poodpoczywać.
Załatwia za to wszelkie remonty, rąbanie i piłowanie drzewa, budowę np. altanki, grilla czy teraz ogrodzenia, bieżące i niezbyt fachowe naprawy wszystkiego. A kiedyś, gdy kosiarka była sprzętem luksusowym przerobił na kosiarkę starą rosyjską sokowirówkę.
Naprawiał poprzednią pralkę jak się zaczęła sypać, samochód, właściwie wyrzucamy jak mąż już uzna, że nie da się naprawić. Tylko chyba raz korzystałam z odpowiedniego serwisu.
Mąż często w niedziele gotuje. U nas w kuchni synowie wolą pomagać i chcą gotować. Ania nie ma do tego wyczucia. Nie łapie, za każdym razem muszę jej na nowo tłumaczyć, a chłopcy jakoś szybciej zapamiętują. Ostatnio wyjechaliśmy z Adasiem do miasta a Ania miała odlać ziemniaki - wszystko szczegółowo opisane na kartce. Ziemniaki nie były odparowane - obrzydliwe, a córka stwierdziła, że nie widziała nigdy jak ja to robię!

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 12:19 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

kasiubo Ty na pewno jesteś rybką /rybki pływając po akwenach duchowo artystycznych, są do wyższych celów stworzone ? tylko muszą mieć obok praktycznego managera a nam jak widzę trafili sie takowi.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 12:28 
domownik zasiedziały
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Sie 2007, 09:26
Miejscowość: Kraków
Moj M. robi wszystko poza gotowaniem - w tym jest absolutną totalną nogą ;-)
córeczki kąpie od poczatku i do tej pory ;-)
Naprawde pod tym względem i pod każdym innym jest mężem IDEALNYM ;-) ;-) ;-)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 14:55 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
Q-mamma napisał(a):
kasiubo Ty na pewno jesteś rybką /rybki pływając po akwenach duchowo artystycznych, są do wyższych celów stworzone ? tylko muszą mieć obok praktycznego managera a nam jak widzę trafili sie takowi.

Nie wierzę w horoskopy, ale moja Ania to rybka. Quatro myślisz, że stąd te lewe rączki do robót domowych?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 16:24 
Domownik
Awatar użytkownika

Rybki mają bardzo sprawne płetwy, ale to jednak są płetwy i z zasady służą do czego innego ;-)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 18:53 
z bukowego domu:)

Dołączenie: 25 Wrz 2007, 21:29
No to mój jest jakąś dziwną rybką - potrafi wiele :grin: Na początku próbował ze mnie zrobić niewolnicę domową - zresztą jako młoda, ambitna żona o zapędach prymusa sama się o to prosiłam.
Dokładnie pamiętam dzień przełomu.Mąż rzucił w przestrzeń:napiłabyś się herbatki? A ja zamiast pognać do kuchni,pierwszy raz(z lekkim przerażeniem) powiedziałam:Jasne,zrób.Najpierw pokój zalało przeogromne zdziwienie,potem mąż z ociąganiem poszedł po tę herbatkę.Jeszcze się oglądał,czy przypadkiem go nie wyręczę.
No a potem już poszło.
A naszło mnie to po lekturze jakiejś książki,gdzie bohaterka powtarzała:Nie należy robić rzeczy,które mogą zrobić inni :P I powtarzając tę złotą myśl z pracoholiczki o niezdrowych ambicjach przeistoczyłam się w lenia i domowego wykorzystywacza :mrgreen:
Jedynie w pełni obsługuję pranie i prasowanie - uwielbiam otworzyć szafę i zobaczyć stos pachnących i wyprasowanych ubrań.Koszule mężą wiszą kolorystycznie,swetry też.To mi daje jakieś poczucie dbałości i spokoju.Cóż,każdy ma swoje zwichrowanie :lol:
Ale w życiu nie umyłam samochodu i nie napaliłam w piecu.Robiłam to jako panna,a potem ...zapomniałam.Bardzo miłe są takie luki w pamięci.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 21:20 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Kwi 2008, 22:39
Wiesz Isiu, że ja też lubię prasować- pod warunkiem, że nie mam zbyt wielu zaległości. Dle mnie prasowanie to takie zajęcie artystyczne...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 09:19 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Kwi 2008, 22:39
U siebie w domu mam tego materiału wystarczająco na tyle żeby zaspokoić swoje ambicje...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 09:34 

Mój mąż jest Rybką a świetnie sobie radzi zarówno z pracami domowymi jak i remontami. Wiecie co, myślę, że to się jednak wynosi z domu. Ja w domu nie musiałam za wiele robić (miałam się tylko uczyć :grin: ) a mój mąż jako młody chłopak musiał pomagać przy zmywaniu czy sprzątaniu mieszkania. Dla niego to są sprawy oczywiste. Na pewno jest inaczej, gdy żona nie pracuje. Ja w czasie wakacji więcej w domu sprzątam i gotuję, bo wtedy mam na to czas.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 15:50 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Ja niew horoskopy wierzę ja w astrologię wierzę :) i nijak mi sie to nie gryzie z moja wiarą :) mnie sie to praktycznie sprawdza jakem, rybka
Tak Yenno Rybki maja zacięcie duchowe i są super dopóki sie nie rozmemłają . deprsja u rybki to obsesja . Znak zodiaku pokazuje 2 rybki -jedna w te druga wewte. tyle złego co dobrego . Najfajniej rybkom gdy trwają w róznowadze i żadne ekstrema im nie dokuczają. Są duchowe, a nie materialne . Co tam obiad byle nastrój był dobry. I nic do wyboru /albo wszystko albo nic/. :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 15:52 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Mężczyzna rybki to zupełnie inna kategoria :) . Rybki są zaradne , nie są leniwe tylko nie lubią być praktyczne , chociaż czasem murza ale wtedy cierpi ego. Towarzystwo , podróże, ruch dokoła to jest co rybki lubią. AA i bardzo śa delikatne na zdrowiu , bóle są dotkliwe i straszą wodnymi dolegl\iwosciami :-|

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 18:40 
Ha ha, a moj Mehdi robi w domu glownie... dobre wrazenie :lol: :lol: Nie umie gotowac ani prasowac, za to umie sprzatac, ale i tak tego nie robi.
Nie bardzo mi to przeszkadzalo w Warszawie, bo mielismy mala powierzchnie - kawalerka praktycznie sprzata sie sama. Gotowac nawet lubie, przy prasowaniu ogladam filmy, pranie samo sie pierze w pralce itd. W UK bardzo malo pracowalam, wiec zajecia domowe wypelniaja mi czas.
Kiedy wroce do pracy i bedziemy miec wieksze mieszkanie, pewnie wezmiemy kogos do sprzatania na pare godzin tygodniowo, jesli bede zmeczona ;-)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 20:19 
Domownik
Awatar użytkownika

Q-mamma napisał(a):
Co tam obiad byle nastrój był dobry. I nic do wyboru /albo wszystko albo nic/. :mrgreen:

Dokładnie tak :D

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 21:48 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

:cool: Image

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników