duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 22 Lip 2018, 20:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czas pracy nauczyciela
PostWysłany: 29 Lis 2011, 22:15 
z bukowego domu:)

Dołączenie: 25 Wrz 2007, 21:29
Według gmin, po skończonych lekcjach nauczyciele powinni zostawać w szkole i opiekować się uczniami albo sprawdzać klasówki.

Jak tłumaczy "Rzeczpospolita", według wójtów, pedagodzy dostają bowiem pensje nie tylko za zajęcia, ale za pełny etat wynoszący 40 godzin tygodniowo.

Gminy zaczęły już wydłużać czas pracy pedagogów z 18 do 40 godzin tygodniowo, tak by byli w pracy od 8 do 16. Gazeta wyjaśnia, że nauczyciele protestują, ich zdaniem jest to niezgodne z Kartą nauczyciela. Jak tłumaczą, zgodnie z art. 42 Karty nauczyciela pedagog może być rozliczany z obowiązkowego pensum, a nie z 40-godzinnego tygodniowego czasu pracy.

Tymczasem, wójtowie wyjaśniają, że płacą nauczycielom nie za pensum, ale za 40 godzin tygodniowo. W gminie Rzepki na przykład w tym czasie nauczyciele pozostają do dyspozycji szkoły. Po zakończonych lekcjach mogą np. udzielać konsultacji uczniom, sprawdzać prace domowe, przygotowywać się do zajęć czy spotykać z rodzicami.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Lis 2011, 22:27 

JA osobiście mogę sprawdzać prace klasowe w szkole -w tym roku dwie klasy gimnazjum, trzy podstawówki - zawód polonista.Dwie klasy przed egzaminem.
Tylko, że... w naszym pokoju nauczycielskim nie ma miejsca - mała klita, jedno krzesło na dwie osoby.Kantorków też nie ma.Pozostaje korytarz lub kibelek.
A gdzie drukować testy i ich szukać jak w szkole dwa dostępne komputery i jedna drukarka?
Kurcze - kolejna akcja jak 4 h wuefu przy jednej sali na dwie szkoły - przez większość roku hardcorowo. Może Warszawa ma zaplecza - prowincja nie!
Poza tym u nas wyjazdy uczniów -godz. 15 - 90 % uczniów dojeżdżających.Albo uczniom się przedłuży pobyt obowiązkowy w szkole (dzieci na pewno mają na to ochotę), albo w pustej szkole posprawdzamy sobie coś...

Czyli rozumiem, że wywiadówki, dni otwarte, imprezy środowiskowe, wycieczki, dyskoteki po 16 już mogę mieć w nosie?
Jeśli tak - wchodzę w to! Nawet jak mam sprawdzać prace w kibelku!

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Lis 2011, 02:06 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
Nie che mi się gadać -moja praca przekracza 40 godzin tygodniowo :/

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Lis 2011, 09:26 
Generalissimus domownikuss

Dołączenie: 23 Cze 2007, 13:39
Też nie chce mi się gadać, temat rzeka...
Ale jednak wolę wszystko sprawdzać w domu wieczorem, a o 15.00 to odbierać własne dziecko ze szkoły.
Ja mam zwykle 28-32 godzin dydaktycznych plus cała reszta, nawet nie liczyłam ile pracuję, do tego czasami zaoczne w soboty.
Ale gdybym miała te 18-20 godzin dydaktycznych to chyba nie przekroczyłabym 35 godzin łącznie z wywiadówkami, sprawdzaniem matur próbnych, klasówek, rozprawek itp, przygotowywaniem sprawdzianów itp.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Lis 2011, 11:15 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Mar 2008, 19:27
Miejscowość: þórshöfn
Isia napisał(a):
Według gmin, po skończonych lekcjach nauczyciele powinni zostawać w szkole i opiekować się uczniami albo sprawdzać klasówki.

Jak tłumaczy "Rzeczpospolita", według wójtów, pedagodzy dostają bowiem pensje nie tylko za zajęcia, ale za pełny etat wynoszący 40 godzin tygodniowo.

Gminy zaczęły już wydłużać czas pracy pedagogów z 18 do 40 godzin tygodniowo, tak by byli w pracy od 8 do 16. Gazeta wyjaśnia, że nauczyciele protestują, ich zdaniem jest to niezgodne z Kartą nauczyciela. Jak tłumaczą, zgodnie z art. 42 Karty nauczyciela pedagog może być rozliczany z obowiązkowego pensum, a nie z 40-godzinnego tygodniowego czasu pracy.

Tymczasem, wójtowie wyjaśniają, że płacą nauczycielom nie za pensum, ale za 40 godzin tygodniowo. W gminie Rzepki na przykład w tym czasie nauczyciele pozostają do dyspozycji szkoły. Po zakończonych lekcjach mogą np. udzielać konsultacji uczniom, sprawdzać prace domowe, przygotowywać się do zajęć czy spotykać z rodzicami.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

A u nas tak właśnie jest.
Tyle,że nauczyciele mają do dyspozycji swoje biurka, komputery itd...I "kaffistofa"-czyli przyjemną kuchnię,gdzie mogą się napić kawy,coś przekąsić( bo tak,jak i wszyscy inni mają w ciągu tych 8 godz. pół godz na lancz i dwie przerwy na kawę ;-) ).
I pracy do domu nie zabierają-lekcje są najdłużej do 14.Czasem są zebrania wieczorem,ale to już są chyba nadgodziny.
Dobra,juz was, kochane " ciało pedagogiczne' nie wkurzam :P

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Lis 2011, 15:28 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 04 Lis 2009, 18:17
Miejscowość: Rumia
Ja podobnie jak Zuzanna sprawdzam w domu bo dzieci małe i trzeba odebrać ze szkoły i przedszkola a potem jak pójdą spać to do późnej nocy - sprawdziany, kartkówki i wypracowania. A do tego jeszcze dziennik elektroniczny :-( roboty z tym więcej niż z papierowym. Zebrania z rodzicami i rady pedagogiczne - raz na miesiąc i wychodzi więcej niż 40 - tygodniowo.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Lis 2011, 16:55 

chilka napisał(a):
A do tego jeszcze dziennik elektroniczny :-( roboty z tym więcej niż z papierowym.

To sobie akurat chwalę ale u nas nie ma papierowego, tylko elektroniczny, do tego jest komputer w każdej sali:) Nawet mam mniej pracy, bo robię wydruk i już.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Lis 2011, 17:33 

Attena - nie wkurzasz.Po prostu napisałaś jak system powinien wyglądać, gdy w szkole siedzi się dłużej - czyli baza jest.Natomiast tu zaczyna się od końca - nieprzemyślane oszczędności, które oszczędnościami nie będą.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Lis 2011, 18:05 

Powiem wam jeszcze, ze bardzo nie chciałabym pracy od 8.00 do 16.00, bo jednak to jest fajna rzecz, że miewam dni, gdy kończę pracę o 13.00 czy 14.00, nie codziennie ale jednak ze 2 razy w tygodniu, to się czasami przydaje aby coś załatwić, a potem wolę posiedzieć godzinkę wieczorem na sprawdzaniu czegoś.
Inna sprawa, to jaka byłaby pensja? Taka jak teraz? Niefajnie...
Gdy mam 1,5 etatu czy więcej (a mam troszkę więcej) to mam pensję przyzwoitą, a tak kiedy dorabiałabym? Tylko w weekendy? Nie za fajnie. Wolę żeby było tak jak jest.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Lis 2011, 19:30 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
Nawet jeśli kończę godziny dydaktyczne o 12 ,15 to nie wychodzę wcześniej niż o godzinę po ogarnięciu wszystkiego. Praca wlecze się za mną do domu. Zatem nie mam w ogóle wrażenia ze "wyszłam z cholernej "pracy. Mam dość W sumie mam 84 uczniów. Jako polonista nie mam tygodnia, żebym nie miała pełnej torby, ćwiczeń, sprawdzianów, zeszytów. Do tego wychowawstwo własną sala z własnym wystrojem często za własną kasę . jak chcesz , żeby nie było nudno to się naszarpiesz. Do tego pełna dyspozycyjność także popołudniami, kiedy się komu zachce. Moje dziecko nienawidzi mojej pracy. Od roku nie mogę sprawdzać wieczorem bo padły mi oczy. Niczego nie oglądam, niczego nie czytam, z dziećmi nie wychodzę, bo jak są z tatusiem a ja mam spokój to ponadrabiam zaległości. A poza tym dzieci ma przesyt ruchu, pytań i chceń w nadmiarze. Przesyt przesyt przesyt.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Lis 2011, 20:13 

Mój dzień dzisiejszy wyglądał tak
-dwie pierwsze lekcje - egzamin próbny (mam go sprawdzić do poniedziałku),
-dwie lekcje w gimnazjum - przy potworach tempo, tempo i kontrola - inaczej wejdą na głowę
-okienko - drukowanie i zszywanie 50 testów
-kolejna lekcja - wypoczynek z klasą aniołów - do sprawdzenia 30 opisów obrazu,
-koło teatralne - godzina karciana,
-wyjazd w teren - dwie godziny zajęć indywidualnych.
Wczoraj po pracy byłam na obowiązkowym szkoleniu - wróciłam o 20, jutro rada u nas w szkole.
Teraz serfuję po internecie - szukam scenariuszy przedstawień i muzyki do nich.Potem zaległe rozprawki w ilości 20 sztuk i dwie opinie do sądu.
No i trzy rozmowy telefoniczne z rodzicami - informacje o bójce moich wychowanków.

Nie narzekam na pracę - ale to a propos krótkiego czasu pracy.
Oczywiście - mam sporo nadgodzin - ale ile zarobiłabym na gołym etacie?

Poza tym ten etat podstawowy to 20 godzin - dwie obowiązkowo pracuję społecznie (samo sformułowanie jest bleee).

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Gru 2011, 10:49 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 04 Lis 2009, 18:17
Miejscowość: Rumia
Zuzanna - to macie super. Ja napisałam, że z dziennikiem elektronicznym jest gorzej bo u nas w szkole nie ma komputera w każdej sali a w pokoju nauczycielskim są "aż" 2 na 68 nauczycieli. I dlatego niektórzy przynoszą swoje laptopy z domu ale ja do takich nie należę i po prostu wszystko uzupełniam w domu. Dyrka wprowadziła ten dziennik mimo, iż są kłopoty z dostępem do netu ale jej to nie obchodzi. Dlatego wkurz mnie strasznie jak rodzic przychodzi do szkoły po wyniki dziecka a tu np. brak dostępu do sieci(już 2 razy mi się to zdarzyło) i ani ocen ani frekwencji nie można pokazać i tylko oczami świecisz przed rodzicem :evil:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Gru 2011, 12:13 

Też był taki rok, że było wiele kłopotów z dziennikiem elektronicznym a raczej z Internetem, ciągle go nie było, albo oceny nie dały się zapisać, coś znikało itp, ale po wielu problemach jest dobrze. Był nawet czas przepisywania ocen i obecności, też przeszliśmy swoje, ale jest już drugi rok naprawdę dobrze. Ale jak nie ma komputera w sali, no to jest bezsens dziennika elektronicznego, nie możesz uczniowi wpisać oceny, ani obecności od razu przy nim tylko w domu...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Gru 2011, 13:19 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Miejscowość: Poznań/Mosina
to by faktycznie była jasna sytuacja - oficjalnie 8-16 w robocie...ale to w tym zawodzie i w naszych realiach - niemożliwe...
ale co ja się odzywam...przecież jestem nauczycielem siedzącym z własnymi dziećmi w domu...24h/dobę :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników