duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 23 Wrz 2018, 15:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 25 Maj 2011, 10:14 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Miejscowość: Poznań/Mosina
http://dzieci.pl/breedingAid,13437661,t ... caid=6c5da

jestem przerażona......

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 25 Maj 2011, 11:21 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Lis 2007, 13:53
Miejscowość: BIAŁYSTOK
K...wa...brak słów... :evil: :evil: :evil:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 25 Maj 2011, 23:03 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:05
Miejscowość: Szczecin
Argento - Ty nie kwa...kaj , tylko czym prędzej wystawiaj dzieciakom oświadczenia do szkoły , coby z przedmiotu pt. "przygotowanie do życia w rodzinie" nie musiały korzystać.

Ja zrobiłam taki manewr 2 lata temu, kiedy zszokowana 15 latka zrelacjonowała lekcję takiego "przysposobienia seksualnego" , na którą nauczycielka zaprosiła nawiedzonego gina. Szanowny doktor stwierdził, że na jego nosa , to w klasie córki tylko 2 mogą jeszcze być dziewicami, a jeśli nawet jest ich więcej to na pewno się masturbują, itp.... :roll: :572:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 26 Maj 2011, 19:55 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

ło matko....na szczęście moje dziewczynki mają super babkę od tzw Przygotowania do życia w rodzinie i tez chętnie dzielą sie ze mna tym o czym tam mówią i mozemy przedłuzyc to o dyskusję w domu, a ja mam temat wyjściowy i jakoś t6ak naturalnie sobie rozmawiamy wieczorem na balkonie :-)

i mam nadzieję, że w katolickim gimnazjum jakie wybrała córka tez nie będzie musiała słuchać głupot

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 27 Maj 2011, 00:17 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
mam mieszane uczucia -wszystko jednak zależy od światopoglądu prowadzącego i o to trzeba pytać

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Maj 2011, 13:25 
nowicjusz domowy

Dołączenie: 29 Maj 2011, 10:03
i te zabawki by znalazły zastosowanie przy nauce ale nie w tym wieku - wszystko trzeba racjonalnie przydzielać.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Maj 2011, 18:47 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

wybacz....takie zabawka w żadnym wieku nie mogą słuzyć niczemu dobremu :-x

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Maj 2011, 19:43 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
ej, Sylwia, no bez przesady, w pewnym wieku juz takimi zabawkami tez można się pobawić ;-) :lol: ja tam nie mam nic przeciwko gadżetom seksualnym, jesli ktos lubi ;-)

ale jesli chodzi o przedszkolaków, to ja jestem za tradycyjnymi metodami typu ksiązka i rysunki, atlas anatomiczny itd...rozmowa.

natomiast jeśli chodzi o te lekcje przygotowania do życia w rodzinie, to myslę, ze zadecyduje to jak beda prowadzone i przez kogo, bo akurat ja nie chce by moje dzieci słuchały głupot o tym, że masturbacja to grzech, seks przed slubem jest be, a homoseksualiści to wynaturzenie 8)
Zresztą mysle, że zanim pójda na takie lekcje ( w której to klasie?) to już tą wiedzę teoretyczną nabędą w domu, bo nie czekamy z tym do nie wiadomo kiedy, od najmłodszych lat sprawy fizjologii są u nas poruszane przy zwyczajnych okazjach i mam nadzieję, że seks i fizjologia są i będą dla naszych dzieci czymś tak naturalnym jak pozostałe sprawy z codziennego życia.

ps. a pani psycholog komentująca pomyliła Szwajcarię ze Szwecją

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 31 Maj 2011, 00:20 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

i dlategoż Haniutka ja uważam, że takie rzeczy to głównie w rodzinie, w domu powinno się przekazywać...i u nas też są to naturalne tematy.....własnie dlatego, że jednym w WDŻ odpowiada to , innym tamto...jedni twierdzą, że masturbacja i seks przed ślubem jest grzechem , a inni mają odmienne zdanie( nie da się tego ujednolicić, zawsze ktoś będzie niezadowolony, zniesmaczony)...a każdy ma prawo przekazywać dzieciom swoją hierarchię wartości i po to mimo zajęć, książek ( też róznych bardzo) ważne jest dyskutowanie, nakierowywanie dziecka, a przede wszystkim słuchanie.....Jest mi niezwykle miło, gdy 13 letnia córka bierze mnie wieczorem na balkon, robi herbatkę i opowiada , dopytuje , rozmawia otwarcie i wie, że może..............

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 31 Maj 2011, 07:29 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:05
Miejscowość: Szczecin
hm...
też uważam, że posiadając dwoje "normalnych" rodziców (myślę o heteroseksualnych) - samym życiem , obserwacjami(a nastki potrafią obserwować :roll: ) , prostowaniem wulgaryzmów przyniesionych od rówieśników czy tv , rozmowami .... - edukacja rodzinna, czy seksualna (jak kto woli) będzie przeprowadzona właściwie

to wreszcie poglądy rodziców zostaną przekazane, a nie poglądy pani katechetki , wulgarnego ginekologa, czy innego jeszcze "niedojrzałego goga"

już teraz nie bawię się w sondowanie nauczyciela od pżr , dzieciaki wiedzą jaka jest nasza opinia i o dziwo - nie protestują :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 31 Maj 2011, 10:18 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
tak w ogóle, to mnie się coś majaczy, że ten temat już był wałkowany w mediach jakiś czas temu, może rok, może dwa lata temu... tzn sprawa edukacji seksualnej w przedszkolach za granicą i jakoś chyba o zabawkach, czy zabawach było, a moze o ksiązkach z rysunkami anatomicznymi i u nas było oburzenie, że tam już w przedszkolach się przechodzi do konkretów.

wiadomo ze najlepiej by było, zeby dzieci sie o seksie dowiadywaly w domu, ale jednak mimo, ze my tu jestesmy z tych co z dziecmi raczej o tym rozmawiają, to trzeba wziac pod uwage ze sa dzieci któych nikt pod tym wzgledem nie edukuje, stad potem pytania w stylu, siedzialam koło chłopaka na basenie, czy jestem w ciązy?.... :570:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Cze 2011, 14:52 
nowicjusz domowy

Dołączenie: 29 Maj 2011, 10:03
Edukacja seksualna to trochę tak jakbyśmy uczyli się np. oddychać. Seks to też część naszych czynności biologicznych - winą rodziców są tego typu pytania (o zajście na basenie) gdyby tylko rodzice nie owiewali tematu mgłą tabu to nie byłoby problemu każde dziecko próbuje się zwrócić z takimi pytaniami najpierw do rodziców - jeśli by odpowiednio reagowali to naturalnie dziecko wiedziałoby co to jest i nie potrzebowałoby nauki w szkole.

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników