duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 19 Sty 2018, 11:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: tornistry na kółkach
PostWysłany: 19 Wrz 2010, 13:30 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
taka nowa moda w szkołach, ja też zauważyłam w szkole moich dzieci.
Okazuje się, że budza kontrowersje

ja sobie pomyśłam, w pierwszej chwili, ze to fajny pomysł ze względu właśnie na wagę, ale potem moja Małgosia pouczyła mnie, ze to całe oprzyrządowanie też wazy i całość to dopiero jest ciężka

A swoja drogą, kto w ogóle przejmuje się tym, że:
Według ekspertów waga tornistra dzieci z klas I-III nie powinna przekraczać 10 proc. wagi ciała dziecka, czyli ok. 3 kg.
(o czym na końcu artykułu)

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 19 Wrz 2010, 15:26 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
kółka i rączka nie ważą razem więcej niż jedna-dwie książki, a plus jest taki, że dzieci i tak nie noszą tego na plecach, tylko ciągną. Moja mała ma taki plecak od pierwszej klasy, na początku kupilismy jej zwykły, ale po 2 miesiącach zmienilismy na taki na kółkach i z rączką, gdyż mała bardzo taki chciała, a połowa szkoły u nas ma takie plecaki i ja uważam je za bardzo wygodne.Wczesniej po prostu nie wiedzieliśmy o ich istnieniu. W tym roku mały dostał juz od razu taki, nawet nie chciał słyszec o żadnym innym, chociaz on w zerówce nosi tylko 1 zeszyt i kanapki, bo reszta zostaje w szafkach w klasie. Mała tez ma szafki w klasie, ale niestety musi nosić część książek, bo to są ćwiczenia lub czytanki, które ma zadane do domu.

ps. nasza szkoła jest parterowa, ma tylko kilka schodków przy wejściach, ale argument , że pani sie przewróciła o plecak przez to, ze miał rączkę jest bzdurny, ja sama odprowadzając dzieciaki do szkoły milion razy bym sie przewróciła o zwykłe plecaki, które dzieciaki rzucaja na podłoge, albo o ich wyciągnięte nogi, albo w ogóle dzieciak mi wyskakuje przed nosem, bo sie ganiaja na przerwie i nie patrza czy ktos idzie, czy nie. wypadki sie zdarzają, w szkole jest tłum dzieciaków i niestety trzeba po prostu patzrec pod nogi i w ogóle uważać. Równie dobrze mozna dostac w łeb plecakiem, czy tez np wielgachnym tornistrem, jakie czasem widze, że rodzice pokupowali dzieciakom i one biegnąc zarzucają tymi tobołami na plecach na wszystkie strony.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 06 Paź 2010, 14:59 
domownik

Dołączenie: 07 Kwi 2008, 20:24
W Luksemburgu prawie wszystkie dzieci maja placaki na kółkach, noszą mnostwo rzeczy-super sprawa moim zdaniem, Ewa

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników