duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 21 Cze 2018, 16:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Metoda Montessori
PostWysłany: 26 Sie 2009, 10:42 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
Trochę o tym mówiliśmy ale rzecz warta upowszechnienia . A zawrte na stronie informacje mogą pomóc wielu rodzicom:)
http://www.bycrodzicami.pl/category/cytaty-montessori/

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Metoda Montessori
PostWysłany: 26 Sie 2009, 11:04 
Generalissimus domownikuss

Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:03
Ta stronka to moich znajomych:)))Oni tez beda prowadzic katechezy Dobrego Pasterza i Vercia bedzie na nie chodzic-co tydzien Metoda Montessorii:)))Warto poczytac:)
No i ciesze sie bo od poniedzialku Vercia idzie do Montessorii pre school na 3,5 godz dziennie- maja wszystkie pomoce,panie sa b fajne i przyjazne(wczoraj bylam na organizacyjnym spotkaniu) i to bedzie w szkole do ktorej Vercia za rok zacznie chodzic.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 26 Sie 2009, 19:05 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
no właśnie mozna mówić o przyjaznym wychowywaniu -zamierzam skorzystać z tego w mojej nowej drodze

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Kwi 2011, 21:50 
nowicjusz domowy

Dołączenie: 27 Mar 2011, 21:59
Hej, podbijam wątek. Interesuje mnie ta metoda ponieważ wiadomo przy tylu urwisach należałoby stosować jakąś metodę wychowawczą spójną dla wszystkich. Aktualnie stoję przed wyborem przedszkola dla Piotrusia i znalazłam Mądre Główki. Przedszkole właśnie typowo Montessoriańskie... Polecacie? Ogólnie przedszkole reprezentuje się super, ale może ktoś z Was ma styczność na co dzień i zna placówkę od kuchni?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 14 Kwi 2011, 09:55 
Femina medica
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 23:12
Miejscowość: Warszawa
@dudu - są znaczie lepsz placówki Montessori w Warszawie - bardziej Montessori i mniej komercyjne. A niektóre przy tym tańsze :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 15 Kwi 2011, 23:19 
nowicjusz domowy

Jakie masz na myśli? i czemu odradzasz Mądre Główki? ja słyszałam, że4 te przedszkole jest typowo Montessori i żeby właśnie uważać na inne bo można sie oszukać na metodzie...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 15 Kwi 2011, 23:51 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
w Ursusie jest znana od dawna szkoła montessorianska, chyba prowadzą tez przedszkole, a na pewno "zerówkę"

tu sie pewnie dowiesz wiecje

http://www.montessori.pl/montessori_polska.html

Montessori dla Maluchów
Przedszkole Montessori
Dorota Rotowska ( AMI )
ul. Prawnicza 60, Warszawa-Ursus
tel. (0-22) 867-56-04, 0-501 433-344
rotowska@montessori.pl
http://www.montessori.dag.pl
Szkoła Montessori
ul. Bohaterów Warszawy 1, Warszawa-Ursus
tel. (0-22) 867-56-04, 0-501 433-344
rotowska@montessori.pl
http://www.montessori.dag.pl

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Kwi 2011, 17:46 
nowicjusz domowy

No tak, tylko nie wiem w czym jest to lepsze akurat od Mądrych Główek bo nie wytłumaczyłaś. Jeśli miałabym patrzyć na strony internetowe no to ta jest o wiele gorsza, a nie ma co jednak jest to jakaś swego rodzaju wizytówka i moim zdaniem dość ważna, bo nie ma to jak pierwsze wrażenie... Poza tym to Ursus. I cały czas nie powiedziałaś czemu odradzasz? A to dla mnie bardzo istotne....Z tego co wiem na Jutrzenki również powstaje szkoła Montessori.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Kwi 2011, 18:50 
samurajka

no, ja akurat nie odradzam, tylko przytoczyłam ci linka do szkoły o której słyszałam ze jest dobra, a o "mądrych główkach" to nic nie słyszałam, wiec sie nie wypowiadam

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Kwi 2011, 21:22 
nowicjusz domowy

no tak, przepraszam, to było do Katarzyny powiedziała, że są lepsze placówki, dlatego zapytałam dlaczego tak sądzi? Nie dopisałam, o co mi chodzi, a myślałam, że może Ty znasz Mądre Główki

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Kwi 2011, 22:24 
Femina medica
Awatar użytkownika

@dudu - do "Mądrych Główek" zniechęca mnie ilość komercji, którą tam widzę. Jeśli zna się trochę metodę Montessori i przejrzy się materiały na temat tego przedszkola dostępne w internecie, to dostrzega się tam sporą niespójność - niby Montessori ale nie do końca (plastik, Disney, Santa Claus). Choć, w istocie, widać, że sale są zorganizowane odpowiednio do prowadzenia zajęć metodą MM. Dodatkowo, dla mnie hasło "największe przedszkole Montessori w Polsce" jest raczej antyreklamą - nie lubię molochów.
Jeśli dobrze się poszuka w necie, to można też znaleźć bardzo rzeczowe krytyczne wypowiedzi rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. Tylko trzeba dobrze poszukać, bo wiele wypowiedzi na forach produkują pracownicy tego przedszkola i te są rzecz jasna pochlebne.
A wybierając dziecku przedszkole raczej nie kierowałabym się wyglądem strony www danej placówki ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Kwi 2011, 00:14 
samurajka

Katarzyna napisał(a):
@dudu - do "Mądrych Główek" zniechęca mnie ilość komercji, którą tam widzę. Jeśli zna się trochę metodę Montessori i przejrzy się materiały na temat tego przedszkola dostępne w internecie, to dostrzega się tam sporą niespójność - niby Montessori ale nie do końca (plastik, Disney, Santa Claus). Choć, w istocie, widać, że sale są zorganizowane odpowiednio do prowadzenia zajęć metodą MM. Dodatkowo, dla mnie hasło "największe przedszkole Montessori w Polsce" jest raczej antyreklamą - nie lubię molochów.
Jeśli dobrze się poszuka w necie, to można też znaleźć bardzo rzeczowe krytyczne wypowiedzi rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. Tylko trzeba dobrze poszukać, bo wiele wypowiedzi na forach produkują pracownicy tego przedszkola i te są rzecz jasna pochlebne.
A wybierając dziecku przedszkole raczej nie kierowałabym się wyglądem strony www danej placówki ;-)

ja sie kiedys nacięłam na przedszkole "montessori", (ale było bez akredytacji jeszcze), niemniej jednak mega przereklamowane, miały byc cuda niewidy, angielski 4 godziny dziennie ( tzn nie typowe lekcje, tylko angielski na co dzień) , zabawy i zabawki montessori itd... w praktyce okazało sie zupełnie co innego, panie zmieniały sie co chwila, angielskiego ciagle nie było, bo pani od niego była powaznie chora i nie mogli znależć ( taniego) zastepstwa, a panie pomoce w ogóle nie mówiły po angielsku, do tego potrafiły krzyczec na dzieci, po kilku mscach wypiasłam dzieci i zapisałam do zwykłego prywatnego przedszkola i byłam zadowolona, aha i juz po fakcie, okazało sie ze sporo rodziców posłało tam swoje dzieci i równie mocno sie rozczarowało i wypisało, tak więc najlepiej zasięgac opinii rodziców, jesli jest sporo negatywnych, to warto sie nad tym zastanowic i nie ulegac pieknym opowieściom, stronom www i ulotkom przedstawicieli placówki, a jesli chodzi o strone www to sie zgadzam z Katarzyną, a edukacja montessorianska, to nie tylko metodyka, ale bardzo duża rola rozwijania "duchowości" w pewnym kierunku i raczej nie w tym, w którym najbardziej sie liczy zrobienie dobrego pierwszego wrażenia i sprzedawanie siebie, a także wychowanie w duchu chrześcianskim, więc trzeba sie najpierw też zastanowic, czy na pewno o ten typ edukacji chodzi 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 19 Kwi 2011, 12:37 
nowicjusz domowy

No nie mówię, że wybrałabym przedszkole kierując się tylko i wyłącznie ich strona internetową bo to by było po prostu durne, ale na pewno ciekawa strona jest dużym plusem.
Ja jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na wielkości itd, ważne aby było dobrze prowadzone i faktycznie może pojawia się disney, santa claus. Ale z jednej strony potrafię to trochę chyba zrozumiec, jakby dziecku tak zupełnie odebrac radośc z rzeczy kolorowych i plastikowych to by chyba faktycznie było odmieńcem. Ja w sali nie widziałam plastiku, fakt przed przedszkolem stoi plastikowy plas zabaw, ale to chyba raczej ze względu na bezpieczeństwo...
A co do for i wypowiedzi na pewno można znaleźc te złe i te wyprodukowane przez pracowników, ale tak jest ze wszystkim. Dlatego chciałam uzyska rzetelną odpowiedź i utwierdzic się w swoim wyborze...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 23:15 
nowicjusz domowy

Zajrzałam dziś znów na nasze forum i przeczytałam jeszcze raz Haniutka twoja wypowiedź i dopiero teraz mnie oświeciło. Że poruszasz bardzo ważna sprawę, mianowicie wiary, przy metodzie Montessori. Nigdy się z tym nie spotkałam. Mogłabyś napisać co przez to dokładniej rozumiesz, bo wydaje mi się to bardzo ciekawy temat, a nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 23:32 
samurajka

dudu napisał(a):
Zajrzałam dziś znów na nasze forum i przeczytałam jeszcze raz Haniutka twoja wypowiedź i dopiero teraz mnie oświeciło. Że poruszasz bardzo ważna sprawę, mianowicie wiary, przy metodzie Montessori. Nigdy się z tym nie spotkałam. Mogłabyś napisać co przez to dokładniej rozumiesz, bo wydaje mi się to bardzo ciekawy temat, a nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam...

http://nauka.2p.pl/montessori/religia.html

nie chodzi konkretnie o nauczanie w jakims wyznaniu, sama znałam osobe wyznania pprptestanckiego prowadzaca takie przedszkole, ale wiadomo ze Maria Montessori była chrzescjanka i ogólnie osoba wierzaca stad taki kierunek w pedagogice, ze nauka o bogu powinna tam byc obecna, prawdopodobnie pod wpływem onbecn4ej koniuktury, akurat ten ''motyw'' jest pomijany pewnie w przedszkolach prywatnych

sorki za bledy pisze jedna reka, na drugiej mi spi mala

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 08:22 
Femina medica
Awatar użytkownika

Haniutka napisał(a):
Maria Montessori była chrzescjanka i ogólnie osoba wierzaca stad taki kierunek w pedagogice, ze nauka o bogu powinna tam byc obecna, prawdopodobnie pod wpływem onbecn4ej koniuktury, akurat ten ''motyw'' jest pomijany pewnie w przedszkolach prywatnych

Akurat wcale nie koniecznie wychowanie religijne jest pomijane w prywatnych przedszkolach Monetssori. A jeśli w jakimś przedszkolu pomijają tę sferę rozwoju dziecka, to miałabym wątpliwości, na ile oni są Montessori a na ile złapali się chwytliwego hasła, żeby przyciągnąć klientów.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 12:08 
samurajka

Katarzyna napisał(a):
Haniutka napisał(a):
Maria Montessori była chrzescjanka i ogólnie osoba wierzaca stad taki kierunek w pedagogice, ze nauka o bogu powinna tam byc obecna, prawdopodobnie pod wpływem onbecn4ej koniuktury, akurat ten ''motyw'' jest pomijany pewnie w przedszkolach prywatnych

Akurat wcale nie koniecznie wychowanie religijne jest pomijane w prywatnych przedszkolach Monetssori. A jeśli w jakimś przedszkolu pomijają tę sferę rozwoju dziecka, to miałabym wątpliwości, na ile oni są Montessori a na ile złapali się chwytliwego hasła, żeby przyciągnąć klientów.

tzn tam gdzie chodziły moje dzieci do tego nieakredytowanego montessori, to akurat były takie lekcje jak czytanie przypowieści bibilijnych, ale wydaje mi sie, ze żadna placówka montessori nie akcentuje tego, ze ta pedagogika przywiązuje duża wage do wychowania chrześcjanskiego, ale moze to jest na takiej samej zasadzie jak państwowe placówki nie uprzedzaja, ze jest religia katolicka w przedszkolu, bo to w tym kraju niby takie ooooczywiste 8) a zdziwienie to jest wtedy, gdy ktos o to zapyta ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 15:17 
Femina medica
Awatar użytkownika

Nasza placówka lojalnie uprzedza, że dzieci będą mieć do czynienia z "materiałami religijnymi" i będą kształtowane w duchu chrześcijańskim. Taka informacja jest ważna zarówno dla rodziców, którym zalezy na edukacji religijnej jak i dla tych którzy są ateistami czy wyznają inną religię. Mnie dyrekcja poinformowała zaraz na pierwszym sptkaniu, że wychowanie religijne jest jednym ze stałych elementó pedagogiki Montessori i albo przyjmuję to "z dobrodziejstwem inwentarza" albo powinnam poszukać dziecku innej placówki.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 23:06 
nowicjusz domowy

No to zobaczcie, ja trochę szukałam o Montessori a z tematem religijności w przedszkolu się nie spotkałam. Jakoś nigdy ten temat nie był poruszany, ja np nie jestem silnie związana ze swoja wiarą, ale akurat nic nie mam przeciwko aby moje dzieci uczęszczały do przedszkola, które kładzie nacisk tez na religię czy nie. I faktycznie lepiej uprzedzać bo nie każdy się na to godzi, a na pewno jest to jakiś również sposób na inne przedszkole..

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników