duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 17 Lip 2018, 21:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Paź 2007, 03:41 
domownik

Dołączenie: 15 Cze 2007, 21:27
Prawdę mówiąc nie mogę się doczekać. Siostra próbowała chustę ze swoim roczniakiem i stwierdziła, że zaplątała się trzy razy i zabawy mieli po pachy:))) No i doniosła, że kolor śliczny:))
Czekamy, czekamy...

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sty 2008, 13:59 
domownik

Dołączenie: 16 Cze 2007, 13:19
Miejscowość: Dublin
Ale fajne te chusty!!!Moja kolezanka Polka Kasia tez jest zainteresowana i ja jakos tez sie wciagnelam,a sa jakies instrukcje co do tej chusty jak sie wiazac mozna?Mozecie podac?I gdzie taka ekologiczna sliczna kupic mozna?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sty 2008, 15:40 
domownik

Dołączenie: 18 Cze 2007, 12:36
Najlepiej wskoczyć na forum ,tutaj linka do wątku nt sprzedwaców:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=68152260
z wyborem chusty jest już gorzej , bo tak na prawde to trzeba ponosic ,żeby poczuc która lezy nam najbardziej .
Na początek teraz polecam Nati - są w dobrej cenie , ślicznych kolorkach i porównywalne do storchenwiege , maja wysoka ocena za granicą :) .Na allegro do kupienia bez problemu .
Jak wiązać ? -najlepiej wybrać się na warsztaty , chustomania.pl ma instrukcję:
http://www.chustomania.pl/online/chusto ... _wiazania1

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Sie 2008, 18:30 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Kwi 2008, 22:39
Dziewczyny, odgrzebuję temat chusty.
Pisałam, w tym temacie do hanti, jednak ona milczy. Więc publicznie zwracam się o pomoc w wyborze chusty. Proszę, jeśli możecie poleć mi jakiś konkretny model chusty, konkretną markę- w miarę prosty i uniwersalny. Jestem laikiem w tym temacie. Ale ostatnio będąc w Polsce poznałam dziewczynę, która nosiła swoje dziecko w chuście. I muszę przyznać, że zrobiło to na mnie spore wrażenie. Ona miała chustę siedmiometrową, ale i dzidziuś był w wieku ok roku. Co wybrać na początek, co by mogło posłużyć dłużej? Jaką długość? Do porodu zostało mi zaledwie trzy tygodnie, tak więc czasu mało. Chciałam zamówić chustę na allegro, na adres w Polsce, wtedy mój brat mi ją przywiezie. Wiem, że są w naszym gronie prawdziwe fanki chust. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Sie 2008, 09:46 

Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:03
Jesli chcesz wiazana dluga to 4,6 jest jak taka,ze zamotasz sie spokojnie,marki:
didymos czy storche,napisz do mnie na priv,podam Ci namiary gdzie kupic,podam Ci namiary na fajne forum,w ktorym uczestnicze,tam czasem za 150-170zl kupisz uzywana super mila chuste i tam poczytasz sobie,podam Ci instrukcje,pisz na:
kasiapiw@o2.pl

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sie 2008, 07:38 
Awatar użytkownika

Kasiu, bardzo prszę o te informacje.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sie 2008, 07:44 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:05
Miejscowość: Szczecin
Małgosiu - ja używałam chusty - kieszonki . Swietnie się sprawdzała , jak mały był "mały ".
Zdążyłam zobie uszyć mei -teya i długą wiązaną , ale nie zdążyłam użyć, bo chorowałam na korzonki a póżniej zaszłam w ciążę.
Też zamierzam namiętnie chustować marcowego malucha - oglądam już płótna i flanele ,z których uszyję sobie odpowiednie chusty.
Jednej rzeczy nie mogę pojąć - dlaczego gotowe chusty są tak ch.... drogie - czyżby dlatego , że modne :?:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Sie 2008, 06:25 
domownik

Dołączenie: 16 Maj 2008, 09:05
Miejscowość: Wrocław
do kasia 72
chusty kupowane są szyte ze specjalnie tkanych materiałów /skośno-krzyżowych lub innych, mają atesty na wytrzymałośc i barwniki użyte w farbowaniu/ są też wynikiem długich lat testów i usprawnień, stąd też ich cena jako wynik w/w oraz marży producenta, pośrednika i sprzedawcy
skończyłam 2 kursy o chustonoszeniu i rozmawiałam z użytkowniczkami, nigdy samoróbka nie jest taka jak oryginał w wygodzie, kolorystyce i wytrzymałości wagi dziecka

ja mam hoppa dublina, cudny kolor i nie mogę się doczekać grudnia, żeby zabrać ze sobą chustę na porodówkę i od 1szych chwil nosić dziecię, Kasia

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Sie 2008, 15:39 
Awatar użytkownika

Dziewczyny, a czy któraś z Was miała chustę NATI? Proszę o opinie.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Sie 2008, 17:33 

Chusty maja specjalne plecione nici by chusta pracowala na dziecku i miala odpowiednia noscnosc.Przeciez maja sluzyc wiele wiele lat i maja zapewnic bezpieczenstwo dzieci.Dlatego sa takie drogie.Ale warto kupic uzywana,jest bardziej miekka,jak na pierwszy raz to naprawde sie oplaca.
Nati testowalam,ma moja kolezanka,sa to dobre i niedrogie chusty-polecam.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sie 2008, 22:41 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Małgosiu, podczytaj tutaj:
http://www.gosia.petronet.pl/faq/chustoforumfaq.htm

Ostatnio edytowany przez jola, 21 Sie 2008, 22:44, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sie 2008, 22:44 
Awatar użytkownika

Dzięki Jolu!

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2008, 09:08 
domownik zasiedziały
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Sie 2007, 09:26
Miejscowość: Kraków
Małgosiu ja goraco polecam niemieckiego didymosa
maja przepiekne wzory no i material przedni

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2008, 11:43 
Awatar użytkownika

Od wielu godzin siedzę i czytam opinie o chustach.
Dle mnie ciekawie zapowiada się też Hoppediz. Ale na allegro raczej trudno dostępna. Za to można nabyć w Niemczech.
Więc nadal nie wiem- Nati czy Hoppediz?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2008, 13:35 

Szczerze,to jak na pierwsza chuste wez Nati,potem mozesz ja sprzedac i kupic jakas inna.Nati jest dosc tania ale naprawde dobra.Nie znasz innych chust wiec nie zrobi Ci to roznicy.Ucz sie motac z podeslanych na priv filmikow i instrukcji.Zarowno Nati,Girasol,Hopek czy Storcze czy jakakolwiek inna sa ok na poczatek.Wybierz sobie kolorystyke by Ci odpowiadala.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2008, 13:49 
Awatar użytkownika

Hoppediz ma większą gamę kolorów...I chyba jest tańsza.

a tu strona producenta:
http://www.hoppediz.de/

Ostatnio edytowany przez Małgorzata32, 22 Sie 2008, 13:53, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2008, 17:20 

Naprawde wszystko zalezy od preferencji,warto spotkac sie w realu z jakas mama chustowa i pomacac chuste,pomotac itd.Ja zapraszam gdyby ktos do Dublina na kawke chcial wpasc. :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Sie 2008, 13:47 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
na gazecie też dziewczyny piszą o chustach
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16714&w=82970212&v=2&s=0
w wątku jest też adres do wypozyczalni chust

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Mar 2011, 18:05 
nowicjusz domowy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 22 Wrz 2010, 11:19
Miejscowość: łódź
Nie wiem jak Wam, ale na przykład mnie wybór chusty do noszenia dziecka sprawił spory problem. Po pierwsze, jest tego tyle modeli, że czasem trudno się połapać który do czego służy, to znaczy do noszenia jakich dzieci (o kategorię wagową mi się tu głównie rozchodzi). No a po drugie problem z początku stwarza samo wiązanie chusty, chyba, że ktoś wybierze sobie wariant „uproszczony” to wtedy problem ma z głowy bo po prostu „przerzuca” sobie chustę przez ramię i heja z tematem do przodu haha ;) A tak poważnie, to tutaj możecie sobie trochę o wyborze poczytać. Fajny artykuł, także serdecznie polecam :) http://portal.pycia.com/2011/01/chusty- ... -dzieci-2/

Ostatnio edytowany przez Joleczka, 28 Mar 2011, 10:20, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Mar 2011, 22:26 
Awatar użytkownika

ja najbardziej polubiłam wiązane przy noworodach i niemowlaczkach, a kieszonkowe- powyżej roku - moi chłopcy mało cierpliwi na wiązanie byli ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 22 Mar 2011, 13:24 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
zastanawiam sie własnie nad chustą, ale nie jestem pewna czy chcę inwestować około 200 zł w markową chustę, jesli nie wiem, czy w ogóle mi to będzie odpowiadac ( i małej oczywiście) , dotychczas chust nie uzywałam, po prostu nosiłam na rękach i tyle.
a co myslicie o chustach takich producentów jak np pentelka, która szyje i sprzedaje na allegro chusty wiązane elastyczne i tkaneniby materiał tez o splocie skosnym ( ale bez atestów chyba, bo nic nie pisze) itd... cena bardzo atrakcyjna bo koło 60 zł

http://allegro.pl/pentelka-chusta-tkana ... 08989.html

kasia , a Ty jakie miałas te chusty, jakies markowe?

najbardziej z markowych podobaja mi sie girasole i hoppedizy

ale np znalazłam tez takie nieznane jakies, chociaz fajne wzornictwo

http://allegro.pl/antybakteryjna-chusta ... 39315.html

bardzo mi sie tu podoba wykonczenie rogów, tak, ze powstaje czapeczka

a tutaj, bardzo podoba mi sie ten panel na środku

http://allegro.pl/chusta-elastyczna-tul ... 41108.html

ale te dwie ostatnie sa dośc drogie, a nie sa chyba znane na rynku, nie wiem czy ryzykować?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 22 Mar 2011, 16:24 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Lis 2007, 13:53
Miejscowość: BIAŁYSTOK
Haniu my mamy prawie nową chustę... Jak jesteś zainteresowana to daj znać... :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 22 Mar 2011, 19:38 
Awatar użytkownika

Haniu - nie pamiętam nazwy - coś na G.... - elastyczna wiązana, bo w takiej najlepiej sie nosi noworoda i przez pierwsze pół roku świetnie sie sprawdzała- też kupiłam na allegro - nowa wtedy 120 zł.
Potem szyłam sama i tu różne wariacje wchodziły w grę - z elastycznych mater. i zwykłych plócienek , bawełenek , najlepiej podpasowała mi taka z afrykańskich materiałów (kupionych w holandii w indyjskim sklepie :shock: ) - ale ona była z dwoma szwami , - jednak świetnie się nosiła:)
Niestety prawie wszystkie posprzedawałam albo porozdawałam - został mi tylko mei tei-ek (coś w rodzaju nosidełka bardziej, niż chusty dla starszaków)
Kiedy odzyskam jakieś i okażą się zbędne -wyślę .

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 22 Mar 2011, 21:55 
samurajka

chyba zdecyduję się na jakąś tania bezfirmówkę z elastycznych, wydaje mi sie, ze taka bedzie najłatwiej zawiązac bez kombinacji, te tkane wydaja mi sie jakies sztywne

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 23 Mar 2011, 04:31 
zadomowiony
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19 Cze 2007, 16:00
Miejscowość: Mysłowice
najlepsze są chusty ,,zŁamane,, czyli już używane, moja pierwszą odkupiąną z forum gazetowego od donkaczki był dydimos 4,20 a potem dokupiłam drugą ,,bebe,, 5,20 i w tej dłuższej mąż swoodnie wiąże podwójnego X, czyli krzyż z przodu i z tyłu i rewelacja kręgosłup odciążony, dzięki takiemu rozwiązaniu a ja kondycji to nie mam wogóle, więc mogłam wybrać sie z maluchami do sklepiku, a potem na plac zabaw i gonic za uciekinierami. Ja z Szymkiem 6,5 miesiąca w chuście pcham wozek z dwulatkiem i po bokach asysta. Ale nikt sie nie zatrzyma na przejsciu do pieszszych i stoimi i czekamy, a pasezerowie sie gapią, no to zaczęliśmy do,, jaj,, machać i wiecie następni tez nam machali.
Chusta sprawdzila sie na wczasach w porze snu ok 9 Piotrus zachustowany u taty spal i zjedlismy w miare spokojnie sniadanie na stołówce, dalo sie upilnoeac w tym czasie Tomusia i Gosieńkę.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 31 Mar 2011, 00:19 
samurajka

W koncu zdecydowałam sie na uzywaną, trafiłam na fajna na allegro, mój ostatnio ulubiony kolor, elastyczna Hoppediz, mało uzywaną w bardzo atrakcyjnej cenie :D
Na zywo ta chusta bardzo mi sie spodobała. :D
Dzis pierwszy raz zamotałam małą, nie jest to specjalnie trudne biorac pod uwage to, ze w elastycznej najpierw sie wiąże, a dopiero potem wkłada dziecko.

Nosiłam dwa razy dzis małą, raz gdzieś 1,5 godziny, za drugim razem godzinkę.
W sumie chyba jej sie podoba, wczesniej często zasypiała mi na żabę na klatce i tak sobie ją trzymałam nawet godzine, dwie- półleżąc sama na poduszce, więc teraz ta pozycja, tyle ze w chuście raczej jej odpowiada.
Zobaczymy jak będzie dalej.

mam pytanko do mam chustowych, czy rzeczywiście udawało wam sie uzyskać idealne C z plecków dziecka? U mnie mała jest dobrze dociagnięta, ale zeby takie C miało wyjśc idealne, to nie wiem czy mi wyjdzie kiedykolwiek, wydaje mi sie to troche mało mozliwe, bo fizycznie im bardziej jest zawiązana chusta, tym lepsze mała ma podparcie na całym ciałku, ale też tym bardziej mała do mnie przylega, czyli sie prostuje, a nie robi w C, albo raczej robi w C z "brzuszkiem" na dole ( pupa)

I co z rączkami wtedy, malutka ma 3 tygodnie ( bez 1 dnia) , więc zgina rączki i trzyma je tak jak żaba własnie w góre zgięte. Na instrukcjach nie widac jak sa rączki ułozone, maja byc w dół, w górę, czy wszystko jedno, jak dziecku wygodnie tak układamy?

mówie tu o tzw wiązaniu podstawowym ( zreszta wiązanie w elastycznej jest tylko jedno) - dziecko w pozycji na żabę

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 31 Mar 2011, 10:07 
Awatar użytkownika

"jak dziecku wygodnie tak układamy?"

- i tego się trzymajcie :)
intuicja i obserwacja dziecka rozwiazują wszelkie dylematy - ja w to wierzę:)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 31 Mar 2011, 11:39 
samurajka

własnie mam malutka w chuscie, juz jakieś 30 minut i słodko spi, nawet spokojnie daje sie włozyc do chosty i zasypia momenta;lnie, ale to fajne nosic takiego okruszka, taka bliskośc i do tego moge pisac obydwiema rękami na klawiaturze :mrgreen: :D :D :D jesli dalej tak bedzie sżło, to chusta będzie nasza ulubiona szmatka w domu :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Kwi 2011, 19:55 
nowicjusz domowy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 22 Wrz 2010, 11:19
Miejscowość: łódź
Hej, a czy jedna chusta może być używana przez dwie osoby? Już tłumaczę o co mi chodzi, po pierwsze to powiem, że jeszcze niewiele na temat chust wiem i dopiero zaczynam zgłębiać wiedzę na ten temat, a jeżeli chodzi o moje pytanie to ja mam na myśli to, czy np. chusty, której używam ja – może użyć również mój mąż? Czy potrzebuje większej? Są jakieś rozmiary chust? Tudzież wersje: damska/męska?

Ostatnio edytowany przez Joleczka, 04 Kwi 2011, 09:10, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 03 Kwi 2011, 21:05 
samurajka

Moga uzywac dwie osoby jesli maja podobny wzrost, natomiast jesli np Ty masz 160 cm, a twój mąz 190cm to raczej wygodniej wam będzie miec dwie rózne chusty.
Chusty róznia sie w szerokości np 50 cm lub 70 cm i długości np hoppediz ma takie roziary: 4,00m 4,60m , 5,40m

ja mam elastyczna hoppediza w tym najwiekszym rozmiarze czyli 5,40 ( XL) a mam 170 cm wzrostu, kupiłam bo była uzywana w artakcyjnej cenie, ale ta długośc mi nie przeszkadza, po prostu zawiązuje ją z tyłu dodatkowo owiązując, albo chodzę z ogonami ;-) mogłabym ją tez sobie skrócić, ale mnie sie nie chce

jednak tkana na lato pewnie juz kupie krótszą ( tj pewnie 4,60 cm) zeby nie było za gorąco

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników