duża rodzina
http://wielodzietni.net/

o edukacji
http://wielodzietni.net/viewtopic.php?f=3&t=4158
Strona 1 z 1

Autor:  dudi [ 28 Mar 2012, 23:09 ]
Temat postu:  o edukacji

niezwykły wykład Kena Robinsona:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oVEkNVmPBcg#!

Autor:  Q-mamma [ 29 Mar 2012, 18:19 ]
Temat postu:  Re: o edukacji

fatalnie potwierdził teoretycznie moje odczucia o marnowaniu czasu w szkole , że system to niewola szczególnie w sprawie wieku i naturalnych zainteresowań. Nic z przedmiotów ścisłych nie rozwinęło mnie pałętają sie po łbie wieloszczety i pantofelki a świat przyrody poznawałam w :wolnych: od szkolnej niewoli chwilach... zniewolenie mnie wykańcza trafiłam do szkoły żeby coś zmienić. NIE DA SIĘ!! :568:

Autor:  monika [ 29 Mar 2012, 20:12 ]
Temat postu:  Re: o edukacji

Nie obejrzałam jeszcze do końca, ale mam ten wykład na każdym zebraniu z udziałem dyrekcji w szkole, toczka w toczkę :mrgreen:

Autor:  kasia72 [ 22 Sie 2012, 13:52 ]
Temat postu:  Re: o edukacji

potrzebuję wsparcia prawnego najlepiej "edukatorów" - nic nie mogę znaleźć w necie(może to jakieś ogólne fatum i panika) - ...

próbujemy zmienić szkołę (gimnazjum 1 kl) synowi , który w systemie "nabór" zdeklarował się uczyć w szkole rejonowejz 4.5 średnią ocen , ... jednak po zbadaniu warunków okazało się ,że klasa ma liczyć ok.35 osób, dzieciaki niestety z nieciekawej okolicy i tak wogóle...
ble...
znaleźliśmy inne gimnazjum, pani dyr. potwierdziła,że przyjmuje dziecko, po czym pan dyr z gimn. rejonowego nie wyraził zgody na przeniesienie ...
z kim dalej rozmawiać i na jakie dok. prawne się powołać -
WIE KTOŚ :?: :?: :?: :?: :?:

ja już jestem bezradna , wściekła itp................ :568: :569: :572:

Autor:  Q-mamma [ 22 Sie 2012, 14:51 ]
Temat postu:  Re: o edukacji

Nie ma rejonizacji- pani dyrektor musi przesłać złożone dokumenty do wybranego gimnazjum. U nas dzieje się to elektronicznie. Złóż w sekretariacie rejonowego podanie , że zmieniasz szkołę ze zgodą pani dyrektor wybranego gimnazjum i koniec możesz zażądać osobistego odbioru wszystkiego.. na spokojnie i bez nerw. Możesz zadzwonić do kuratorium jakby utrudniała.

Autor:  kasia72 [ 22 Sie 2012, 21:58 ]
Temat postu:  Re: o edukacji

Dzięki za odzew :-)
Dla mnie też takie działanie jest oczywistym, jednak mój wniosek muszę poprzeć jakimś paragrafemi innym mądrym prawem oświatowym czy coś takiego, bo pan dyrektor jest obrzydliwie beszczelnym człowieczkiem i trzeba jakoś tak ... "urzędowo- paragrafowo" pisać 8)

Autor:  Q-mamma [ 23 Sie 2012, 00:20 ]
Temat postu:  Re: o edukacji

U nas jest swoboda, ale okazuje się ze to w gminach uchwała gminy ogłasza się rejonizację gimnazjów, by chronić słabe szkoły przed upadkiem. Coś mi się to wydaje sprzeczne z prawami obywatelskimi. Pora uderzyć do rzecznika i zadzwonić do Menis.

.tel. 22 34-74-100
http://www.men.gov.pl/index.php?option= ... Itemid=331

Jesli jednak to nic nie da ludzie imaja ise takich rzeczy jak zapisanie dziecka do gimnazjum społecznego lub prywatnego
albo przemeldowuja dziecko na adres znajomych w obwodzie - co mi sie w pale nie mieści . To pokazuje głupotę administracji i łamanie rzeczonych praw obywatelskich .
Na szczęście u nas się wybiera i przebiera. Jedyne ograniczenie to ograniczenie miejsc i otwieranych klas. Właśnie ograniczono nam o jedną klasę w 1-3 co będzie skutkować zwolnieniami za 3 lata w 4-6.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/