duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 14 Gru 2018, 01:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kocham- nie biję.
PostWysłany: 11 Lut 2012, 12:30 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
zaprotestujmy razem, w księgarniach pojawiły się okropne książki z instrukcjami regularnego, rytualnego bicia dzieci jak z średniowiecza, te instrukcje biciem do naga, nakazanie przybierania pozycji eksponujących narządy płciowe)
zbiera się na wymioty, gdy czyta się cytowane fragmenty. Autorzy zachęcają do bicia już kilkumiesięcznych niemowląt :twisted:
o ile jestem stanie zrozumieć klapsa danego w zdenerwowaniu, o tyle takim książkom mówimy stanowcze nie. Dołączcie proszę, powiedzmy zboczonym praktykom- nie. :evil:

https://www.facebook.com/events/322643427770874/

i strona ( nie to nie moja)
https://www.facebook.com/StopKlapsom

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kocham- nie biję.
PostWysłany: 11 Lut 2012, 18:49 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Miejscowość: Poznań/Mosina
o kurka...wydawało mi się że w ostatnim czasie nagonka była raczej w odwrotną stronę...skąd więc nagle takie pozycje książkowe? :evil:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Lut 2012, 19:35 
Wróżka Zębuszka
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 22:27
To jacyś chorzy ludzie :?

Cytat:

Kiedy moje dzieci wchodziły w wiek, gdy potrafiły już raczkować (w jednym przypadku toczyć się) po pokoju, rozpoczynałem sesje treningowe.
Spróbujcie sami. Umieśćcie jakiś atrakcyjny przedmiot w zasięgu dziecka, na przykład w rogu pokoju, do którego dziecku nie będzie wolno wchodzić, albo na stole, gdzie stoi sok jabłkowy. Kiedy dziecko go zauważy i ruszy w jego kierunku, powiedzcie miłymi spokojnym głosem: „Nie, nie dotykaj tego”. Ponieważ w tym wieku dziecko zna już słowo „nie”, zatrzyma się na chwilę, spojrzy na was ze zdziwieniem, a potem odwróci się i chwyci przedmiot. Wtedy spokojnie wymierzcie mu jeden korygujący raz rózgą w rękę, mówiąc jednocześnie: „Nie”. Pamiętajcie, że w tym momencie nie karzecie dziecka,ale je ćwiczycie. Jeden raz małą rózgą wystarczy. (s. 21)

Przepis na Hitlera :evil:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Lut 2012, 20:15 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Sie 2007, 10:56
Miejscowość: tam, gdzie wrony zawracają
Dla mnie - koszmar.
Sam jestem z rodzimy przemocowej, sporo mam takich znajomych i trochę się interesuję tematem - naprawdę, nie sądziłem, że takie coś można w PL wydać. A M. Kampf nie można.
Skoro jest wydane, to muszą być i czytelnicy, pragnący lepiej, mądrzej bić swoje dzieci. I jeszcze wydać za tę wiedzę pieniądze. Super.

Mam nadzieję, że nie wyniknie teraz dyskusja nt "niebicie v. bicie" - plisssss...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Lut 2012, 20:20 
Wróżka Zębuszka
Awatar użytkownika

Nie sądzę, żeby ktoś taką dyskusję miał szczególną potrzebę zaczynać ;-)
Z tego co czytałam pod apelem, dzieło wycofują z półek kolejne księgarnie.
Zastanawiam się, na jakiego czytelnika liczył wydawca :roll: ... I czy była jakaś wymierna sprzedaż.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Lut 2012, 22:21 
naczelny amerykanista

Dołączenie: 20 Cze 2007, 23:40
A może książka ma cel naprawdę edukacyjny - popatrzcie, tak się zachowują idioci, takie maja poglądy.
Sprowadzenie sprawy do absurdu to znany sposób prowadzenia dyskusji.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Lut 2012, 23:40 
ptak paradoksalny
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Gru 2007, 10:02
Miejscowość: Dolny Śląsk
poczytałem,włos mi się zjeżył i adrenalina się uwolniła w znacznych ilościach co zapewne bedzie skutkowało bezsennością....

z książki "Klucz do serca twojego dziecka" autor Garry Smalley, wydawnictwo Pojednanie, s 72 n. :

Cytuj:
Skuteczność lania zobaczyłem na wykresie. Jest ono najskuteczniejsze w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, ale rzadko należy z niego korzystać, gdy dziecko przekroczy trzynasty rok życia. Jeśli lanie jest konieczne , należy je sprawić ostrożnie, tak by nie doprowadzić do zamknięcia się dziecka (..) najczęściej sprawiamy lanie w naszym domu przed posiłkami. Jest to często najtrudniejszy czas, ponieważ każdy jest głodny i zęczony. Poziom cukru we krwi jest wtedy niski. Dzieci są niespokojne i niecierpliwe a zapach jedzenia zwiększa napięcie. W tym czasie może wydarzyć się wiele rzeczy, które pobudzą dzieci do nieposłuszeństwa

czy tylko mi się wydaje, że ten facet potrzebuje psychiatry?? I ktoś to jeszcze tłumaczy i przedrukowuje....

i dalej wymienia 10 elementów, które należy wziąć pod uwagę sprawiając lanie, m.in:

Cytuj:
Dziecko może chcieć obwinić za to kogoś innego lub usprawiedliwić swoje zachowanie. Musimy być wytrwali stawiając pytania, aż dziecko przyzna się do tego, co zrobiło źle.(...) Gdy sprawiasz dziecku lanie lub zwracasz uwagę bądźcie sami (...) łącz sprawianie lania z okazywaniem miłości. Ważne jest wyjaśnienie dzieciom starego przysłowia "To boli bardziej mnie niż ciebie" Moje dzieci wiele razy to kwestionowały, ale jest to prawdą. (...)

Ważne jest, by sprawiać dziecku lanie neutralnym przedmiotem, ponieważ ma ono skłonność wiązania bólu z narzędziem wykorzystywanym do sprawiania lania. Jeśli rodzic robi to swoją ręką dziecko może czuć się nieswojo. Ta sama ręka używana jest bowiem dotykania, trzymania, przytulania. Szczególnie jest to widoczne, gdy dziecko otrzymuje lanie w gniewie. Odkryliśmy, że bardzo skuteczne jest korzystanie z cieńkiego kijka, który wszyscy ozdobiliśmy.Nazwaliśmy go "nauczycielem". (...) Karć lub sprawiaj lanie aż do złamania woli. Musimy poświęcić trochę czasu, by okazać dzieciom miłość, ale musimy tez dawać do zrozumienia, że lanie będzie trwało dotąd, aż zrozumieją, że nie żartujemy.(...)

Gdy Greg był w szóstej klasie przechodził okres zwalania winy za zły stopień w szkole na nauczyciela, mamę, a nawet porę dnia. (...) gdy Greg dobrowolnie i z pemedytacją powiedział mi "Tato, to nie moja wina, to oni są winni". Okazał mi jako swojemu ojcu ogromny brak szacunku.Wtedy sprawiłem mu lanie. Jakieś pięć minut później, gdy już go przytuliłem Greg siadł mi na kolanach i powiedział "Tato, dziękuję ci, teraz wiem, że to naprawdę moja wina."(...)

Raz Kari i Greg zapragnęli otrzymać lanie w tym samym pokoju i w tym samym czasie. Chcieli być razem, by mogli się nawzajem pocieszać.Przytulili się przed laniem i ustalili, kto ma być piewszy. Oboje otrzymali lanie, oboje płakali, a po wszystkim padliśmy sobie w ramiona. Przytulanie wzmacnia naszą miłość do dziecka. (...)

gdy Greg miał około dwóch lat, a ja starałem się złamać to, co wydawało się jego "silną i upartą wolą". Nie uderzałem na tyle mocno, by wyrządzic mu jakąś krzywdę, ale zrobiłem to kilka razy, starając się "zlamać jego wolę". Robiąc to mogłem wyczuwać jego strach, frustrację i niezdolność do wyrażenia tego, co chciał powiedzieć. W końcu ze smutkiem przerwałem i wziąłem go na ręce prosząc o przebaczenie, ponieważ widziałem , jak narasta jego opór wobec mnie.Poczekaliśmy , aż miał prawie trzy lata, zanim otrzymał następne lanie."

:546: leczyć... leczyć...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 12 Lut 2012, 16:32 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
:shock:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 12 Lut 2012, 20:16 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Gdzieś był cytat tego, co jest na okładce tej książki. Brzmi bardzo zachęcająco. Mowa o samodyscyplnie, kształtowaniu charakteru, konsekwencji. NIc o biciu i treningu.
Może zalegała im ta książka? Sama nie wiem, bo wydaje się to niemożliwe, aby ktoś przy zdrowych zmysłach mógł mieć takie poglądy.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Lut 2012, 11:22 
Wróżka Zębuszka
Awatar użytkownika

Może ktoś się nabrał na okładkę i dzieło kupił :roll:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Lut 2012, 14:21 
samurajka

pisała jedna osoba, już nie pamiętam czy na fb czy na innym forum, że kupiła własnie dlatego, że było zachęcająco na okładce, po przeczytaniu odłożyła z przerazeniem

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Lut 2012, 15:09 
samurajka

Anka, na tym FB wydarzeniu udziela sie koleś, który jest zwolennikiem takich metod jakiś świr

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Lut 2012, 16:22 
Wróżka Zębuszka
Awatar użytkownika

Może wydawca?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Lut 2012, 19:11 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Dudi - leczyć, to można, kiedy komuś się wymsknie, nawet zdarza, wie, że to bez sensu, ale nie panuje nad emocjami.
Autorzy tych "podręczników" nadają się raczej tylko do zamknięcia.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Lut 2012, 19:33 
domownik

Dołączenie: 24 Paź 2011, 19:35
Metodyka bicia - kto to w ogóle wymyślił? :roll:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Lut 2012, 00:38 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Paź 2007, 21:32
Miejscowość: Wrocław
Sadyści

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Lut 2012, 21:34 
samurajka

Cytuj:
Może wydawca?

ten koleś jest na orgu, dlaczego mnie to nie dziwi ? 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Lut 2012, 22:03 
Wróżka Zębuszka
Awatar użytkownika

Na stronie wydawnictwa jest do przeczytania 4 rozdział i opinie zachwyconych czytelników ;-)

http://www.vocatio.com.pl/index.php?rou ... uct_id=277

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Lut 2012, 01:20 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Haniu, ale na orgu na książka została tak samo zjechana jak tu...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Lut 2012, 08:59 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Świetnie...
A czy ktoś zadał sobie trud przeczytania tego rozdziału, który jest dostępny?
Obawiam się, że wrzucono tu zupełnie różne książki do jednego wora. Jeśli cała książka "Jak trenować dziecko" (cóż za niefortunny i odstręczający tytuł tytuł swoją drogą!) jest podobna do dostępnego rozdziału, to w niej nie ma nic o potrzebie bicia i karcenia w ogóle! Jest za to dużo o więzi, dwustronnym zaufaniu, godności dziecka i permanentnym niedocenieniu jego uczuć. Jest o potężnej i niedocenionej roli ojca, o tym, jak łatwo zniszczyć początek dobrej relacji. W cytowanym rozdziale w dwóch miejscach autorzy zaprzeczają celowości bicia - nie wygląda to na zmyłkę. Ale negują też tzw bezstresowe wychowanie, piszą o potrzebie odczucia konsekwencji własnych działań przez dziecko i o tym, że wychowywanie jest trudne i bolesne czasem dla samego wychowującego...
Wklejamy koszmarne cytaty bez podania źródła, potem rzucamy jakiś tytuł i wszyscy wiedzą o co chodzi. Łapiemy kamienie i dalej leci samo.
Myślmy i czytajmy
Poczytałem sporo cytatów z tej książki w innych miejscach i faktycznie jeżą włos na głowie. O co tu, kurczę, chodzi? Czy znowu, żeby sobie wyrobić zdanie muszę SAM kupić i przeczytać całą książkę?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Lut 2012, 13:00 
Wróżka Zębuszka
Awatar użytkownika

O! Michał, widzę, że przeczytałeś...
Ja znalazłam rzecz wspólną - rózgę. W tym niby OK fragmencie pada zdanie o szkodliwości wywoływania poczucia winy u dziecka, utracie więzi, nieskuteczności kar cielesnych, a zaraz "ale jakby użyli rózgi" 8) ..... Także to ta sama książka.
Podobno wydawnictwo zmieniło przykładowy rozdział.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Lut 2012, 00:22 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

NO dobra, pogooglałem sobie trochę, znalazłem wywiady z nimi w amerykańskiej TV, włącznie z demonstracją użycia rózgi na dłoni prowadzącego (na wizji - leciutko :? ). Więcej chyba mi nie trzeba.
Do wyglądu gościa nie wypada się czepiać. Wystarczy to, co propaguje.

Do klatki.

Szkoda tylko tego dostępnego rozdziału, bo brzmi nieźle...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 19 Lut 2012, 22:54 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Paź 2007, 21:32
Miejscowość: Wrocław
Podane na forum cytaty mogą rzeczywiście doprowadzić do powstania więzi, ale jakiejś chorej i toksycznej.
Natomiast Michał powiedział o ważnej sprawie, o której naprawdę trudno znaleźć publikację, o wychowaniu w karności i dyscyplinie.
No cóż najlepszy jest pewnie przykład rodziców.

Może i w tej książce można odnaleźć coś ciekawego w temacie - mi jeszcze nie udało się przeczytać podanego rozdziału.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Lut 2012, 08:56 
Wróżka Zębuszka
Awatar użytkownika

Karność to słowo którego nie lubię. Dyscyplina dla mnie zdecydowanie wyczerpuje temat.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Lut 2012, 12:57 
zadomowiony

Dołączenie: 16 Cze 2007, 20:38
Miejscowość: Szczecin
chwilka napisał(a):
Natomiast Michał powiedział o ważnej sprawie, o której naprawdę trudno znaleźć publikację, o wychowaniu w karności i dyscyplinie.
No cóż najlepszy jest pewnie przykład rodziców.

Agnieszko, polecam książkę Gajdów " Rodzice w akcji" o tym jak być odpowiedzialnym rodzicem. Napisana w świetny sposób, pomaga we wprowadzaniu zmian. Wychowanie, które bazuje na naszej konsekwencji, a nie użyciu siły fizycznej. Dla rodziców chrześcijańskich.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Lut 2012, 21:13 
z bukowego domu:)

Dołączenie: 25 Wrz 2007, 21:29
http://www.tvn24.pl/-1,1735565,0,1,dzie ... omosc.html

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Lut 2012, 23:13 
ptak paradoksalny
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Gru 2007, 10:02
Miejscowość: Dolny Śląsk
z tłumaczeniami amerykańskich pozycji jest rzeczywiście problem: jak oddzielić ziarno od plew? I być może jest tak, że nie wszystko należy w czambuł potępić , może czytać wybiórczo, unikając kontrowersyjnych rozdziałów? - jeśli jednak patrzeć na książkę jako całość - znaczy: książka sprzedawana jako poradnik dla rodziców ma kształtować konkretne postawy rodzicielskie - to załóżmy pozycja trafi do rodziców początkujących - może narobić wiele szkody. Dlatego kosz na śmieci to najlepsze miejsce dla cytowanych wyżej pozycji (bo przecież nawet na allegro nie idzie tego sprzedać)
Już dobre dziesieć lat temu u mnie w koszu wylądował niejaki James Dobson , który twierdził , że ""dziecko - tak jak pies - musi wiedzieć, kogo ma słuchać, a nauczyć się tego może tylko dzięki biciu" :shock:

a jeżeli chodzi o polecanie - nie trzeba daleko szukać: świetnie pisze prof. Irena Obuchowska w serii "Kochać i rozumieć dziecko" (wyd, Media Rodzina), warto też zajrzeć do Marii Łopatkowej i jej pedagogiki serca . Jakichś intuicji pedagogicznych może też dostarczyć stary, dobry Korczak...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 20 Lut 2012, 23:49 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
Mnie się też Dobson trafił i do kosza mimo , ze ja nerwus i choleryk jestem to jakoś nie usankcjonowało to moich początkujących "pasji" wychowawczych. Chociaż na przerwie marzę o dybach dla kilku egzemplarzy, a Werkę sfotografowałam pod pręgierzem z pełną pewniutką ze to wymarzony plener. Ale ja to średniowieczne pojecie mam o świecie :roll: .

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Lut 2012, 08:54 
Wróżka Zębuszka
Awatar użytkownika

Metodologia Pearlów ponoć została opracowana na bazie ... metod treningu wołów u Amiszów. Lepszej "rekomendacji" chyba nie ma.
Poniżej wrażenia kogoś, kto przeczytał więcej niż rozdział...

http://maurycyteo.wordpress.com/tag/vocatio/

Podobno kozy lubią celulozę :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Lut 2012, 09:26 
domownik

Dołączenie: 24 Paź 2011, 19:35
Bardzo rzeczowa wypowiedź, a przykłady z książki zatrważające. Bić niemowlę za to, że nie jest automatem? Straszne.

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników