duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 26 Wrz 2018, 10:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 28 Sty 2010, 09:42 
domownik

Dołączenie: 21 Sty 2010, 09:14
jak w temacie troszke napisze jak to wszystko u mnie działa a więc;
od pewnego czasu juz nie bardzo mogłam się na te swoje boczki patrzeć i zaczełam dietke taką od siebie czyli starałam unikać białego pieczywa ,słodyczy tłustych potraw i smażonych skutek był taki że nie tyłam i troszke spadłamz wagi ale to tylko troszke i dalej nic problem jest jeszcze taki że często łapie migreny na tle pokarmowym np mam pusty żołądek zjem coś szybko i zaczyna się i w grudniu juz byłam taka wściekła że poszłam do mojej pani doktor aby mi jakos pomogła w walce z moimi oponkami przepisala mi meridia lek wspomagający i zastosowałam sie do jej zaleceń czyli jedna tabl dziennie i dieta i efekt taki że po trzech tyg trzy kilo mniej dostałam nasrępne opakowanie i zaś lece z wagi powinnam się cieszyć i tak jest ale zarazem sie martwie że moge wrucić potem do tej samej wagi najgorsze jest to ze brak mi czasu aby złożyć diete dla siebie czyli skromne i mało kaloryczne posiłki a zarazem pełne witamin i minerałów a i z kasą różnie bo niestetyale warzywa czy owoce teraz zimż do tanich nie należą co byscie radziły

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 28 Sty 2010, 15:13 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
u nas dziewczyny dietę Dąbrowskiej stosowały, no i tutaj sie odchudzały

ale coś mi się wydaje, że pozarzucały diety, bo cicho coś tam ostatnio

ja nie doradzę, bo ja nigdy nie umiałam się skutecznie odchodzić. A ilość kilogramów przydałoby się zmniejszyć. I to teraz byłaby najlepsza szansa, bo ja zawsze więcej spalam kiedy karmię. Ale coś nie mogę zaskoczyć tym razem ze zmniejszeniem ilości jedzenia (a słodycze to już w ogóle - ostatnio zrobiłam pyszne turamisu!!!), może dlatego, że zimno, a może ja zwyczajny leniuch jestem :?

A ten lek jak działa, człowiekowi chce się mniej jeść?? z wody "czyści"??

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 28 Sty 2010, 20:22 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
Sibutramina (Meridia®) - jest nowym inhibitorem wychwytu zwrotnego monoamin (przede wszystkim serotoniny i noradrenaliny). W efekcie jej działania dochodzi do nasilenia uczucia sytości (działanie w obrębie ośrodkowego układu nerwowego) oraz do nasilenia termogenezy,...poprzez przyspieszenie tempa użytkowania zapasów energii zlokalizowanych w tkance tłuszczowej (działanie obwodowe). Podczas stosowania leku należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania i środki ostrożności, o których informuje producent.
Meridia (sibutramine), lek przeciw otyłości, może być przyczyną poważnych kłopotów ze zdrowiem. Sibutramina może powodować objawy uboczne, m.in. suchość w ustach, bezsenność, zaparcia, utratę apetytu, kołatanie serca, wzrost ciśnienia tętniczego
- ostrzegają organizacje konsumenckie w Stanach Zjednoczonych. - Dla wielu otyłych osób to jedyna szansa nie tylko na powrót do szczupłej sylwetki, ale i do zdrowia - ripostują lekarze

Od czasu wprowadzenia na rynek w 1997 r. przyjmowanie sibutraminy powiązano z 32 przypadkami zgonów i niemal czterystoma poważnych działań ubocznych.

- To naprawdę znikomy promil - bronią się eksperci Abbott Laboratories (producenta leku). - Na całym świecie sibutraminę przyjmuje ponad 8,5 mln osób. Odsetek działań niepożądanych jest więc mniejszy od tysięcznej promila. Poza tym żadnego zgonu nie można z pewnością powiązać z zażywaniem naszego preparatu - twierdzi dr Eugene Sun, wiceprezes Abbotta. Z jego obliczeń wynika, że nawet gdyby lek rzeczywiście był przyczyną śmierci, to ryzyko wynosi zaledwie 2,1 na każde 100 tys. osób zażywających Meridię. Tymczasem z badania Nurses Health Study, które objęło ponad 100 tys. kobiet wynika, że sama otyłość jest związana z ryzykiem zgonu równym 400 / 100 tys. Otyli częściej chorują na serce, cukrzycę czy nadciśnienie. Zmniejszenie masy ciała to dla nich często jedyna szansa na uniknięcie poważnych kłopotów ze zdrowiem.

Przeciwnicy leku argumentują, że ryzyko związane z przyjmowaniem sibutraminy jest niedoceniane, a sam preparat nie gwarantuje trwałej utraty kilogramów. Głównym zarzutem pod adresem leku jest to, że podnosi ciśnienie krwi, a tym samym zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Zwolennicy ripostują, że otyli nie mają zbyt wielu możliwości farmakologicznego wspomagania odchudzania. Twierdzą, że wystarczy właściwie dobierać pacjentów i nie zapisywać leku osobom z podwyższonym ciśnieniem tętniczym.

- U ludzi otyłych wystarczy niekiedy utrata 5-10 proc. wyjściowej masy ciała, by znacznie poprawić ogólny stan zdrowia - mówi prof. Donald Hensrud z Mayo Medical School w Rochester. - Meridia pozwala im zaś zrzucić przeciętnie o 5 kg więcej niż placebo (substancja nie mająca działania leczniczego). To zaleta nie do przecenienia. Trzeba jednak pamiętać o wpływie leku na ciśnienie - dodaje profesor. - Nawet niewielki wzrost rozkurczowego (dolnego) ciśnienia tętniczego zwiększa ryzyko choroby serca o 6, a udaru mózgu aż o 15 proc. - ostrzega Hensrud.

Źródło: gazeta.pl - 20.03.2002r.

generalnie jest to lek polecany osobom ze znaczna otyłościa, powyżej BMI 28
a nie na schudnięcie np 10 kg

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 28 Sty 2010, 22:43 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
Odradzam wszelkie farmaceutyki - po odstawieniu masz efekt jojo gwarantowany.
Dieta i pięc małych posiłków dziennie. Ja także za bardzo nie mam czasu na specjalne posiłki ale wykluczyłam pieczywo - tylko razowe- i ziemniaki.Oczywiście słodycze. jak mam napady na słodkie to jem łyżeczkę dżemu albo kawałek gorzkiej czekolady.
Trzymam kciuki:)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 24 Lut 2010, 08:47 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:05
Miejscowość: Szczecin
Łykałam te świństwa przez 2,5 m-ca - teraz organizm dochodzi do równowagi ....
- schudłam ok 10 kg trwale , przede mną jeszcze dłuuuuga droga do właściwego BMI....
- od 2 m-cy nie jem tabletek i nie przytyłam drastycznie - waga waha się ciągle +_ 2 kg.

Polecam tabsy "wielkim grubasom" jeśli istnieje konieczność tzw. zdrowotna(ja ratowałam stawy...) , ale na dłuższą metę - organizm głupieje i już ostatnie opakowanie zelixy(skład ten sam co w meridia,a cena o 10 zł niższa) odstawiłam , bo waga ani drgnęła, a samomoczucie siadało znacznie.
I niestety oprócz suchości w ustach zaczęły się pojawiać inne mniej przyjemne dolegliwości :-(

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 24 Lut 2010, 09:34 
ptak paradoksalny
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Gru 2007, 10:02
Miejscowość: Dolny Śląsk
tu kompendium wiedzy o dietach i odżywianiu + akcja społeczna która właśnie rusza :D :
http://odwazsie.gazeta.pl/odwagi/0,0.html

na spadek wagi stosowałem prostą i skuteczną dietę , którą polecam wszystkim , bo po pierwsze działa (na mnie ;-) ) po drugie ma człowiek dobre samopoczucie - słyszałem o niej kiedyś w programie telewizyjnym ale nigdzie nie znalazłem jej opisanej:

wyłącznie 4 składniki:

gotowana bez soli wołowina - chuda najlepiej
buraczki - w każdej postaci
pomidory
kiszone ogórki

wszystko można jeść w dowolnych ilościach :mrgreen:
(efekt uboczny - post faktum nie można na te składniki patrzeć ;)
żadnego cukru, żadnego pieczywa - ja nie potrafiłem zrezygnować z kawy ale i z kawą działało
po zastosowaniu diety (3-4 tyg) można łatwo przejść na jakieś normalne zdrowe odżywianie i zmienić żywieniowe nawyki

(no bo inaczej żadna dieta nie ma sensu - a na względnie trwałą zmianę nawyków potrzeba minimum sześciu miesięcy)

aaa - i wszyscy mówią - bez ruchu nie ma sensu (ja pływam we wtorki i czwartki rano przez godzinę, w weekendy rower,wycieczki, spacery albo cuś.. )

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 26 Lut 2010, 11:01 
domownik

Dołączenie: 21 Sty 2010, 09:14
kasia72 napisał(a):
Łykałam te świństwa przez 2,5 m-ca - teraz organizm dochodzi do równowagi ....
- schudłam ok 10 kg trwale , przede mną jeszcze dłuuuuga droga do właściwego BMI....
- od 2 m-cy nie jem tabletek i nie przytyłam drastycznie - waga waha się ciągle +_ 2 kg.

Polecam tabsy "wielkim grubasom" jeśli istnieje konieczność tzw. zdrowotna(ja ratowałam stawy...) , ale na dłuższą metę - organizm głupieje i już ostatnie opakowanie zelixy(skład ten sam co w meridia,a cena o 10 zł niższa) odstawiłam , bo waga ani drgnęła, a samomoczucie siadało znacznie.
I niestety oprócz suchości w ustach zaczęły się pojawiać inne mniej przyjemne dolegliwości :-(

kasia72 ja biore też dopiero trzeci miesiąc i na tym poprzestaje przez te miesiące nie jadłam wogóle pieczywa cukru nie używałam tylko do kawy o słodyczach praktycznie zapomniałam i wprowadzam diete tez schudłam 10 kg i jeszcze by się zdało bo wstyd przyznać że przy wzroscie156 to aż 84 było wagi ale to częściowo dzięki anty tabsom zażywanym po drugiej ciąży ,chciała bym jeszcze jakieś 8 schudnąc bo też żylaki dawały mi znać coraz częściej a czułam sie bardzo dobrze po tych lekach mimo tylu uwag jakie słyszałam teraz moje meni to razowe żytnie tylko jedna kromka dziennie groszek z marchewką woda mineralna pomidor bialy ser filet z kurczaka wszytko w małych ilościach zobaczymy jak to podziała dalej tylko interesuje mnie bo każdy mówi o efekcie jojo ale czy to jojo jest wtedy gdy zadowolone że schudłyśmy a nie zmieniamy nawyków żywieniowych czy po schudnięciu stosujemy diete i wszystko jest ok

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników