duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 18 Paź 2018, 08:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 27 Maj 2009, 15:12 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Kwi 2008, 22:39
Absolutnym hitem sezonu wiosna-lato 2009 są płaskie sandały, zapinane w kostce. Kolorowe lub nabijane ćwiekami, wysoko lub nisko zapionane, ale koniecznie z odkrytymi palcami. Można je nosić do szortów, spódniczek mini oraz eleganckich kostiumów.

http://uroda.onet.pl/65731,1,,,,najgore ... _spec.html

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 27 Maj 2009, 15:46 
Domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 23:05
moim hitem od paru lat są sportowe karimory ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 27 Maj 2009, 15:51 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
znaczy rzymianki wchodzą znów do łask;) ALE SĄ TAKIE BARDZIEJ WYPASIONE :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 27 Maj 2009, 17:48 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
mam z ubiegłego sezonu, znaczy będę modna ;-)
hmmm, czy ja aby nie jestem trendsetterką :lol: :P ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 27 Maj 2009, 18:21 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Kwi 2008, 22:39
hmmm, czy ja aby nie jestem trendsetterką :lol: :P ;-)[/quote]
:?: :?: :?:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 27 Maj 2009, 18:23 
samurajka

a masz takie sandały??? :D
z ubiegłego sezonu??? :P

trendsetterka wyprzedza trendy :P ;-)

ps. sandały sprzed 10 lat sie nie liczą :P

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 28 Maj 2009, 00:21 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
no widziałam na mieście, fajna moda, tylko dla tych niskich trochę niska;), ale wygodna
ja miałam jeszcze niedawno stare rzymianki, tylko, że one już w ogóle miały taką cienką podeszwę, że odbijało się pięty od chodzenia, wolę, jak jest grubsza podeszwa
w ogóle ta moda teraz jest fajna, kobieca, sukienki ładne się teraz nosi

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 28 Maj 2009, 22:01 

Dołączenie: 22 Cze 2007, 00:41
Haniutka napisał(a):
mam z ubiegłego sezonu, znaczy będę modna ;-)
hmmm, czy ja aby nie jestem trendsetterką :lol: :P ;-)

no,byc moze,bo trendy sie zbiera z ulicy rok czasem dwa do tylu 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 28 Maj 2009, 23:11 
samurajka

Cytuj:
no,byc moze,bo trendy sie zbiera z ulicy rok czasem dwa do tylu

hmmm, ja znam inna teorie, a mianowicie trendy się kształtuje pracowicie w domach mody oraz branż współpracujących, a potem sie je "wypuszcza" na ulice,
oczywiście najpierw robią to odpowiedni pracownicy, własnie trensetterzy, zarówno na ulicach, jak i we wszystkich mozliwych mediach... m inn w internecie- bardzo mozliwe, że w ten sposób sobie dorabia Małgorzata :lol: ;-) ;-) ;-)
Na tym polega biznes, żeby co rok co innego było modne... bo inaczej, człowiek by 10 lat nosił tą sama pare spodni, bo co to komu przeszkadza, że sprzed wielu sezonów- ano tym, którym wtedy nie daje sie zarobić ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Maj 2009, 14:28 

hmmm,ja to znam inna teorie i praktyke 8) otoz domy i firmy mody maja swoich wybranych pracownikow,ktorzy jezdza po swiecie i szukaja trendow i nowch pomyslow,wlasnie z ulicy
jest duzo ludzi,ktorzy maja wlasny indywidualny styl i oni glownie nieswiadomi tego ,narzucaja mode na przyszle sezony
czesto projektanci wracaja do mody z przed lat lub stuleci i zmieniaja drobiazgi i pozniej sie wpuszcza na wbieg na odpowiedni sezon,moze byc inspiracja woda,ogien,w sumie kazda rzecz,ktora mozna pozniej odnalesc w stylu sezonowym danego projektanta :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Maj 2009, 17:44 
samurajka

Cytuj:
hmmm,ja to znam inna teorie i praktyke 8)

no cóz widocznie rózne firmy maja rózne podejście... jedne kreuja, inne kopiują 8) ;-)

oczywiste jest, że projektant musi sie czyms zainspirowac, by cos zaprojektować, i może podpatrywać na ulicy, gdziekolwiek, przeciez wszystko może zainspirować...
ale juz kreowanie trendów masowych i sprzedawanie mody na ulice to inna broszka.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Maj 2009, 17:56 

Cytuj:
no cóz widocznie rózne firmy maja rózne podejście... jedne kreuja, inne kopiują 8) ;-)

dobrze,jak za wszelka cene chcesz miec racje ,to niech Ci bedzie :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Maj 2009, 18:00 
samurajka

nie no, napisałam przeciez, że widocznie rózne sa podejścia... 8)

ale skoro koniecznie chcesz, żebym miała racje to, czemu by nie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 29 Maj 2009, 19:49 

Cytuj:
hmmm, ja znam inna teorie, a mianowicie trendy się kształtuje pracowicie w domach mody oraz branż współpracujących, a potem sie je "wypuszcza" na ulice,
oczywiście najpierw robią to odpowiedni pracownicy, własnie trensetterzy, zarówno na ulicach, jak i we wszystkich mozliwych mediach...

tak sie robi zazwyczaj,aby sprawdzic czy jest szansa na cos "nowego" wczesniej wyszukanego ,mniejsze i bardziej masowe pronto moda kopiuja z prêt-à-porter ,weszac po pokazach,ktore sie odbywaja z wyprzedzeniem od rzeczywistego sezonu,w ten sposob pronto moda ma czas sie szybko na ostatnia chwile dostosowac do trendu 8) i nie ma tutaj innych podejsc

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Maj 2009, 08:43 
samurajka

Cytuj:
w ten sposob pronto moda ma czas sie szybko na ostatnia chwile dostosowac do trendu 8) i nie ma tutaj innych podejsc

tak, tak, a te tysiące juz gotowych tuz po pokazie ciuchów firmowych (mówię o masówce) , oczywiście szytych w chinach, które sa rzut beretem od wybiegu, juz lezących na półkach w sklepie, zadziwiająco zgodnych "z trendami" to rzeczywiście błyskawiczna reakcja ;-) :lol:

a to, że jakims cudownym zbiegiem okoliczności rózne domy mody "odkrywają", np jeden dany kolor, albo własnie np take rzymianki, nagle wszyscy sie nimi zainspirowali, pewnie dlatego, ze projektanci wszyscy jak jeden mąz, pewnie siedzieli przypadkiem przy jednym stoliku, zauwazyli, że nosi je jakas piekna indywidualistka ;-) :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Maj 2009, 11:22 

Cytuj:
tak, tak, a te tysiące juz gotowych tuz po pokazie ciuchów firmowych (mówię o masówce) , oczywiście szytych w chinach, które sa rzut beretem od wybiegu, juz lezących na półkach w sklepie, zadziwiająco zgodnych "z trendami" to rzeczywiście błyskawiczna reakcja ;-) :lol:

juz pisalam jak to sie dzieje

Cytuj:
,weszac po pokazach,ktore sie odbywaja z wyprzedzeniem od rzeczywistego sezonu,w ten sposob pronto moda ma czas sie szybko na ostatnia chwile dostosowac do trendu 8) i nie ma tutaj innych podejsc

i dodatkowo kolorow szuka sie z rocznym wyprzedzeniem,dlatego tez mam doczynienia z wielkimi wystawami na swiecie,Milano,Parigi....gdzie z rocznym wprzedzeniem wychodza trendy,kolory,accessoria na dane sezony,jesienno-zimowe czy wiosenno-letnie
to dluga mozolna praca gdzie wszyscy wspolpracuja od nitek,tkanin,kolorow,guziow do tkanin,podszewek itd.,ostatnim suplem tego wielkiego biznesu sa projektanci
co do pronto modaoni buszuja po tych wystawach,szukaja przeciekow i jak dobrze popatrzysz to fakt made in china juz szybo wkracza na rnek,jednakze jakos tkanin pozostawia wiele do zyczenia,troche pozniej z sezonem idac mozna wszukac cos lepszego za niskie pieniadze

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Maj 2009, 11:27 

i jeszcze jedno,chinczycy na prawde nie maja problemow z imitacja i szybkim dostosowaniem sie do rynku,pracuja 24h na dobe i jak dzisiaj wyszla nowa T-shirt brazowa z zielonymi kwiatami to mozesz byc pewna ,ze na drugi dzien rynek jest pelny "takich samych" podrobek i nie przychodza one z Chin,maja swoje fabryki w kazdym jednym panstwie,ktore nigdy nie zamykaja :? dla nich wystarczy jeden dzien i juz cala produkcja jest gotowa

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Maj 2009, 21:31 
samurajka

Agnieszko my sie chyba nie rozumiemy...

Cytuj:
i dodatkowo kolorow szuka sie z rocznym wyprzedzeniem,dlatego tez mam doczynienia z wielkimi wystawami na swiecie,Milano,Parigi....gdzie z rocznym wprzedzeniem wychodza trendy,kolory,accessoria na dane sezony,jesienno-zimowe czy wiosenno-letnie
to dluga mozolna praca gdzie wszyscy wspolpracuja od nitek,tkanin,kolorow,guziow do tkanin,podszewek itd.,ostatnim suplem tego wielkiego biznesu sa projektanci

Owszem, projektanci sie inspiruja róznymi rzeczami, pokazują na pokazach te wzory i kolory, ale potem to sie juz to wszystko promuje.

Pokazy pokazami, ale potem ida wielkie pieniądze i odpowiednie działania, by to akurat ten kolor, który zaprezentował dajmy na to JP.G. sie produkował i co najwazniejsze sprzedawał, po to sa trendsetterzy, po to sa informacje w mediach, zdjęcia, wypuszczanie odpowiednich info do redakcji czasopism modowych ściśle współpracujących ze światem biznesowym mody, telewizja, internet... firmy zatrudniaja nawet młodzież i dzieci, by promowały niektóre produkty, sa ludzie, którzy pracują dla wielkich marek, a ich praca polega na chodzeniu do modnych klubów i pokazywaniu sie w odpowiednich ciuchach... imprezy prezentacje wśród tzw celebrites...
to wszystko sa działania promocyjne, które maja wypromowac nowe trendy, nowa modę, by potem ulica to kupowała.
M innymi link, który wkleiła Małgorzata, te zdjęcia promuja sandały rzymianki, mają pokazac, że to jest bardzo modne, kupuj...

Niestety nie uważam, by to było tak, ze ulica nagle zapragneła miec coś, na całym swiecie akurat w danym sezonie dajmy na to rzymianki... :lol: to są umiejętne działania marketingowe i manipulowanie ludźmi, po prostu.

mam wrażenie, że polemizujesz ze mna nie do końca rozumiejąc o co mi chodzi. nie mówie, że projektantów nie ma, ale moda na całym świecie to obecnie dobrze pokierowany proces marketingowy i wielkie pieniądze włozone w promocję, by ulica uwierzyła, że cos jest modne.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 30 Maj 2009, 23:22 

Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:03
Tutaj tez wszyscy w takich chodza-mnie niestety skracaja optycznie wiec nie kupilam takich.
Nie lubie slepo podazac za moda,czasem cos wybieram oczywiscie,ale to w czym po prostu dobrze sie czuje:)

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników