duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 22 Lip 2018, 16:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: 01 Lut 2009, 22:17 
z bukowego domu:)

Dołączenie: 25 Wrz 2007, 21:29
10 rad Tracy Anderson

* Ćwicz godzinę dziennie przez sześć dni w tygodniu. Wykonuj przez 30 minut ćwiczenia wspomagające układ krążenia (taniec, jogging, aerobik) i przez 30 minut ćwiczenia rozwijające mięśnie (ciężarki i rozciąganie). Ćwicz tak przez sześć dni w tygodniu do końca życia. Tak, nie inaczej. :evil:

* Wystrzegajcie się siłowni: obciążenia są tam za duże. W rezultacie zbyt intensywnych ćwiczeń moje mięśnie bardzo się uwydatniły i przypominałam raczej gimnastyczkę niż tancerkę. Wyglądałam tak, jakby ktoś mnie sprasował: szyja bardzo się skróciła. :D

* Jeśli chcesz mieć ciało tancerki, tańcz. Moje ulubione ćwiczenia na krążenie to aerobik. Ludziom wydaje się, że trzeba być tancerzem, żeby umieć to robić. Nieprawda. Moje ćwiczenia na DVD są bardzo przystępne. Możecie wybrać jeden lub dwa zestawy i nauczyć się ich.

* Wykonuj wiele powtórzeń z niewielkim obciążeniem. Fitness to wiele ćwiczeń wymagających nieznacznego wysiłku. Mówię o sześćdziesięciu powtórzeniach dziesięciu różnych ćwiczeń przy użyciu ciężarków najwyżej 1,5-kilogramowych. :shock:

* Nie wyłączaj swojej uwagi w trakcie treningu. Niektórzy ludzie ćwiczą w sposób czysto mechaniczny, inni, jak Madonna i profesjonalni tancerze, mają świadomość wykonywanych ruchów. Ci drudzy uzyskują o niebo lepsze rezultaty.

* Obserwuj siebie w trakcie ćwiczeń. Przyglądaj się sobie w lustrze i oceniaj swoje ruchy, jakbyś była dziełem sztuki. Miej opinię o tym, jak wykonujesz ćwiczenia.

* Nie wyrzucaj sobie, że nie wyglądasz jak Madonna. Czy musisz ćwiczyć przez dwie godziny dziennie? Chyba nie. Moje sławne klientki muszą, bo ich organizm potrzebuje większego obciążenia. Uzyskanie rezultatów i utrzymanie ich w przypadku Madonny przypomina profesjonalny trening sportowy – ona musi pracować ciężej. :P

* Jeśli nie potrzebujesz schudnąć, jedz, co chcesz, ale rozsądnie. Chciałabym, żeby ludzie nie zastanawiali się ciągle nad tym, co jedzą. Ograniczanie jedzenia może stać się mentalną pułapką. :D

*Jeżeli rzeczywiście musisz schudnąć, narzuć sobie dyscyplinę. Nie polecam nabiału dla kobiet i nie lubię żywności przetworzonej. Codziennie piję sok z pietruszki, jarmużu, imbiru i jabłek. Jem chude białka, na przykład ryby i kurczaki, oraz komosę i brązowy ryż. :evil:

* Unikaj alkoholu. Ja bardzo rzadko pijam wino, alkohol osłabia metaboliz ;-)

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 08:40 
Generalissimus domownikuss

Dołączenie: 21 Cze 2007, 10:25
Miejscowość: Toruń
super rady

ja dobrze je znam

próbuję wcielać w życie

ale trudno mi to idzie...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 14:56 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
Ostatnio jakoś często spotykam kobietki, które stosują farmakologię. Trochę mnie to zastanawia bo młode dziewczyny 20 - 30 lat i jakoś tak lekkomyślnie lekarze wypisują im recepty na naprawdę nieduża nadwagę.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 15:11 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
wciąz jeszcze nie kupiłam sobie roweru treningowego, o którym mysle od jesieni :?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Lut 2009, 14:56 

kupiłam rower treningowy ale dla chorego Taty

dla siebie planuję twister, hantle, przyrząd do brzuszków

czekam na 13-tkę :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Lut 2009, 15:21 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
a ja na gwiazdkę dostałam od męża crosstrainera i nawet czasem ćwiczę.

Jak na razie nie jem tych najgorszych węglowodanów, wino - no cóż, różnie to bywa.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Lut 2009, 18:43 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
ja ostatnio ciagle chodze głodna, ciągle cos jem, podjadam... i wciaz mi mało... a przytyłam straszliwie... :572: :572: :572: :572: :572:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Lut 2009, 21:44 
Domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 23:05
ja niestety też :-(

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 12 Lut 2009, 13:13 

oj to tycie...
tak uwielbiam jeść... to jedyna przyjemność w życiu :D
ale zdrówko dopomina sie o schudnięcie
co robić...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 12 Lut 2009, 13:42 
domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Wrz 2008, 14:52
Ja niestety nie znoszę sportów typu aerobic czy inne fitnessy, ale za to dużo chodze szybkim krokiem na spacery. Staram się też zdrowo odżywiać, absolutnie nie głodzić, unikam produktów wysoko przetworzonych, z białej mąki, nie jem mięsa (ryby tak), stosuję dietę niełączenia, jem mnóstwo warzyw (w różnych postaciach), wyciskam z nich także soki (również z owoców), z tłuszczów jem głównie - oleje roślinne, jako żródło białka: ryby, owoce morza, jajka, orzechy, kefir, twaróg; węglowodanów: kasze, ryż brązowy, makaron razowy, czasem pieczywo pełnoziarniste... W każdym razie na tej dietce (całożyciowej, mam nadzieję) i przy spacerach mam się lepiej (i kg mam mniej) niż jak zmuszałam się do rowerków i brzuszków i odmawiałam sobie wszystko, a de facto jadłam pizzę czy mięso z ziemniakami czy piłam mleko krowie.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 12 Lut 2009, 15:10 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Dla mnie konieczne jest i jedno i drugie, tzn zdrowie odżywianie i sport. Nadal dość nieregularnie ćwiczę (trochę biegam, ćw na crosstrainerze, w sumie częste narty), ale jednak znacznie więcej niż jakiś czas temu, sporo chodzę - brak samochodu czasem jest korzystny :lol: i chociaż ważę najwięcej w swoim życiu, to jednak przez ostatnie dwa miesiące czuję się nieporównalnie lepiej niż dwa lata temu kiedy ważyłam 5 kg mniej. Mam jednak nadzieję, ze stosując dalej dietę uda mi się te kilka kg schudnąć, nie wiem czy wrócę do swojej idealnej wagi - udało mi się to po Ludku i po Jasiu, ale po Jasku po ok 2 latach zaczęłam tyć, ale jestem dobrej myśli bo samopoczucie najważniejsze. Jakby ktoś mi jeszcze pół roku temu powiedział, ze przy takiej wadze będę się tak dobrze czuła, nieuwierzyłabym :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 12 Lut 2009, 21:58 

Dołączenie: 23 Cze 2007, 13:39
Anka, co ty gadasz, widziałam twoje zdjęcie. Szczuplutka jesteś :D

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników