duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 10 Gru 2018, 02:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: dieta dr Dabrowskiej
PostWysłany: 20 Mar 2008, 11:11 
Generalissimus domownikuss

Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:03
Czy wiecie cos na temat?Zaczelam sie tym interesowac,ale zadnych materialow,przepisow nie mam a chcialabym do tego dotrzec,wspomozecie mnie?

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Mar 2008, 13:34 

To inaczej,post Daniela,ktos slyszal?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Mar 2008, 13:35 

To inaczej,post Daniela,ktos slyszal?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Mar 2008, 17:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 09 Sty 2008, 22:17
Niestety Kasiu ja nic o tej diecie nie wiem (choć jak skuteczna i nie rujnuje zdrowia to chyba powinnam :wink: )

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Mar 2008, 22:18 
domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Wrz 2007, 22:44
Miejscowość: Łódzkie
Znalazłam coś takiego Forum dietomaniaków

I jeszcze to Diata dr. Dąbrowskiej

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Mar 2008, 00:03 

Dorunia,dziekuje z serca calego :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Kwi 2008, 14:50 
domownik zasiedziały
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Sie 2007, 09:26
Miejscowość: Kraków
kasia ja mam ksiazke dr Dabrowskiej - ciało i ducha ratować żywieniem" jak chcesz to moge Ci partiami cos podsylac.
Moja ciocia jest fanka tej diety - od lat gotuje dietetyczne obiadki wg Dąbrowskiej i sprasza rodzinke.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Kwi 2008, 16:00 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Paź 2007, 21:32
Miejscowość: Wrocław
Teoretycznie wiem sporo i wielu moich znajomych ją przechodziło. U mnie fanatycy miesa i nabiału, a dla siebie osobno nie chce mi sie gotować. W Polsce można pojechać na wczasy gdzie jest ta dieta i dodatkowo uczą przygotowywania posiłków w ten sposób. W niektórych miejscach jest to połączone z rekolekcjami. Najlepiej zacząć na wyjeżdzie, bo krytyczny jest trzeci dzień, kiedy jest oczyszczanie z toksyn. Można mieć wtedy temp., drgawki, a więc lepiej nie mieć pracy i obowiązków na głowie i być pod okiem lekarza.
Popytam sie o sprawdzone namiary i wstawie.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Kwi 2008, 18:11 

Utka,dziekuje, Argento kupil mi te ksiazke i juz wkrotce pewnie sie spotkamy i bede ja miec.
Chwilko,jak cos bedziesz wiedziec daj znac:)))

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Kwi 2008, 21:16 
Awatar użytkownika

http://www.jsc.rz.pl/ - tu obecność księdza
http://bablin-msf.home.pl/html/oewietor ... _post.html - wraz z rekolekcjami
http://www.uzboja.pl/ - sama dieta, ale również fachowo
Zdaje się, że wszędzie obecny lekarz.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Kwi 2008, 21:29 

Dziekuje :grin: :grin: :grin:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Kwi 2008, 11:28 
naczelny amerykanista

Dołączenie: 20 Cze 2007, 23:40
W narodzie naszym, jak wiadomo, najwięcej jest medyków, zatem wtrącę swoje trzy grosze na temat diet.
Opisana dieta owocowo-warzywna może spowodować szybkie schudnięcie, poprzez wprowadzenie organizmu w stan tzw. ketozy.
W skrócie:
Mózg i serce potrzebują węglowodanów. I to szybko, gotowych.
Jeśli w pożywieniu jest ich za mało, organizm spala tkankę tłuszczową, powstają przy tym ciała ketonowe, z których organizm (mądrala) wytwarza sobie potrzebną glukozę.
(Tak mi to wytłumaczono. Osobiście nie wiem, co to dokładnie są te ciała ketonowe).

Wprowadzenie organizmu w stan ketozy jest częstym sposobem odchudzania sportowców.
Sukces diety kopenhaskiej też chyba na tym polega, gdyż tam je się chude mięso i warzywa.
Ale!
Tego rodzaju diety nie wolno przedłużać!
Dieta kopenhaska trwa max 13 dni. Sportowcy odchudzają się pod kierunkiem lekarza.
Mogą wystąpić kłopoty z nerkami!

Zachłanny na glukozę mózg nie zawsze ma cierpliwość czekać, aż mu się ta glukoza z tych ciał ketonowych wytworzy, zatem reaguje po swojemu - mogą wystąpić zawroty głowy.

Zatem ostrożnie z szalonymi dietami.
Jeśli chce się schudnąć, trzeba zachować rozsądek, aby utraty kilku kg nie przypłacić utratą zdrowia.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Kwi 2008, 11:46 
Rycerzowa, podpisuje sie rekami i nogami :-) Wszystkie diety wysokobialkowe i ubogokaloryczne stosowane zbyt dlugo prowadza do zaburzenia pracy nerek, co moze miec powazne konsekwencje. Restrykcyjne diety groza nie tylko efektem jojo, ale tez zaburzeniami metabolizmu, a w skrajnych przypadkach nawet uszkodzeniem miesni (w tym serca) i kluczowych organow. Niestety - nie ma diety cud. Tylko zbilansowana, dostarczajaca wszystkich skladnikow odzywczych dieta + koniecznie cwiczenia fizyczne dadza trwale i bezpieczne efekty. Diety owocowo-warzywne to dobry pomysl na weekend, ew. 3-5 dni, ale w dluzszym okresie czasu powoduja niedobory, oslabienie, zaburzenia przemiany materii, a nawet wplywaja negatywnie na prace ukladu nerwowego.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Kwi 2008, 13:29 

Dzieki dziewczyny,ja chce po prostu ruszyc z dieta Dabrowskiej,ale przez 30 dni a potem zaczac wprowadzac mieso chude,chleb pelnoziarnisty itd.Czytalam duzo na ten temat,musze troche spasc na poczatku,ale nie dluzej niz 30-40 dni no i duzo pic wtym czasie jak bede jesc tylko warzywa i owoce.Moj lekarz tutaj to popiera,zrobi mi wyniki po 14dniach,jak bedzie ok to do konca 30-40 dni,a potem powoli juz wprowadzac racjonalna diete,ze wszsytkich produktow,no i jesc 5 razy dziennie i pic z 2-3 l.wody,potem soki,herbaty ziolowe,zielona itd.Mam nadzieje,ze bedzie ok,musze poczekac na niego jak wroci z urlopu,zrobi badania i zaczne.Bede pisac.Musze schudnac bo przez brane hormony(mam nadzieje jednak na potomstwo dalsze) po prostu przytylo mi sie sporo.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Kwi 2008, 14:54 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Moj mąz swojego czasu sporo schudł (niestety powrócił już) na diecie southbeach, ona przewiduje, że przez pierwsze dwa tygodnie, żadnego nabiału, owoców (chodzi o cukry), soków, no i oczywiście pieczywa, makaronu, ale też kasz, ryżu - no i 0 alkocholu :cry: . Po tem powoli wprowadza się różne elementy, ale takie rzeczy jak jasne pieczywo, biały ryż, makarony, soki owocowe są do końca zabronione. Wielu naszych znajomych bardzo schudło na tej diecie i Ci którym udaje się omijać do tej pory te najbardziej niebezpieczne produkty utrzymują swoją obniżoną wagę.

A poza tym to sport, sport i jeszcze raz sport...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Kwi 2008, 15:06 
Ciesze sie, ze skonsultowalas diete z lekarzem :-) Faktycznie warto co jakis czas robic badania krwi i moczu, no i jak nawiecej pic! Min. 2 litry dziennie, z czego 1,25-1,5 niegazowanej wody mineralnej, a reszta wg uznania, ale najlepiej herbaty. Jesli lubisz zielona, czerwona, to takie sa najskuteczniejsze i poprawiaja przemiane materii. Byle nie za duzo - max 2 szklanki dziennie, bo bardzo "nakrecaja". Mozna tez pic nieslodzone herbaty owocowe, owocowo-ziolowe itd. Teraz jest duzy wybor herbat, nie to co kiedys (superslodka malinowa i koniec). Odradzam przy tym Liptona i polecam nasze, polskie - sa duuuzo bardziej aromatyczne. Moze uda Ci sie kupic w Irlandii?
Z produktow poza warzywami i owocami polecam Ci nabial, a szczegolnie jogurty naturalne. Mozna znalezc takie, ktore sa niskokaloryczne, a nie koniecznie odtluszczone. Nie warto calkiem eliminowac tluszczu z diety, bo paradoksalnie bez niego nie jest mozliwe prawidlowe spalanie kalorii, no i zaczynaja sie problemy z wyproznianiem.
Trzymam za Ciebie kciuki, my tez planujemy z Mehdim diete, bo sporo ostatnio przytylismy, a idzie lato. Na razie mamy w planach odstawienie slodyczy i kupno karnetu na silownie.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 12:09 
domownik zasiedziały
Awatar użytkownika

A co myslicie o diecie zgodniej z grupą krwi ???
Stosował ktoś???

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 12:20 
Awatar użytkownika

W medycynie wyróżnia się ponad 20 układów grup krwi. Dieta wdg którego i dlaczego AB0. Dla mnie to sie logicznie kupy ne trzyma, ale ja biochemik i sceptycznie podchodzę to takich spraw.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 13:23 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Kwi 2008, 22:39
Ja kiedyś przez jakiś czas byłam na diecie Dąbrowskiej. I byłam zadowolona z efektu. Zresztą samopoczucie na warzywkach też niezłe. Ale wiem z opinii znajomych, którzy stosowali, ze zdania są różne.
Wegetarianką też bym być nie mogła na stałe. Bo co to za życie nie móc zjeść od czasu do czasu schabowego czy pieczonego kurczaka?
Fajnie o zdrowym zywieniu pisze też O. Jan Grande Majewski. Niedawno wyszła kolejna jego książeczka. Zdecydowanie polecam!

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 14:21 
Domownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 23:05
O tak, o.Jan Grande to mój faworyt w dziedzinie żywienia :)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 14:49 
domownik zasiedziały
Awatar użytkownika

Kasia_b napisał(a):
O tak, o.Jan Grande to mój faworyt w dziedzinie żywienia :)

Mojej tesciowej tez ;-)

ostatnio cos opowiadala o jakiejs 'rewolucyjnej' :lol: metodzie gotowania ziemniakow ?????

no i strasznie chce do tego Grandego do Wrocławia jechac ... w przyszly weeekend pewnie ja Stas tam zawiezie ;-)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 15:04 
Domownik
Awatar użytkownika

Ziemniaki gotowane z mlekiem i cebulą - pycha :) Moja mama tak robi, a mnie się ...nie chce ;-)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 15:28 

Moja mama tak gotuje ziemiaki i dodaje szczypte mielonego kminku-pychotka.Ja w koncu sie nie zdecydowlam na diete dr Dabrowskiej,po prostu sama ograniaczylam jedzenie,zwlaszcza slodyczy i jem 5 posilkow dziennie,po 19 juz nic tylko pije,no i nie chodze glodna,po prsotu bylam u lekarza mojego,mowilam o roznych dietach,mialam wyniki i sam mi napisal co powinno sie jesc kazdego dnia,zmodyfikowal troche moj jadlospis i jestemzadowolona,bede chudnac powoli,ale tutaj chodzi o zmiane nawykow zywieniowych a nie na drastyczne ciecia.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 15:57 
Domownik
Awatar użytkownika

Tak, jeszcze kminek :)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Cze 2008, 22:59 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
znaczy jak toziemniaki z mlekiem i cebulą?
mleko ZAMIAST wody?
a cebula w talarki?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 06:49 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:05
Miejscowość: Szczecin
ja się nie chciałam chwalić- ale też poczyniłam(i z entuzjazmem czynię) kolejną DIETÊ w moim krótkim życiu ;-)
zakupiłam książkę o niskim LG(indeksie glikemicznym)-jestem nasycona, można jeść dużo smacznych potraw, są przepisy, ja nie znoszę gotować, ale eksperymentować i smakować nowe -mogę.
Schudłyśmy z córą wspólnie już 7 kg :mrgreen:
Hitem smakowym okrzyknęłyśmy - sałatkę z soczewicy - mniam(przepis umieszczę na kulinarnym) - zaadoptujemy tą sałatkę na stałe :-)

trochę blokują mnie przepisy z kaparami, świeżą kolendrą, krewetkami, jakąś kosmiczną odmianą fasoli - ale nauczyłam się je zastępować , bo kosztowne i po prostu niesmaczne okropnie , a ja nie chcę chudnąć z obrzydzenia :570:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Cze 2008, 16:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Na niskim indeksie glikemicznym opiera się też southbeach. My akurat bardzo lubimy zarówno, krewetki, kapary jak i kolendrę, ale rzeczywiście do najtańszych one nie należą. Właśnie w tej diecie fajne to jest, że można się i najeść i schudnąć jednocześnie. poza tym to też polega na zmianie nawyków żywieniowych, a o to chyba przede wszystkim chodzi.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 09:55 

Dołączenie: 23 Cze 2007, 13:39
utka napisał(a):
A co myslicie o diecie zgodniej z grupą krwi ???
Stosował ktoś???

Nigdy nie byłam na żadnej diecie ale kiedyś z ciekawości przeczytałam jaką dietę poleca się przy mojej grupie krwi i zdziwiłam się, że należy jeśc mnóstwo mięsa czerwonego, którego nie znoszę. :-(

Niestety przez jesień i zimę przybrałam parę kilo :-( Mieszczę się jakoś w letnie ubrania z ubiegłego roku i z poprzednich lat ale coś tak ciasnawo :-( . Trzeba będzie na rowerze pojeździć i na spacer pójść, bo sportu to ja za bardzo nie lubię :P

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 10:47 
Domownik
Awatar użytkownika

zuzanna napisał(a):
bo sportu to ja za bardzo nie lubię :P

A ja lubię :) ...W TV ;-)

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 16:05 

Dołączenie: 23 Cze 2007, 13:39
Ja to nawet w telewizji nie bardzo ;-)

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników