duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 15 Lis 2018, 02:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: 13 Lis 2011, 00:29 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Miejscowość: Poznań/Mosina
wow.....
no to pięknie....
a ja czekałam na tego 11.11 - te rogale marcińskie.....ale jak tak czekac to zawsze będzie jakaś okazja...Święta, urodziny....z rozsądkiem, powoli, bez diety - cud....z małymi grzeszkami...
rok temu po operacji woreczka osiągnęłam 68...potem ciąża z Juleczką...
ze szpitala wyszłam z wagą 72...a teraz patrzcie minęło 5 miesięcy...a tu 77

bardzo mi się marzy miec te 68 znowu....to nie byłby ideał...ale miałabym satysfakcję....9 kg.....jakie to odległe ....ale jak to Haniutka radziła? muszę to sobie wyobrazic....że te komórki tłuszczowe maleją, ulatniają się....to może ja idę pod prysznic i się wymasuję szorstką gąbką i sobie tak powyobrażam.....

kurka ja mam wielkie lustro w łazience i jeszcze większe na szafie w sypialni................................................................................

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 13 Lis 2011, 00:44 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
No właśnie ja sobie to chudniecie wyobraziłam a wagą popycham :P Wprawdzie nie jadam ciast , nie słodzę bo nie lubię, a nie że się odchudzam, ale za to dogadzam sobie kalorycznym piwem ale jakoś tak mi to na razie uchodzi. każdy ma swoje grzeszki -kocham gęstą śmietanę . Ale kiedy mam na nią ochotę, to albo sobie tak więcej do zupiszcza bez mieszania daje (po kryjomu cha cha-bo się czepiają) albo grubo na kromeczkę ziarnistą w charakterze majoneziku do jajusia czy sałaty :) mniam

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Lis 2011, 17:59 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
no, u mnie z mobilizacja truuudnooo,

stan na dzis

169cm wzrostu, 71 kg wagi
zdjęcia tez mnie jakos ostatnio nie cieszą :? na wszystkich widze siebie pogrubiona o te przynajmniej 6 kg nadwagi, to naprawde widac, tą róznice na fotkach
moja norma to 65 kg od czasu urodzenia drugiego dziecka, teraz nie moge po porodzie do niej wrócic za cholerę a to już 8 mscy, zazwyczaj po 6 mscach przypominałam szkieletora, ateraz baleronik
zamierzam wrócic do rowerka stacjonarnego ( stoi w salonie i sie kurzy)
niby mielismy biegac z mężem, ale ja słabo zmotywowana, on tez dwa razy pobiegał i znudziło mu się ( moj mąz będzie chętnie biegał jak ja zaczne, wiem to, bo on jest nastawiony rywalizacyjnie do mnie, jak np ja zaczynam jeździć na rowerku, to po paru dniach on tez zaczyna, jak ja trace motywacje i przestaje to on też traci motywację :roll: )

koniec konców trza sie wziąć w garść i dzis wsiadam na rower, aha i dzis zrobiłam jakieś 7 km na pieszo na spacerze z małą ( ja zazwyczaj bardzo szybko idę , z wózkiem też, tylko gorzej z tym żeby w ogóle wyjśc

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Lis 2011, 19:58 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

No Haniutko jak osiągnę Twoja wagę to już będę miss domu i ogrodu -więcej życzeń nie mam :D przesada nie wskazana ale to już kwestia wieku i gabarytów :mrgreen: -ja już łaskawie na siebie patrzę -ale ja jestem dla siebie po prostu łaskawa 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Lis 2011, 20:50 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Paź 2007, 21:32
Miejscowość: Wrocław
Dla mnie waga Hani to ideał, ale jak się Kobieta przyzwyczaiła do 65 to ciężko przywyknąć do zmiany.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Lis 2011, 20:53 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Ja sie odzwyczaiłam od 65 :) a był czas , zę to było masakrycznie duuużo:) hi, hi

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Lis 2011, 22:45 
samurajka

Cytuj:
Dla mnie waga Hani to ideał, ale jak się Kobieta przyzwyczaiła do 65 to ciężko przywyknąć do zmiany.

ja do tych 65 sie musiałam przyzwyczajać, bo jak pisze, to jest waga po 2 porodzie, tj. od około 7 lat taka, wczesniej do 2 ciązy ważyłam przez lata max 61 kg , w drugiej ciązy przytyłam 17 kg i tak już do tego 65 zeszło i zostało

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Lis 2011, 12:27 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

rozimię Cię Haniutka i choc teraz dla mnie (mimo mniejszego wzrostu) 65 to też ideał odległy - to wiem, jak marudziłam mając 65 i wspominałam czasy gdy z przodu była cyfra "5"...teraz nie chodzi mi o jakiś wyimaginowany ideał - realistką jestem i o zdrowie mi chodzi ale o wygląd oczywiście też :lol:

Ja po pierwszym dziecku po 6 tygodniach wyglądałam jak śmierc na patyku ( tak mówili znajomi) a mi dobrze było z tą wagą...do której chyba nawet tu się nie przyznam, bo mnie za anorektyczkę weźniecie... :P

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Lis 2011, 22:14 
z bukowego domu:)

Dołączenie: 25 Wrz 2007, 21:29
Haniutka - wzrost mamy identyczny! :D Waga - mi się waha! :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Lis 2011, 02:03 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Ja tam kiedyś na początku studiów miałam 4 na początku, potem lata była niska piątka, po czym po czwartym nie mogłam wyjść w zasadzie poza 58 (wzrost 165),
Teraz ciąże zaczynałam od 57 kg, niestety mam już 11 na plusie, czyli już o 3 kg przekroczyłam swoje maksimum ciążowe. Czuję, że teraz będzie jeszcze trudniej niż było.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Lis 2011, 10:38 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Mar 2008, 19:27
Miejscowość: þórshöfn
To też sobie powspominam ;-)
4 z przodu była, ale to była praktycznie niedowaga-po drugim dziecku 56 (idealnie dla mnie :mrgreen: ),a teraz???
Jej,moje wymarzone 65 jest tak daleko(dokładnie 9 kilo wynosi ta odległość :560: ).
Wszystko przez tą Islandię ;-) wcześniej nawet nie musiałam ćwiczyć, by trzymać wagę- a teraz już chyba wiek,brak stresów robi swoje :570:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Lis 2011, 11:03 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

dla mnie brak stresów raczej działałby na moją korzyśc i na niekorzyśc kg ...
Dbanie o siebie to jedno ( bardzo ważne i na to mamy wpływ), geny, hormony i wiek to drugie( i tu nasz wpływ jest mniejszy...a kazdy z nas inny)...

Po pierwszych dzieciach juz ze szpitala wracałam niemal z "normą", a karmienie robiło swoje i bezwysiłkowo dochodziłam i do kg i do figury ...po trzydziestce i urodzeniu piątego organizm nie chce już tak współpracowac...trudno się z tym pogodzic...

aha...ja na razie stoję w punkcie zero...zero mobilizacji...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 19 Lis 2011, 10:44 
Awatar użytkownika

Sylwia przeraziłas mnie tym piątym dzieckiem. I tak ważę już najwięcej w tej ciąży (68 kg) i z przerażeniem obserwuję wagę, bo boję się, ze tam 7 zobaczę.
Teraz po porodzie chciałabym dojść przynajmniej do 55 kg (he, he, a kiedyś uważałam to już u siebie niemal za nadwagę), ale coś czuję, ze to mało realne i będę miała problem, żeby 6 nie widzieć.

Wiem, wiem, dla niektórych to wszystko może być mało, ale ja jestem raczej drobna, noszę się raczej dziewczęcą i nie wyobrażam siebie sobie jako osoby otyłej... A kiedyś mogłam jeść niemal wszystko, nadal zresztą w tej ciąży sie nie ograniczam :oops:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Lis 2011, 13:34 

Dołączenie: 23 Cze 2007, 13:39
Ania, będzie dobrze, przyjdzie czas, to schudniesz. :D

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Lis 2011, 16:09 
samurajka

Cytuj:
Sylwia przeraziłas mnie tym piątym dzieckiem. I tak ważę już najwięcej w tej ciąży (68 kg) i z przerażeniem obserwuję wagę, bo boję się, ze tam 7 zobaczę.

ja w tej ciązy miałam wage wyjściowa 65 kg i przytyłam około 21 kg, czyli waga koncowa była około 83 kg :mrgreen:

z każda ciążą tyłam coraz więcej-
1- 14 kg ( wyjściowa 60kg)
2- 17 kg ( wyjściowa 61 kg)
3- 20/21 kg ( wyjściowa 65 kg)

hmmm, na razie nie planujemy kolejnych :mrgreen: ufff

Cytuj:
Ania, będzie dobrze, przyjdzie czas, to schudniesz.

hmmm, może schudniesz, może nie schudniesz... ;-) 8)
generalnie po 30 stce cięzko się wraca do dawnej wagi, bo zmienia sie metabolizm, miałam kiedys taka tabele wag i było wyraxnie pamiętam dla osoby z mojej kategorii wagowej skala wag była taka - lat 20- 60 kg, lat 30- 65kg, lat 35-55- 70 kg, lat 50-60- 75 kg, powyżej 65 lat waga sie zmniejsza i było juz znów koło 65 kg

aha i te wagi to była ZDROWA NORMA a nie to co mych chcemy osiągnąc- czyli niezdrowa moda 8) :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Lis 2011, 17:02 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

A mnie się pokazało 82 i to jest sukces:)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Lis 2011, 17:37 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

ja w ciążach przybierałam od 8 - 14 kg...z Julką nawet chydłam pod koniec ciąży...tyle że przed trzydziestką karmiąc piersią jadłam i chudłam nigdy nie stosując diet...a po trzydziestce właśnie w okresie karmienia mam duży apetyt i ...tyję ... :roll:
metabolizm, hormomny...wiek...
dlatego teraz nie widzę możliwości bezdietowo...a dieta i karmienie u mnie w parze nie idą

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Lis 2011, 18:46 
samurajka

sylwia1974 napisał(a):
ja w ciążach przybierałam od 8 - 14 kg...z Julką nawet chydłam pod koniec ciąży...tyle że przed trzydziestką karmiąc piersią jadłam i chudłam nigdy nie stosując diet...a po trzydziestce właśnie w okresie karmienia mam duży apetyt i ...tyję ... :roll:
metabolizm, hormomny...wiek...
dlatego teraz nie widzę możliwości bezdietowo...a dieta i karmienie u mnie w parze nie idą

no właśnie ja jeszce karmie i pewnie długo jeszce pokarmię, a apetyt mam straszny

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Lis 2011, 20:39 

Ale macie rekordy ciążowe :lol:
Kto mnie pobije?
W ciąży blźniaczej - zakończonej w 7 miesiącu - prawie 40 kg!
Żaden dupek nie wpadł na to, że to problemy z tarczycą!
Zrzuciłam wszystko.
Teraz znów kolejne problemy - mój profesor żartuje, że jestem przypadkiem specyficznym :oops:
Mam najwyższą dawkę hormonów w Poznaniu ponoć :P :lol: - mam nadzieję, że to żarty ... :lol:
Jestem trudny przypadek - cokolwiek leczę, każdy tak mówi :mrgreen:

Ostatnio edytowany przez Isia 21 Lis 2011, 23:19, edytowano w sumie 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Lis 2011, 22:13 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

Isia...a masz dobrego endokrynologa w Poznaniu do polecenia?...bo ja mam gruczolak na nadnerczu i prawdopodobnie podwyższone ciśnienie od tego...ale dobrego endokrynologa ze świecą szukac...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 21 Lis 2011, 23:15 

Napisz do mnie na priva - podam ci dobre namiary!

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 22 Lis 2011, 01:10 
Awatar użytkownika

Ja w zasadzie tyję podobnie, najmniej w II ciąży - 7 kg, najwięcej w I - 12 kg, teraz 11.

Z tym metabolizmem to różnie bywa, moja koleżanka lat 39, urodziła 2 mies temu trzecie dziecko, waga prawie już jak wyjściowa, tzn 49 kg przy 162 cm.

Inna koleżanka troje dzieci w małych odstępach wszystkie mocno po trzydziestce, teraz najmłodsza ma 14 mies, waga 59 kg przy 178 cm.

żadnych drastycznych diet. Niestety sporo mam takich koleżanek...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 22 Lis 2011, 23:59 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

no nie niestety tylko na szczęście...
ja znam wiele takich co z figura nigdy nie miały problemu az tu w pewnym wieku krach... :570: oczywiście ja nie chcę się tym zasłaniać - ale właśnie - różnie to bywa...
Pamiętam, jak urodziłam pierwszą córkę i śmigałam szczuplutka po korytarzu szpitalnym...spotkałam tam kobietkę nieco starszą ode mnie...szła wolno, ociążale ze sporym brzuszkiem- znacznie wiekszym niż ja przed porodem .Spytała mnie kiedy urodziłam , odpowiedziałam, że dziś, więc ja ją pytam, " A kiedy Pani rodzi? ", a ona mi, że wczoraj...ależ mi się głupio zrobiło...a zaraz potem poczułam się "lepsza" od niej i tak trochę z pogardą myślałam....teraz 14 lat później rodziłam siódme dziecko...na mojej sali leżała po porodzie szczuplutka dwudziestolatka...a ja ... :oops: tym razem nie z pogardą tylko z lekką zazdrością patrzyłam...lekcja pokory...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 23 Lis 2011, 00:39 
samurajka

Anka napisał(a):
Ja w zasadzie tyję podobnie, najmniej w II ciąży - 7 kg, najwięcej w I - 12 kg, teraz 11.

Z tym metabolizmem to różnie bywa, moja koleżanka lat 39, urodziła 2 mies temu trzecie dziecko, waga prawie już jak wyjściowa, tzn 49 kg przy 162 cm.

Inna koleżanka troje dzieci w małych odstępach wszystkie mocno po trzydziestce, teraz najmłodsza ma 14 mies, waga 59 kg przy 178 cm.

żadnych drastycznych diet. Niestety sporo mam takich koleżanek...

Wiesz co, ja mysle, że jednak trzeba patrzeć na nasze mamy, bo metabolizm i waga po ciązach to z pewnopścią jest w jakims stopniu dziedziczne i niestety moja mama po 40 bardzo przytyła, tzn nie tak by byc jakimś słoniem, no ale uda, biodra- oblrzymie, duży brzuch, a góra mała, u siebie widze tą samą tendencję
teraz mama przez chorobe bardzo zeszczuplała, czasem chce mi sie płakac jak na nia patrzę, chudnie mi w oczach i wcale się z tego nie cieszę :cry:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 27 Lis 2011, 18:30 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

może Adwent zadziała na mnie mobilizująco....

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Gru 2011, 10:52 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

A ja nadal na pieszo do pracy(w śnieżycy, wichurze, deszczu :lol: ), no i
tadam!!!-2,5kg :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Staram się rezygnować z pieczywa i przekąsek, ale niestety- po drodze był wielki doroczny bal :oops: Moja silna wola przegrała z zapachami i widokiem tych wszystkich przysmaków...A cynamonowa kawa i deser przebiły wszystko :572: No i co ja zrobię w świeta?Odzyskam wszystko+pakiet gratisowy,coś czuję :evil:
A jak u was ,dziewczyny?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Gru 2011, 13:08 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

constans.....

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Gru 2011, 00:24 
Donna vulcana
Awatar użytkownika

sylwia1974 napisał(a):
constans.....

Ale to tez dobra wiadomosc-wazne,ze nie przybywa ;-) :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Gru 2011, 13:17 
siedmiokrotka
Awatar użytkownika

wersja optymistyczna ;-) ...jasne....jakoś mi nie do śmiechu

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 22 Sty 2012, 21:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:05
Miejscowość: Szczecin
ciiiicho laski ....
...w ogóle się chyba nie powinnam odzywać- melduję się z wagą wyższą niż dzień przed porodem i ....nawet wiem jak do tego doszło-(o bezkarne łakomstwo :oops: )
... najsmutniejsze jest to, że żaden sport nie wchodzi w grę- stawy się posypały i najprawdopodobniej mam rzs ,.... katowanie się dietą jest skuteczne, ale na krótką metę - ufffff
... muszę opanować jakiś ciekawy plan ,albo I raz w życiu dam zarobić dietetykom :?

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników