duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 21 Cze 2018, 10:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: WĄTEK ADMIŃSKI
PostWysłany: 01 Lut 2009, 18:51 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
Quatro:nie wiem o czym mowisz piszac o sztandarze.
nie odnosze sie do Twojej wypowiedzi.to Ty zle interpretujesz.
nie interesuje mnie Twoja z Agnieszka relacja.
mowię ogolnie o tym co od dawna we mnie sie kotluje a sytuacja z Marika i Agnieszka byla tylko zapalnikiem.
rozumiem,ze nie masz zyczenia ekstra kontroli i w zwiazku z tym pytam:
uważasz ,ze jaka jest rola moderatora,skoro wszystko ma robic admin?
bo ja pisze CO JA uwazam,ze moderator powinien robic.
rozmawiajmy moze dojdziemy do konsensusu!
ale rozmawiajmy a nie ucinajmy dyskusje w zarodku.
nawiasem mowiąc Twoje slowa-zuska przestan juz mieszac- nie sa miłe.

Dudi skoro uwazasz,ze mozna się tutaj dogadac po ludzku to skad sie wzielo zmkniete forum dla wiekszych rodzin?
coś zlego jest w takiej rodzinie?
Magda napisala-nie chce byc oceniana z powodu mojej większej rodziny.czyli,ze cos jest na rzeczy.istnieje zagrozenie,ze nie potrafimy stworzyc na tyle bezpiecznej atmoswery,zeby wieksze rodziny czuly się tu bezpiecznie.

Dudi druga sprawa-a dlaczego piszacych jest tu TYLKO ok 40 osob?

Dudi trzecia sprawa-co stanie sie w momencie gdy liczba piszacych sie podwoi czy potroi?dopiero wtedy w panice organizowac nowe porządki?

Eskimosi mial byc to ogolny przyklad.jesli kogos uraziłam to przepraszam.

Argento:
tak chce ,zeby moderator-WG.WCZESNIEJ USTALONYCH JASNYCH ZASAD wykasowywał drazliwe wpisy.definija drazliwego wpisu powinna byc jasno okreslona i jednorodna dla calego forum.

Argento:
nie wiem co cie dziwi w moim oburzeniu.
moj wpis zostal skasowany -do tej pory nie wiem dlaczego jak rowniez nikt mnie nie poinformowal ,o tym ze moj wpis zostal zmieniony.
zauważyłam to przypadkiem sama.

nie widzisz roznicy między kasowaniem bez podania przyczyn i bez poinformowania osoby zainteresowanej o tym ,ze jej wpis zostal zmieniony
a miedzy tym,
ze zmiana wpisu bedzie sie odbywala wg.okreslonych jasnych zasad?

Argento:
poza tym:nie wiem co chciałeś przekazać pisząc te slowa:

..Najpierw belka w swoim oku a potem źdźbło w oku bliźniego...a nie na odwrót.

ale potraktuje to jako dobre zyczenie i odpowiem-wzajemnie.

Ostatnio edytowany przez zuska_ 01 Lut 2009, 19:10, edytowano w sumie 2 razy

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Lut 2009, 19:01 
chochlik domowy

Michal ale nie moge liczyc ,na to ,ze wszyscy ktorzy tu beda chcieli pisac będą inteligentnji,kuluralni i nie bedą sie silic na zlosliwości.
dlatego by uniknąc pewnych sytuacji stosuje sie zabezpieczenia czyli mianuje sie moderatorow ,zeby pilnowali porzadku na malych poletkach w momencie gdy admin -gospodarz pilnuje calości forum.
wg.mnie moderatorzy po prostu odciążaja admina.w kreatywności,w pilnowaniu porzadku.
wciąz piszę CO JA na temat moderowania myślę.
a jesli chodzi o kogos z nartami to jak nieodpowiedzialny to trudno wybije sobie zęby.tylko gorzej gdy nieodpowiedzialny zrobi tymi nartami krzywde innym.

poza tym ostatnio w dośc krotkim czasie 3 osoby odeszly z forum.
Agnieszka -uważam z jednego powodu.
Marika -z innego powodu.
Capricorn -z innego powodu.

dla mnie jest to niepokojace.oraz spowodowalo moje obecne działania.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Lut 2009, 19:14 
Gazda z Farfurni
Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Sie 2007, 10:56
Miejscowość: tam, gdzie wrony zawracają
Masz rację, jeśli chodzi o rolę moderatora. Napominanie, a w ostateczności doprowadzenie do zmiany wpisów - z poinformowaniem zainteresowanych, a jeszcze lepiej ich paluszkami mieści się w zakresie obowiązków mod.
Ale jeżeli trafisz na przewrażliwionego usera, to żaden modek nie pomoże.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Lut 2009, 19:43 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
Ja jako moderator poczuwam sie jedynie, by na moderowanych przeze mnie wątkach nie było brzydkiego słownictwa i tylko wtedy zamierzam "dłubać", ewentualnie jak cos jest ewidentnie off topic, ale u nas na forum często tematy off topicują i wydaje mi sie, że teki juz urok tego forum, że prowadzimy tutaj wpisy na zasadzie swobodnych rozmów, spotkań, gdzie rozmowy dryfuja w róznych kierunkach i mnie osobiście to nie przeszkadza, nie jesteśmy forum tematycznym np. "wypieki" gdzie trzeba sie ścisle trzymac podziału, ja forum traktuje raczej jako miejsce spotkań i zamierzam moderować w swoich wątkach jedynie w przypadkach drastycznych, jak na razie nie było u mnie na wątkach takich, więc "dłubać" za bardzo nie miałam po co. (chociaz były -niesłuszne- podejrzenia, że to robię z upodobaniem ;-) na duch-fil )

jesli chodzi o tzw drazliwe wpisy, to uważam, że to co dla jednej osoby może być drażliwe, dla innej będzie czyms zupełnie spoko, a wykasowywanie ich przez moda, często zniekształca dyskusje i powoduje, że jak ktos wejdzie to nie rozumie dyskusji, bo połowa wykasowana, mielismy to juz na orgu...
Zuseczka, uważam tez, że na dwoje babka wrózyła, tzn, jesli mod wykasuje posty to może sie zdarzyc, że wrazliwa osoba, która drazniły posty kogoś- zostanie, ale za to odejdzie wrazliwy piszący niby drazliwego posta... tak czy siak ktos może sie obrazić i odejśc

dla mnie granica lezy w kulturalnym porozumiewaniu sie, dopóki nie padaja wulgaryzmy i ewidentne złosliwości ludzie powinni pisac tak jak myslą

dla mnie nie jest drażliwe ani stwierdzenie, że żydzi postepują świńsko napadając na palestynę, chociaz sami kiedys byli ofiarami, ani nie jest drazliwe, że palestyńczycy postępują świńsko wysadzając się w centrum jerozolimy, zbierając ofiary w niewinnych przechodniach.

tego typ[u sprawy będa zawsze wywoływac emocje i mod tutaj moim zdaniem ma za zadanie pilnować, by dyskusja nie przerodziła sie w potok przekleństw, natomiast to, że dyskusja może być gorąca, to juz moim zdaniem taki urok dyskusji...

Ostatnio edytowany przez Haniutka, 01 Lut 2009, 19:52, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Lut 2009, 19:47 
chochlik domowy

Hania i o to mi włąsnie chodzi.
każdy moderator ma wlasne wyobrażenie o tym co moze a czego nie moze.
uwazam,ze obowiazki i prawa moderatora powinny byc ustalone,spisane i by moderowac wg.tego spisu.
plus kreatywność we wlasnym zakresie w sensie-zachęcania NOWYCh do logowania.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Lut 2009, 19:53 
samurajka

w międzyczasie dopisałam kilka zdań

zachęta dla nowych do logowania i czestego uczestnictwa jest bonus w postaci dostepu do ukrytych podfor, tylko, że musi byc o tym informacja na stronie tytułowej/powitalnej
nawet na gazetowych forach sa zamkniete podfora, dla osób które sie poznały lepiej bo duzo pisały o sobie i teraz chca być w węższym gronie i żeby sie tam dostac musisz duzo pisac na otwarym forum, a potem napisac prosbę z uzasadnieniem o dostep do zamkniętego, a często jest i tak, że musi cie polecić 1-2 osoby i dopiero możesz wchodzic na zamknięte.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Lut 2009, 20:17 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Lis 2007, 13:53
Miejscowość: BIAŁYSTOK
ZUSKA...też Cię kocham...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Lut 2009, 23:03 
chochlik domowy

Hania -rozumiem idee forum zamknietego.
i ciagle o tym mowię-okreslmy się!
skad wiesz,ze na gazetowym sa takie fora?
bo masz jasna informacje jak to forum działa.
a po drugie u nas często robi sie taka sytuacja,ze ruch jest na forach zamknietych a na otwartym cisza.
albo tematy jak w sezonie ogorkowym na otwartym a na zamknietych wrze.
tak sie nikogo nie zacheci do tego,zeby sie zalogował.

a o drażliwych wpisach-powtarzam juz nie wiem ktory raz-rowniez trzeba bedzie określić definicję takiego drażliwego wpisu.
np.nie mozna uzywac slow powszechnie uznanych za obrazliwe.
ale nie da sie nic zmienic skoro nikt nie chce ze mna o tym rozmawiać ale za to wszyscy krzyczą ,ze się czepiam.

pytanie do ADMINA:
zmieniamy coś czy nie zmieniamy?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Lut 2009, 23:08 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

No przecież już Ci pisałem...też Cię kocham...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 01 Lut 2009, 23:35 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
Porządkując dyskusje trzy wątkową przynajmniej :roll: :
- 70 % ankietowanych nie chce zmian poza dodaniem informacji wprowadzającej jakie są "potfory" i zasady rekrutacji do potforów jakby ktoś chciał..
- parę osób wyraziło chęć wywalenia wątku org.
- można by udostępnić shuta na wejście.
To chyba tyle?
No adminki sie naradzą i powiedzą a my się zgodzimy .

I pora wrócić do normalności . Właśnie podczas burzy , ze tak powiem piaskowej pzrybyła nam przemiła osoba z dziatwa , zadomowiła się i mam nadzieje ,że nie zniechęciła. Odezwiesz się Lido? W dużej rodzinie bywa gorąco i namiętnie. :roll: :roll:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 00:28 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Ale się narobiło... Wracam sobie z urlopu, a tu takie wrzenie.
Zgadzam się z tymi co piszą, że na tak niewielkim forum nie ma potrzeby spisywani regulaminu, ustalania szczegółowych zasad. Ale jakieś zręby powinny być. Jak rozumiem, większość jest aby nadal były ukryte podfora, ale żeby na stronie tytułowej widniała informacja o ich istnieniu i zasadach wejścia - jestem jak najbardziej za. Tu tez może być rola moderatora, juz wiele osób że często na zamknietych podforach toczą się zażarte dyskusje, a na otwartym cisza, często nie ma żadnego uzasadnienia dla ukrywania danego tematu, przy okazji czegoś dochodzi do dryfu. W takiej sytuacji dobrze by było, aby moderator przerzucał watek na otwarte. Kilka razy chyba nawet tak zrobiłam, ale ja mogę tylko przerzucić z aktywistów na rodziców. No i pytanie, czy wszyscy musieliby się na to zgodzić, czy tylko autor wątku, czy moderator decyduje samodzielnie. natomiast stanowczo mówię nie kasowaniu, bądź zmienianiu wypowiedzi, szczególnie bez żadnej informacji.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 00:40 
zadomowiony

Dołączenie: 16 Cze 2007, 20:38
Miejscowość: Szczecin
ja też z braku czasu nie czytałam wszystkiego i okazuje się ,że tu burzowo. Mam nadzieje ,że to chwilowe i powodzenia dla adminek i moderatorów w naradach

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 01:01 
samurajka

Cytuj:
No i pytanie, czy wszyscy musieliby się na to zgodzić, czy tylko autor wątku, czy moderator decyduje samodzielnie.

dobrze by było, gdyby każdy, kto pisał na wątku zamkniętym mógł współdecydować, o przeniesienie na otwarty

natomiast jesli to miałaby byc decyzja tylko moda, lub admina, to trzeba sie liczyc z tym (i potem nie narzekać), że ktoś po przeniesieniu na otwarte wykasuje lub edytuje swoje wpisy.

No i wtedy byłoby miło też powiadomić o tym na prv, a najlepiej na email zewnętrzny, bo ktos nie bywa np przez 2 tygodnie, a tutaj jego wszystkie wpisy, gdy pisał na zamkniętych okazuja się od 2 tygodni na otwartych. :roll: :572:

ja bym raczej ostrożnie podchodziła do przenoszenia z zamkniętych na otwarte, natomiast z otwartego na zamkniete to juz mniejszy ból, bo wtedy nie ma ryzyka, że niechcący ujawnimy cos, co dla nas może wydawać sie nieważne, a ktos np. specjalnie pisał tylko w zamkniętym...

Ja np o moich dzieciach staram sie pisać na zamkniętych, bo nie chcę zbyt szerokiemu gronu o nich opowiadać, szczególnie o bieżących sprawach, o naszych zwyczajach, upodobaniach itd...- ze względów bezpieczeństwa i wolałabym nie byc nagle zaskoczona, np. po dłuższej nieobecności, że to wszystko będzie na otwartym...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 01:45 
ptak paradoksalny
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Gru 2007, 10:02
Miejscowość: Dolny Śląsk
zgadzam się z przedmówcą, jednakowoż wnioskuję by otwarcie zamkniętego następowało przy akceptacji co najmniej jednego admina i jednego moderatora przy wątkach dostępnych dla zarejestrowanych oraz jednego admina i dwóch moderatorów przy wątkach dostępnych dla aktywistów, natomiast powiadominie o powyższym poza drogą priva i emaila zewnętrznego można wysyłć również smsem albo Pocztą polską bo komuś na przykład mógł się zepsuć komputer...Nie poruszano jeszcze temtu zamykania wątku otwartego - moja propozycja jest taka, że zamykanie otwartego może nastąpić wyłącznie na wniosek uczestnika dyskusji który uzna, że coś co oworzył trzeba zamknąć, przesłany drogą wiadomości prywatnej bądź emaila zewnętrznego,można dopuścić również sms,Pocztę Polską raczej nie, gdyż "zamykanie" trwałoby zbyt długo... zamknięcie otwartego mogłoby nastąpić po akceptacji lokalnego moderatora i admina, przy wcześniejszym powiadomieniu moderatora wątku "zamkniętego"na który będzie przenoszony zamykany wątek "otwarty". to moje wnioski do pzyszłego Regulaminu - bo i na Forum będzie porządek i Moderatorzy będą dowartościowani.... Poza tym wraz z Regulaminem powinna też powstać Komisja Regulaminowa która czuwałaby nad jego przestrzeganiem. Nie wiem czy nie byłoby wskazane utworzenie funkcji Admina Moderatorów coby ich odpowiednio nadzorować i motywować do działania a i Moderator Adminów by się przydał, bo dlaczego nie?... :mrgreen: :P

aaa! gdyby powstawała Komisja pisząca Regulamin, to dajcie znać! Chętnie się włączę! :mrgreen:

Ostatnio edytowany przez dudi, 02 Lut 2009, 10:53, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 01:52 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
Używając "duża rodzina" (dalej jako "my", "nasze", "nas", "duża rodzina", "http://wielodzietni.net"), zgadzasz się na poniższe warunki. Jeśli na nie się nie zgadzasz, proszę, nie wchodź na "duża rodzina" ani z niego nie korzystaj. Możemy zmienić te warunki i dołożymy wszelkich starań, by Cię o tym poinformować, lecz w Twoim obowiązku jest regularnie sprawdzać te warunki podczas dalszego używania "duża rodzina"

(...)
Zgadzasz się nie publikować obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych lub obrażających mniejszości rasowe, religijne i seksualne materiałów, jak również innych materiałów, które mogą pogwałcać prawo w Twoim kraju, kraju, gdzie "duża rodzina" jest hostowane lub Międzynarodowe Prawo. W przypadku postępowania niezgodnego z powyższymi zasadami, zostaniesz natychmiastowo i bezapelacyjnie zbanowany/a, a Twój Dostawca Internetu zostanie przez nas powiadomiony o takim postępowaniu. Adres IP każdego postu jest zapisywany w celu przestrzegania zasad i/lub udowodnienia ich łamania. Zgadzasz się, że administracja "duża rodzina" ma prawo do usuwania, edycji, przesuwania i zamykania każdego Twojego tematu oraz Twoich postów. Jako użytkownik zgadzasz się na to, by Twoje informacje były zachowane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże ani "duża rodzina", ani phpBB nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hakerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

każdy z rejestrujących się na forum podpisuje ten formularzyk.

Zobacz Zusko, nikt tego nie zauważył.
Swego czasu zajmowałam sie dużo forum gazetowym. tam jest dużo informacji przy wejściu. Nikt tego nie czytał. Regularnie pojawiały się pytania o informacje tam zawarte. Pamiętam największe forum edzieckowe na gazecie emamę, gdzie dosyć systematycznie pojawiały się dyskusje na temat moderowania. Dziewczyny moderujące przyjmowały na siebie dobrowolnie coraz więcej obowiązków. Rozstawiały wątki, przenosiły, tworzyła się cała dodatkowa praca. oczywiście spora część osób nie zgadzała się z celowością tej pracy. Moderatorki przenosiły wątki w inne miejsca, gdzie nie były czytane, chociaż tematycznie się nawały. No i zmieniały intencje piszących. Itd. itp.

Praca w sieci to także praca, moderowanie może zajmować sporo czasu. Mam wrażenie, że Ty akurat doskonale wiesz o co chodzi. Byłas dosyć mocno ostatnio zaangazowana. powaznie tez podeszłaś do sprawy moderowania "powitania". Oprócz doglądania wpisów, porządkowania ich, pisałaś także do nowych.
ja ze swojego doświadczenia wiem, że zaangazowanie w net moze mieć różne fazy. Czy to nie jest tak, że to faza zmeczenia. Oby ona się nie zamieniłą w wypalenie. Robisz wiecej od innych, ale to kosztuje.
Ale nie trać z oczu tego co najważniejsze
wiesz o co chodzi??
Zuzuś, zrób przerwę. potem pogadamy, jak chcesz mogą być regulaminy. Dla Ciebie mogą być:))
bardzo mi zależy, żebys Tu była.
Bo właśnie, żeby tu być, współbyć - to najwazniejsze.

Tworzyłam tez jedno forum (akuratzamkniete ono było), takie bardzo osobiste. I ono pięknie się rozwiało, wtedy, kiedy było dogladane. ja mam swoje wyrzuty sumienia zwiazane z niedoglądaniem tego forum. Ale wiem, że wszyscy inni, którzy je doglądają je współtworzą.
I tylko tak mozna coś zaradzić.
Te duże fora to tez grupy ludzi, często zamknięte. Tylko pozornie jest to grupa ciągle otwarta, ale tak naprawdę ludzie się znają, mają więź. na zasadzie podobieństwa następuje dobór. Mysle, ze rozstanie z Capri nastąpiło troche na tej linii.
nie potrafie natomiast powiedzieć nic o rozstaniu z Agnieszką i Mariką. M.in dlatego, że rozegrało się tak szybko. 2 dni !!!
Po długiej znajomości, wystarczyłyby 2 dni!!! Albo wiec integracja nasza była za mała, podobieństwo, zmeczenie materiału w związku z długi m pisaniem. Czyżby tylko różnica poglądów mogła zadecydować???
Zuzo, ja tylko w tamtych rejonach moge szukac przyczyn. napewno nie w regulaminach. One nie mają nic do rzeczy.
Ale..., żebyś Ty czuła się dobrze, mogą być i regulaminy:)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 11:21 
chochlik domowy

Joluś ale wycinek z regulaminu, ktory podałas nie mowi nic o upomnieniach-
a takie za odniesienie sie do sytuacji życiowej kogos powinno sie dostawac w sytuacji ,gdy temat nie dotyczy tego kto gdzie mieszka,
i co wpływa na to jak jego światopoglad się kształtuje ale -POGLADOW samych w sobie.
uwazam,ze ktos moglby byc mężem samej Maty Hari ale jesli nie jest to tematem rozmowy NIKT NIE MA PRAWA mu tego wytykać w KAZDEJ ROZMOWIE ,bo powiedział o tym w zupelnie innym watku.

to samo jesli chodzi o dzieci.

nie wystepujemy tu wciaz jako RODZICE konkretnej liczby dzieci ale jako LUDZIE.
a w dyskusji jako DYSKUTANCI na KONKRETNY temat.

Dudi dla Twojej infromacji- prosiłam wczoraj Jole o zdjęcie mnie z funkcji moderatora i nie wiem czemu wciąz nim jestem.

nie chcę byc w szczególny sposob dowartościowana jak sugeruje Dudi.
to zaden problem zalogowac się w innym miejscu ,zostac moderatorem i sie dowartościowywac poprzez internet(chociaz znam inne ,niewirtualne sposoby na dowartosciowanie sie).
Chcialabym ,zeby TO, to dokladnie miejsce bylo miejscem gdzie wielodzietni i sympatycy moga się poczuc bezpiecznie.
gdzie moga miec pewnośc ,ze gdy ktos zacznie komentowac ich wielodzietnośc ,ich poglady w sposob NIEPRZEMYSLANY i w mejscu do tego NIE PRZEZNACZONYM ,to nie zostana z tym sami ale ze ktos -moderator nad tym czuwa.

czy nie z tego powodu wielowielodzietni maja zamkniety dział?
nie moga się czuc bezpiecznie na otwarym (w sensie na po zalogowaniu) bo NIKT nie czuwa nad tym,zeby rozmowy odbywaly sie na odpowienim poziomie i BEZ przykrych komentarzy odnoszacych sie do ich zycia osobistego.

a jednocześnie nowi wielowielodzietni nie znajduja tu miejsca dla siebie,myslac ,ze w ogole o wielowielodzietnych NIKT tu nie rozmawia.

zrozumcie-nie chce zeby MI ,mi osobiście zrobic dobrze.
zalezy mi na tym miejscu bo widze ,ze sa tu ludzie ,ktorzy moga razem wiele co nie raz juz się udowodnili.
ale tez ci sami ludzie czasem -NIESPECJALNIE ale jednak- wyrzadzaja sobie krzywdę.
i uwazam ,ze powinien byc ktoś-i na innych forach jest to moderator -kto powinien nad tym czuwac.
nie da sie wszystkim obciązyć admina.

rozumiem,ze fajnie byc miły moderatorem ,ktory nic nie robi by zapobiegać konfliktom
i jest dla wszystkich milusi.
rozumiem,ze jest to praca ale nie sądzę ,zeby jakos szczegolnie cięka.
skoro i tak ktos loguje sie tu po kilka razy dziennie ,
i tak czyta,to chce czy nie chce wylapuje ze cos jest nie tak W JEGO MALYM DZIALE.
nikt nie kaze moderatorom na tym forum brac odpowiedzialnosci za wszystkie watki calego forum.
każdy ma swoje male poletko.
uważam rownież -Adminki poprawcie mnie jesli sie myle-że moderatorzy zostali wybrani rowniez dlatego,ze nie sa na forum okazjonalnymi goscmi ale loguja się na tyle często ,ze mozna im powierzyc opieke nad danym działem.

przestalam sie tu czuć bezpiecznie dlatego proszę o zmiany.

jesli zmiany nie nastapia nie będe nic pisała albo odejde ,bo nie chce się narażać na to ,ze ktoś zrobi mi przykrośc swoimi obcesowymi slowami i ze zostane z tym problemem sama.

do tej pory ignorowalam ten problem ale po interwencji moderatora w moj wpis i niepoinformowaniu mnie o tym dlaczego i ze w ogole
moj wpis zostal zmoderowany ,rozumiem i Capri i Agnieszkę i to ,ze Marika nie chce się na razie odzywac.
wszystkie dostałysmy kopa na forum publicznym i nikt nie zwrocił na to uwagi.
miejsce w ktorym czułyśmy się bezpieczne okazalo się oszustwem.
nikomu nie zalezy ,mimo deklaracji,zebysmy sie tu dobrze czuly.

ufff juz jasniej nie potrafie wyjaśnic.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 11:39 
zorga domowa
Awatar użytkownika

a czy przypadkiem ten najbardziej zapalny wątek nie był na "ringu politycznym"?? tam nie ma moderatora. Gdyby był gdzie indziej (nie pamietam, gdzie był, bo nie moge go znaleźć) to i tak powinien tam zostać przeniesiony.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 11:46 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
gdzie moga miec pewnośc ,ze gdy ktos zacznie komentowac ich wielodzietnośc ,ich poglady w sposob NIEPRZEMYSLANY i w mejscu do tego NIE PRZEZNACZONYM ,to nie zostana z tym sami ale ze ktos -moderator nad tym czuwa.

czy nie z tego powodu wielowielodzietni maja zamkniety dział?
nie moga się czuc bezpiecznie na otwarym (w sensie na po zalogowaniu) bo NIKT nie czuwa nad tym,zeby rozmowy odbywaly sie na odpowienim poziomie i BEZ przykrych komentarzy odnoszacych sie do ich zycia osobistego.

a jednocześnie nowi wielowielodzietni nie znajduja tu miejsca dla siebie,myslac ,ze w ogole o wielowielodzietnych NIKT tu nie rozmawia.

nie, ten dział dla duzych, to była potrzeba chwili, wcale nie dlatego, że tutaj było niebezpiecznie, tylko dlatego, że było kilka osób z 7, 8, 9 dzieci i taka prosba wyszła. Dziewczyny napisały kilka słów i na tym się skończyło, a czasami sie dalej toczy, ale bardzo leniwie - jak sie czujecie, , rusza się dzidziuś itp. Dla nich wazne, że takie miejsce jest. Tam nie ma podtekstów.

Zusko, wiem o co Ci chodzi, ale to co piszesz jest niewykonalne (tzn. nie o proste uporządkowanie mi chodzi, ale tworzenie atmosfery bezpieczeństwa). My i tak jesteśmy grupa przebraną. jesli forum ma kłopoty, to raczej przeciwne, że czasami za bardzo się zgadzamy, mało jest przeciwstawnych sobie zdań i poglądów. Zgodnośc za duża, wygaszanie konfliktów powoduje jałowienie. oczywiście w granicach rozsądku nich będą te konflikty. Ale to chleb powszedni sieci.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 11:48 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
albo już nie protestuje . Niczego już nie prostuje , kto jak chciał sobie pomyślał rozum ma i sobie z niego korzysta. Charakter ma to nim kieruje .Dobra. Koniec kropka.

Ostatnio edytowany przez Q-mamma, 02 Lut 2009, 12:33, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 12:12 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

Zuska a ja wciąż nie wiem o co Ci chodzi :shock:
I wyczuwam tu nawet mały szantaż z Twojej strony...
Cytuj:
przestalam sie tu czuć bezpiecznie dlatego proszę o zmiany.

jesli zmiany nie nastapia nie będe nic pisała albo odejde

Jolu zdejmij mnie z roli moderatora w Powitaniach niech Zuska sama uprawia ten kawałek bo ja tam nic bym nie zmieniał a ona ma inny punkt widzenia...
Wciąż widzę gorącą głowę a nie spokojną dyskutantkę...
Pozdrawiam
Argi

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 12:17 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Zuza też chce odejść
Zuza chce odejść z forum i to jest główny problem.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 12:38 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Kwi 2008, 22:39
Luuuudzie!
Nie zachowujmy się jak dzieciaki. Każdy bierze swoje zabawki i do domu...
A co z naszymi znajomościami, przyjaźniami, wsparciem??? Przecież to cenne dla każdego z nas...
Jak można to tak przekreślać...

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 14:11 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

Mam takie wrażenie i napiszę...
Z forum jest jak z chrześcijaństwem...na początku był jeden kościół a potem powstawały różne odnogi...i nie mówię że któryś jest lepszy lub gorszy...

U nas też są różni ludzie...są wielodzietni, dzietni, mniej dzietni i bezdzietni...są osoby wierzące, mniej wierzące i niewierzące...mieszkają w Polsce i za granicą...są kobiety i mężczyźni...zamężne ( żonaci ) i samotni...blondyni, brunetki i rudaski...
Ale nie ma ani gorszych ani lepszych...
Jesteśmy tu piszemy o sobie i swoich problemach...czasami się ze sobą zgadzamy a czasami nie...
ale nie oznacza to że ktoś ma rację lub nie...
Jesteśmy tu bo powstało miejsce wartościowe i godne zaglądania...i pisania...
Konflikty zawsze będą bo mamy różne charaktery...są nerwusy ( JA :mrgreen: ) i osoby bardzo wyważone...
W łonie KK jest wiele różnych spojrzeń na jeden punkt a co dopiero w takiej grupie???
Przez ostatnie dwa dni zagotowało się i wybuchło...ale czy to oznacza koniec???

Teraz jeszcze o sobie...
Jestem bardzo szczęśliwy że znalazłem to miejsce ( JOLU dziękuję za zaproszenie...)...tu pisałem o swoich radościach ale i smutkach...
I największa wartość to grona przyjaciół...z których wielu poznałem osobiście...
Wasze radości są moimi a wasze smutki przeżywam bardzo osobiście...
Może padło za dużo słów...może sam za wiele napisałem...ale raptus ze mnie i często najpierw napiszę a potem pomyślę...
ZUSKA przepraszam za słowa które mogły zaboleć!!!

Małgosia32 dobrze napisała co z nami się dzieje...Kasiapiw też się zastanawia co tu robi bo ma tylko Werkę...
Wybaczmy sobie słowa i niech czyny za nas mówią...
Nie zabijajmy tego dobra...bo chciałbym jeszcze Wam napisać o moim maleństwie...ale jak wszyscy odejdą to nie będzie komu... :cry:

To tyle długiego i nudnego wykładu... 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 14:54 
samurajka

No własnie, takie fajne miejsce, ale czasem każdy sie na chwile chce oddalić do swoich spraw, potem może wraca...

szkoda byłoby, żeby wszystko sie rozwiało przez jakies 2 tematy...

Zuseczka, usiądź w fotelu, wypij herbatę, poczytaj ksiązke, a jak juz minie jakiś tam czas i zatęsknisz- przyjdź, ja będę na Ciebie czekać,
nie wyobrażam sobie forum bez Ciebie... :554:

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 14:57 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Kwi 2008, 22:39
Haniutka napisał(a):
No własnie, takie fajne miejsce, ale czasem każdy sie na chwile chce oddalić do swoich spraw, potem może wraca...

szkoda byłoby, żeby wszystko sie rozwiało przez jakies 2 tematy...

Zuseczka, usiądź w fotelu, wypij herbatę, poczytaj ksiązke, a jak juz minie jakiś tam czas i zatęsknisz- przyjdź, ja będę na Ciebie czekać,
nie wyobrażam sobie forum bez Ciebie... :554:

Ja tez nie! Jak by nie patrzeć jesteś bardzo silnym filarem tego miejsca... ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 16:50 
chochlik domowy

Jolu,Haniu, Malgosiu,Argento!
przysiegam-nie szantazuje.
nie moge tu zostac na obecnych zasadach i nie moge nic zrobic wbrew woli innych.
co do jednego zgadzamy sie wszyscy-to jest piekne miejsce i duzo dobrego sie tu dzieje.
chce odejśc bo nie czuje sie tu dobrze ,po prostu mam za duze wymagania.
nie jest to wina forum ale moja.
ja nie potrafie się przystosowac.
chce odejśc teraz kiedy rozstaniemy sie w przyjazni.
wiem ze dluzej juz nie jestem tu w stanie byc i akceptowac obecne zasady.
nie chce rozkręcic pewnego milego dnia awantury,a dosyc mam zaciskania zebow i udawania ,
ze jestem tak dobrze wychowana ,ze niektore komentarze mnie nie bola ,nie denerwuja,ze niektorym bym
najzwyczajniej w swiecie powiedziala kilka brutalnych słow.
to co piszecie o mnie jest oczywiscie bardzo mile ale niezgodne z prawda.
nie ma ludzi niezastapionych.
i nie mam zamiaru przestac się kontaktowac z tymi ktorych polubilam.
poki zycia poty nadziei. ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 16:57 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
nie chce rozkręcic pewnego milego dnia awantury,a dosyc mam zaciskania zebow i udawania ,
ze jestem tak dobrze wychowana , niektore komentarze mnie nie bola ,nie denerwuja,ze niektorym bym
najzwyczajniej w swiecie powiedziala kilka brutalnych słow.

Zuza, co stoi na przeszkodzie napisać to wprost. W momencie dziania się tej sprawy, rozwijania się dyskusji??

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 17:07 
chochlik domowy

Joluś to ,ze dyskusja przerodzi się w jatkę ,
bo nikt nie pilnuje ,zeby dyskusja nie zeszla ponizej pewnego poziomu.

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 17:12 
zorga domowa
Awatar użytkownika

ok, wprowadzimy regulamin adminsko-moderatorski, który będzie okreslał, że w takim a takim wypadku admin/moderator powinien wkroczyć. nie bedzie to związane z tematem, a sposobem odnoszenia się do siebie, używaniem słów wulgarnych itd. (akurat to ostatnie nie wystąpiło, ale kto wie co nam do głowy strzeli;)
jak rozumiem takie ustalenia zaczęły się już kształtować na jednym z wątków (chyba na tym w rozmowach prywatnych)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 02 Lut 2009, 17:27 
chochlik domowy

:shock:
czyżby porozumienie stalo sie mozliwe?
wlasnie o cos takiego mi chodzi.uffff

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników