duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 26 Wrz 2018, 08:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Paź 2008, 18:14 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
Duch energia absolut -jesteśmy na jego podobieństwo i w zasadzie wszyscy Ci i te święte czcigodne osoby wielkiego Ducha są namiastką Boga -a my wszyscy mamy jego cząstkę 0sprawą woli wprawiamy świat w ruch -woli dobrej i złej . Kiedy to dobry duch i dobra wola dzieją sie rzeczy wielkie .Weźmy JanaPawła II , Matkę Teresę czy ojca Żelazka i nie zliczę ilu wspaniałych dobrych duchów -wiem , ze Bóg jest o niebo piękniejszy nieskończenie piękny w Duchu dobra absolutnego. Czuje naprawdę wielki entuzjazm kiedy myślę o natężeniu absolutnego dobra-prawdy i piękna.

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Paź 2008, 18:37 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
Ja juz kiedys pisalam, jesli jest Bóg, to dla mnie to jest przestrzeń, energia, absolut, my jestesmy do niego podobni ale nie na kształt cielesny, fizyczny, lecz jedynie duchowy, niematerialny.

Bardzo tez mozliwe, że poniewaz jestesmy na jego podobieństwo, czyli musimy byc w czyms do niego podobni, sadzę , że w uczuciach, duchowości...
to zjednoczymy się z nim dopiero kiedy pokonamy zło w sobie (nie czyjes itd... największe zło tkwi w nas samych, tak ja mysle, każdy ma swoją "ciemna stronę mocy" ) , a sam Bóg tez musi jakies swoje złe moce pokonać...

czuję, że szatan to jest częśc jego samego, przeciez, gdyby Bóg nie chciał, żaden szatan nie mógłby sie pojawić, a więc widocznie jego moc nie jest tak wielka by pokonac samego siebie, te wszystkie opowieści o zbuntowanym aniele/szatanie, to tylko przenośnia, skoro Bóg jest stwórca wszystkiego to szatan musi byc częścia niego, nie jest to istota, żaden osobny twór, wszystko dzieje sie w wymiarze niematerialnym, to jest część boskich uczuc.
Człowiek musiał zostac stworzony na jego podobieństwo, by te uczucia zmaterializować, by mozna je było nazwac i pokonac.

biblia itd... chociaz przypowieści osadzone w ówczesnych realiach historycznych to jest dla mnie metafora,
tak jak pisarz pisze osadzając bohaterów w realiach, ale jednak jest to fikcja, chociaz częśc rzeczy mogło miec miejsce, a częśc mogła zostac stworzona na potrzeby księgi i uważam, że nie ma co dociekac i udowadniac, czy to sie wydarzyło historycznie, czy nie, bo nie o to tu chodzi, chodzi o nauke płynąca z przypowieści.

uważam tez, że nie da sie zjednoczyc z Bogiem świadomie dopuszczając cierpienie i krzywde innych, przykładając do tego rękę, choćby sie przestrzegało wszystkich 10 przykazań (czyli np. jedzenie mięsa, które bierze się z cierpienia zwierząt, czy np. kupienie domu na licytacji, który bierze sie z cierpienia bankruta itd... )

Zjednoczenie z Bogiem, z absolutem, stopienie sie z dobrem i miłością, uważam, że to o to chodzi pod postacią słowa "zbawienie"

miłosc to uczucie

tak, chyba w końcu udało mi się sprecyzować jaka jest moja wiara

Ostatnio edytowany przez Haniutka 03 Paź 2008, 18:45, edytowano w sumie 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Paź 2008, 19:23 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

rzecz w tym Haniutko , ze w Bogu złych mocy nie ma za to Ci , którzy Bogiem nie są mogą wybierać. To tak jak rodzic wyposaża dziecko w co najlepsze potem daje wolność i wie , ze go wyposażył do dobrego do którego może sie w każdej chwili odwołać. Ale jego drogą już kierować nie możesz , za jego wybory nie odpowiadasz sprzątnąć zła z jego życiorysu sie nie da. teraz on sam . tak to widzę. Rodzic do końca z wiarą i nadzieja czeka. Bóg czeka bardziej i naprawdę nie ingeruje , dał nam wspólnotę ludzi wierzących od wieków przekazany plan zbawienia . Rozum i ducha , wolę wybierania każdemu , a my na siebie teraz wpływamy. My z wolną wolą -nie Bóg najcierpliwszy i naprawdę miłosierny ojciec . który przebaczy każdemu kto zrozumie swoje dzieło .. Zrozumienie i odczucie własnego zła jest chyba najwieksza pokutą.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Paź 2008, 19:34 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
Cytuj:
rzecz w tym Haniutko , ze w Bogu złych mocy nie ma

a to juz Twoja wykładnia (no i np. może KK i innych wyznań) a ja to odbieram inaczej, analizując te wszystkie religie, biblie, korany, rózne wiary itd... oraz słowa "człowiek stworzony na jego podobieństwo" oczywiście to tylko moja wyłączna interpretacja.

a jesli odwołujesz sie do przykładu rodziców, ojca, to czyz rodzice nie sa bez grzechu?

Ostatnio edytowany przez Haniutka 03 Paź 2008, 19:36, edytowano w sumie 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Paź 2008, 22:31 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
Hania w Bogu o jakim mówi chrzescijaństwo nie ma zla.
zlo przed Bogiem klęka, nie jest Bogu równoważne.
w imie Boga zwycięza się szatana bo Bóg jest jego panem.
ja wiem ,ze Bóg jest miłością.
a swiat stworzył stąd ,ze nie moglo być inaczej.
kiedy pomiędzy kobieta a mężczyzna pojawia się miłość następstwem tego jest pragnienie owocu miłości -dziecka.
tak samo chyba było z Bogiem.była miłość-musial byc owoc-świat (światy?)
bardzo niewiele wiemy o Bogu a i tak bardzo trudno jest nam to pojąć.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Paź 2008, 23:14 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Hania dla mnie Bóg jest wymarzonym rodzicem w nim znalazłam Ojca i Matkę , kiedy moi nie stanęli na wysokości na zadania ... nawet nie wiesz jaki dramat przeżywa dziecko pozostawione samo sobie ... a mnie znalazł Bóg - sam do mnie przemówił i do dziś mi z nim dobrze . Jak byłaby szczęśliwa gdyby moje dzieci tak dobrze sie czuły wżyciu jak ja ...czasem widzę , że krążą wokół mojej ścieżki, krętej ...pełnej upadku , ale nigdy zwątpienia,ale zawsze w stronę Nieba ... taka jest moja ułomna wiara

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 23 Wrz 2013, 12:50 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Paź 2007, 21:32
Miejscowość: Wrocław
Podziwiam Zibiego, który tak systematycznie wkleja czytania. Może umieścimy tam linki do stron z czytaniami online? Zibi , co Ty na to?

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 25 Wrz 2013, 07:48 
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Miejscowość: Warszawa
Linki nie zawsze i nie na każdym komputrze się otwierają.
Zależy to od wielu czynników, typu przeglądarki, ustawień, strony z czytaniami lub nawet błędów na stronie itp.
I stron z czytaniami jest wiele i one też zawierają czasami błędy i trzeba wtedy kompilować czytania
z Mateusza, Paulusa, Niedzieli itp.
Mi to nie przeszkadza, że wklejam 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 25 Wrz 2013, 22:10 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Paź 2007, 21:32
Miejscowość: Wrocław
No to świetnie, że będziesz kontynuował przybliżanie nam Słowa Bożego.

Niech Pan Bóg Ci błogosławi :)

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników