duża rodzina
http://wielodzietni.net/

ewangelizacja po nowemu
http://wielodzietni.net/viewtopic.php?f=18&t=2536
Strona 1 z 1

Autor:  jola [ 18 Lut 2009, 13:28 ]
Temat postu:  ewangelizacja po nowemu

znalazłam na orgu
ciekawe
http://www.youtube.com/watch?v=tm8zEQ636dM&feature=related
co myślicie o takie ewangelizacji????

Autor:  jola [ 18 Lut 2009, 14:48 ]
Temat postu:  Re: ewangelizacja

he, he, to też o orga,

całkiem mi się to podoba szczerze mówiąc, znaczy otwarta postawa Kościoła
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,6254140,Mnisi_z_Tybetu_u_benedyktynow_z_Tynca.html

Autor:  jola [ 25 Lut 2009, 20:14 ]
Temat postu:  Re: ewangelizacja

a i to całkiem fajny pomysł:

www.franciszkanska3.pl


Co to takiego? Portal będzie połączeniem serwisów informacyjnych i społecznościowych, takich jak Nasza-klasa.pl. - Jan Paweł II zadał nam nową ewangelizację, którą odczytywać należy jako przekazywanie treści Dobrej Nowiny językiem zrozumiałym dla ludzi. A ten język, aby był zrozumiały musi być nowoczesny - mówił w TVN krakowski metropolita.
Premierę franciszkańskiej3.pl zaplanowano na 2 kwietnia - w 4. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Znajdą się tam serwisy informacyjne - gospodarcze, polityczne, miejskie. Nie zabraknie kultury, ale takiej - deklarują twórcy portalu - która interesuje ludzi młodych. Czy to oznacza, że w dziale muzyka pojawią się newsy o Dodzie? - pytamy.

- Nie obrażamy się na rzeczywistość. Młodzi ludzie żyją popkulturą. Przyznam jednak, że wciąż zadajemy sobie pytanie, czy pisząc o Dodzie, promujemy rozpasany seks, czy też po prostu mówimy o kolejnym wydarzeniu, na przykład wydaniu płyty czy koncercie. Pewne jest to, że w sprawach moralnych będziemy stali twardo na stanowisku, jakie prezentuje Kościół. Postaramy się też tłumaczyć młodym ludziom, dlaczego wybieramy takie, a nie inne zachowania - odpowiada Adam Mazurkiewicz, dyrektor Katolickiego Centrum Kultury. To właśnie tej instytucji kardynał Dziwisz powierzył stworzenie portalu.

- Kardynał uznał, że trzeba zaznaczyć obecność Kościoła w wirtualnym świecie, bo właśnie tam można spotkać młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłość - mówi ks. Robert Nęcek, rzecznik krakowskiej kurii.

Na początek w portalu pracę znajdzie sześć osób, które będą redagowały newsy. W portalu pojawią się czaty, będzie można w ten sposób porozmawiać z kardynałem Dziwiszem. Na franciszkanskiej3.pl będą też dostępni online księża, którzy pomogą w trudnych sprawach i będą odpowiadać np. na pytania o grzechy. W planach jest też radio internetowe i moduł telewizyjny, który pozwoli na umieszczanie na stronie filmów


całość

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/