duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 06 Lip 2020, 05:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 13:51 
od zawsze z Argentyną!!!
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Lis 2007, 13:53
Miejscowość: BIAŁYSTOK
Nie jestem wyrocznią tylko zwykłym zagubionym ojcem...
Nie potrafię zrozumieć czynu Agaty...
Ale nie ona tu jest winna gdyż jest osobą jeszcze nieukształtowaną...
Największą odpowiedzialność ponosi jej mama...to ona ma krew tego maleństwa na rękach...
Winny jest także lekarz który dokonał morderstwa...

Agata jest tylko trybikiem systemu zła...zagubiona młoda kobieta która nie potrafiła powiedzieć NIE!!!

Ona już poniosła karę...codziennie będzie się budzić z myślą że zabiła swoje dziecko...

Nie potępiam jej czynu a jedynie modlę się o miłosierdzie dla wszystkich którzy tego dokonali...

Ten Świat już taki jest że najsłabszy nie ma nic do powiedzenia...

Tyle osób chciało pomóc Agacie ale coś lub ktoś zasłonił jej uszy aby krzyk nie dotarł do niej...
I dlatego myślę że słowa Jezusa: "cokolwiek uczynicie temu małemu tak jakbyście Mnie uczynili" są tu bardzo aktualne...

Wierzę że Agata będzie żałować swojego czynu i Pan pozwoli jej jeszcze być kiedyś mamą...

To tyle... :cry: :cry: :cry:

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 14:23 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
Jarku, to bardzo ciepły głos ojca, i bardzo prawdziwy...

Cytuj:
Jolu a ja mysle, ze bez wzgledu na to, co sie dzialo 1,5 roku temu i tak lewica, gdyby tylko do wladzy doszla, sprawe ustawy aborcyjnej rozdmuchalaby na na nowo - przeciez to od zawsze jest jeden z najwazniejszych (jak nie najwazniejszy) jej postulat wyborczy

Gosiu, ale to jednak prawica była pierwsza. Zawsze będzie można już użyć tego argumentu. A koniec końców stratna będzie cała sprawa, to jak z otwarciem puszki Pandory...
wtedy szly na tapetę różne sprawy i wzbudzana była dyskusja - mundurki, lektury szkolne, także miedzy tym sprawa aborcji. Wpisało się w cały ciąg spraw, które służyły zaistnieniu poszczególnych grup na prawicy, jedną z nich była grupa Marka Jurka, politycznie nic nie zdziałał, co więcej stracił wpływ na politykę, osad pozostał.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 14:34 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Paź 2007, 21:32
Czy sądzicie, że jeżeli T.D. i osoby jemu podobne dostaną od biskupa odpowiedź odmowną na wysłany list to sie z nią zgodzą?

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 14:39 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
nie bronię moralnosci pani Kopacz- to jest jej prywatna sprawa.ew.jej i jej spowiednika.
jako minister KAZDEGO Polaka p.Kopacz ma byc jak najbardziej obiektywna.i jest.
i to nie na niej powinno sie teraz koncentrowac uwage ale na przepisach ,ktore sa skonstruowane tak,ze mozna było to maleństwo zabic w majestacie prawa.
przypominam,ze JEZUS-sam BÓG nie zrobił przewrotu politycznego,nie stworzył państwa idealnego w którym nie zgromadził idealnych ludzi ,ba kazał oddawać cesarzowi co cesarskie !
bo to my-chrześcijanie mamy być tak swięci ,zeby inni patrząc na nas pukali sie w głowę i mowili -o nie to nie tak mialo być!zbłądziłem!!!!
i jeszcze przypominam-co powiedział Jezus w Ogrodzie Oliwnym gdy jeden z uczniów odciął ucho słudze kapłana?>>schowaj miecz swój do pochwy,bo wszyscy,którzy za miecz chwytają ,od miecza giną<<
a w kwestii zgorszenia tez nie proponował donosić w celu wymierzenia kary ale napominać osobę zainteresowana:
ewangelia ś.Łukasza rozdział 17 :
Zgorszenie

1 Rzekł znowu do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą.

2 Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!

Obowiązek przebaczenia

3 Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli żałuje, przebacz mu!

4 I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwróciłby się do ciebie, mówiąc: "Żałuję tego", przebacz mu!»

Ostatnio edytowany przez zuska_, 23 Cze 2008, 14:41, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 14:50 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2007, 01:15
Miejscowość: Warszawa
Tyle, że Pani Kopacz nie czuje się winna i nie załuje, że wskazała ten ośrodek, ba, twierdzi nawet, że aborcja zgodna z prawem to nic złego!!!! i w związku z całą sprawą nie ma sobie nic do zarzucenia, również jako katoliczka.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 14:54 
domownik zasiedziały
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Sie 2007, 09:26
Miejscowość: Kraków
Jolukochana, ja tak naprawde polityka sie nie interesuje wiec dyskutant tu ze mnie zadny – mam tylko pare swoich sympatii i tyle. Wierze jednak, ze to co robil Jurek i goscie jemu podobni podyktowane było niepokojem sumienia prawdziwego katolika, a ze wladze wtedy mieli, liczyli ze cos zrobia w tej materii, ze prawo zmienia i uda się wziąć w obrone dzieci nienarodzone. Nie twierdze, ze nie było przy nich ludzi, którzy chcieli wykorzystac sprawe do zyskania rozgłosu politycznego tylko. Jurek niestety się przeliczyl, caly PiS go nie poprał i poprawka padła.
Nie mogl się z tym pogodzic i zrezygnowal. Ja tak postrzegam Jurka – być może naiwnie, powiecie ;-) Coz to już chyba mój problem, ze chce wierzyc, ciagle :-) , ze w polityce mogą być krystalicznie uczciwe osoby.

I jak już pisalam nawet gdyby tej sprawy z poprawka do konstytucji w ogole nie było, to i tak lewica by do ustawy antyaborcyjnej wrocila. I to bardzo bardzo szybko.

Ostatnio edytowany przez utka, 23 Cze 2008, 14:55, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 15:05 
chochlik domowy

Anka napisał(a):
Tyle, że Pani Kopacz nie czuje się winna i nie załuje, że wskazała ten ośrodek, ba, twierdzi nawet, że aborcja zgodna z prawem to nic złego!!!! i w związku z całą sprawą nie ma sobie nic do zarzucenia, również jako katoliczka.

Aniu ale czy ona piastuje urząd ministra z ramienia KOSCIOLA KATOLICKIEGO? :shock:
poza tym nie wiem czy to o tym czy się czuje winna to jej slowa czy interpretacja.
a nawet jeśli jej-to sprawa między nia a Kościołem Katolickim,który slepy i gluchy nie jest .sprawa juz trwa czas jakiś a Kośćiół cały czas OFICJALNIE milczy.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 15:12 
zorga domowa
Awatar użytkownika

no i jak właściwie z tą winą, skoro do aborcji prze dziewczyna, a przede wszystkim matka, a prawo na to zezwala.
Jak bezpośrednio wygląda zaangażowanie minister zdrowia, co dokładnie oznacza wskazanie szpitala, czy to jest sprawdzenie, gdzie lekarze nie deklarują sie jako przeciwnicy aborcji??
Jeśli oskarżać, to trzeba wiedzieć na czym sie stoi.
Ja cały czas mam dziury w wiedzy, ale Ty widzę też. Ale wiesz, że E.Kopacz jest winna.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 15:14 
Awatar użytkownika

ALe przecież ta akcja jest akcją oddolną katolików, którzy mogą oceniać swojego ministra rónież pod tym kontem. Prawdą jest, że z punktu widzenia prawa państowowego nic się nie stało i nikt nie twierdzi inaczej, chodzi raczej o jakąś konsekwencję.

POwiem szczerze, że czuję się już trochę zmęczona, bronień stanowiska osób z FF, szczególnie, że moja wiara i zaangażowanie w porównaniu z Waszym jest tyci, tyci. Zwracam po prostu uwagę na moim zdaniem - logiczne skutki pewnych postaw i deklaracji.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 15:17 
Awatar użytkownika

Jolu podobno tak powiedziała, tak cytują gazety, może znowu wszystko zmyśliły? Ona nie widzi problemu z aborcją zgodną z prawem państwowym, dla niej jako dla katoliczki nie jest to złe...

Ale jak już pisałam, może się mylę, a mój stosunek do samej instytucji ekskomuniki jest bardzo krytyczny. No, ale niestety w prawie kanonicznym ona jest. Nikt nie twierdzi autorytarnie, że do niej doszło, proszą po prostu biskupa o wyjaśnienie sprawy, Ciebie to oburza, mnie nie i tyle.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 15:21 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
ALe przecież ta akcja jest akcją oddolną katolików, którzy mogą oceniać swojego ministra rónież pod tym kontem.

no własnie, ale czy ta akcja broni się jako oddolna akcja katolików. Przecież ja tez jestem katolikiem i Zuska, nie widzimy zasadności.

no i czy takie sprawy to coś do demokratycznego przegłosowania. Może to, ze Kościół nie reaguje przede wszystkim powinno dac do myślenia, a nie to, ze jakimś grupom wydaje się, że Kościół powinien zareagować.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 15:24 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
olu podobno tak powiedziała, tak cytują gazety, może znowu wszystko zmyśliły

no widzisz, a ja nie mam zamiaru byc sędzią E.Kopacz, jeżeli, to mogę się tylko zastanawiać nad nią jako ministrem w tym systemie zależności - państwo-prawo.
Mnie wydaje się, że w tym systemie, rozumowanie o domaganiu się dla niej kary jest niezasadne.

Ostatnio edytowany przez jola, 23 Cze 2008, 15:24, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 15:40 
Awatar użytkownika

Yenna napisał(a):
pokornie proszę o zbadanie, czy pani minister Kopacz zaciągnęła ekskomunikę oraz w przypadku pozytywnego orzeczenia – o publiczne zadeklarowanie jej zaciągnięcia stosownym dekretem.

In Christo

To prośba o zbanie sprawy, w związku z PODEJRZENIEM popełnienia przestępstwa na podstawie pr. kanonicznego. Nie ma to nic wspólnego z byciem sędzią pani minister. Jeżeli składasz zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa powszechnego, to chyba nie oznacza od razu, że stawiasz się w roli sędziego takiej osoby???

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:00 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Anko, przecież zamieściłam cytat, do którego odnosiły się słowa o sądzeniu, starałaś się dokładnie zbadac czy w wypowiedzi Kopacz znajdują sie znamiona przewinienia, czy jest za aborcja czy nie itd.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:00 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
Cytuj:
patrzeć i powiedzieć swoje nie. Cierpienie i zło muszą istnieć . Nie wyobrażam sobie , ze udaje nam sie uratować wszystkich od krzywdy. Natomiast każdy , kto pragnie dobra musi je czynić praktycznie i nie na wielka skalę . Znaczna rzesza ludzi uratowała mała Madzię. Cudem , bo jak sie dowiedziałam wczoraj rodzice pogodzili sie z jej śmiercią i tylko przypadkiem ktoś podał adres fundacji . Inne dzieci nigdy nie dotrą do fundacji, umrą. Tak należy zmieniać świat blisko siebie . Zmiana będzie zauważalna , kiedy będzie wiećej cichych działających a nie prawomyślnych protestujących. taki protest zaowocuje większą liczbą aborcji , tak na przekór/ głos przekory powie: obcy nie będą mi dyktować jak mam żyć/.

Sendlerowa drobnymi kroczkami uratowała 200 istnień . Nie tylko nie nagłaśniano , ale nawet niesława za to ja spotkała ale to akurat jakby na korzyść . Co zrobisz po cichu na ziemi to ci jest policzone w niebie.

Zło i krzywda są jakby na korzyć pokzrywdzonych i cierpiących . nagroda w niebie pewna . Tragiczna jest nie krzywda wiec i ofiary ale Ci którzy czynią zło . W moich oczach oni budzą moje emocje i litość.

z tym sie zgadzam...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:04 
samurajka

Piszecie...

Cytuj:
Dobrze ale konkretnie co mogłam zrobić w tej sprawie?
Jakby Agata urodziła to płaciłabym na jej dziecko a tak to się właśnie sprzeciwiam. Tomek wymyślił taki sposób - były inne możliwości?

Cytuj:
Od ubieglej srody, kiedy przeszytalam tu o aborcji tego dziecka strasznie rozbita chodze, nie ma dnia zebym nie myslala o tym maluszku.

a mało jest dookoła dziewczyn, które stoja na granicy decyzji o aborcji... ???

może zamiast niczego tak naprawde nie wnoszących protestów i żalów zróbcie cos co sie przyczyni do zmiany zdania tych kobiet, dziewczyn, cos realnego, konkretnego, może załóżcie prywatny dom samotnej matki, fundację...
jest tyle mozliwości jesli ktos naprawdę serio chce pomóc tym dzieciom i ich matkom...
tylko trzeba chciec

z Agata juz za późno, ale jesli to jest naprawdę dla Was wazne, to rozejrzyjcie sie wokół, na pewno kogos znajdziecie...
przeciez to nie chodzi o to by akurat jej dziecko było uratowane, przeciez liczy sie dla was każde...
Cytuj:
Od ubieglej srody, kiedy przeszytalam tu o aborcji tego dziecka strasznie rozbita chodze, nie ma dnia zebym nie myslala o tym maluszku.

Ostatnio edytowany przez Haniutka 23 Cze 2008, 16:08, edytowano w sumie 3 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:05 
Awatar użytkownika

jola napisał(a):
Anko, przecież zamieściłam cytat, do którego odnosiły się słowa o sądzeniu, starałaś się dokładnie zbadac czy w wypowiedzi Kopacz znajdują sie znamiona przewinienia, czy jest za aborcja czy nie itd.

A dlaczego mam to badać. Rozmawiamy o tym, czy grupa katolików miała moralne prawo wysłać list do biskupa, o PODEJRZENIU popełnienia przestępstwa kanonicznego. I tyle, rozumiem, że biskup to roztrzygnie. Moniko, nikt do końca nie wie co powiedziała, w programie powiedziała, ze wskaże szpital, który wykona zabieg. Jeszcze raz podkreślam akcja ma na celu zbadanie sprawy przez odpowiedniego biskupa, jak również uświadomienie katolikom, że za aborcję grozi ekskomunika. Poza tym myślisz Moniko, że minister zdrowia wzięła gazętę i na tej podstawie wskazała szpital? :shock:

Capricorn, nie rozmawiamy, czy jako minister zdrowia miała obowiązek się tak zachować na podstawie obowiązującego prawa państwowego. Jolę i kilka innych osób oburzyła akcja Torquemady i uważają, ze to nie po chrześcijańsku. O prawie polskim i ustawie nie dyskutujemy - przynajmniej ja.

Ostatnio edytowany przez Anka, 23 Cze 2008, 16:08, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:10 
Awatar użytkownika

monika napisał(a):
Anka - biskupa zawsze można zapytać, ale dla mnie ta akcja zupełnie czym innym pachnie i to mnie irytuje najdelikatniej rzecz ujmując.

No, to jak można spytać biskupa to o co chodzi? Treść pisma pojawiłą się na kilku forach internetowych, a sprawę jak zwykle nagłośniły gazety, głodne sensacji. Ciekawe jak ludzie którzy znają się wirtualnie, mają się skrzyknąć, żeby coś wspólnie przeprowadzić? Telepatycznie?

A czym Ci to Moniko pachnie, Torquemada szykuje się Twoim zdaniem na start w wyborach, partię zakłada?

Ostatnio edytowany przez Anka, 23 Cze 2008, 16:12, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:14 
chochlik domowy

Anka napisał(a):
[

Capricorn, nie rozmawiamy, czy jako minister zdrowia miała obowiązek się tak zachować na podtawie obowiązującego prawa państwowego. Jolę i kilka innych osób oburzyła akcja Torquemady i uważają, ze to nie po chrześcijańsku. O prawie polskim i ustawie nie dyskutujemy - przynajmniej ja.

ale tych dwóch spraw rodzielic uwazam nie sposób.
powtarzam do zachrypniecia-KOŚÆIÓŁ KATOLICKI w tej sprawie uczestniczył i sprawe zna.
jesli mam oceniać postawę Torquemady po katolicku to porównałabym ją do kuszenia Jezusa przez szatana na pustyni:
>> Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. <<

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:16 
Awatar użytkownika

Wy bardzo negatywnie OCENIACIE postawę T.T., a on Pani Kopacz... Każdy kogoś tam ocenia.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:17 
samurajka

Cytuj:
Aniu ale czy ona piastuje urząd ministra z ramienia KOSCIOLA KATOLICKIEGO? :shock:

no właśnie.

Nie jestem zwolennikiem aborcji. Ale uważam, że minister Kopacz miała OBOWI¡ZEK wskazania ośrodka, w którym ZGODNIE Z PRAWEM ten zabieg można było wykonać.

Jak najbardziej sie zgadzam, minister nie może ukrywac przed obywatelem dostepnych mu mozliwości, które sa zgodne z prawem. Ona nie pracuje w ministerstwie panstwa katolandia, tylko w państwie polskim i jesli cos jest zgodne z prawem, to ma obowiązek to podać, tutaj listę ośrodków, natomiast może się wypowiedzieć, że prywatnie np. jest przeciwniczką aborcji, jesli jest.
Niestety prac ę od wyznania trzeba odróznić, a jeśli nie da sie wykonywać obowiązków ze względu na wyznanie, to sie takiego stanowiska po prostu nie obejmuje, to trzeba zmienic zawód na taki zgodny z wyznaniowymi zasadami, albo branżę, np zostac ministrem transportu.

jak sobie nap. wyobrażacie pracę sędziego, który ma sie opierać na prawie, ale dajmy na to cos mu się nie zgadza z jego wyznaniem, czy ma kompletnie złamac prawo, bo on uważa, że cos jest nizgodne z jego sumieniem??? i orzekac jak mu widzimisie podpowiada???

a tak w ogóle to chciałam zapytac, czy żołniez czynny zawodowo, np na misji w iraku, lub afganistanie tez jest objety ekskomuniką automatycznie???
bo przeciez on zabija...

Ostatnio edytowany przez Haniutka, 23 Cze 2008, 16:20, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:18 
Awatar użytkownika

Haniutka napisał(a):
Cytuj:
Ona nie pracuje w ministerstwie panstwa katolandia, tylko w państwie polskim i jesli cos jest zgodne z prawem, to ma obowiązek to podać, tutaj listę ośrodków, natomiast może się wypowiedzieć, że prywatnie np. jest przeciwniczką aborcji, jesli jest.
Niestety prac ę od wyznania trzeba odróznić, a jeśli nie da sie wykonywać obowiązków ze względu na wyznanie, to sie takiego stanowiska po prostu nie obejmuje, to trzeba zmienic zawód na taki zgodny z wyznaniowymi zasadami, albo branęz, np zostac ministrem transportu.

NO przecież ja od początku o tym piszę!!!

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:20 
samurajka

no własnie, a ja się z tym zgadzam :grin:

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:25 
chochlik domowy

Aniu ale ja na Torquemode nie donoszę POKORNIE do biskupa,krzyczac na cały internet ,ze jesli by ktos tego zachowania Torquemandy nie zauwazyl,to ja w jego imeniu-z ramienia wszystkich katolikow znaczy, ten donos składam
.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:26 
Awatar użytkownika

Haniutka napisał(a):
no własnie, a ja się z tym zgadzam :grin:

To fajnie :grin:

A z żółnierzami, to jak wiadomo, istnieje koncepcja wojny sprawiedliwej i wtedy penie nie ma ekskomuniki, ale z tego co pamiętam (mogę się mylić) Watykan tej interwencji nie poparł, więc może należało by się zwrócić do jakiejś wyższej instancji Kościelnej w celu zbadania, czy ci co wydali zgodę na wyjazd naszych żołnierzy, jak również Ci co nadal tę zgodę podtrzymują nie są obłożeni ekskomuniką???

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:29 
Awatar użytkownika

zuska_ napisał(a):
Aniu ale ja na Torquemode nie donoszę POKORNIE do biskupa,krzyczac na cały internet ,ze jesli by ktos tego zachowania Torquemandy nie zauwazyl,to ja w jego imeniu-z ramienia wszystkich katolikow znaczy, ten donos składam
.

Zuzko, kochana ale T.T (a raczej T.D) jak na razie nie jest osobą publiczną, chociaż jak dalej prasa będzie tę sprawę tak nagłaśniać, to kto wie ;-) . Ale jeżeli Twoim zdaniem sieje on publiczne zgorszenie i działa na niekorzyść KOścioła jako wspólnoty, to pewnie możesz się zwrócić do odpowiedniego biskupa celem upomnienia go. Nie wiem, bo biegła w prawie kanonicznym nie jestem...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:41 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
ale - kto to jest Torquemode/manda?

Capri, to chłopak, który na swoim portalu katolik.net zainicjował pisanie listów do biskupów z prośbą o ekskomunikę E.Kopacz, potem akcję przejęła Fronda. A tutaj inicjator akcji jako Torquemada
http://wielodzietni.org/comments.php?DiscussionID=2153&page=1#Item_0

Ostatnio edytowany przez jola, 23 Cze 2008, 16:41, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:42 
chochlik domowy

Aniu Aniołku alez przecie prosze,zeby mnie z rzeczonym do jednego wora nie wrzucać ,bo nawet jesli oceniam tak jak on, to zachowuje to dla siebie EWENTUALNIE upominam w 4 oczy. :mrgreen:

a Torquemada moze osoba publiczna jeszcze nie jest a moze juz jest ...
>> Wzór listu z apelem o wykluczenie Ewy Kopacz z Kościoła katolickiego, który można sobie wydrukować i wysłać do biskupa, zamieścił jeden z użytkowników internetowego Forum Frondy - kryjący się pod pseudonimem "świrokatol Tomek Torquemada".
o tu tak o nim piszą http://www.pardon.pl/artykul/5303/nowa_ ... ej_na_stos

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 16:51 
Awatar użytkownika

zuska_ napisał(a):
Aniu Aniołku alez przecie prosze,zeby mnie z rzeczonym do jednego wora nie wrzucać ,bo nawet jesli oceniam tak jak on, to zachowuje to dla siebie EWENTUALNIE upominam w 4 oczy. :mrgreen:

a Torquemada moze osoba publiczna jeszcze nie jest a moze juz jest ...
>> Wzór listu z apelem o wykluczenie Ewy Kopacz z Kościoła katolickiego, który można sobie wydrukować i wysłać do biskupa, zamieścił jeden z użytkowników internetowego Forum Frondy - kryjący się pod pseudonimem "świrokatol Tomek Torquemada".
o tu tak o nim piszą http://www.pardon.pl/artykul/5303/nowa_ ... ej_na_stos

A gdzie istniej granica, o czym byś już powiadomiła? Jak można Waszym zdaniem zapobiegać "publicznemu zgorszeniu" i co to w ogóle jest?

Jolu dla ścisłości ludzie akcję rozpoczął T.T na, rozumiem, ze prowadzi katolików, a na FF często pisuje.

Zuziu, kochana a Rzepa to go nawet z imienia i nazwiska wymieniłą, ho, ho, ale mamy znajomości ;-)

Ostatnio edytowany przez Anka, 23 Cze 2008, 16:54, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Cze 2008, 17:02 
chochlik domowy

Aniu musialabym sie zastanowić ,bo ludzkie sumienie to bardzo delikatna materia.
tak na szybko moge odpowiedzieć ,ze powiadomilabym jesli sprawa dotyczyłaby li i jedynie sprawy dotyczącej KK i dopiero wtedy gdybym skontaktowała sie z dana osoba i poinformowała co myślę o konkretnej sprawie.
tak jak to mam zalecone przez Kapłana kaplanów:
>>ewangelia wg. Mateusza 18: 15 Gdy brat twój zgrzeszy <przeciw tobie>, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa*. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!<<.

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników