duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 06 Lip 2020, 03:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Lip 2008, 12:35 
samurajka

Dołączenie: 04 Lip 2007, 23:53
a mi tak własnie przyszło do głowy, nieco abstrahując od głównych watków... że w europie owszem jest problem nizu demograficznego itd... że wizja europy emeryckiej... ale tak naprawdę to jest problem małej bądż co bądż europy... a na świecie, w wielkiej Azji , Afryce jest przeludnienie i my tu sobie gadu gadu o naszych prowincjonalnych problemikach... a specjaliści są zgodni, tam gdzie jest przeludnienie jest bieda, a co za tym idzie przestepczość, i w ogóle marne zycie, a jednoczesnie bieda jest tak duża, że ludzi nie stac na środki antykoncepcyjne, albo fanatycy religijni wolą, by ludzie byli otwarci na zycie... bo dzieci to tania lub wręcz niewolnicza siła robocza... i kółko się zamyka... globalnym problemem światowym nie jest bowiem niska dzietność, tylko problem wręcz przeciwny i o tym powinno się pamiętać.

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Lip 2008, 12:46 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Miejscowość: Wrocław
też za prosto (jak dla mnie;)
o demografii tutaj http://wielodzietni.net/viewtopic.php?t=1583

zasada jest odwrotna, nie tyle mało dzieci=bogactwo, duzo dzieci = bieda, ale:
w bogacących sie krajach z reguły spada dzietność, im bardziej sie bogaci kraj tym bardziej. W Chinach więc zamiast polityki jednego dziecka zarządzonej odgórnie trzeba było dac wolnośc polityczną i gospodarczą i na pewno zmniejszyłaby się liczba urodzeń juz dużo wczesniej.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Lip 2008, 12:52 
samurajka

to jest wytłumaczalne biologiczno-społecznie. po prostu lepsze warunki zycia= większa szansa przezycia potomka, więc nie trzeba rodzic np 10 dzieci, bo 8 umrze z głodu, chorób, zostana zabite przez sąsiadów... itd... tylko wystarczy 1-2, które spokojnie przeżyją. poza tym lepsze warunki zycia= stac nas na skuteczna antykoncepcję nie rujnująca zdrowia, gorsze= stac nas co najwyzej na stosunek przerywany...

Ostatnio edytowany przez Haniutka, 17 Lip 2008, 12:52, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Lip 2008, 13:25 
zorga domowa
Awatar użytkownika

Cytuj:
Hania:
to jest wytłumaczalne biologiczno-społecznie. po prostu lepsze warunki zycia= większa szansa przezycia potomka, więc nie trzeba rodzic np 10 dzieci, bo 8 umrze z głodu, chorób, zostana zabite przez sąsiadów... itd... tylko wystarczy 1-2, które spokojnie przeżyją. poza tym lepsze warunki zycia= stac nas na skuteczna antykoncepcję nie rujnująca zdrowia, gorsze= stac nas co najwyzej na stosunek przerywany...

a może inaczej?
kiedy nie masz perspektyw, to możesz się przynajmniej otoczyć rodziną. Samo robienie dzieci też jest przyjemnością, więc ludzie z niej korzystają, jest mniej alternatyw;).
Ale w momencie, kiedy otwierają się inne możliwosci, ludzie kierują aktywnośc juz nie tylko w rodzinę (tak biologicznie), tylko w inne sprawy. Że o pieniądze tu chodzi, bogacenie sie, no cóż, taka jest natura ludzka.

Ostatnio edytowany przez jola, 17 Lip 2008, 13:26, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2008, 20:12 
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Miejscowość: Warszawa
Jak ciężko być chrześcijaninem w dzisiejszych czasach.

Indie: płoną domy należące do chrześcijan

W indyjskim stanie Orisa trwają pogromy chrześcijan. W dystrykcie Kandhamal, spalono kolejne dwadzieścia cztery domy należące do chrześcijan. Pogromy trwają od tygodnia i według ciągle niepełnych danych pociągnęły za sobą śmierć od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.
Indyjskie władze kościelne są coraz bardziej zaniepokojone nie kończącą się falą przemocy w Orisie. Arcybiskup Vincent Concessao, metropolita Delhi uważa, iż sytuacja w regionie nie polepsza się. Zdaniem arcybiskupa, konieczne są bardziej efektywne działania na rzecz zakończenia przemocy.

Według informacji z Orisy około pięciu tysięcy chrześcijan nadal ukrywa się w dżungli. Kolejne dziesięć tysięcy opuściło swe domy i przebywa w tymczasowych obozach przygotowanych przez władze i strzeżonych przez policję oraz oddziały paramilitarne.REKLAMA Czytaj dalej

Chrześcijanie w Indiach podkreślają, iż to nie pierwszy przypadek pogromów organizowanych przez fundamentalistów hinduskich. W przeszłości miały one miejsce także w innych rejonach Indii.

Doniesienia z innego stanu, z Madhja Pradeś mówią o ataku na pięć chrześcijańskich szkół i jeden kościół. Władze indyjskie zapewniają, że dołożą starań, by położyć kres przemocy.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2008, 22:18 
zorga domowa
Awatar użytkownika

niewesoła też jest sytuacja chrześcijan w Chinach.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2008, 22:32 
samurajka

Zapewnie za niewesoła uznawali tez swoja sytuacje mieszkańcy krajów podbijanych przez chrześcjan, przeciez chrześcjanstwo wcale nie rozprzestrzeniło sie na świecie tak miło i łagodnie...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2008, 22:40 
epikurejka w rozpaczy
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Cze 2007, 11:46
Miejscowość: Tychy
no to czym sie tu będziemy Haniutko przejmować ??!!:evil: :evil: :evil:
Czytając takie teksty jak Twój przychodzi mi na myśl :milczenie jest złotem .

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2008, 23:34 
samurajka

przejmuje sie, a jakże, po prostu nie chodzi o to, czy chrześcijanin, czy żyd, ważne, ze ludzie giną,
w indiach trudne zycie chrześcijanina, a gdzie indziej muzułmanina, zyda, protestanta, prawosławnego, niewierzącego itede...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2008, 23:46 
zorga domowa
Awatar użytkownika

a jednak.... ja jako katolik interesuję się aktualnymi prześladowaniami współwyznawców.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2008, 23:47 
samurajka

ok :grin: :cool: ja tez , współ... bezwyznaniowców :mrgreen:

Ostatnio edytowany przez Haniutka, 30 Sie 2008, 23:48, edytowano w sumie 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Sie 2008, 17:14 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
Hanka ależ głowny problem polega nie na tym ,za jakie wyznanie religijne(czy jego brak) zabijają i niszcza ale w tym ,ze NAWET ZA TAK OSOBISTA SPRAWÊ JAK WYZNANIE robia straszliwe rzeczy.
w teoretycznie cywilizowanych czasach przeciez zyjemy.
komputery,telefony komorkowe, samoloty a tu-śmierć za wiarę...

pewnie tak jak mówi Monika jest to pretekst tylko ale dla mnie chrześcijanki jest to ważna informacja.
po pierwsze dlatego,ze każe mi zastanowić się nad sytuacja-a co bym w takiej sytuacji zrobiła ja.
poza tym skoro juz gdzies na swiecie mozna zginąć za wiare ,którą ja również wyznaję ,może jutro stanie się to w moim kraju.
po nastepne ,ze każe mi sie zastanowić nad sytuacją ,w ktorej ludzie zyjacy w krajach gdzie za bycie chrześcijaninem się zabija nie wyrzekaja się swojej wiary.
a po jeszcze nastepne ,ze mogę się za nich pomodlić.

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników