duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 18 Lis 2019, 10:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Snooker
PostWysłany: 29 Lis 2007, 19:38 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Snooker

Snooker jest grą bilardową, rozgrywaną na stole do bilardu angielskiego (wymiary ok. 3,6 m x 1,8 m), z sześcioma kieszeniami (cztery w rogach oraz dwie znajdujące się w połowie dłuższych band stołu). W grze uczestniczą dwie strony (dwoje zawodników, dwie drużyny).

Snooker powstał w 1875 roku na subkontynencie indyjskim. Nazwa została wymyślona przez angielskiego pułkownika sir Neville'a Chamberlaina (zbieżność nazwiska z późniejszym premierem Wielkiej Brytanii przypadkowa). Po raz pierwszy partię snookera rozegrano w kantynie oficerskiej w Jubbulpore w Indiach. Na Wyspy Brytyjskie gra została przewieziona przez innego angielskiego oficera Johna Robertsa[potrzebne źródło]. Początkowo grano jedynie bilami czerwonymi, później wprowadzono kolorowe. Pierwsze bile robiono z kości słoniowej, ale z czasem zaprzestano tej praktyki, ze względu na zakaz handlu kością słoniową.

Obecnie snooker jest grą dżentelmenów. W turniejach obowiązuje nienaganny ubiór, którego nieodzownym elementem jest muszka, a także odpowiednie maniery.

Sprzęt:

Stół – wymiary pola gry: 11 stóp 8 1/2 cala x 5 stóp 10 cali (3569 mm x 1778 mm), z tolerancją obu wymiarów +/- 1/2 cala (+/- 13 mm), wysokość stołu mierzona od podłogi do najwyższej części band wynosi od 2 stóp 9 1/2 cala do 2 stóp 10 1/2 cala (851 mm do 876 mm). Waga: około 1300 kg. Stół powinien być wykonany z mahoniu.
bile – 22, w tym: 15 czerwonych, 6 kolorowych (czarna, różowa, niebieska, brązowa, zielona i żółta). Bile powinny mieć średnicę 52,5 mm, z tolerancją +/- 0,05 mm. Bile powinny mieć jednakową wagę z tolerancją 3 g na komplet.
biała bila rozgrywająca.
kije – kij do snookera może być różnej długości, dostosowany do wzrostu zawodnika, jednak nie może być krótszy niż 3 stopy (914 mm) i nie może odbiegać od ogólnie przyjętych norm i kształtów.
przyrządy pomocnicze – podpórki pod kije (krzyżak, pająk, słoń, zwany też łabędzią szyjką), przedłużki i nasadki. Zawodnik może używać przyrządów będących w wyposażeniu stołu, jak i przyniesionych przez sędziego lub zawodnika.

Zasady gry

Rozmieszczenie bil w pozycji wyjściowej - biała bila może zostać ustawiona w dowolnym miejscu półokręgu (tzw. pole D)Na stole znajdują się 22 bile: biała, żółta, zielona, brązowa, niebieska, różowa, czarna oraz 15 bil czerwonych. Bila biała nazywana jest bilą rozgrywającą (ang. cue ball). Bile żółta, zielona, brązowa, niebieska, różowa i czarna nazywane są bilami kolorowymi. Zadaniem gracza jest uderzanie kijem bili białej w taki sposób, aby pozostałe bile w odpowiednim porządku wpadły do kieszeni. Dozwolone jest tylko uderzanie kijem białej bili. Gracz, który uzyska więcej punktów, gdy na stole nie zostaną już żadne bile, wygrywa.

W pierwszym ruchu gracz ustawia w dowolny sposób białą bilę (przy założeniu, że biała bila nie może dotykać innej bili) w tzw. "polu D", wyznaczonym przez linię bazy oraz półokrąg, jak na rysunku. Zawodnik ma za zadanie uderzyć jedną z bil czerwonych (tzn. uderzając kijem białą bilę spowodować, aby ta trafiła w jedną z bil czerwonych). Jeśli po jego ruchu żadna z czerwonych bil nie znajdzie się w kieszeni, to kolejka przechodzi na drugiego gracza.

Jeśli gracz wbije do kieszeni czerwoną bilę, otrzymuje jeden punkt i obowiązek wbijania jednej z bil kolorowych. Informuje przeciwnika i sędziego, którą bilę wybrał, i stara się ją wrzucić do kieszeni (nie może wybrać bili czerwonej). Jeśli mu się nie powiedzie, kolejka przechodzi na przeciwnika, który wbija najpierw bilę czerwoną za 1 punkt, a następnie wybraną bilę kolorową. Jeśli mu się uda, to otrzymuje odpowiednią liczbę punktów (2 – za żółtą, 3 – za zieloną, 4 – za brązową, 5 – za niebieską, 6 – za różową i 7 – za czarną). Po wbiciu bili kolorowej, bila ta wraca na stół na swoje oznaczone miejsce i gracz przystępuje do wbijania następnej bili czerwonej. Bile czerwone nie wracają na stół, zaś bile kolorowe – wracają na swoje miejsce (rys.). Jeśli miejsce danej bili jest zajęte, to bilę umieszcza się w (wolnym) punkcie bili o najwyższym nominale.

Jeżeli gracz wbije ostatnią czerwoną bilę i przypadającą na nią kolorową, rozpoczyna wbijanie po kolei wszystkich bil kolorowych, które teraz po wbiciu do kieszeni już nie wracają na stół. Kolejność wbijania bil kolorowych jest taka sama jak ich wartość punktowa, a więc: żółta, zielona, brązowa, niebieska, różowa i ostatnia czarna.


Faule

Faul następuje, kiedy:

gracz nie trafi w bilę rozgrywaną jako pierwszą;
któraś z bil opuści stół;
gracz wbije bilę innego koloru niż rozgrywana;
po uderzeniu w białą bilę, ta przeskoczy nad dowolną bilą i uderzy rozgrywaną bilę z przeciwnej strony bili rozgrywanej, niż początkowo była zlokalizowana biała bila (częsty efekt nieczystego uderzenia w białą bilę – tzw. zerwanie uderzenia);
kiedy zawodnik dotknie bili innej niż biała lub dotknie białą bilę czymś, co nie jest tipem (końcówką kija - wyjątkiem jest tu odtwarzanie sytuacji na stole po chybieniu)
ustawi snookera za wolną bilą
tzw. push ball: gracz uderzy białą bilę w ten sposób, że w momencie jej uderzenia w inną, koniec kija wciąż się z nią styka. Wyjątek: sytuacja touching ball, czyli taka, w której biała bila styka się z inną przed uderzeniem.
Faul oznacza, że przeciwnik dostaje 4 punkty, albo wartość bili rozgrywanej, w zależności od tego, która liczba jest większa. Zawodnik, którego przeciwnik sfaulował, może zadecydować, czy będzie sam kontynuował grę, czy odda kolej przeciwnikowi (w niektórych sytuacjach może nakazać przeciwnikowi grę z poprzedniego ustawienia). Termin snooker oznacza sytuację, gdy zawodnik nie może bezpośrednio uderzyć odpowiedniej bili, gdyż na drodze stoją bile innego koloru, i musi próbować uderzać od bandy lub z odpowiednią rotacją, ryzykując faulem.

Liczba punktów zdobytych podczas jednego podejścia do stołu to break. Najwyższy możliwy break uzyskuje się, jeśli po każdej wbitej bili czerwonej zostanie wbita bila czarna; wynosi on 147 punktów. Możliwe jest też wbicie w breaku 155 punktów, jeśli zawodnik zacznie od wolnej bili (ang. free ball), czyli uzyska po faulu przeciwnika możliwość zagrywania bili kolorowej, punktowanej jak czerwona. Nie jest możliwe osiągnięcie w breaku 162 punktów - ewentualne wbicie czarnej w dogrywce po osiągnięciu breaka 155 punktów jest traktowane jako osobne podejście. Osiągnięcie lub pobicie bariery 100 punktów (tzw. century break) nagradzane jest zawsze przez publiczność gromkimi brawami.

Turnieje i zawodnicy

Rozgrywane są turnieje snookera. Gracze grają zwykle systemem pucharowym, grając ze sobą mecze, najczęściej do 5 frame'ów. Frame'em jest nazywana jedna partia przy stole.

Do najbardziej prestiżowych turniejów należą: Mistrzostwa Świata, UK Championship, Masters (zaproszeniowy), British Open, Grand Prix, Welsh Open, China Open, Malta Cup, Irish Masters, Pot Black (zaproszeniowy, jednodniowy), Northern Ireland Trophy.

Do najlepszych zawodników snookera na świecie współcześnie należą: Ronnie O'Sullivan, Stephen Hendry, Stephen Maguire, Matthew Stevens, John Higgins, Peter Ebdon, Jimmy White, Mark J. Williams, Stephen Lee, Ken Doherty, Alan McManus, Graeme Dott, Joe Perry, Steve Davis, Mark King, Shaun Murphy, David Gray , Marco Fu, Neil Robertson, John Parrott, Ryan Day, Ding Junhui, Mark Selby, Barry Hawkins, Michael Holt, Ian McCulloch, Andy Hicks.

Ja kibicuję od lat Ronnie O'Sullivan-owi :lol: :lol: :lol:

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2007, 00:58 
Offline
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Posty: 6661
Miejscowość: Wrocław
>Obecnie snooker jest grą dżentelmenów. W turniejach obowiązuje nienaganny ubiór, którego nieodzownym elementem jest muszka, a także odpowiednie maniery.<

Koło mnie do niedawna był klub snoockera, ale nadmiaru dżentelmenów w nienagannym ubiorze nie zauważyłam;). Z ciekawości poszłam sobie kilka razy zobaczyć jak tam się gra i fajnie to wyglądało, ludzie sobie stali skupieni wokół stołów i stukali w kule.
Postanowiłam przyjść kiedyś i pograć, ale nie wyszło, a klub zlikwidowano kolka miesięcy temu (zamieniono na hotel). Swoją drogą szkoda, bo to był jedyny przejaw kultury na osiedlu, kiedys była wypozyczalnia video, ale nie przetrwała długo, teraz została tylko knajpa.

Image

Image

_________________
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2007, 09:34 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Oczywiście Jola popełniła drobny na pozór błąd.
Tak czynią wszyscy nieobeznani ze sztuką.
Sooker jest odmianą bilarda i dlatego są nieporozumienia.
Jola trafiła poprostu do zwykłej bilardowni, gdzie grany jest tzw bilard barowy, która nie ma nic wspólnego z angielskim snookerem.

A to spis odmian:

Gry bilardowe

Bilardy francuskie - Stół ma wymiar 5 na 10 stóp, nie posiada łuz. W grze występuje niewielka ilość bil.

Angle game
Balkline
Bilard artystyczny
Czwórka
Five-pins
Karambol
Straight rail
Yotsudama
Three Cushion

Bilardy amerykańskie, tzw. pool-billiards - Stół prostokątny ma wymiary: 7' (198 х 99 cm), 8' (224 х 112 cm), 9' (254 х 127 cm) (najpopularniejszy 9'). Posiada 6 łuz (w rogach i na środkach dłuższych boków). Bile kolorowe mają średnicę 57.2mm. Bila biała może mieć różne średnice (48mm, 52.4mm, 57.2mm, 60.3mm) oraz może być wykonana w wersji magnetycznej.

Bank pool
Baseball pocket billiards
Bottle pool
Bowliards
Casino
Cake
Chicago
Cutthroat
Cowboy pool
Cribbage pool
Crossover
Equal offense
Czternaście plus jeden (Straight pool)
Dziewiątka - bilard dziewięciobilowy
Dziesiątka
Siódemka
Szóstka
Face-off
Flanges
Golf
Indian
Kelly
Killer
Mexican pool
One-pocket
Ósemka
Ósemka angielska (bez względu na nazwę jest zaliczana do bilardów amerykańskich),
Ósemka chińska (bez względu na nazwę jest zaliczana do bilardów amerykańskich),
Blackball
Irish standard pool
Pokerball - inaczej poker pool
Rotacja
Speed pool
Skittle pool
Tęcza
Trójka

Bilardy angielskie - Podobny do bilardu amerykańskiego, jednak stół ma wymiary 12' (356 х 178 cm) i posiada inny zestaw bil.

Snooker

Bilardy rosyjskie - Używa się bil o rozmiarach 60,3mm lub 68mm (w zależności od wielkości stołu).Rozmiary stołów oraz rozmieszczenie łuz jest podobne jak w bilardach amerykańskich i angielskich. Łuzy są tylko 2-4 mm większe od bil.

Ruska piramida

Inne

Gałganduch - dawna odmiana bilardu; na środku stołu stawiano "kręgiel z dzwonkiem" (również zwany gałganduchem)
Zoneball - odmiana bilardu na sześciokątnym stole
bumper pool
bilard barowy
Bagatelle

Jest tego trochę.

:lol: :lol: :lol:

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2007, 09:46 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Acha niektóre kluby aby podnieść chyba prestiż miejsca wpisują właśnie
w nazwie SNOOKER ale faktycznie w środku jest zwykły bilard.
Można poznać to po wielkości stołu, jest mniejszy.
Tak ale kto będzie latał z miarką. :lol:Ronnie O'Sullivan

Image

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2007, 00:41 
Offline
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Posty: 6661
Miejscowość: Wrocław
a, to widzisz, te zdjęcia tez są złe, bo ja wkleiłam je z rosyjskiej strony. Wiec to pewnie bilard rosyjski był, a nie snooker.

I oni tak faktycznie grają tak elegancko ubrani, pod muszką??
czyli to ma coś z uroku tych dyscyplin z tradycjami arystokratycznymi, golf, polo itd.

A Ty sam grasz?? skąd się zainteresowałeś??

_________________
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2007, 00:45 
Offline
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Posty: 6661
Miejscowość: Wrocław
ZIBI napisał(a):
Jola trafiła poprostu do zwykłej bilardowni, gdzie grany jest tzw bilard barowy, która nie ma nic wspólnego z angielskim snookerem.


to ten bilard barowy i tak był najbardziej kulturalnym przedsięwzięciem na osiedlu, no i padł, z barowych spraw została tylko knajpa;)

_________________
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2007, 15:33 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Przepisy gry w snookera są bezwzględne określają wszystko od ubioru do bili.
Kiedyś przypadkiem trafiłem w Eurosporcie na trnasmisję z pucharu i tak zostało.
Oczywiście i w tej dyscyplinie nie obywa się bez ekscesów.
Sam Ronnie O'Sullivan zapłacił parę tysiączków w funtach za złamanie kija poprzez uderzenie w stół, za stuknięcie sędziego niby przypadkiem, za żarty przy stole itp.
Kary są naprawdę spore za wybryki.

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Gru 2007, 19:14 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
W tym tygodniu

UK Championship w Telford

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Gru 2007, 10:37 
Offline
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Posty: 6661
Miejscowość: Wrocław
>Sam Ronnie O'Sullivan zapłacił parę tysiączków w funtach za złamanie kija poprzez uderzenie w stół, za stuknięcie sędziego niby przypadkiem, za żarty przy stole itp.<
hi, hi
najbardziej podoba mi się stuknięcie sędziego przez przypadek, moje dzieci tak mówią;))

_________________
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Gru 2007, 10:40 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
No cóż nad emocjami trzeba panować nawet wtedy gdy się przegrywa.
To kosztuje.

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Gru 2007, 10:46 
Offline
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Posty: 6661
Miejscowość: Wrocław
co racja to racja, nie tylko w sporcie :D

_________________
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Gru 2007, 11:19 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
UK Championship w Telford

Trwają eliminacje nie transmitowane

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Gru 2007, 21:04 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Jutro rusz faza telewizyjna.

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Gru 2007, 01:01 
Offline
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Posty: 6661
Miejscowość: Wrocław
i co, jak idzie Ronnie'mu?

_________________
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Gru 2007, 19:14 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Przegrywa na razie 3:1 z Holtem i jest przerwa.

Tera grają: Ebdon - McCulloch 6 : 5

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Gru 2007, 19:19 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Zaraz wracają

R.O'Sullivan i M.Holt

Wynik podam jutro.

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Gru 2007, 19:28 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Już tylko 3:2 dla Holta. Uf.

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Gru 2007, 08:53 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
R.O'Sullivan kontra M.Holt po pierwszej sesji 5 : 3

Jeszcze 4 fram'emy i O'Sullivan przejdzie dalej.

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Gru 2007, 09:23 
Offline
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
Posty: 2870
Fajnie , że jeszcze ktoś ogląda. A to nie Ronnie dłubie w nosie w czasie przerw?


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Gru 2007, 09:32 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Hi, hi, hi to łon we własnej osobie.
Wyrywa sobie włoski. Ha, ha, ha
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Gru 2007, 16:50 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
R.O'Sullivan kontra M.Holt 5 : 5

Ronnie nie w formie. :roll:

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Gru 2007, 16:56 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
R.O'Sullivan kontra M.Holt 5 : 6

Ronnie kopie dalej. :?

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 09:16 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Jednak sie zebrał w sobie, wpadł w trans i wygrał 9 : 6

Teraz przeciwnikiem będzie Mark King (GBR).

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 09:31 
Offline
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
Posty: 2870
Ronnie tak lubi. Coś mi tam świta o jakimś zakładzie, gdy Ronnie z bardzo trudnej sytuacji wygrał. Ale bywa też odwrotnie np. Holt wczoraj przegrał prawie wygraną partię.


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 09:58 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Ronnie to niezły model. Potrafił poddać całą partię w Chinach bo mu się coś tam nie podobało i wrócić do domu.

Ronnie kiedyś wygrał dla Ojca, który siedział w więzieniu Puchar.
Grał jak w transie, nie było mocnych. Z bilami robił co chciał.
Dokonywał rzeczy niemożliwych. Normalnie, aż dech zapierało gdy się obserwowało co wyrabiał.

Ma chłop talent, tylko gdyby mniej świrował i te muchy w nosie.

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 10:26 
Offline
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
Posty: 2870
ale to jest najfajniejsze w nim. To jest osobowość.


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 10:31 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
I dlatego mu kibicuję. :lol:

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 10:49 
Offline
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Posty: 6661
Miejscowość: Wrocław
to ciekawe co piszecie, a wydawałoby się, że to taka statyczna gra. A tu muchy w nosie, emocje, zakłady
może to taki zamknięty swiatek, który na własne potrzeby ma wszystko, gracze sie znają, rywalizują, kłócą, a ten co ogląda widzi świetne przedstawienie
ciekawe

_________________
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 11:02 
Offline
sztabowiec z zapleczem kuchennym :-)
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 15:43
Posty: 6235
Miejscowość: Warszawa
Jolu i tu mała ciekawostka, wielu graczy cienko przędzie, i każda wygrana to jest dla nich konkretny zastrzyk gotówki. Tutaj aby zarobić trzeba się mocno napracować, liczą sie tylko gracze z czołówki listy, dostają najlepsze kontrakty sponsorskie..
No chyba, że ma się talent tak jak Ronnie.
Na pewno się znają, ale niekoniecznie kochają.
Wystarczy posłuchać komentatorów i ich historyjek, anegdot na temat graczy.

Ostatnio w snookerze mocno zamieszali gracze z Chin, którzy wdarli sie tam przebojem.

_________________
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 11:04 
Offline
zorga domowa
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Cze 2007, 14:57
Posty: 6661
Miejscowość: Wrocław
to musi byc chyba dziwne, dla tego światka??
ale ci Chińczycy to się chyba wszędzie teraz wdzierają(?)

_________________
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron
Twoja Podręczna Księgarnia

wielodzietni w biznesie

Nasza Islandia

Doula Gosia Borecka

Okno na dobrą stronę świata


wielodzietni.net na Facebooku

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group |
Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie.
» Akceptuję wykorzystywanie plików cookies w serwisie www.wielodzietni.net.