duża rodzina

duża rodzina

forum dla rodzin wielodzietnych i sympatyków
duża rodzina
Obecny czas: 28 Maj 2018, 05:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Klimek Murańka
PostWysłany: 26 Lut 2008, 09:25 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
Nie włączono go do kadry B na zawody odbywające się w Zakopanem bo jest dzieckiem a nie juniorem.
Ale jest wicemistrzem Polski seniorów więc o co tak naprawdę chodzi?
http://www.sport.pl/sport/1,65028,4962673.html

Profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2008, 09:46 
ptak paradoksalny
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Gru 2007, 10:02
Miejscowość: Dolny Śląsk
może jakiś sereoyp zadziałał, że Klimek jt "za mały" ? :roll:
teraz to już i tak po sezonie...
ale w przyszłym to zobaczcie że Klimek zabłyśnie :)
będzie większy, a już ma doswiadczenie - chyba drugi Małysz nam rośnie...

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2008, 09:58 
Generalissimus domownikuss
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Cze 2007, 19:42
Trochę mnie jednak niepokoi jego wiek. Uwielbiałam Nykanena. Miał16 -17 lat jak zaczął wygrywać wszystko. 20-21 jak zakończył karierę, a potem staczał się coraz bardziej.
Szkoda by było Klimka.

Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2008, 22:28 
chochlik domowy

Dołączenie: 19 Cze 2007, 15:29
Łukasz Jachimiak
2008-02-25, ostatnia aktualizacja 2008-02-25 23:30
Kolejna awantura o Klimka
- Trener Celej powiedział mi wprost, że stawia na swoich chłopaków, a to on rządzi - mówi Krzysztof Murańka, którego syn, Klemens, nie znalazł się w kadrze na mistrzostwa świata juniorów. - To nieprawda - broni się trener
W środę w Zakopanem na skoczni K-85 o medale mistrzostw świata w skokach rywalizować będą juniorzy. Zabraknie wśród nich Klimka Murańki, który jest aktualnym wicemistrzem Polski seniorów na skoczni dużej. Trener Adam Celej, który na co dzień opiekuje się kadrą B, na zawody powołał skoczków właśnie z tej grupy. Nominacje dostali Maciej Kot, Łukasz Rutkowski, Krzysztof Miętus, Dawid Kowal i Dawid Kubacki. Do grupy dołączył Grzegorz Miętus, który niedawno rywalizował z Murańką w zawodach dzieci - Lotos Cup. - Ciężką drogę ma Klimuś. To trochę przez ojca, czyli przeze mnie, ale głównie przez układy - mówi nam Krzysztof Murańka. Tym, którzy zastanawiają się, dlaczego Klimek nie znalazł się w kadrze na mistrzostwa, Murańka senior odpowiada: - Na początku lutego, gdy w Zakopanem odbywał się Puchar Kontynentalny, trener Celej powiedział mi wprost, że stawia na swoich chłopaków, a to on rządzi, więc nikt mu nic nie powie. - To nieprawda. Nigdy niczego takiego nie powiedziałem. Klimek nie został powołany, bo nie jest w najlepszej formie - broni się trener.

Murańka sprawę widzi inaczej. - Bzdury. Tydzień temu na zawodach FIS Cup Klimek był siódmy i 12. A taki Kubacki zajął 30. i 18. miejsce - argumentuje. - Ale Kubacki będzie tylko rezerwowym - odpowiada Celej. I dodaje: - Klimka nie było sensu powoływać po to, żeby był rezerwowym. Nie skorzystałbym z niego w żadnym wypadku, bo lubię tego chłopca i nie chcę go męczyć. A warunki do skakania mamy straszne, zrobiła się wiosna. W tych warunkach będziemy startować z niskich belek, bo przyjadą silni fizycznie zawodnicy jak Arthur Pauli czy Pavel Karelin. Jak to się kończy dla Klimka, widzieliśmy już na Pucharze Świata w Zakopanem - twierdzi Celej.

Ale Murańka upiera się przy swoim. - Ojciec Kubackiego i Celej to starzy kumple. Poza tym oni na tych mistrzostwach będą pracować w sztabie organizacyjnym. Grzesiu Miętus został powołany tylko ze względu na brata [Krzysztof jest w dorosłej kadrze]. Zresztą nie po raz pierwszy. On w kadrze B nie jest, a co jakiś czas znika. Pytam go później, gdzie się podziewał, to mówi mi, że pan Adam zabrał go na zgrupowanie do Szczyrbskiego Jeziora. Klimek w tej kadrze się nie znalazł, bo tak postanowiono już dawno temu. Jak widać, na układy nie ma rady - denerwuje się. - Według Murańki jego syn jest lepszy od wszystkich. A rzeczywiście nasz drugi rezerwowy, Grzesiek Miętus, jest na dzień dzisiejszy w wyższej formie - ripostuje Celej. Opiekun kadry zwraca uwagę na jeszcze jedną rzecz. - W zawodach krajowych Klimek ma swobodę, jeśli chodzi o sprzęt. Ludzie, którzy zajmują się pomiarami nart i kombinezonów na konkursach międzynarodowych, pukali się w czoła, kiedy zobaczyli sprzęt Klimka. Tu nie ma zabawy. A po co Klimkowi kolejne dociążanie, przeszywanie stroju, cały ten stres?

W Zakopanem wielu twierdzi, że szum wokół małego skoczka celowo wytwarzają jego rodzice. Górale z zazdrością opowiadają sobie o tym, jak to dorośli chcą zbić fortunę na małym chłopcu. Komentować takich opinii Celej nie chce. Ale... - Na pewno rodzicom Klimka przydałoby się wiadro zimnej wody na głowę, żeby ochłonęli - mówi trener.
zródło

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników